Saudská Arábia a štáty zálivu

Saudská Arábia, Katar, Bahrajn, Kuvajt

Uzatvorená a nádherne konzervatívna Saudská Arábia v kombinácii s voľnejšími štátmi Perzského zálivu je lákavá kombinácia, ktorej neodolá každý. Štyri krajiny do zbierky Vašich krajín sveta od najlepšej cestovky na poznávacie zájazdy na Slovensku.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2017
od 2 130 €

Saudská Arábia, Katar, Bahrajn, Kuvajt

8 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Pod vedením arabistov
 • Tajuplná Saudská Arábia a rodisko pramatky Evy
 • Exkluzívne pre klientov CK BUBO
 • Nakuknite za závoj
Zobraziť mapu

Odlet a prílet a je tu kráľovstvo Saudská Arábia.

RIJÁD. Púštna dedina sa premenila na oslnivé a blyštiace sa mesto uprostred púšte. Jedinečná moderná architektúra Vás chytí za srdce už pri pristávaní. Navštívime hotel Faisallah Towers s vyhliadkovou plošinou, pevnosť Masmak a pri vstupe do tejto hlinenej pevnosti si všimneme odlomenú špičku oštepu, ktorý symbolizuje bitku o Rijád v roku 1902. Dynastia Al Saudovcov má korene v DARIJAHU a práve ním začneme dnešný deň. Dokončíme prehliadku hlavného mesta Rijád s národným múzeom.

Prístavné mesto DŽIDDA. Komerčné centrum pobrežia a zároveň vstupná brána pre mnohých pútnikov, zúčastňujúcich sa veľkej púte do Mekky, známej ako hadž. O Džidde sa tvrdí aj to, že biblická Eva je pochovaná práve tu. Prehliadka príjemného a priateľského mesta vrátane múzeí a prechádzka po promenáde. Príjemná zmena po púšti. Voľný program, kľukaté staré mesto, trh Alawi, kde kúpite ťažké parfémy, zlato, kadidlo, kávu, ale aj ťavu.

Z Džiddy odletíme do susedného emirátu KATAR. Hlavné mesto Doha je inšpirované veľkým Dubajom. Nádherné architektonické skvosty v modernej časti v príjemnom kontraste s typickou arabskou architektúrou. Múzeum islamskej tvorby, umelé „"perlové" ostrovy, stajne, kde každý plnokrvník má svoj vlastný bazén a 10- členný personál, ktorý mu poskytuje náležitý životný štandard. Dedinka Katara, ktorá patrí miestnym umelcom, kde sa usporadúvajú kultúrne udalosti a kde by mal byť jeden z otváracích ceremoniálov MS vo Futbale 2022. Miesto, kde žije bok po boku Taliban, IS, americký vojak aj turista a všetci pijú v tej istej Starbucks kaviarni.

Dokončíme prehliadku Dohy a poobede preletíme do ospalého štátu Bahrajn. Transfer do BAHRAJNU: maličký štátik, ktorý je tvorený z 33 ostrovčekov roztrúsených v Perzskom zálive. Hlavné mesto Bahrajnu nesúce prívlastok Mesto spiacich s ospalou atmosférou plnou tepla a morského vzduchu. Prehliadka hlavného mesta, zlatý bazár špecializujúci sa na 21-karátové zlato.

Návšteva múzea koránu, kde máte jedinečnú možnosť vzhliadnuť najmenší korán na svete, korán vpísaný na zrnko ryže či dotknúť sa zamatového čierneho plátna, ktoré pokrývalo svätyňu moslimov - Kaabu. Pevnosť Bahrajn dokumentuje históriu siahajúcu do obdobia 3. tisícročia p. n. l. Národné múzeum, kde pochopíte, že ropa nie je všetko, kde ešte sa na ostrovoch zachovali hroby dilmunov a prečo práve Bahrajn bol asi tým miestom, kde had zjedol Gilgamešovi kvet nesmrteľnosti. Návšteva privátnej záhrady kráľa s jeho domácimi miláčikmi - 680 prítulnými ťavami. Po moste kráľa Fahda sa dostaneme až ku hraniciam so Saudskou Arábiou. Výhľad z výšky na kráľovstvo. Známy okruh F1. Sme na tribúne a máme ten najlepší výhľad na cieľovú rovinku i hlavnú vežu, kde 3 celé poschodia sú rezervované pre kráľovskú rodinu Al Khalifovcov a ich hostí. Poobede sa presúvame do posledného púštneho emirátu.

KUVAJT: najdemokratickejší štát zálivu a zároveň najdrahší. Pocitovo má človek dojem, že mesto zamrzlo v 90.-. rokoch a nevie sa pohnúť ďalej. Prečo? Centrum mesta, ktoré je v porovnaní s metropolami, čo sme už videli, úplne maličké. Malé, no veľmi poučné múzeum venované invázii Iraku. Známe kuvajtské veže a úžasný rybí trh, ktorý pripomína v malom Tokio. Či máte Mercedes G alebo Toyotu RAV, tu zjednáva každý a úlovok dňa sa neujde každému. Promenáda, z ktorej máme Perzský záliv symbolicky celý pred sebou.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Rijádu a späť z Kuvajtu
 • 3 miestne prelety
 • ubytovanie v 4* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • dopravu počas celého pobytu
 • prehliadky miest
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

víza, letiskové poplatky, inú stravu, cestovné poistenie, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií a fakulatívne výlety

Termíny a ceny

Termín Cena  
21.10.2017
28.10.2017
2 130 €
Objednať

Odporúčame

Omán , +5 viac

Perzský záliv

02.03. → 11.03.2018 +3 ter.
10 dní
2 400 €
Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

15.10. → 30.10.2017 +20 ter.
16 dní
2 059 €