Severná Etiópia

Etiópia

Krátka, ale o to intenzívnejšia cesta do Afriky. Etiópia je krajinou kde takpovediac všetko začalo. Najstaršie kresťanské, moslimské a židovské komunity na svete svedčia a obrovskej náboženskej tolerancii, ktorá tu pretrváva už tisícročia. Svedkom tej starej histórie sú nádherné kostoly vytesané priamo do skál, starodávne jazyky a príbehy, ktoré sa priamo dotýkajú biblie. Koniec koncov, doska s desiatimi prikázaniami je asi priamo v Axume. Pridajte k tomu veselých etiópčanov, fantastickú prírodu a máte skvelú, krátku exotickú dovolenku o ktorej budete ešte dlho hovoriť.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Novinka
Novinka
2017
od 1 970 €

Etiópia

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Program pre zaneprázdnených ľudí, hľadajúcich netradičnú cestu
 • Sprievodcovia s dlhoročnou praxou v Afrike
 • Dôraz na zážitky a skutočný pocit
 • Unikátne scenérie
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Etiópie. Nocľah v kvalitnom hoteli.

Prehliadka hlavného mesta Etiópie ADDIS ABABA. Hlavné mesto starodávnej krajiny, ktorá zažila všetky biblické kráľovstvá, vzostupy a pády a vytvorila obdivuhodnú kultúru vo východnej Afrike. Prehliadku začneme národným múzeom, kde je vystavená legendárna Lucy a najstaršie dieťa sveta. Kedysi pradávno práve z tejto krajiny vyrazil človek a osídlil planétu. Prehliadka hlavnej mestskej katedrály svätej trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde sa započúvame do modlitieb v amharčine.

Veľmi skorý budíček a prelet na sever do BAHIR DAR (1830 m.n.m.). Hotel na brehu najväčšieho jazera krajiny, Tana. Ráno tridsať kilometrov k vodopádom Modrého Nílu, ktoré domorodci nazývajú Tis Isat = Dym Nílu. Nasadneme na loď a vyrazíme k polostrovu Zeghe a ďalej ku kláštoru Ura Kidane Mahret. Sme ako na inej planéte. Hustý les, okrúhle kostoly so strechami porastenými trávou a starými muráliami. Šanca vidieť hrochy a krokodíly.

Trojhodinová cesta do mesta GONDAR (2200 m.n.m.), pod patronátom UNESCO, ktorý bol sídlom cisára z Habeša. Pútnici a my s nimi prichádzame k cisárskemu palácu a kúpeľu kráľa Fasilidesa. Kostol Debre Birhan Selassieho, kde si porozprávame o rastafariánstva. Stráži ho osemdesiat etiópskych cherubínov. Poobedňajšia návšteva dedinky Weleka, kde si povieme o falašoch.

Ranný prelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná v pohorí Lasta je známa kostolmi, ktoré sú vytesané do skál. Mnohé boli vytesané v 12. storočí, ale na rozdiel od iných podobných miest tieto v Lalibele dodnes slúžia a sú duchovným centrom mesta. Dnes navštívime prvú skupinu kostolov.

Naše mulice nás čakajú pred hotelom a ideme do kostola Asheton Maryam vo výške 4000 metrov nad morom. päťhodinová jazda a treking. Poobede si pozrieme druhú skupinu skalných chrámov.

Prelet nad SIMIENSKYMI VRCHMI, kde podľa Homéra bohovia hrali so skalnými vežami šach, do najstaršieho mesta krajiny. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládcov. Najväčší samostatne stojaci kus kameňa na svete. Mariamtsion, postavený na mieste prvého etiópskeho kostola. Ukážeme si miesta, kde sa podľa viery ortodoxných etiópskych kresťanov nachádzajú originálne Mojžišove dosky s desiatimi božími prikázaniami, spečaťujúcimi dohodu medzi bohom a kmeňom Izraelitov. Prezrieme si múzeum, hrad kráľa Kaleba, kúpele kráľovnej zo Sáby a aj miesto nazývané Palác kráľovnej zo Sáby. Vysvetlíme si súvislosti s Jemenom.

Prelet späť do Addis Abeby. Návšteva trhoviska a kávová ceremónia s výbornou etiópskou kávou. Večer transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou. Týždenný úlet mimo realitu všedného západného sveta sa podaril.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku v economy class
 • 3 x miestny prelet
 • 7 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody
 • privátnu dopravu po Etiópii
 • vstupné do pamiatok počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • všetky dane a poplatky

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové, inú stravu a nápoje.

Termíny a ceny

Termín Cena  
28.10.2017
05.11.2017
2 320 €
Objednať
15.05.2018
23.05.2018
1 970 €
Objednať
02.07.2018
10.07.2018
2 160 €
Objednať
13.11.2018
21.11.2018
1 970 €
Objednať

Odporúčame

Etiópia

Etiópia - veľký okruh

15.05. → 31.05.2018 +3 ter.
17 dní
4 540 €
Etiópia , +1 viac
19 dní
5 090 €


 • 1 / 0