Botswana - off road krajinou slonov

Prinášame Vám exkluzívny program v krajine, ktorá je skrytým diamantom Afriky. Zachovalé národné parky, ktoré nepodľahli moderného masovému turistickému ruchu a zachovali si svoj autentický ráz. Najviac slonov v Afrike, očarujúca delta Okavango a legendárne vodopády Victoria Falls. Terénne auto, ktoré vydrží všetko, slovenský BUBO ranger, malá partia a 7 dní v autentickej africkej divočine.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
 

Botswana, Zimbabwe

10000000 dní
 • jediná CK na Slovensku a v Čechách, ktorá je v Botswane už od roku 1989 osobne
 • exkluzívny slovenský/český ranger iba pre Vás
 • safari na najvyššej úrovni, mohutné terénne auto a bezkonkurenčné know-how
 • najkrajšie miesta Botswany za 7 dní
 • safari v národných parkoch Chobe a Moremi
 • celodenný výlet na Viktóriine vodopády
 • delta rieky Okavango z vtáčej perspektívy
 

Odlet z Európy a ponad rovník smerujeme do Johannesburgu a Kasane.

Stretnutie na malom letisku KASANE, ktoré je obkolesené divočinou a leží hneď vedľa národného parku Chobe. Úvodný dotyk s najpokojnejšou krajinou Afriky. Nekonečná modrá obloha, červená africká zem a všadeprítomný pocit divočiny. VIP transfer do krásnej lodge Chobe Safari Lodge na brehu rieky s rovnakým menom. Check in a prvý drink. Odporúčame rockshandy v miestnom bare s výhľadom na ostrov Sedudu. Aklimatizácia, bazén a úvodná inštruktáž vaším slovenským sprievodcom. Prehliadka Kasane a pri troche šťastia prvé prasce bradavičnaté, slony, paviány, hrochy a krokodíly. Kvalitná večera a na záver dňa chladená Savana dry.

Skoro ráno vyrazíme na naše prvé safari. Osvedčené terénne autá typu Landrover, ktoré vydržia všetko. Safari v národnom parku Chobe. Keď sme tu jazdili v roku 1989, neboli tu žiadni turisti. Dnes je Botswana príkladom afrického sna, ale zároveň sa im darí udržať divočinu absolútne nedotknutú. Jazda po pieskovom brehu rieky Chobe a jednotlivé loops. Hľadáme slony, levy, impaly, byvoly, všetko, čím je Chobe známe. Tesne za Serondelou je obľúbená slonia cestička. Budú tam? Vo vodách hľadáme odraz slnka na chrbte krokodíla a počúvame tradičné hrošie trúbenie. Chvíľu je okolo nás ticho a z ničoho nič zasa desiatky zvierat, ktoré sa chodia napiť zo životodarnej rieky Chobe. Obedná prestávka v Ihahe a pokračovanie v jazde divočinou. Návrat do Kasane, zaslúžená sprcha a večer tradičný africký braai.

Celodenný výlet do Zimbabwe a prehliadka azda najkrajších vodopádov na svete. VIKTÓRIINE VODOPÁDY na hraniciach Zambie a Zimbabwe, necelých 70 km z Kasane. trojhodinová prehliadka vodopádov, diablov katarakt, main falls, suicide point. Mohutná rieka Zambezi a dym, ktorý hrmí alias Mosi oa tunya. Most, ktorý spája Zim so Zam, a skáče sa z neho bungee jumping z výšky 111 metrov. Skúsite? Miestna curio village, trhovisko s tradičným africkým umením z dreva a kameňa. Krátka prehliadka samotného mestečka Victoria Falls a poobede návrat späť do Botswany. Každá minúta z dnešného dňa stála za všetky drobné.

Voľnejší deň, počas ktorého spoznáme rieku Chobe. Ranná a poobedňajšia plavba a pohľad na zvieratá z úplne inej perspektívy. Plávajúce slony, obrovské krokodíly, osamelý orol rybár a stovky možností na krásnu fotku. Počas dňa relax v lodge a užívanie si bezstresovej atmosféry, aká je možná iba v Afrike.

