Taiwan, Hongkong, Macao, Dubaj

Zaujímavá kombinácia poznania v najbohatších častiach Číny ďaleko od komunistického Pekingu a oddychu v slávnom Dubaji, v meste, kde sa nemožné sny stávajú skutočnosťou. Vyskúšajte netradičnú dovolenku.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť klientov
od 2 198,80 €

Taiwan, Hongkong, Macao, Spojené arabské emiráty

14 dní
 • Doprava na Victoria Peak v cene
 • Návšteva slávneho kasína Venetian v cene
 • Laserová show v Hongkongu v cene
 • Využite 15 rokov našich skúseností
 

Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

Prelet do Macaa a zoznámenie sa s atmosférou európskych kolónií. MACAO je neuveriteľné miesto. Vstupujete do Číny po stopách portugalských moreplavcov 16. storočia.

Prvá európska usadlosť v Číne, do roku 1999 stále portugalská kolónia, kde na Vás dýcha stredomorská atmosféra v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Z portugalskej pevnosti je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Večer Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom. Macao Vás očarí.

Transfer do prístavu a pokračovanie v ceste rýchloloďou do centra HONGKONGU. Prešli sme len úzky pásik mora, ale sme znova v úplne inom svete. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Túlanie sa uličkami Kowloonu v najkozmopolitnejšom kotle sveta.

Hviezdnym trajektom na ostrov Hongkong a historickou lanovkou na slávny Victoria Peak, k najlukratívnejšej lokalite v celej Číne. Výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani.

Pre záujemcov výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii Hongkongu, bronzovej soche Buddhu na ostrove Lantau, ktorá bola vybudovaná kvôli kúsku Buddhových pozostatkov o veľkosti zrnka ryže. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou. Nebudeme obdivovať len budhistické chrámy a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky. Rozlúčka s atmosférou čínskych kolónií, transfer na letisko a odlet do Dubaja. Krátky let a sme v Emirátoch, transfer z letiska a ubytovanie. Celkom iný svet. Je toto vôbec možné?

Užívanie si luxusu arabského sna. DUBAJ: mesto, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Oddych je len Váš.

Oddych na pláži. Možno sa prejdete po slávnej Jumeirah Beach. Večer sa možno preveziete po Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, navštívite zlatý bazár či ťavie závodisko Nad Al Sheba. Odfotíte sa pod symbolom Dubaja Burj Al Arab alebo sa vyveziete na najvyššiu budovu našej planéty. Výber je na vás. Užívajte si.

Možno si pôjdete zajazdiť na džípoch na púštne duny. Ochutnáte večerné barbecue v púšti?

Zalyžujete si? Alebo sa pozriete na svet z najvyššej budovy planéty?

Posledné teplé vlny, kúpanie sa do hlbokého večera.

Prílet do Viedne.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • prelet Hongkong-Dubaj
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • ubytovanie v 5* hoteli v Dubaji
 • trajekt Macao- Hongkong
 • dopravu na Victoria Peak
 • slovenského BUBO–sprievodcu
 • množstvo prehliadok a výletov
 • poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

stravu, vstupné, letiskové poplatky, prelet Taiwan-Macao (cca 200 €).

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
02.04.2017
16.04.2017
2 222,70 € 2 390,00 €
23.06.2017
06.07.2017
2 222,70 € 2 390,00 €
21.08.2017
04.09.2017
2 198,80 € 2 390,00 €
18.10.2017
01.11.2017
2 198,80 € 2 390,00 €

Z mesta buducnosti

Pozdravujeme z mesta buducnosti, ktore je v tomto pripade emiratsky Dubaj. Vcera vecer to u nas doma vyzeralo zaujimavo, silny vietor, dazd, sediva obloha, zlovestne mraky, no stacilo…

29
APR
13:39
2015

17 310 ludi na km2

Ano. Krajina s najhustejsim osidlenim na svete. S najvyssim prilivom financii za den. Krajina kde zacali stavat najsialenejsi most na svete..viac ako 60 km dlzka a dokoncia ho uz v r.2018.…

Miso Gaj z Bubo
17
OKT
07:24
2014
Martin Karniš Martin Karniš

Pristávam v Dar Es Salaam a cítim sa tu okamžite ako doma. Nikdy predtým som nebol v rovníkovej Afrike, ale od svojich siedmich-ôsmich rokov som túžil sa sem dostať. Nevedel som, čo si o miestnej kultúre myslieť, hlavným ťahákom bola príroda a vysnívané národné parky východnej Afriky. Videl som nakoniec veľké množstvo z nich. Ale tá pravá Afrika je v ľuďoch. A práve to som pomaličky začal chápať…

Pristávam v Dar Es Salaam a cítim sa tu okamžite ako doma. Nikdy predtým som nebol v rovníkovej Afrike, ale od svojich siedmich-ôsmich rokov som túžil sa sem dostať. Nevedel som, čo si o miestnej…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0