Veľký okruh Čínou a Taiwanom

Čína, Taiwan, Macao, Hongkong

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a množstvo poznania.

Spokojnosť zákazníkov
od 2 216 €

Čína, Taiwan, Macao, Hongkong

21 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Polpenzia od Šanghaja už v základnej cene
 • 5* hotel v centre Pekingu už v základnej cene
 • Množstvo pamiatok UNESCO, všetky tváre Číny
 • Rozsiahla cesta so slovenským sprievodcom
Zobraziť mapu

Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

Prelet do Macaa a zoznámenie sa s atmosférou európskych kolónií. MACAO je neuveriteľné miesto. Vstupujete do Číny po stopách portugalských moreplavcov 16. storočia.

Prvá európska usadlosť v Číne, do roku 1999 stále portugalská kolónia, kde na Vás dýcha stredomorská atmosféra v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Z portugalskej pevnosti je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Večer Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom. Macao Vás očarí.

Transfer do prístavu a pokračovanie v ceste rýchloloďou do centra HONGKONGU. Prešli sme len úzky pásik mora, ale sme znova v úplne inom svete. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Túlanie sa uličkami Kowloonu v najkozmopolitnejšom kotle sveta.

Hviezdnym trajektom na ostrov Hongkong a historickou lanovkou na slávny Victoria Peak, k najlukratívnejšej lokalite v celej Číne. Výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani.

Pre záujemcov výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii Hongkongu, bronzovej soche Budhu na ostrove Lantau, ktorá bola vybudovaná kvôli kúsku Budhových pozostatkov o veľkosti zrnka ryže. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou. Nebudeme obdivovať len budhistické chrámy a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky. Rozlúčka s atmosférou čínskych kolónií, transfer na železničnú stanicu a presun ležadlovým vlakom do Číny.

Príchod do najľudnatejšieho mesta Číny. ŠANGHAJ: jedno z historicky prvých miest otvorených obchodu so Západom, dnes centrum najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Poprechádzame sa po koloniálnom Bunde pri úžasnej rieke Huangpu s výhľadom priamo do tváre mladej, dynamickej a dravej Číny. Panoráma mrakodrapov. Ktoré veže sú najvyššie? Ochutnávka tradičnej šanghajskej kuchyne.

Po raňajkách v hoteli prehliadka najmodernejšieho mesta kontinentálnej Číny. Prevezieme sa najrýchlejším vlakom sveta Maglev (431 km/h)? Vyveziete sa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta World Financial Center (vyhliadka vo výške 472 m)? Obed. Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Chrám jadeitového Budhu a stretnutie s prvými mníchmi, omamná vôňa tyčiniek a budhistické rituály. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny Nanjing?

Krátky presun na západ do mesta HANGZHOU. Začíname program, ktorý Vám iné cestovné kancelárie neponúknu. Navštívime mestá, ktoré Marco Polo označil za najkrajšie na svete. Všetci Číňania Vám to jednohlasne potvrdia. HANGZHOU, raj na zemi s okúzľujúcou atmosférou, vraj s najkrajšou polohou v celej Číne. Žijú práve tu tie najkrajšie ženy krajiny? Kvôli ich kráse sem čínski cisári dali predĺžiť Veľký kanál, stavbu, ktorú právom prirovnávajú k Veľkému čínskemu múru. Začneme obedom. Po obede sa poprechádzame okolo vrcholného skvostu čínskej krajinnej architektúry, ktorá inšpirovala celý ďaleký východ- Západného jazera (UNESCO). Priamo pri plantážach ochutnáme ten najlepší čínsky zelený čaj. Vydáme sa aj do chrámu Ling Jin, jedného z najvýznamnejších budhistických chrámov celej Číny.

Krátky presun pozdĺž Veľkého kanála do SUZHOU, mesta vody, prieplavov, mostov, záhrad a hodvábu. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Posilníme sa obedom a navštívime legendami opradený Tigrí kopec. Tu si vychutnáme krásnu zbierku bonsajov a čínskych skaliek a pokocháme sa pagodou, ktorú volajú aj šikmou vežou Číny. Popoludnie zavŕšime plavbou po Veľkom kanálI a uličkami starého vodného mesta.

Záhradka majstra sietí a obdivovanie tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet. Nazriete do taoistického chrámu v srdci mesta? Náš prenajatý autobus nás zavezie na železničnú stanicu a klimatizovaným a prekvapujúco pohodlným ležadlovým vlakom sa presunieme do XI´ANU.

XI´AN. Sme v niekdajšom hlavnom meste Ríše stredu, z ktorého vládlo Číne 13 dynastií. Smerujeme k vykopávkam Terakotovej armády – najväčšieho archeologického objavu 20. storočia (UNESCO). Porozprávame o najznámejšom cisárovi Čchin, zjednotiteľovi prvej veľkej Čínskej ríše, a ak si kúpite knižku, môžete si ju dať podpísať roľníkovi, ktorý tento archeologický poklad náhodne objavil. Popoludní nás očakáva Veľká pagoda divej husi, kolíska čínskeho prekladateľstva a centrum šírenia budhizmu do celej krajiny. Ku kontrastom Číny si pridáme moslimskú štvrť Chuejov a jednu z najexotickejších mešít sveta. Zmení sa nám aj strava a ochutnáme jedlá strednej Číny. Dáte si sušené granátové jablká, ktorými je Xi´an povestný? Večer máte možnosť uvidieť tance z čias mocnej dynastie Tang v prevedení najkrajších tanečníc, aké zabávali aj samotného cisára. Veľmi silný zážitok, ktorý každému odporúčame.