Skorý ranný budíček a za úsvitu vyrazíme do srdca Chobe. Najprv sa dostaneme na koniec asfaltky do KACHIKAU okolo záplavových polí rieky Chobe a potom už pieskovou cestou v úplnom tichu smerujeme do SAVUTI. Miesto nádherného príbehu Cesta k zabudnutej rieke. Riečka Savuti, ktorá je častejšie vyschnutá ako plná vody, opäť po 15 rokoch tečie a rozlieva sa prehistorického močariska Savuti marsh. Výživná tráva sem láka stáda pakoní, slonov, byvolov a spolu s nimi levov, hyeny. Safari v okolí Marabou pan a bušmenské príbehy. Poobede pokračovanie šedou ílovou cestou black cotton soil, ktorá je postrachom v daždivých mesiacoch. V prípade dažďa použijeme pieskovú Madikwe sand ridge road. Keď motor vášho Landroveru zhasne, môžete sa započúvať do ticha divokej Botswany. Oblasť, kde čas nehrá žiadnu rolu, kde kvapka vody dokáže zázraky, kde je človek nepodstatný. Prekročíme hranicu parku a prenocujeme v ďalšej africkej lodge.

Názov DELTA RIEKY OKAVANGO pozná väčšina scestovaných ľudí. Nie každý však vie, že jej súčasťou je aj rozľahlý národný park MOREMI s veľkou populáciou slonov, antilop a predátorov. Vďaka vode z delty tu život beží neustále počas celého roka a Moremi patrí medzi najlepšie safari parky na svete. Strávime tu celý deň hľadaním a sledovaním zvierat. Oddýchneme si na vyhliadke pri hroších kúpeľoch, prekročíme legendárny tretí most a v tieňoch medzi majestátnymi pichľavými akáciami budeme hľadať žirafy, slony alebo sable. Africké safari v tom najlepšom zmysle slova.

Budíček a presun do civilizácie. Piesok vystrieda biely prach a potom asfalt. MAUN: tretie najväčšie mesto krajiny a vstupná brána do delty Okavango. V malom spoľahlivom lietadle s ostrieľanými bush pilotmi absolvujeme let ponad deltu a budeme obdivovať meandrujúcu rieku Okavango, ktorá končí svoju púť z angolských výšin v smädných pieskoch púšte KALAHARI. Fascinujúce. Večer steak a Castle. Prevedieme Vás Maunom, ktorý akoby zastal v čase. Nocľah v príjemnej lodge na brehu rieky Thamalakane.

Cesta nádhernou Botswanou sa končí. Odlet z letiska Maun, rozlúčka s vaším rangerom a s krajinou, ktorej mena sa volá pula – dažďová kvapka. Go siame Batswana!

Prílet domov

 

Cena zahŕňa

 • slovenského/českého rangera počas celého pobytu
 • medzinárodnú letenku do Kasane a späť z Maunu v economy class
 • letiskové poplatky
 • 7 x ubytovanie v lodges/stanových táboroch v dvojposteľových izbách
 • dopravu kvalitným terénnym autom typu Landrover/Landcruiser
 • polpenziu
 • celodenný výlet na Viktóriine vodopády
 • víza do Zimbabwe
 • vstupné na Victoria Falls
 • 2 x vstupné do NP Chobe a 1 x do NP Moremi
 • hodinový vyhliadkový let nad deltou Okavango
 • 1 x trojhodinovú plavbu po rieke Chobe
 • asistenčné služby CK BUBO
 • 24-hodinovú dostupnosť slovenského privátneho rangera
 • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • obedy
 • osobné výdaje
 • nápoje
 • dopravu do Afriky a späť

Poznámka:

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie

Najvyššia sezóna je v období jún-august (obdobie sucha), keď nočné teploty klesajú na 5 stupňov! BUBO odporúča radšej september-november alebo jarné mesiace, keď je zasa krajina zelená. Každá sezóna má svoje čaro.

Minimálny počet 2 osoby, maximálny počet 4 osoby.

Hotely:

Chobe safari lodge 4 noci

Island safari lodge 3 noci

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  

Dym, ktorý hrmí.

Síce toto miesto pomenoval škótsky objaviteľ David Livingstone po svojej vtedajšej kráľovnej v roku 1855, no domorodci majú pre Viktóriine vodopády úplne iné pomenovanie, a to Mosi-oa-Tunya…

Mišo Ondro z BUBO
27
APR
23:06
2017

Poriadny adrenalín v Zimbabwe

Po príjemne strávených dňoch v Kapskom meste, kde sme si pozreli tie najzaujímavejšie pamiatky, absolvovali výlet na Mys dobrej ná…

19
MAR
08:42
2017
Malí Etiópci na juhu obrovskej krajiny ďaleko od hlavného mesta predvádzajú pre turistov šibalské kúsky
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy hore nohami?

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0