Zlatá cesta Japonskom a relax na Guame

Fantastická cesta zvláštnym a atraktívnym Japonskom, zakončená relaxom na tichomorskom ostrove Guam. Zaručene výborný výber a exkluzívna destinácia na rozprávanie.

Jiří Jobánek Jiří Jobánek Jiří Jobánek
Spokojnosť klientov
od 5 100,00 €

Japonsko, USA, Guam

17 dní
 • Jednotka na Slovensku
 • Fascinujúca zmes tradičnej kultúry a najmodernejšej súčasnosti
 • Americký ostrov Guam neďaleko Mariánskej priekopy
 

Odlet z Európy a prelet do TOKIA.

Prílet do TOKIA a prvé zoznámenie sa s najväčším mestom na svete - aj s predmestiami tu žije 33- miliónov obyvateľov. Ubytovanie v kvalitnom hoteli. Stihneme dnes nezabudnuteľný výhľad na mesto? (Ak budeme mať šťastie, po prvýkrát uvidíme bájnu Fudži). Takto ste si predstavovali Japonsko? Tokio bude na tomto zájazde hlavne modernou vsuvkou, ale naše prechádzky pretkáme aj návštevami historických zákutí.

Raňajky a ideme na to! Prehliadka Tokia, dnes budeme ako Japonci a využijeme geniálnu sieť tokijského metra. Zažijeme tak toho oveľa viac. Tsukiji, najväčší rybí trh na svete, kde nájdete vyslovene neskutočné živočíchy. Dáme si na desiatu to najčerstvejšie suši? Ginza, nazývaná aj Champs-Elysees Tokia. Tu jazdili prvé japonské autá, tu sa prvýkrát tancoval vtedy moderný charleston, sem sa chodila promenádovať japonská fašistická mládež. Dnes je Ginza obchodnou a neskutočne luxusnou štvrťou hlavného mesta. Prechod cez Dúhový most, Ódaiba - kedysi súčasť obranného opevnenia Tokia, dnes oddychové miesto obyvateľov mesta a IT centrum celej krajiny. Individuálne nákupy v elektrickom meste Akihabara, kde nájdete elektroniku, o ktorej ste ani netušili, že sa dá vymyslieť. Shibuya s najväčšou križovatkou sveta a fotografia s Hachikó. Stihneme počas tokijských dní aj niečo navyše? Bláznivé Harajuku, či tradičnú Asakusa štvrť s krásnym budhistickým chrámom?

Raňajky. Prenajatým klimatizovaným autobusom do KAMAKURY, bývalého hlavného mesta Japonska, kde sa začala písať história šógunov a bojovných samurajov. Hačimangú, naša prvá šintoistická svätyňa, so všetkým, čo k nej patrí. Veštenie budúcnosti tak, ako to robia Japonci až doteraz. Národný park HAKONE so svojou prekrásnou prírodnou scenériou. Uvidíme ešte raz Fudži? Návšteva vulkanického údolia ÓWAKUDANI, známeho svojimi horúcimi prameňmi. Dáte si vajíčko uvarené v sopečnej vode? Podľa legendy Vám každé takéto vajíčko predĺži život o 7 rokov. Prechod cez Kawasaki a Jokohamu, prvý dotyk so šírym oceánom a pozorovanie šantiacich surfistov. V prípade nemožnosti navštíviť pre zvýšenú seizmickú aktivitu údolia Ówakudani, zmeníme trasu a snažíme sa dostať do inej časti NP Hakone, do oblasti Piatich jazier, čo najbližšie pod horu Fuji.