Ranná prechádzka na mestské hradby pri Západnej bráne. Povozíte sa po nich na bicykloch? Krátky presun na východ do provincie Henan k ďalším pamiatkam UNESCO. Veľké rozšírenie programu: LUOYANG: pokladaný za kolísku čínskej civilizácie, ktorú Číňania radia medzi štyri hlavné historické mestá ríše. Jaskyne LONGMEN: ohromné svedectvo významu budhizmu v histórii Číny. 2340 jaskýň, tisícky nápisov a stél starých 1500 rokov, desiatky budhistických pagod a desaťtisíce sôch.

Opäť uvidíte viac a bez navýšenia ceny. Ranná prechádzka tradičnými uličkami a náhľad do života miestnych. Slávny ŠAOLINSKÝ CHRÁM (UNESCO), založený v čase, keď zanikala Rímska ríša. Dnes je zrejme najznámejším budhistickým chrámom pre náš západný svet. Živé centrum zrodu a rozvoja čínskeho wushu – bojových umení. Nádherný Les pagod – 248 pagod postavených z tehál a kameňa s hrobkami najväčších majstrov a príbehy zo zakladania tohto legendami opradeného umenia. Nazrieme do dvorov šaolinských škôl a uvidíme na cvičisku tisíce študentov? Zoberieme vás aj na ukážku bojového umenia od skutočných majstrov. Vedeli ste, že Zen budhizmus vznikol tu? Zameditujeme si pri vonných tyčinkách a poodhalíme tajomstvá. Odchod ležadlovým vlakom do Pekingu.

PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Moderná budova Opery Vám vyrazí dych. Je najkrajšou modernou stavbou planéty? Návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Budova, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Ochutnáte škorpióna na špajli priamo v srdci najznámejšieho mesta.

Opäť prenajatým klimatizovaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Vysvetlíme si. Aj Múr je, samozrejme, pod ochranou UNESCO. Prechádzka po Múre. Výroba artefaktov z jadeitu, kameňa, ktorý si Číňania cenia nad zlato aj diamanty. Slávne VTÁČIE HNIEZDO pre 91000 divákov – najväčšie letné olympijské hry histórie. LETNÝ PALÁC bude ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme (UNESCO). Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, pozrie si jedinečné predstavenie čínskych akrobatov.

ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching malo tradične 9999 miestností a je dodnes najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry, inšpirovanej opäť moderným Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Na obed najznámejšia špecialita čínskej kuchyne - Pekingská kačka v tradičnej luxusnej reštaurácii. Poobede návšteva popredného hodvábneho trhu alebo nákupy na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách vo vybraných hoteloch strednej triedy
 • 5* hotel na 3 noci v Pekingu
 • polpenziu (raňajky a obedy) v Číne (od 10. dňa)
 • prepravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom v Číne
 • trajekt Macao- Hongkong
 • dopravu na Victoria Peak
 • BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • množstvo prehliadok a výletov
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

víza, inú stravu, vstupné, letiskové poplatky, prelet Taiwan– Hongkong (cca 200 €),vlak Šanghaj-Hongkong (105 €). 

Poznámka:

Hlavné lety na tomto zájazde lietame spoločnosťou Emirates, ktorá patrí medzi najlepšie na svete.

Používame nasledovné lety:

1.deň: EK128 Viedeň Dubaj 15:05-22:45

2.deň: EK366 Dubaj Taipei 04:00-16:50

21.deň: EK307/309 Peking - Dubaj 00:40 - 05:00 // 07:25 - 11:35

21.deň: EK127/125  Dubaj Viedeň 09:00 - 12:20 // 17:15 - 21:15

Presné časy letov sa môžu meniť a určuje si ich letecká spoločnosť. Uvedené lety sú preferované lety BUBO, v prípade, že nie sú k dispozícii, alebo sú už cenovo nedostupné  tak používame ostatné letecké spoločnosti s podobnými letovými časmi. 

Termíny a ceny

Termín Cena  
18.10.2017
07.11.2017
2 435 €
Objednať
29.03.2018
18.04.2018
2 216 € 2 435 €
Objednať
20.04.2018
10.05.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
11.05.2018
31.05.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
23.06.2018
13.07.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
13.07.2018
02.08.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
03.08.2018
23.08.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
23.08.2018
12.09.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
11.09.2018
01.10.2018
2 216 € 2 435 €
Objednať
02.10.2018
22.10.2018
2 307 € 2 535 €
Objednať
23.10.2018
12.11.2018
2 216 € 2 435 €
Objednať

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

11.01. → 26.01.2018 +20 ter.
16 dní
2 080 € 1 893 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Sri Lanka
11 dní
1 480 € 1 347 €

N Nataša Kluková

 
Je to už dva týždne čo sme sa s manželom vrátili z úžasnej cesty od Taiwanu po Peking a stále vo mne rezonuje príjemný pocit zo všetkých prežitých zážitkov. Ani sa mi nechce veriť, čo všetko sme na tomto zájazde videli a zažili. Perfektná organizácia zájazdu a vynikajúci sprievodca Martin Lukáč vo veľkej miere prispeli k našej úplnej spokojnosti!!! Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalší zájazd s BUBOM.

Nataša a Milan

 

 
Dnes rano sme dorazili po dlhej ceste od Taiwanu cez Macao, Hong Kong, cez Cinu az do Pekingu. Sme nadseni a plni zazitkov a prisli sme na to, ze Cinu treba vidiet a zazit. Pocasie nam celou cestou prialo az na maly dazd v Xi Ane. Mato Lukac je super sprievodca!!! Dakujeme BUBO.

Anka a Peter z Pekingu


 • 1 / 1
dni hod min sec