Severná Etiópia

Krátka, ale o to intenzívnejšia cesta do Afriky. Etiópia je krajinou kde takpovediac všetko začalo. Najstaršie kresťanské, moslimské a židovské komunity na svete svedčia a obrovskej náboženskej tolerancii, ktorá tu pretrváva už tisícročia. Svedkom tej starej histórie sú nádherné kostoly vytesané priamo do skál, starodávne jazyky a príbehy, ktoré sa priamo dotýkajú biblie. Koniec koncov, doska s desiatimi prikázaniami je asi priamo v Axume. Pridajte k tomu veselých etiópčanov, fantastickú prírodu a máte skvelú, krátku exotickú dovolenku o ktorej budete ešte dlho hovoriť.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Novinka Novinka
2017
od 2 320,00 €

Etiópia

9 dní
 • Program pre zaneprázdnených ľudí, hľadajúcich netradičnú cestu
 • Sprievodcovia s dlhoročnou praxou v Afrike
 • Dôraz na zážitky a skutočný pocit
 • Unikátne scenérie
 

Odlet a prílet do Etiópie. Nocľah v kvalitnom hoteli.

Prehliadka hlavného mesta Etiópie ADDIS ABABA. Hlavné mesto starodávnej krajiny, ktorá zažila všetky biblické kráľovstvá, vzostupy a pády a vytvorila obdivuhodnú kultúru vo východnej Afrike. Prehliadku začneme národným múzeom, kde je vystavená legendárna Lucy a najstaršie dieťa sveta. Kedysi pradávno práve z tejto krajiny vyrazil človek a osídlil planétu. Prehliadka hlavnej mestskej katedrály svätej trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde sa započúvame do modlitieb v amharčine.

Veľmi skorý budíček a prelet na sever do BAHIR DAR (1830 m.n.m.). Hotel na brehu najväčšieho jazera krajiny, Tana. Ráno tridsať kilometrov k vodopádom Modrého Nílu, ktoré domorodci nazývajú Tis Isat = Dym Nílu. Nasadneme na loď a vyrazíme k polostrovu Zeghe a ďalej ku kláštoru Ura Kidane Mahret. Sme ako na inej planéte. Hustý les, okrúhle kostoly so strechami porastenými trávou a starými muráliami. Šanca vidieť hrochy a krokodíly.

Trojhodinová cesta do mesta GONDAR (2200 m.n.m.), pod patronátom UNESCO, ktorý bol sídlom cisára z Habeša. Pútnici a my s nimi prichádzame k cisárskemu palácu a kúpeľu kráľa Fasilidesa. Kostol Debre Birhan Selassieho, kde si porozprávame o rastafariánstva. Stráži ho osemdesiat etiópskych cherubínov. Poobedňajšia návšteva dedinky Weleka, kde si povieme o falašoch.

Ranný prelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná v pohorí Lasta je známa kostolmi, ktoré sú vytesané do skál. Mnohé boli vytesané v 12. storočí, ale na rozdiel od iných podobných miest tieto v Lalibele dodnes slúžia a sú duchovným centrom mesta. Dnes navštívime prvú skupinu kostolov.

Naše mulice nás čakajú pred hotelom a ideme do kostola Asheton Maryam vo výške 4000 metrov nad morom. päťhodinová jazda a treking. Poobede si pozrieme druhú skupinu skalných chrámov.

Prelet nad SIMIENSKYMI VRCHMI, kde podľa Homéra bohovia hrali so skalnými vežami šach, do najstaršieho mesta krajiny. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládcov. Najväčší samostatne stojaci kus kameňa na svete. Mariamtsion, postavený na mieste prvého etiópskeho kostola. Ukážeme si miesta, kde sa podľa viery ortodoxných etiópskych kresťanov nachádzajú originálne Mojžišove dosky s desiatimi božími prikázaniami, spečaťujúcimi dohodu medzi bohom a kmeňom Izraelitov. Prezrieme si múzeum, hrad kráľa Kaleba, kúpele kráľovnej zo Sáby a aj miesto nazývané Palác kráľovnej zo Sáby. Vysvetlíme si súvislosti s Jemenom.

Prelet späť do Addis Abeby. Návšteva trhoviska a kávová ceremónia s výbornou etiópskou kávou. Večer transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov a zdieľanie zážitkov s rodinou. Týždenný úlet mimo realitu všedného západného sveta sa podaril.

 

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku v economy class
 • 3 x miestny prelet
 • 7 x ubytovanie v 3*-4* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody
 • privátnu dopravu po Etiópii
 • vstupné do pamiatok počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • všetky dane a poplatky

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, (kúpite ich priamo na letisku, cca 50 USD), vreckové, inú stravu a nápoje.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.07.2017
09.07.2017
2 410,00 €
28.10.2017
05.11.2017
2 320,00 €

Káva

Za 25 rokov čo brázdim našu planétu vidím ako káva dobýja svet. V Indii, krajine čaju každoročne pribudnú tisícky nových kaviarní. Veď aj my na Slovensku sme sa naučili pripravovať kávu a…

Ľuboš Fellner, BUBO
10
MÁJ
15:12
2017

Pravda - o pomoci bližnému

V našich končinách nie sme na charitu zvyknutí. Nerobíme to. Je to spôsobené tým, že sme vychovaní k indiviualizmu? Nie, je to spôsobené tým, že sme vychovaní v socializme – teda, že sa…

Ľuboš Fellner, BUBO
09
MÁJ
21:09
2017
Juraj Ondrejčík Juraj Ondrejčík

Sme ubytovaní v najlepšom hoteli mesta Jinka (#1 of 1 hotels in Jinka podľa portálu tripadvisor). Vydychujeme si po namáhavom dni, počas ktorého sme prešli prašnými cestami od rieky Omo a kmeňa Karo cez dedinky s lokálnymi trhmi, na ktorých sme radi a často zastavovali. Stretávajú sa na nich najmä etniká Bana a Hamar, kupujú a predávajú potraviny, oblečenie, obuv (v ponuke dominujú etiópske…

Sme ubytovaní v najlepšom hoteli mesta Jinka (#1 of 1 hotels in Jinka podľa portálu tripadvisor). Vydychujeme si po namáhavom dni, počas ktorého sme prešli prašnými cestami od rieky Omo a kmeňa Karo…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0