Celodenný výlet do NIKKÓ. Japonci hovoria: „Nehovor o kráse, kým si nevidel Nikkó!“ Pochopíte prečo. Pozrieme si celý komplex chrámových budov, zasadený v nádhernom prostredí národného parku. Tóšógú – svätyňa a zároveň mauzóleum zakladateľa dynastie Tokugawa zo 17. storočia, ktorej krása svedčí o bohatstve a moci šógunov. Brána slnečného jasu Jómeimon – národný poklad – hýriaca farbami a stovkami jemných drevorezieb. Svetoznámy reliéf opíc (nepočujem, nehovorím, nevidím). Stajňa s posvätným bielym koňom. Revúci drak na strope budhistického chrámu. Mohutné cédrové aleje. Cesta serpentínami do hôr k najvyššiemu vodopádu Japonska Kegon, výťahom dole k vodopádu, fotografie. Náročný, ale nádherný deň. Návrat do hotela.

Zážitok z presunu šinkansenom na teplý juh až do HIROŠIMY, kde si pripomenieme najväčšiu tragédiu 20. storočia. Návšteva Parku mieru s množstvom papierových žeriavov, ktoré sem zasielajú ľudia z celého sveta. Múzeum a Atómový dom. Nákupná avenue Hondóri a asi najlepšie okonomiyaki v Japonsku. Je Hirošima smutným miestom? Budete veľmi milo prekvapení.

Výlet na nádherný ostrov MIJADŽIMA. Svätyňa ICUKUŠIMA a jej slávna červená plávajúca brána torii, ktorá pri prílive zdanlivo pláva po hladine. Svätyňu dala v roku 593 postaviť cisárovná Suiko a je tiež pod ochranou UNESCO. Ide o najfotografovanejší objekt Japonska, ktorý však pre svoju nedostupnosť vidí málo zahraničných turistov. Na obed ochutnáme špecialitu ostrova – ustrice, alebo úhora. Túlanie sa po ostrove a jeho budhistických chrámoch. Ak ste romantická duša, tu si určite poviete „takto som si predstavoval Japonsko“. Dávajte si pozor na milé srnky, chutí im papier, vrátane pasu vo vašom pootvorenom ruksaku. Večer si môžete vyskúšať onsen-mániu v tradičných japonských kúpeľoch.

Presun šinkansenom do najkrajšieho mesta krajiny. KJÓTO, sídlo cisára od roku 794 do 1868, je kultúrnym a náboženským centrom krajiny. V tomto meste s viac ako 1 700 chrámami a svätyňami by sa dal stráviť mesiac. Návšteva Zlatého pavilónu, Kinkakudži, ktorý je najznámejšou pamiatkou celého Japonska. Slávna zenová záhrada v chráme Rjóandži z 15. storočia, v ktorej nenájdete ani jednu rastlinu, ani jeden kvet. Budete nadšený, keď pochopíte symboliku japonskej záhradnej architektúry. Podvečer ubytovanie v hoteli a večer prvá prechádzka štvrťami tajomných gejší. Uvidíme ich tento večer?

Prehliadka Kjóta po vlastných. Určite si nenecháme ujsť úžasný Kiyomizudera na úpätí hory. Prechádzame uličkami starého Kjóta, cítite atmosféru z filmu Gejša? Podmanivý Kodaiji postavený pre jedného z najväčších japonských hrdinov Toyotomiho Hideyoshiho. Svätyňa Jasaka a park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonská čerešňa). Brána budhistického chrámu Čionęin – najväčšia v Japonsku. Svätyňa Heian, dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794.

Raňajky. Navyše: Výlet do NARY so slovenským sprievodcom. Nara, bývalé hlavné mesto Japonska, s množstvom zaujímavých chrámov a svätýň, roztrúsených po okolí. Chrám Tódaidži z 8. storočia – najväčšia drevená stavba na svete. Šestnásťmetrová socha sediaceho bronzového Budhu. Pôsobivá svätyňa Kasuga, známa svojimi 3 000 kamennými a bronzovými lampášmi. Spoločnosť nám bude robiť vyše 1 200 krotkých srniek. Príchod do Osaky.

Naša cesta Japonskom pokračuje. Smerujeme do Osaky, obchodného centra, kde sa ľudia na ulici zdravia: „Koľko si dnes zarobil?“ Neóny, reklamy, herne pačinko, nádherne vystavané mesto s uvoľnenou atmosférou. Návšteva Osackého hradu, najväčšieho v Japonsku. Transfer na hypermoderné letisko Kansai, postavené na umelom ostrove, ktoré je pýchou Japonska.

