Cesta kostí a pól chladu

Sú cesty z ktorých mrazí a sú cesty, ktoré vás zamrazia. Jedinečná výprava do ruskej divočiny. Našim cieľom je Pól chladu t.j. najchladnejšie miesto na svete V zime prejdeme jednu z najťažších ciest na svete, Kolymskú magistrálu. Cesta gulagov, zlatých baní a pastierov sobov. Extrémne teploty sa rovnajú extrémnym zážitkom. Cestu máme odskúšanú s klientmi na vlastnej koži a s nami nezamrznete. Zaraďte sa k elite cestovateľov a ukážte im diplom z Ojmjakonu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
 

Rusko

10000000 dní
 • najchladnejšie miesto na svete – mínus 60!
 • ľadová Sibír ako ju poznáte z obrázkov. Je ti zima Bubáčik?
 • autentická cesta ruskými cestami-necestami vidieckymi oblasťami Jakutska
 • garantujeme teploty minimálne mínus 50 a návštevu Ojmjakonu a tzv. pól chladu
 • Cesta kostí obetí Stalina a na záver cesty rybačka v Ochotskom mori
 • Jediná CK na Slovensku s reálnymi skúsenosťami z tejto cesty
 

Odlet do Moskvy. Prvý závan ruskej zimy. Mínus 26? Bude aj viac. MOSKVA: najväčšie mesto Európy, sídlo patriarchu a výherca súťaže o najdrahšie mesto sveta posledných rokov. Farebné cibuľové vežičky chrámu Vasila Blaženého sú symbolom ruskej architektúry. Chrám Krista Spasiteľa je centrom ruskej pravoslávnej cirkvi. Kremeľ je centrom Moskvy a celého Ruska.

Nasadneme do lietadla, ktorého cieľovou stanicou je Sibír a jeho obrovská nedotknutá oblasť JAKUTSKO. Najväčšia republika Ruskej federácie a zároveň jeden z najväčších štátov sveta. JAKUTSK: hlavné mesto celého štátu stojace na trvalom permafroste. Prehliadku mesta začneme v múzeu permafrostu, ktoré je jediné svojho druhu na svete. Prechádzka po zamrznutej rieke Lena. Viete na ktorom brehu leží Jakutsk? Príprava na našu cestu do Magadanu. Nákup oblečenia, baraníc a popritom si porozprávame o diamantoch a zlate, ktoré sa tu ťažia v obrovských množstvách. Teploty ako mínus 40 nie sú ničím nezvyčajným a príprava musí byť dokonalá.

Oblečení sadneme do vykúreného auta a vydáme sa do krajiny, kde by mal aj mrázik problémy.

Kolymská diaľnica spájajúca Jakutsk a Magadan v dĺžke cca 2500 km bude našim domovom. KHANDYGA: mladé mesto na rieke Aldan, miesto bývalého gulagu.

OJMJAKON a sme tu. Najchladnejšie miesto na pevnine. Malá usadlosť s 470 obyvateľmi, kde teploty dosahujú takmer mínus 70 stupňov Celzia. Naše teplé bundy vymeníme za sobie kožušiny a vyjdeme von. Zvládneme to? V tomto mieste na tomto zájazde čakajte zimu. Získame certifikát Pól chladu, získanie ktorého je ťažšie ako zdolať Severný pól.

Okolie Ojmjakonu je nedotknutou prírodou trvalo ovládanou zimou. Napriek tomu tu život ide ďalej. V školách sa učí, dokiaľ teplota nedosiahne vonku -55, pohľad na teplo je tu zásadne odlišný od toho nášho.

Navštívime farmu, kde sa šľachtia miestne odolné kone, múzeum a meteorologickú stanicu, kde bola nameraná najnižšia teplota na pevnine v histórii. Áno mínus 71,2 stupňa Celzia. Nezabudneme ani na zimný tábor pastierov sobov a rybačku na ľadových jazerách. Vyskúšame tu doslova všetko. Teplý čaj, ruská vodka a folklórny koncert sa o nás postarajú v noci. Pri akých teplotách štartujú autá? Ako sa dá chodiť na toaletu von? Čo to znamená prechádzka po čerstvom vzduchu? Na všetky otázky dostanete odpoveď. Stále je zima.

Ojmjakon nechávame za sebou a prechádzame okolo úžasnej horskej scenérie. Našim novým cieľom je UST NERA. Mesto na sútoku riek Nera a Indigirka. Základňa zlatokopov a kedysi aj administratívne centrum gulagov.

