Argentína, Brazília edícia Black Pearl

Argentína, Brazília, Uruguaj, Paraguaj

Z Buenos Aires, ktoré dýcha nostalgiou a znie tangom, cez najkrajšie vodopády planéty Iguazú do mesta bohov na pláže Rio de Janeira. Cesta pre gurmánov. Pozor. Tu naozaj neschudnete. Skvelé steaky, výborné červené víno, opekané mäská v Brazílii a caipirinha na pláži. Cukrová homoľa, Corcovado, Copacabana,

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Novinka
Novinka
2018

Argentína, Brazília, Uruguaj, Paraguaj

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Lanovka na Cukrovú homoľu v cene
  Vláčik na Corcovado k soche Ježiša v cene
  Celodenná prehliadka vodopádov Iguazú v cene
  2 prelety v Južnej Amerike v cene
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne, let do Južnej Ameriky.

Prílet do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenue 9. júla s Obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta. Večer si možno dáte svoj prvý argentínsky steak a prvý pohár červeného vína.

Pôjdete si ráno zabehať do zelených pľúc mesta? Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Madrid zaostal o šesť rokov, ďalší dôkaz toho, aká bola Argentína kedysi bohatá. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Pre záujemcov (nie je v cene) individuálny celodenný výlet rýchloloďou do Uruguaja. MONTEVIDEO, alebo COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolónia s hustou spleťou úzkych uličiek, pripomínajúcich starý Lisabon (UNESCO).

Výlet pobrežným vláčikom a výletnou loďou do snobských štvrtí Buenos Aires a do delty obrovskej rieky Paraná. Plavba v delte v cene. Popoludňajší odchod veľmi kvalitným linkovým autobusom na sever.

Odlet k vodopádom Iguazú. Popoludní priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov a let vrtuľníkom (fakultativne).

Celodenná prehliadka argentínskej strany vodopádov, ktorá je rozľahlejšia a možno aj krajšia než tá brazílska. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

Výlet do Paraguaja v cene! Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánsky jazyk guaraní. Transfer na letisko a odlet do Ria.

RIO DE JANEIRO. Mesto bohov, ktoré Vás dostane už pri pohľade z okienka lietadla. Ubytovanie v 4* hoteli. Prvý dotyk s brazílskym morom, oddych na najznámejšej pláži sveta. Či dáte prednosť bohatšej Ipaneme?

Prehliadka mesta prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene Vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

Oddych na pláži, caipirinha, samba a neuveriteľná energia na každom kroku. Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnej Maracane.

Posledné kúpanie a lúče slnka na Copacabane. Odlet do Európy.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Letiskové poplatky
 • Vnútroštátny prelet v Brazílii
 • Ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami
 • Slovenského BUBO-sprievodcu
 • Transfery na letiská a z letísk
 • Prehliadku Buenos Aires autobusom
 • Poldenný výlet k delte rieky Parana
 • Celodenný výlet k vodopádom Iguazú z argentínskej strany
 • Prehliadku Rio de Janeiro 
 • Lanovku na slávnu Cukrovú homoľu nad plážou Copacabana
 • Vláčik na Corcovado
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • Asistenčné služby CK BUBO
 • Privátny VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), osobné výdaje,fakultatívne výlety

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Buenos Aires: Rochester

Foz de Iguazú: Continental Inn

Rio de Janeiro: Astoria Palace

Reštaurácia zájazdu: Chiquillin v Buenos Aires

Minimálny počet: 8 klientov

Maximálny počet: 12 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Argentína , +3 viac
17 dní
6 320 € 5 751 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Argentína , +2 viac

Argentína, Brazília

20.02. → 03.03.2019 +11 ter.
12 dní
2 540 € 2 311 €


 • 1 / 0