Čína - veľký okruh

Čína, Hongkong, Macao

Kapitalistická, koloniálna aj komunistická tvár najľudnatejšej krajiny sveta. Okruh bez kompromisov po najzaujímavejších miestach čínskeho sveta. Množstvo pamiatok UNESCO, britská atmosféra, portugalské vône a veľa poznania.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018

Čína, Hongkong, Macao

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
Zobraziť mapu

Prílet do Hongkongu. Transfer z letisko do hotela. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov.

Celodenná prehliadka Hongkongu. Hviezdnym trajektom na ostrov Hongkong a historickou lanovkou na slávny Victoria Peak, k najlukratívnejšej lokalite v celej Číne. Výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Kongresové centrum, živá Nathan Road. Ulička barov Lai Kwai Fong. Jazda britskou električkou. Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

Celodenný výlet do Macaa. Prvá európska usadlosť v Číne, do roku 1999 stále portugalská kolónia, kde na Vás dýcha stredomorská atmosféra v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Z portugalskej pevnosti je prekrásny výhľad na ostrov a ruiny kostola Sv. Pavla sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Večer Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom.

Ranný odlet do Šanghaja. ŠANGHAJ: jedno z historicky prvých miest otvorených obchodu so Západom, dnes centrum najrýchlejšie sa rozvíjajúcej ekonomiky planéty. Je to tu cítiť. Prehliadka najmodernejšieho mesta kontinentálnej Číny. Prevezieme sa najrýchlejším vlakom sveta Maglev (431 km/h) Vyveziete sa na najvyššie položenú vyhliadkovú plošinu sveta World Financial Center (vyhliadka vo výške 472 m). Siesta na čínsky spôsob s nekonečnými panorámami ukrytými v zákutiach 400-ročnej mingskej záhrady, ktorými sa chodila kochať elita mesta. Potúlame sa okolitými uličkami starého čínskeho bazáru plnom typicky šanghajských maškŕt. Oceľ a sklo vystrieda drevo, keramické dlaždice, draky a tradičné čínske strechy. Chrám jadeitového Budhu a stretnutie s prvými mníchmi, omamná vôňa tyčiniek a budhistické rituály. Pozrieme sa, ako sa získavajú tie najvzácnejšie perly. Nakúpite s čínskymi zbohatlíkmi na najznámejšej nákupnej ulici Číny Nanjing?

Celodenný výlet do SUZHOU, mesta vody, prieplavov, mostov, záhrad a hodvábu. SUZHOU je starobylé mesto s dvetisícpäťstoročnou históriou. Povozíme sa po romantických kanáloch. Navštívime šikmú pagodu na Tigrom kopci uprostred poetickej bonsajovej záhrady. Záhradka majstra sietí a obdivovanie tisícročia starej techniky výroby hodvábu – najvzácnejšieho artiklu, ktorý do Číny priťahoval už Starý svet.

Supermoderným rýchlovlakom sa sa presúvame do PEKINGU. Rýchlovlakom prejdeme po najdlhšom moste planéty (165 km!). 1318 km absolvujeme len za 270 minút! Touto rýchlosťou by ste z Košíc do Bratislavy dorazili za čosi viac ako hodinku. PEKING – hlavné mesto Číny, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie v 5* hoteli už v základnej cene. Prechádzka po najväčšom námestí sveta, kde je zakázané jazdiť na bicykli (tanky sem však môžu). Moderná budova Opery Vám vyrazí dych. Je najkrajšou modernou stavbou planéty? Návšteva CHRÁMU NEBIES, miesta, kde sa panovník modlil za dobrú úrodu. Budova, celá z dreva, sa stala symbolom mesta (UNESCO). Prechádzka štvrťou klasických hutongov.

Opäť prenajatým klimatizovaným autobusom vyrazíme na sever k VEĽKÉMU ČÍNSKEMU MÚRU, ktorý je, ako radi tvrdia Číňania, jedinou stavbou viditeľnou z Mesiaca. Vysvetlíme si. Aj Múr je, samozrejme, pod ochranou UNESCO. Prechádzka po Múre. Výroba artefaktov z jadeitu, kameňa, ktorý si Číňania cenia nad zlato aj diamanty. Slávne VTÁČIE HNIEZDO pre 91000 divákov – najväčšie letné olympijské hry histórie. LETNÝ PALÁC bude ukážkou nádhernej čínskej záhradnej architektúry a Mramorová loď cisárovnej Cixi Vás určite zaujme (UNESCO). Návrat do hotela. Kto bude mať chuť, pozrie si jedinečné predstavenie čínskych akrobatov.