Dnes opustíme Jakutsko a ocitneme sa v Kolymskej oblasti. Jakutsko a Kolymská oblasť patria k najväčším producentom zlata a diamantov. SUSUMAN: mesto zlatokopov. Porovnáte ho s mestami na Aljaške? Dozvieme sa, ako žijú, čo robia a vlastne ako sa darí? Susuman bol takisto miestom jedného z najväčších pracovných táborov v Rusku Zaplag.

Kolymská diaľnica sa končí. Prešli sme približne 2500 km a prešli sme iba zlomok Ruska. Dokázali sme zvládnuť teploty, ktoré hraničia s nemožnými. Pred nami je Ochotské more, Magadanská zátoka a mesto MAGADAN. Magadan patrí k najizolovanejším mestám Ruska, najbližšie väčšie mesto je práve Jakutsk. Vzdialenosť? Niečo okolo 2000 km. V nedávnej minulosti bol Magadan najdôležitejším prístavom, do ktorého smerovali lode s väzňami určenými do pracovných táborov. Viete, aký je súvis medzi Magadanom a nezvolením Henryho Wallaceho za prezidenta USA? Dozviete sa.

Prehliadka Magadanu. Antropologické a geologické múzeum, prístav, obrovská ortodoxná katedrála svätej trojice a memoriál obetiam Stalina. Príjemný zimný deň na pobreží Ochotského mora a záver našej cesty.

Odlet z Magadanu a prílet do Viedne. Je to zmena, čo poviete?

 

Cena zahŕňa

 • letenku do Jakutska a späť z Magadanu
 • ubytovanie v hoteloch/privátoch v dvojposteľových izbách
 • letiskové transfery v Rusku
 • privátnu dopravu počas celého pobytu prispôsobené extrémnym podmienkam
 • súkromného slovenského BUBO sprievodcu so skúsenosťami z chladných oblastí
 • certifikát Pól chladu
 • program podľa popisu vrátane aktivít,
 • raňajky a večere
 • asistenčné služby CK BUBO
 • ruskú zimu
 • letiskové poplatky
 • víza do Ruska
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, fakultatívny program, nápoje ( zamrzne aj 72% Tatranský čaj?)

Poznámka:

Ide o zájazd v zimných mesiacoch. Klientov berieme iba po osobnom pohovore. Teploty budú dosahovať mínus 50 až mínus 70 stupňov. Je nutné dodržiavať pokyny sprievodcov a správne sa obliekať a správať. Naším cieľom je ruská zima a túžba spoznať život v týchto drsných oblastiach počas najkrutejších mesiacov roka. Zájazd nie je pre padavky. Vidiecke, izolované Rusko ponúka autentické zážitky na ruský spôsob. Ubytovanie, strava budú najlepšie, aké sú na mieste dostupné.

Minimálny počet 3 osoby, maximálny počet 6 osôb.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  

Sklad cislo 5


Nas sofer Sergej je statny muz. Veru, nechcela by som od neho dostat taku "otcovsku vychovnu". Ma dlane ako dva buldozery a ked rozprava je to akoby sa triasli vsetky tenorove hlasivky v…

Katka Liskova BUBO
11
JÚN
21:04
2017

Metro selfie


Uz sa vam niekedy stalo, ze hladate ten spravny bod, kde sa postavit, aby vasa fotka bola jednoducho dokonala? Krok dopredu.. alebo dozadu?.. doprava.. ci milimetrik dolava? Moskovski…

Katka Liskova z BUBO
09
JÚN
21:19
2017
Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš

Čo má spoločné Petrohrad a túžba? Možno viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak by totiž cár Peter Veľký netúžil vystavať ukážkové mesto, ktoré by zatienilo Moskvu vo všetkých ohľadoch, Európa by bola chudobnejšia o jeden klenot. O Petrohrade by sa dalo povedať jedno: „Na počiatku bol sen“. Sen sa tu stal skutočnosťou a na brehu rieky Nevy vyrástli prekrásne paláce, parky, kostoly, katedrály…

Čo má spoločné Petrohrad a túžba? Možno viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ak by totiž cár Peter Veľký netúžil vystavať ukážkové mesto, ktoré by zatienilo Moskvu vo všetkých ohľadoch, Európa…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0