Z Quebecu do Miami

Kanada, USA

S láskou pripravená cesta, ktorá vedie naprieč východným pobrežím severnej Ameriky. Z chladných plání provincie Quebec cez najdôležitejšie mestá Kanady a USA až do subtropickej Floridy. Ak plánujete USA a Kanadu navštíviť len raz, tak toto by mala byť vaša voľba. 16 skvele strávených dní v spoločnosti spolucestovateľov.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 000 €

Kanada, USA

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jediná cesta svojho druhu na Slovensku
 • Exkluzívne gurmánske zážitky vo vybraných reštauráciách
 • Iný pohľad na americkú kultúru
 • Vyrovnaný mix kultúry, prírody, zábavy a pamiatok
Zobraziť mapu

Odlet z Európy do Kanady. Po prílete presun z letiska v Montreale do hotela. Oddych po ceste a aklimatizácia na časový posun.

Celodenný výlet do Quebec city. Ráno začneme prírodou. Prejdeme sa po visutom moste ponad najvyššie vodopády v provincii Québec, Chute Montmorency. Nie sú tak mohutné ako Niagara, ale majú svoje čaro. Okolo Citadely, vojenského opevnenia z čias britskej nadvlády, sa dostaneme na promenádu v starom, hornom meste. Tu stojíme pred Château Frontenac, jedným z najfotografovanejších hotelov na svete. Pomaly sa z horného mesta prejdeme do dolného mesta, kde nás čaká Place Royale s malým kostolíkom Notre Dame des Victoires z konca 17. storočia. Na nástennej maľbe nájdeme odvolávku na Slovensko a v reštaurácii U bláznivého prasiatka si dáme geniálnu francúzsku cibuľovú polievku a tie najlepšie bravčové rebierka na svete. Rebierka sú jemne zaúdené a dopečené v javorovom sirupe, nič tradičnejšie v Kanade nenájdete.

Pútnické miesto pri mestečku TROIS RIVIERE. Tu, v Cap de la Madeleine, stoja dva kostoly. Starý, ktorý je výsledkom prvého zázraku (zamrznutie rieky) a miestom zázraku druhého (takzvaný zázrak otvorenia očí). MONTREAL. Cestou do centra Montrealu sa pozrieme zblízka na Olympijský komplex z roku 1976. centrum mesta sa skladá z troch častí. Staré mesto, nové mesto a mesto podzemné. V starom meste sa zachovalo niekoľko pekných historických budov. Väčšina z nich sa nachádza medzi radnicou a námestím Place d`Armes. Z nábrežia prístavu, ktoré sa mení na oddychovú zónu, je pohľad na zaujímavý architektonický počin. Habitat 67 bol navrhnutý a postavený ako súčasť veľtrhu Expo 67.

Hneď po raňajkách sa vydáme na vyhliadku na mesto, na kopec, ktorý dal mestu meno. Neďaleko je Oratórium sv. Jozefa, najväčší kanadský kostol. Vo vnútri uvidíte, čo ste ešte pravdepodobne nevideli v žiadnom inom. OTTAWA. Pozrieme sa na mesto z Peace Tower. Z parlamentného vŕšku sa okolo systému plavebných komôr na Rideau kanáli dostaneme k Château Laurier, národnej galérii so známou sochou Mamana, k jedinečnému drevenému kostolu Notre Dame až na Byward market, miesto pôvodného starého mesta a chudobnej štvrte starej Ottawy.

Dnes nás čaká najväčšie mesto Kanady a štvrté najväčšie mesto severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Dáme si dobrú večeru v Distillery district, alebo v reštaurácii u Gretzkyho?

Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. Ochutnáme najlepší kanadský hot-dog v amerike pred radnicou. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k NIAGARSKÝM VODOPÁDOM. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať.

Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Samotná cesta trvá približne 8 hodín a vedie cez štát New York a New Jersey. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou krajinou. Sme v meste, ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK.

Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza.

Aby sa nám trošku zmenil pohľad na mesto, pôjdeme si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo dolného Manhattanu do East river a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. Zvyšok dňa strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami alebo relaxom v Central Parku. Tí, čo na plavbu nepôjdu majú celý deň pre seba.

