Západné pobrežie USA a Las Vegas

USA

Kedysi trvalo mesiace až roky, kým sa človek dostal do Los Angeles a na pobrežie Kalifornie. Dnes môžete spolu s BUBO zažiť 10 intenzívnych dovolenkových dní v tejto časti USA. Krátka cesta s dlhým dozvukom. Ideálna dĺžka cesty a moderné, zaujímavé miesta spravili z tohto zájazdu veľmi populárnu cestu, ktorá Vám až natoľko nezoberie z dovolenky. Poďte. Uvoľnená atmosféra Los Angeles, európske tóny v San Franciscu, divočina v Yosemitoch, divoký západ v Calicu, mesto hazardu Las Vegas a najhbší kaňon na svete Grand Canyon. Všetko v jednej kocke, príjemné hotely, výborná gastronómia a spoľahliví sprievodcovia BUBO. Táto cesta je vhodná aj ako predĺžený víkend. Ak ste nároční tak kvalitu hotelov Vám radi prispôsobíme.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 1 840 €

USA

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jednoduchá cesta s najväčším touroperátorom na Ameriku
 • Starostlivo namiešaný mix miest a prírody
 • Príjemné hotely a ligot Las Vegas
 • 10 vynikajúco strávených dní
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých znám filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

Ranné lúče slnka nám zamávajú na cestu. Pokračujeme v Kalifornii. Scénická cesta pobrežím Tichého oceánu smerom na San Francisco. Na konci cesty nás najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. SAN FRANCSICO: pre niekoho najpreceňovanejšie mesto sveta, pre niekoho symbol dnešnej doby. Vyberte si. Každopádne, je načo sa tešiť, keďže San Francisco je jedným z miest, ktoré nám aspoň trochu pripomínajú Európu. Zamiešajte do toho Ameriku a hľa! Večerná prechádzka mestom.

Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí rys, vlk, medveď, jeleň a mnohé ďalšie. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno, kde si dáme večeru a prespíme.

Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu, To je LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre oči, megahotely, kasína, prisťahovalci...no proste Sin City!

LAS VEGAS: mesto kasín, neónov a atrakcií, ktoré fungujú 24 hodín denne. Vyhráme a zvezieme sa vo veľkom štýle aj my? Strip je plný zábavy a života, pozrieme si egyptských faraónov, Eiffelovku, Sochu slobody, pirátsku loď, 350 metrov vysokú vežu Stratosphere, fenomenálne fontány, všetko podľa chuti a nálady uprostred vyprahnutej púšte.

Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po západnej rímse a fantastickom sklenom moste Skywalk a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty.

Množstvo zážitkov zbalíme do kufra a odletíme domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • 2 x ubytovanie v 4* hoteloch v izbe pre 2 osoby
 • 6 x v 3* hoteloch v izbe pre 2 osoby
 • privátnu dopravu
 • letiskové transfery v rámci USA
 • BUBO sprievodcu
 • cestné poplatky
 • asistenčné služby BUBO
 • vstupné do NP Yosemity
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. Izby sú vždy pre 2 osoby a americké hotely negarantujú či bude iba jedna veľká posteľ alebo dve oddelené postele.

Los Angeles: Holiday Inn La airport a podobný 2 noci

San Francisco: Whitcomb/Cova a podobný 2 noci

Fresno: Best Western a podobný 1 noc

Las Vegas: Excalibur/Luxor/Circus Circus a podobný 3 noci

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Ak si želáte luxusné ubytovanie, využite služby BUBO Prémium.

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vybavenie ESTA autorizácie, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, , telefonáty, posilňovňu atď.)

Poznámka:

V jarných mesiacoch marec - apríl je možné, že v Yosemitoch a pri Grand Canyone ešte uvidíte sneh. Od mája vás čaká teplé letné počasie. Ideálny čas na cestovanie do tejto destinácie  je od marca do novembra. 

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany. K ceste do USA je potrebná elektronická autorizácia ESTA. Ak ste od roku 2011 navštívili (alebo sa pred zájazdom chystáte navštíviť) niektorú z nasledovných krajín: Sýria, Sudán, Irán, Irak, Jemen, Líbya, Somálsko, tak bude nutné žiadať o vízum do USA osobne na Veľvyslanectve USA v Bratislave.

