Zlatá cesta Japonskom a relax na ostrove Bali

Japonsko, Indonézia, Bali

Fantastická cesta zvláštnym a atraktívnym Japonskom, zakončená relaxom na romantickom ostrove Bali. Oddýchnite si po zážitkovo vyčerpávajúcej ceste po Japonsku a zaryte nohy do piesku na pokojných plážach najkrajšieho indonézskeho ostrova.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 790 €

Japonsko, Indonézia, Bali

19 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jednotka na Slovensku
 • Fascinujúca zmes tradičnej kultúry a najmodernejšej súčasnosti
 • Populárny ostrov Bali
 • Šintoizmus, budhizmus, islam a hinduizmus v jednom zájazde
Zobraziť mapu

Odlet z Európy a prelet do TOKIA.

Prílet do TOKIA a prvé zoznámenie sa s najväčším mestom na svete - aj s predmestiami tu žije 33- miliónov obyvateľov. Ubytovanie v kvalitnom hoteli. Stihneme dnes nezabudnuteľný výhľad na mesto? (Ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Takto ste si predstavovali Japonsko? Tokio bude na tomto zájazde hlavne modernou vsuvkou, ale naše prechádzky pretkáme aj návštevami historických zákutí.

Raňajky a ideme na to! Prehliadka Tokia, dnes budeme ako Japonci a využijeme geniálnu sieť tokijského metra. Zažijeme tak toho oveľa viac. Tsukiji, najväčší rybí trh na svete, kde nájdete vyslovene neskutočné živočíchy. Dáme si na desiatu to najčerstvejšie suši? Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba - kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. Shibuya s najväčšou križovatkou sveta a fotografia s Hachikó. Stihneme počas tokijských dní aj niečo navyše? Bláznivé Harajuku, či tradičnú Asakusa štvrť s krásnym budhistickým chrámom?

Raňajky. Prenajatým klimatizovaným autobusom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE so svojou prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov. V prípade nemožnosti navštíviť pre zvýšenú seizmickú aktivitu údolia Ówakudani, zmeníme trasu a snažíme sa dostať do inej časti NP Hakone, do oblasti Piatich jazier, čo najbližšie pod horu Fuji.

Celodenný výlet do NIKKÓ. Japonci hovoria: „Nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó!“ Pochopíte prečo. Pozrieme si celý komplex chrámových budov, zasadený v nádhernom prostredí národného parku. Tóšógú – svätyňa a zároveň mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa zo 17. storočia, ktorej krása svedčí o bohatstve a moci šógunov. Brána slnečného jasu Jómeimon – národný poklad – hýriaca farbami a stovkami jemných drevorezieb. Svetoznámy reliéf opíc (nepočujem, nehovorím, nevidím). Stajňa s posvätným bielym koňom. Revúci drak na strope budhistického chrámu. Mohutné cédrové aleje. Cesta serpentínami do hôr k najvyššiemu vodopádu Japonska Kegon, výťahom dole k vodopádu, fotografie. Náročný, ale nádherný deň. Návrat do hotela.

Zážitok z presunu šinkansenom na teplý juh až do HIROŠIMY, kde si pripomenieme najväčšiu tragédiu 20. storočia. Návšteva Parku mieru s množstvom papierových žeriavov, ktoré sem zasielajú ľudia z celého sveta. Múzeum a Atómový dom. Nákupná avenue Hondóri a asi najlepšie okonomiyaki v Japonsku. Je Hirošima smutným miestom? Budete veľmi milo prekvapení.

Výlet na nádherný ostrov MIJADŽIMA. Svätyňa ICUKUŠIMA a jej slávna červená plávajúca brána torii, ktorá pri prílive zdanlivo pláva po hladine. Svätyňu dala v roku 593 postaviť cisárovná Suiko a je tiež pod ochranou UNESCO. Ide o najfotografovanejší objekt Japonska, ktorý však pre svoju nedostupnosť vidí málo zahraničných turistov. Na obed ochutnáme špecialitu ostrova – ustrice, alebo úhora. Túlanie sa po ostrove a jeho budhistických chrámoch. Ak ste romantická duša, tu si určite poviete „takto som si predstavoval Japonsko“. Dávajte si pozor na milé srnky, chutí im papier, vrátane pasu vo vašom pootvorenom ruksaku. Večer si môžete vyskúšať onsen-mániu v tradičných japonských kúpeľoch.

Presun šinkansenom do najkrajšieho mesta krajiny. KJÓTO, sídlo cisára od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1 700 chrámami a svätyňami by sa dal stráviť mesiac. Návšteva Zlatého pavilónu, Kinkakudži, ktorý je najznámejšou pamiatkou celého Japonska. Slávna zenová záhrada v chráme Rjóandži z 15. storočia, v ktorej nenájdete ani jednu rastlinu, ani jeden kvet. Budete nadšený, keď pochopíte symboliku japonskej záhradnej architektúry. Podvečer ubytovanie v hoteli a večer prvá prechádzka štvrťami tajomných gejší. Uvidíme ich tento večer?

