Východom USA a luxusný Karibik (Kajmanské ostrovy)

USA, Kajmanské ostrovy, Dominikánska republika

Karibské ostrovy sú medzi našimi klientmi stále populárnejšie aj preto pokračujeme v kombinácii s relaxom na Kajmanských ostrovoch. Kajmany sú najvyspelejším ostrovom Karibiku a majú jednu z desiatich najkrajších pláží sveta. Ak hľadáte civilizovaný Karibik s vynikajúcimi službami a hotelom, ktorý spĺňa tie najvyššie parametre, tak ste na správnom zájazde. Na úvod si trochu privoniame Amerike a potom krátkym letom z Miami preskočíme Kubu a sme na Kajmanoch. Pláž ani voda Vás nesklamú a vo voľnom čase si môžete spraviť výlet na Rum point či ísť šnorchlovať do tyrkysovo-modrej vody s rajami, alebo využiť duty free nákupy v Georgetowne. Nezabudnite ani na okruh ostrovom, kde na Vás z každej strany fúka teplý vietor, ktorý odháňa všetok stres.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 510 €

USA, Kajmanské ostrovy, Dominikánska republika

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
  • Exkluzívne Kajmanské ostrovy vo výbornej kombinácii
  • Florida so sprievodcom BUBO
  • Odborníci na USA a pláže sveta
  • špičkový hotel Ritz Carlton Grand Cayman
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do mesta, ktoré nikdy nespí. Vibrujúce veľkomesto, aglomerácia New York City alias Veľké jablko. Je toto hlavné mesto sveta? Transfer do hotela. Večerný New York.

Čakajú nás dva intenzívne dni v New Yorku, ktorý nás privíta zmesou kultúr celého sveta. Socha slobody a scenéria mrakodrapov na ostrove Manhattan. Spoznáme finančnú štvrť Wall Street, komplex mrakodrapov Rockefeller Centra, slávny Chrysler s pozlátenými šupinkami. Pokocháme sa výhľadom na večné mesto z Empire State Building (fakultatívne), čaká nás aj slávna Piata Avenue, Times Square, Broadway a Clinton Castle s výhľadom na symbol USA. Zaujímavá čínska štvrť a kulinárska atmosféra talianskej štvrte Little Italy. Na Johna Lennona si zaspomíname na Strawberry Fields v Central Parku, v oáze pokoja a pouličného umenia.

Aby sa vám trošku zmenil pohľad na mesto, môžete si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo Dolného Manhattanu do East River a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. ( Plavba je fakultatívna a stojí 31 eur). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhla. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny, máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu párdňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si však toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina zo 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Ak na plavbu nepôjdete tak deň strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami, alebo relaxom v Central Parku. BUBO sprievodca Vám rád poradí.

Opustíme New York a čaká nás hlavné mesto USA, veľmi príjemná metropola Washington DC. Hlavné mesto USA WASHINGTON DC bolo vytvorené umelo z darovaných pozemkov Virgínie a Marylandu. Najprv boli postavené dve najdôležitejšie budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plne funkčné a ostalo ako hlavné mesto rastúcich spojených štátov do dnešných dní. Už v 19 storočí bolo mesto naplánované a viacmenej sa rozostavenie dodržalo. Na veľkom priestranstve sú známe pamätníky, múzeá a iné budovy dôležité pre chod krajiny.

Prejdeme celý National Mall od Bieleho domu, okolo Lincolnovho pamätníka, cez múzeum letectva a vesmíru po Capitol. Prehliadku zakončíme pri Fordovom divadle, kde bol postrelený Abraham Lincoln. Okrem National Mall sa tu nachádza aj známy cintorín Arlington, kde je pochovaný aj JFK so svojou rodinou. Neďaleko je Pentagon, chronicky známa budova ministerstva obrany USA či sídlo FBI. Mesto má peknú úpravu, je tu pohoda a po uponáhľanom a preplnenom New Yorku pôsobí ako balzam.

Dokončíme prehliadku pokojného mesta a na krídlach amerického sna sa prenesieme na teplučkú Floridu, kde žiadne mesto nie je vzdialené od pobrežia viac ako 120 km. MIAMI: odkiaľ pochádza krém na opaľovanie, ale zároveň tu sídli aj jeden z najväčších amerických lyžiarskych zväzov. Najväčšia art deco kolekcia budov na svete. Jednu vilku vlastnil aj slávny návrhár Gianni Versace. Downtown a legendárne pláže.

Čaká nás zážitok v národnom parku EVERGLADES, krokodília farma, mangrové močariská. Nezabudnuteľná jazda na vznášadlách, ktoré nás bezpečne prenesú cez plytkú vodu. Naučíme sa rozoznávať aligátory od krokodílov a poobede voľný program v Miami.