ZAKÁZANÉ MESTO bude bonbónikom na záver. Toto sídlo dynastií Ming a Čching má 9999 miestností a je najrozsiahlejším palácovým komplexom na svete. Najkrajšia ukážka čínskej imperiálnej architektúry, inšpirovanej opäť moderným Feng Šuej pod ochranou UNESCO. Poobede voľno na nákupy na trhoch alebo v nových obchodných domoch na pešej zóne Wangfujing. Transfer na letisko, odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
  letiskové poplatky
  ubytovanie v dvojposteľových izbách v centrálnych 4* a 5* hoteloch  (5* hotel na 3 noci v Pekingu)
  raňajky
  dopravu prenajatými autobusmi
 • dva transfery ležadlovým vlakom v Číne
 • trajekt Hongkong-Macao-Hongkong
  letenku Hongkong-Šanghaj
 • rýchlovlak Šanghaj-Peking
  víza
  slovenského BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov podľa potreby
 • VIP letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava

  dopravu na Victoria Peak
 • vstupné
  množstvo prehliadok a výletov
  najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

inú stravu, osobné výdaje,cestovné poistenie

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Holiday Inn,Cotai,Macao

Sheraton,Hongkong

Holiday Inn,Pudong,Šanghaj

Prime Hotel,Peking

Reštaurácia zájazdu: Tim Ho Wan,Hongkong

Minimálny počet: 6 klientov

Maximálny počet: 12 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Hongkong , +2 viac

Veľký okruh Čínou

26.10. → 12.11.2018 +15 ter.
18 dní
2 290 €
Čína , +3 viac
26 dní
2 995 €

P Peťa a Gabika

 
Po krátkej aklimatizácii musíme skonštatovať, že zájazd Hong Kong, Macao, Čína pre milovníkov histórie bol tou najlepšou možnou voľbou. Čína nám ostane v pamäti najmä vďaka dokonalým kulinárskym zážitkom. Hot pot v Macau, riečne raky na ulici v Šanghaji, kórejské jedlo v CHAN-ČOU, šašliky v moslimskej štvrti v XI-ANE, psy a iné dobroty v Pekingu. Užili sme si aj vlakové presuny. V tomto smere musíme vyzdvihnúť najmä zvolenskú časť zájazdu, ktorej spev a tanec nám predĺžil životy minimálne o desať rokov. A našich trenčianskych súputníkov z druhej triedy s prezidentkou tohto štátu na čele. Samozrejme sme aj spoznávali, čo bolo občas pri davoch čínskych turistov náročné. V našom internom rebríčku vyhrala Terakotová armáda, námestie Pudong v Šanghaji, koloniálne uličky v Macau, záhrady (všetky), Zakázané mesto, Veľký čínsky múr a olympijský komplex. A ešte burza detí pred Chrámom nebies. Ktovie, či by sa slovenskí rodičia neinšpirovali :-) Vône, chute a miesta na ktoré nikdy nezabudneme. Aj vďaka skvelému sprievodcovi Martinovi Navrátilovi, ktorý nás doslova nakazil svojou láskou k Číne. A tak sme si nie raz na druhom konci sveta povedali, že sa oplatí žiť. Rekreantky Peťa a Gabika

Šipík

 
Ďakujeme za krásny zájazd Hongkong, Macao, Čína! Ďakujeme Martinovi, ktorý bol výborný spoločník a organizátor. Svojim dôvtipom a znalosťou vie naozaj ohúriť. Nie je jednoduché viesť takú veľkú skupinu ľudí. Šipík

I Irena Forschnerová

 
Oneskorene, ale predsa ešte raz veľmi pekne ďakujem za hodnotné sprevádzanie počas celého pobytu v Číne. Pre mňa to boli silné zážitky, pretože ešte dva týždne po návrate sa mi snívalo s Čínou. Dúfam, že aj ďalšie spoznávacie zájazdy, ktoré si vyberiem budú rovnako výborné. Vivat BUBO! S pozdravom Irena Forschnerová

F Filip Trefný a Lucia Trefná

 
Dobrý deň, s manželkou sme sa zúčastnili zájazdu Čína pre milovníkov histórie v termíne 16.9.-28.9.2011. Našim sprievodcom bola Martina Fitkova. So zájazdom sme boli veľmi spokojní a stále na neho spomíname. Radi by sme vyzdvihli profesionálnu úroveň sprievodcu, aj celého zájazdu. Ani vzniknuté komplikácie počas zájazdu nepredstavovali absolútne žiadny problém a boli sprievodcom veľmi rýchlo vyriešené pre spokojnosť všetkých. Určite pôjdeme s Maťkou Fitkovou radi aj na hociktorý iný zájazd. Ďakujeme!!! S pozdravom Filip Trefný a Lucia Trefná


 • 1 / 1