Termíny a ceny

Termín
Cena
31.07.2018
09.08.2018
2 580 €
Základná cena 2580 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 3 004 €
Objednať zájazd
16.08.2018
25.08.2018
2 480 €
Základná cena 2480 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 904 €
Objednať zájazd
30.08.2018
08.09.2018
2 380 €
Základná cena 2380 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 804 €
Objednať zájazd
05.10.2018
14.10.2018
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 704 €
Objednať zájazd
19.10.2018
28.10.2018
2 280 €
Základná cena 2280 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 704 €
Objednať zájazd
15.03.2019
24.03.2019
1 840 €
Základná cena 1840 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 264 €
29.03.2019
07.04.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
12.04.2019
21.04.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
26.04.2019
05.05.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
10.05.2019
19.05.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
29.06.2019
08.07.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
12.07.2019
21.07.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
26.07.2019
04.08.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
09.08.2019
18.08.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
23.08.2019
01.09.2019
1 940 €
Základná cena 1940 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 364 €
04.10.2019
13.10.2019
1 840 €
Základná cena 1840 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 264 €
18.10.2019
27.10.2019
1 840 €
Základná cena 1840 €
Letiskové poplatky 404 €
Podanie ESTA (autorizácia na vstup do USA (pre občanov SR a ČR)) 20 €
Spolu 2 264 €

Odporúčame

Kanada

Kanada - západ

24.05. → 05.06.2019 +5 ter.
13 dní
2 960 €
USA , +1 viac
9 dní
1 930 €

M Milan

 
Dobrý deň,
zúčastnili sme sa tohto zájazdu v termíne od 31.7.-9.8.2018.Chceli by sme sa veľmi poďakovať za bezchybný program,priateľských sprievodcov,Moniku a Erika,ktorí nám vedeli vo všetkom poradiť.Program splnený na 100%,,keď bol čas,sprievodcovia obohatili prehliadku o ďalšie zaujímavé miesta,aby sme si zo zájazdu odniesli čo najviac zážitkov.Pri výbere budúcej dovolenky bude BUBO určite našou voľbou číslo 1.

Z Zuzana a Alžbeta Androvičové

 
Dobrý deň, počas veľkonočných sviatkov sme sa zúčastnili zájazdu Západ USA + Las Vegas. Touto cestou sa chceme poďakovať cestovnej kancelárií BUBO za krásne zážitky a možnosť spoznať západne pobrežie Ameriky. Počas tohto zájazdu sme rozšírili naše vedomosti o historií, kultúre a zvykoch pre nás dovtedy nepoznaných miest. Prehlbiť si tieto vedomosti nám pomohli skvelí sprievodcovia Erika Celigová a jej kolega Kamil, ktorí náš výlet maximálne obohatili a človek až niekedy žasol nad tým, koľko informacií vedia poskytnúť k navštíveným miestam. Obaja boli veľmi priateľskí a príjemní počas celého zájazdu a práve vd’aka takýmto skvelím sprievodcom ako bola Erika a Kamil sa radi zúčastníme aj iných poznávacích zájazdov s cestovnou kanceláriou BUBO.

S pozravom
Zuzana a Alžbeta Androvičové

 

 
Zúčastnili sme sa zájazdu Los Angeles a Las Vegas v termíne 31.10 - 06.11.2013. Chceme sa poďakovať za veľmi pekný zájazd, za úžasnú Sašku a veľmi dobre spracovaný scenár, ktorý priniesol skutočné stupňovanie intenzity našich zážitkov. Vďaka jej encyklopedickým znalostiam a ich sugestívnemu podaniu sme mali pocit, akoby sme na zájazde strávili oveľa dlhší čas. I napriek tomu, že sme prekonali veľkú vzdialenosť a v pomerne krátkom čase navštívili veľa miest, bolo na všetko dostatok času. Saška má isto niekde ukryté tajné zdroje energie, inak sa asi ani nedá vysvetliť jej elán, pohoda a ochota. Práve Saška pridala zájazdu na atraktívnosti. Bubo a Saška ďakujeme!!!! Tibor, Ľudmila a Adam


 • 1 / 1