Transfer na hypermoderné letisko Kansai, postavené na umelom ostrove, ktoré je pýchou Japonska. Nasledujúce 4 noci strávite v exotickej Mikronézii. GUAM: Odlet z letiska Kansai, hodnoteného ako jedno z najlepších letísk sveta na GUAM – transfer do hotela Hilton Guam Resort. GUAM: rozvinuté letovisko so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Hilton Guam Resort pravidelne navštevujeme. Nachádza sa priamo na najznámejšej pláži ostrova v zátoke Tuamon Bay známej teplými vodami. Koralové útesy a plytká voda (zmena podľa prílivu a odlivu) je vhodná aj pre deti a ideálna na šnorchlovanie. Zátoka Tuamon je zároveň najväčšou atrakciou ostrova. Guam je nezaradeným územím USA bez akýchkoľvek tropických chorôb a dostáva prvé slnečné lúče v celých Spojených štátoch. Ide o najväčší ostrov celej Mikronézie, najbližšie k Mariánskej priekope (- 10 971 m). Množstvo aktivít v štýle Las Vegas či Honolulu zariadi concierge hotela, alebo návštevnícke centrum päť minút chôdze od hotela. Odporúčame návštevu akvária. Alebo vyskúšate atrakciu kráčania po morskom dne v morskom skafandri? Prechádzky po pláži, alebo na Pale San Vitores Road preplnenej značkami ako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. DPH je na Guame nulová a reklamy hovoria, že ceny sú o 33% nižšie než v Tokiu. Určite sú nižšie než v New Yorku či Dubaji. Ohromný výber reštaurácii od japonských, cez steakhousy až po reštaurácie podávajúce kuchyňu domorodcov, tzv. Chamoro.

Relax na krásnej pláži Tuamon a oddych v príjemnom hoteli. Celkom netradičná destinácia na relax, však?

Relax na krásnej pláži Tuamon a oddych v príjemnom hoteli. Celkom netradičná destinácia na relax, však?

Relax na krásnej pláži Tuamon a oddych v príjemnom hoteli. Celkom netradičná destinácia na relax, však?

Relax na krásnej pláži Tuamon a oddych v príjemnom hoteli. Celkom netradičná destinácia na relax, však? Poobede transfer na letisko a odlet domov.

Odlet z Mariánskych ostrovov domov a prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Tokya a späť z Guamu
 • prelet Osaka – Guam
 • 10 x  ubytovanie v 3* hoteloch vyššej strednej triedy v dvojposteľových izbách v Japonsku
 • 4 noci ubytovanie na ostrove Guam v hoteli Westin, Tumon beach bez stravy
 • kvalitné raňajky formou švédskych stolov počas pobytu v Japonsku
 • dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi, vlakmi, prenajatými autobusmi
 • trajekt na ostrov Mijadžima
 • vstupy podľa programu
 • slovenského BUBOsprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

- letiskové poplatky, dopravu metrom, vreckové, cestovné poistenie, ESTA.

 
 

Cena zahŕňa navyše:

výlet do Nary

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
12.06.2017
28.06.2017
5 350,00 €
20.10.2017
05.11.2017
5 100,00 €
01.11.2017
17.11.2017
5 100,00 €

Vulkanicke udolie Owakudani a sopka Fuji

Najvyssou horou Japonska je sopka Fuji, ktorej nadmorska vyska je 3776 metrov. Tato svata sopka je stale aktivna. Naposledy z nej lava chrlila v roku 1707. Domaci tuto krasku prezyvaju…

Martin Šimko z BUBO
19
MÁJ
07:05
2017

Sumo

Doslovny preklad slova sumo do slovenciny je branit sa. Je to bojovy kontaktny sport, ktory ma viac ako 1000 rokov. Japonskym narodnym sportom sa stal este v obdobi Eda na zaciatku 17…

Martin Šimko z BUBO
19
MÁJ
06:09
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0