Odlet na miesto, kde strávite ďalších 5 nocí leňošením na pláži. Odlet na Kajmanské ostrovy a prílet na pláž Seven Mile beach. Relax v luxusnom hoteli Ritz Carlton. RITZ CARLTON GRAND CAYMAN je suverénne najlepším hotelom na ostrove. Leží na nádhernej pláži Seven Mile Beach. Obrovský areál hotela zahŕňa aj golfové ihrisko, marinu, niekoľko reštaurácií a patrí medzi najlepšie hotely Karibiku. Hotel odporúčame náročnejším klientom. Napriek luxusu sa v hoteli budete cítiť uvoľnene. Izby: v základnej cene zájazdu je typ Garden View. Hotel je pomerne veľký a Garden View izby sú asi päť minút chôdze od pláže, priamo cez hotelový mostík. Izby sú vhodné pre ľudí, ktorí chcú pokoj, keď si sadnú na balkón a začnú čítať knižku. K dispozícii sú aj nádherné suity s vlastnou kuchyňou, separátnou obývačkou a spálňou a priamym vstupom na pláž. Všetky izby sú plne klimatizované, vybavené mramorovou kúpeľňou, sprchovým kútom a vaňou, kozmetikou Ritz Carlton. Pláž a bazény: lehátka a plážové uteráky máte k dispozícii zdarma a dostanete ich pri vstupe na pláž. Jedinečným osviežením pláže sú barové stoly plávajúce v mori. Pláž je piesková a more nádherne čisté. Súčasťou hotela sú dva bazény. Hlavný bazén priamo pri pláži a vedľajší bazén na opačnej strane hotela, kde sú väčšinou izby Garden View. Ten je zároveň oveľa pokojnejší. V hoteli sa nachádza aj SPA s exkluzívnou kozmetikou La Prairie. Strava: najväčšou reštauráciou je 7, ktorá je priamo oproti hlavnému bazénu. Špecializuje sa na steaky. Reštaurácia pri druhom bazéne sa volá Periwinkle a ponúka hlavne talianske jedlá. Má príjemnú uvoľnenú atmosféru. Večer po západe slnka je tu kino pre deti, kde vašim ratolestiam prinesú jedlo priamo na lehátko, z ktorého pozerajú rozprávku a vy môžete pokojne piť chianti. Pri hlavnom bazéne ja plážový bar s hamburgermi a drobným občerstvením. Najluxusnejšou reštauráciou je Blue od Erica Riperta, kde sa vyžaduje rezervácia a slušné oblečenie. Kajmanské ostrovy sú rajom pre potápačov. Najpopulárnejším výletom je tzv. Stingray City, kde v plytkej vode kŕmite stovky rají. Alebo môžete vyraziť na plávanie s delfínmi, či navštíviť obrovskú korytnačiu farmu. Prenajmite si auto a urobte okruh ostrovom až na jeho druhý koniec na Rum Point okolo nádherných rezidencií a pláží. Všetky výlety ako aj prenájom auta jednoducho zrealizujete priamo v hoteli.

Relax na jednej z najkrajších pláží Karibiku: Seven mile beach

Relax na jednej z najkrajších pláží Karibiku: Seven mile beach

Relax na jednej z najkrajších pláží Karibiku: Seven mile beach

Relax na jednej z najkrajších pláží Karibiku: Seven mile beach

Cena zahŕňa

- medzinárodnú letenku do New Yorku a späť z pláže v economy class

- prelet Washington – Miami

- prelet Miami – pláž

- výlet do Everglades

- 7 x ubytovanie v 3* hoteli počas dní 1-7 v izbách pre dve osoby

- 5 x ubytovanie v hoteli na pláži podľa výberu

- dopravu podľa programu

- letiskové transfery v  USA a v plážovej destinácii

- BUBO sprievodcu počas poznávacej časti dni 1-7

- asistenčné služby BUBO

- najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, víza/ESTA do USA, ostatnú stravu, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.), batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany. K ceste do USA je potrebná elektronická autorizácia ESTA. Ak ste od roku 2011 navštívili (alebo sa pred zájazdom chystáte navštíviť) niektorú z nasledovných krajín: Sýria, Sudán, Irán, Irak, Jemen, Líbya, Somálsko, tak bude nutné žiadať o vízum do USA osobne na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Hotely:

New York Wolcott/Holiday Inn Midtown a podobný 3 noci

Washington DC: Capitol skyline a podobný 2 noci

Miami: Whitelaw/Ramada a podobný 2 noci

Kajmanské ostrovy: Ritz Carlton grand cayman 5 nocí

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 80 percent hotelov je vždy rovnakých. Plážové hotely garantujeme.

Luxury
31%
Quality
47%

Termíny a ceny

Termín
Cena
19.08.2018
01.09.2018
3 680 €
Základná cena 3680 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 190 €
Objednať zájazd
26.08.2018
08.09.2018
3 810 €
Základná cena 3810 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 320 €
Objednať zájazd
16.09.2018
29.09.2018
3 510 €
Základná cena 3510 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 020 €
Objednať zájazd
27.09.2018
10.10.2018
3 810 €
Základná cena 3810 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 320 €
Objednať zájazd
28.10.2018
10.11.2018
3 810 €
Základná cena 3810 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 320 €
Objednať zájazd
23.02.2019
08.03.2019
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 120 €
02.03.2019
15.03.2019
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 120 €
28.03.2019
10.04.2019
3 780 €
Základná cena 3780 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 290 €
18.04.2019
01.05.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €
01.05.2019
14.05.2019
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 120 €
05.07.2019
18.07.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €
14.07.2019
27.07.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €
26.07.2019
08.08.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €
10.08.2019
23.08.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €
23.08.2019
05.09.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €
07.09.2019
20.09.2019
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 120 €
17.09.2019
30.09.2019
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 120 €
27.09.2019
10.10.2019
3 610 €
Základná cena 3610 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 120 €
25.10.2019
07.11.2019
3 900 €
Základná cena 3900 €
Letiskové poplatky 490 €
autorizácia ESTA do USA (pre občanov SR a ČR) 20 €
Spolu 4 410 €

Odporúčame

Japonsko , +2 viac
19 dní
4 890 €
USA , +1 viac
15 dní
3 000 €


  • 1 / 0