Severná Etiópia

Etiópia

Krátka, ale o to intenzívnejšia cesta do Afriky. Etiópia je krajinou kde takpovediac všetko začalo. Najstaršie kresťanské, moslimské a židovské komunity na svete svedčia a obrovskej náboženskej tolerancii, ktorá tu pretrváva už tisícročia. Svedkom tej starej histórie sú nádherné kostoly vytesané priamo do skál, starodávne jazyky a príbehy, ktoré sa priamo dotýkajú biblie. Koniec koncov, doska s desiatimi prikázaniami je asi priamo v Axume. Pridajte k tomu veselých etiópčanov, fantastickú prírodu a máte skvelú, krátku exotickú dovolenku o ktorej budete ešte dlho hovoriť.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Novinka
Novinka
2018
od 1 970 €

Etiópia

9 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Program pre zaneprázdnených ľudí, hľadajúcich netradičnú cestu
 • Sprievodcovia s dlhoročnou praxou v Afrike
 • Dôraz na zážitky a skutočný pocit
 • Unikátne scenérie
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Etiópie. Nocľah v kvalitnom hoteli.

Prehliadka hlavného mesta Etiópie ADDIS ABABA. Hlavné mesto starodávnej krajiny, ktorá zažila všetky biblické kráľovstvá, vzostupy a pády a vytvorila obdivuhodnú kultúru vo východnej Afrike. Prehliadku začneme národným múzeom, kde je vystavená legendárna Lucy a najstaršie dieťa sveta. Kedysi pradávno práve z tejto krajiny vyrazil človek a osídlil planétu. Prehliadka hlavnej mestskej katedrály svätej trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde sa započúvame do modlitieb v amharčine.

Veľmi skorý budíček a prelet na sever do BAHIR DAR (1830 m.n.m.). Hotel na brehu najväčšieho jazera krajiny, Tana. Ráno tridsať kilometrov k vodopádom Modrého Nílu, ktoré domorodci nazývajú Tis Isat = Dym Nílu. Nasadneme na loď a vyrazíme k polostrovu Zeghe a ďalej ku kláštoru Ura Kidane Mahret. Sme ako na inej planéte. Hustý les, okrúhle kostoly so strechami porastenými trávou a starými muráliami. Šanca vidieť hrochy a krokodíly.

Trojhodinová cesta do mesta GONDAR (2200 m.n.m.), pod patronátom UNESCO, ktorý bol sídlom cisára z Habeša. Pútnici a my s nimi prichádzame k cisárskemu palácu a kúpeľu kráľa Fasilidesa. Kostol Debre Birhan Selassieho, kde si porozprávame o rastafariánstva. Stráži ho osemdesiat etiópskych cherubínov. Poobedňajšia návšteva dedinky Weleka, kde si povieme o falašoch.

Ranný prelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná v pohorí Lasta je známa kostolmi, ktoré sú vytesané do skál. Mnohé boli vytesané v 12. storočí, ale na rozdiel od iných podobných miest tieto v Lalibele dodnes slúžia a sú duchovným centrom mesta. Dnes navštívime prvú skupinu kostolov.

Ideme do kostola Asheton Maryam vo výške 3000 metrov nad morom. Čaká nás nádherná nenáročná prechádzka hornatou krajinou. Majte pevnejšiu obuv, terén je skalnatý a občas strmý. Výhľad na okolitú krajinu a neskutočné ticho zaradíte medzi top zážitky tejto cesty. V prípade, že cesta hore bude pre auto neprejazdná, použijeme na výlet mulice. Poobede si pozrieme druhú skupinu skalných chrámov. Večera.

Prelet nad SIMIENSKYMI VRCHMI, kde podľa Homéra bohovia hrali so skalnými vežami šach, do najstaršieho mesta krajiny. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládcov. Najväčší samostatne stojaci kus kameňa na svete. Mariamtsion, postavený na mieste prvého etiópskeho kostola. Ukážeme si miesta, kde sa podľa viery ortodoxných etiópskych kresťanov nachádzajú originálne Mojžišove dosky s desiatimi božími prikázaniami, spečaťujúcimi dohodu medzi bohom a kmeňom Izraelitov. Prezrieme si múzeum, hrad kráľa Kaleba, kúpele kráľovnej zo Sáby a aj miesto nazývané Palác kráľovnej zo Sáby. Vysvetlíme si súvislosti s Jemenom.

Prelet späť do Addis Abeby. Návšteva trhoviska a kávová ceremónia s výbornou etiópskou kávou. Večer transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou. Týždenný úlet mimo realitu všedného západného sveta sa podaril.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku v economy class
 • 3 x miestny prelet
 • 7 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody
 • privátnu dopravu po Etiópii
 • vstupné do pamiatok počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • všetky dane a poplatky

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové, inú stravu a nápoje.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.11.2018
21.11.2018
1 970 €
Základná cena 1970 €
Letiskové poplatky 485 €
Spolu 2 455 €

Odporúčame

Etiópia
16 dní
4 340 €
Etiópia , +1 viac
11 dní
2 610 €


 • 1 / 0