Prehliadka Kjóta po vlastných. Určite si nenecháme ujsť úžasný Kiyomizudera na úpätí hory. Prechádzame uličkami starého Kjóta, cítite atmosféru z filmu Gejša? Podmanivý Kodaiji postavený pre jedného z najväčších japonských hrdinov Toyotomiho Hideyoshiho. Svätyňa Jasaka a park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonská čerešňa). Brána budhistického chrámu Čionęin – najväčšia v Japonsku. Svätyňa Heian, dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794.

Raňajky. Navyše: Výlet do NARY so slovenským sprievodcom. Nara, bývalé hlavné mesto Japonska, s množstvom zaujímavých chrámov a svätýň, roztrúsených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. storočia – najväčšia drevená stavba na svete. Šestnásťmetrová socha sediaceho bronzového Budhu. Pôsobivá svätyňa Kasuga, známa svojimi 3 000 kamennými a bronzovými lampášmi. Spoločnosť nám bude robiť vyše 1 200 krotkých srniek. Príchod do Osaky.

Naša cesta Japonskom pokračuje. Smerujeme do Osaky, obchodného centra, kde sa ľudia na ulici zdravia: „Koľko si dnes zarobil?“ Neóny, reklamy, herne pačinko, nádherne vystavané mesto s uvoľnenou atmosférou. Návšteva Osackého hradu, najväčšieho v Japonsku. Transfer na hypermoderné letisko Kansai, postavené na umelom ostrove, ktoré je pýchou Japonska.

Nasledujúcich 6 nocí môžete stráviť v letovisku podľa Vášho výberu na exotickom ostrove Bali. V základnej cene zájazdu je ubytovanie 3*+ hoteli. Hotel SOL BEACH HOUSE BENOA 3*+ all inclusive stravovanie Veľmi príjemný 3* hotel, ktorý znesie tie najprísnejšie kritériá tejto hotelovej kategórie. Hotel je z letiska vzdialený len necelých 35 minút jazdy autom a leží na krásnej pláži Tanjung Benoa. Okolie hotela je nádhernou tropickou záhradou a k dispozícii okrem mora a pláže sú aj dva bazény. Izby sú štandardne vybavené klimatizáciou, trezorom, kúpeľňou, minibarom, fénom. V cene ubytovania máte stravovanie blue all inclusive, ktoré zahŕňa miestne alkoholické a nealkoholické nápoje a plnú penziu. Hotel je určený nenáročným klientom, ktorí sa chcú zabaviť a oddýchnuť si za dobrú cenu. Ak si chcete zlepšiť úroveň ubytovania tak Vám odporúčame využiť službu BUBO Prémium a ubytovanie v hoteli The Oberoi.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Relax na nádhernom indonézskom ostrove Bali v hoteli podľa Vášho výberu.

Rozlúčka s plážou a relaxom a v poobedňajších hodinách odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Tokya a späť z Denpasaru v economy class
 • prelet Osaka – Denpasar
 • 10 x  ubytovanie v 3* hoteloch vyššej strednej triedy v dvojposteľových izbách v Japonsku
 • 6 noci ubytovanie na ostrove Bali v rezorte podľa výberu
 • letiskové transfery na Bali
 • kvalitné raňajky formou švédskych stolov počas pobytu v Japonsku
 • dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi, vlakmi, prenajatými autobusmi
 • trajekt na ostrov Mijadžima
 • vstupy podľa programu
 • BUBO sprievodcu počas poznávacej časti v Japonsku
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, dopravu metrom, vreckové, cestovné poistenie.

Dňa 7.3.2019 počas pobytu na Bali pri zájazde v termíne 19.2. - 9.3.2019  sa koná festival Ticha – Nyepi. V tento deň sú prísne obmedzenia týkajúce sa aj turizmu. Viac informácií nájdete tu.

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Bali: Hotel v základnej cene zájazdu je SoL Beach house Benoa/Grand Mirage so stravovaním all inclusive. Ide o plážový hotel v oblasti Nusa Dua. Ak si želáte lepšie rezorty, tak odporúčame priplatiť si prémiové hotely v oblasti Nusa Dua.

Pláž

Pláže a kúpanie ovplyvňujú prírodné úkazy ako príliv a odliv.  Pri odlive sú možnosti kúpania obmedzené a BUBO odporúča obuv do vody.