Opustíme New York a čaká nás hlavné mesto USA, veľmi príjemná metropola Washington DC. Hlavné mesto USA WASHINGTON DC bolo vytvorené umelo z darovaných pozemkov Virgínie a Marylandu. Najprv boli postavené dve najdôležitejšie budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plne funkčné a ostalo ako hlavné mesto rastúcich spojených štátov do dnešných dní. Už v 19 storočí bolo mesto naplánované a viacmenej sa rozostavenie dodržalo. Na veľkom priestranstve sú známe pamätníky, múzeá a iné budovy dôležité pre chod krajiny.

Prejdeme celý National Mall od Bieleho domu, okolo Lincolnovho pamätníka, cez múzeum letectva a vesmíru po Capitol. Prehliadku zakončíme pri Fordovom divadle, kde bol postrelený Abraham Lincoln. Okrem National Mall sa tu nachádza aj známy cintorín Arlington, kde je pochovaný aj JFK so svojou rodinou. Neďaleko je Pentagon, chronicky známa budova ministerstva obrany USA. Mesto má peknú úpravu, je tu pohoda a po uponáhľanom a preplnenom New Yorku pôsobí ako balzam.

Na krídlach amerického sna sa prenesieme na teplučkú Floridu, kde žiadne mesto nie je vzdialené od pobrežia viac ako 120 km.Čaká nás zážitok v národnom parku EVERGLADES, krokodília farma, mangrové močariská. Nezabudnuteľná jazda na vznášadlách, ktoré nás bezpečne prenesú cez plytkú vodu. Naučíme sa rozoznávať aligátory od krokodílov a podvečer voľný program v Miami.

MIAMI: odkiaľ pochádza krém na opaľovanie, ale zároveň tu sídli aj jeden z najväčších amerických lyžiarskych zväzov. Najväčšia Art deco kolekcia budov na svete. Jednu vilku vlastnil aj slávny návrhár Gianni Versace. Downtown a legendárne pláže.

Posledné chvíle strávené na pláži, pobalíme nakúpené veci a odchádzame na letisko, odkiaľ odletíme ponad Atlantický oceán späť do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do provincie Quebec a späť z Miami v economy class
 • prelet Washington-Miami
 • 13 x ubytovanie v 3* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • dopravu podľa programu
 • letiskové transfery
 • všetky cestné poplatky
 • BUBO sprievodcu
 • asistenčné služby BUBO
 • výlet a jazda v Everglades
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, vreckové, ESTA do USA a eTA do Kanady, stravu, resort fee v hoteloch (poplatky za wifi, telefonáty, posilňovňu atď), batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku

 

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Luxury
8%
Quality
67%

Termíny a ceny

Termín
Cena
10.09.2018
24.09.2018
3 000 €
Základná cena 3000 €
Letiskové poplatky 475 €
autorizácia ESTA do USA 20 €
autorizácia eTA do Kanady 12 €
Spolu 3 507 €
Objednať zájazd
12.04.2019
26.04.2019
3 000 €
Základná cena 3000 €
Letiskové poplatky 475 €
autorizácia ESTA do USA 20 €
autorizácia eTA do Kanady 12 €
Spolu 3 507 €
25.04.2019
09.05.2019
3 000 €
Základná cena 3000 €
Letiskové poplatky 475 €
autorizácia ESTA do USA 20 €
autorizácia eTA do Kanady 12 €
Spolu 3 507 €
29.06.2019
13.07.2019
3 165 €
Základná cena 3165 €
Letiskové poplatky 475 €
autorizácia ESTA do USA 20 €
autorizácia eTA do Kanady 12 €
Spolu 3 672 €
04.08.2019
18.08.2019
3 160 €
Základná cena 3160 €
Letiskové poplatky 475 €
autorizácia ESTA do USA 20 €
autorizácia eTA do Kanady 12 €
Spolu 3 667 €
01.09.2019
15.09.2019
3 165 €
Základná cena 3165 €
Letiskové poplatky 475 €
autorizácia ESTA do USA 20 €
autorizácia eTA do Kanady 12 €
Spolu 3 672 €

Odporúčame

USA , +1 viac
9 dní
1 930 €
USA , +1 viac
14 dní
3 080 €


 • 1 / 0