Mesiac I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Tepl. vzduchu °C 31 31 31 32 31 30 30 30 31 31 32 32
Teplota vody °C 28 28 28 29 28 27 27 27 27 27 28 29

Termíny a ceny

Termín
Cena
02.08.2018
20.08.2018
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 750 €
Objednať zájazd
15.08.2018
02.09.2018
5 260 €
Základná cena 5260 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 750 €
Objednať zájazd
23.10.2018
10.11.2018
4 890 €
Základná cena 4890 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 380 €
05.11.2018
23.11.2018
4 890 €
Základná cena 4890 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 380 €
19.02.2019
09.03.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 350 €
06.03.2019
24.03.2019
4 860 €
Základná cena 4860 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 350 €
18.03.2019
05.04.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 480 €
03.04.2019
21.04.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 480 €
16.04.2019
04.05.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 480 €
01.05.2019
19.05.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 480 €
18.06.2019
06.07.2019
5 150 €
Základná cena 5150 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 640 €
03.07.2019
21.07.2019
5 150 €
Základná cena 5150 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 640 €
18.07.2019
05.08.2019
5 150 €
Základná cena 5150 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 640 €
02.08.2019
20.08.2019
5 150 €
Základná cena 5150 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 640 €
10.10.2019
28.10.2019
4 890 €
Základná cena 4890 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 380 €
23.10.2019
10.11.2019
4 990 €
Základná cena 4990 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 480 €
06.11.2019
24.11.2019
4 790 €
Základná cena 4790 €
Letiskové poplatky 490 €
Spolu 5 280 €

Odporúčame

Južná Kórea , +1 viac

Južná Kórea, Japonsko

19.10. → 03.11.2018 +9 ter.
16 dní
4 480 €
Malajzia , +3 viac
11 dní
2 360 €

J Jozef Tvarog

 
Uplynuli už skoro dva mesiace od našej dovolenky s Vašou cestovnou kanceláriou. Ozývam sa až teraz, z dôvodu veľa povinností a málo času. Zrejme to poznáte ešte viac ako ja. Chcel by som sa poďakovať za veľmi dobre zorganizovanú dovolenku „ Zlatá cesta Japonskom a relax na Bali. Poznávací zájazd Japonskom bol perfektne zorganizovaný a všetko sa podarilo naplniť podľa našich očakávaní. Cestovné spojenia a preprava Japonskom fungovali bezchybne, hotely- výber bol výborný- vždy blízko centra a aj Metra (MHD) a aj služby a strava boli výborne, výber navštívených destinácii spĺňal naše predstavy. Videli sme veľa z Japonska v rámci časových možností, spoznali sme trochu z kontaktov v reštauráciách, v obchodoch a aj z náhodných stretnutí mentalitu Japoncov. Obchodníci a aj čašníci boli veľmi úslužní a čestní a spoľahliví (čo sa už nedalo povedať o rovnakých profesiách na ostrove Bali). Sprievodca Jirko to dobre organizoval, bol pohodový, vtipný a vedel veľa porozprávať o Japonsku a aj o destináciách cez ktoré sme sa pohybovali. Na to, že takýto poznávací zájazd býva únavný., zvládli sme to v pohode a bez zdravotných problémov. Čo sa týka ostrova Bali, musím sa Vám poďakovať za nám ponúknutý hotel Oberoj. Hotel bol perfektný, vstup do areálu hotela zo strany mesta ale aj zo strany od mora bol zabezpečený bezpečnostnou službou a to dodávalo pocit bezpečia. Nikto kto nepatril do hotela sa tam nedostal. Ubytovanie bolo v malých bungalovoch
a bol zabezpečený úplný komfort a pravidelná výmena bielizne a aj čistota. Do hotela nás uvítali vencami kvetov, raňajky v hoteli, výber jedál a aj obsluha spĺňal najvyššie kritéria. Pri bazéne bol zabezpečený servis - pravidelne dopĺňaná voda, popoludní nejaký program (Miestne tance, hudba,...) všetko dopĺňané miestnymi koláčmi a čajom. Na večeru sme chodili do blízkeho mestečka 10- 15 minút prechádzky mestom. Výber reštaurácii bol veľmi pestrý, od miestnej kuchyne cez Taliansku, Grécku a iné. Cena sa pohybovala okolo 8 – 10 Euro. Takmer všade som platil kartou. Doprava z letiska a aj naspäť prebehla bez problémov. Cesta domov cez Dubaj a Viedeň až do Bratislavy prebehla tiež veľmi pohodovo. Na celom zájazde sme nenašli ani chybičku, ktorá by nám bola kazila dovolenku. Po Japonsku sme si výborne oddýchli na Bali a doma aj po pár týždňov som sa cítil oddýchnutý. Vďaka patrí aj dievčatám - pani Puškárovej a aj pani Opaternej za pružnú a kompletnú komunikáciu a vylaďovanie zájazdu, zmluvy a aj platby. Dúfam, že aj v budúcnosti sa nám podaria aj ďalšie takéto destinácie cez Vašu cestovnú kanceláriu.


 • 1 / 1