Južný pól v pohodlí

Exkluzívna cesta pre limitovanú skupinku klientov. Prenajatým lietadlom na miesto, kde britský kapitán Robert Scott 17. 1. 1912 našiel nórsku vlajku Roalda Amundsena a zistil, že boj o dosiahnutie tohoto magického bodu prehral. Všade naokolo je neznámy panenský kontinent Antarktída.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Spokojnosť klientov
od 49 500,00 €

Antarktída, Chile, Argentína

14 dní
 • Znížená cena
 • BUBO má najväčšie praktické skúsenosti s Antarktídou
 • Sme jediná cestovná kancelária na Slovensku, ktorá má podpísanú zmluvu s letecku spoločnosťou operujúcou Južný pól
 •  V novembri 2017 Vás na južnom póle čaká sprievodca MUDr. Ľuboš Fellner
 

Aklimatizačný deň v južnom Chile

Odlet v business triede do Chile.

Prílet do Punta Arenas. Večera v reštaurácii Toques de la Patagonia s morskými plodmi.

Prípravy na odlet. Toto je cesta vášho života. Chceme si byť istí, že sme nič neprehliadli. Skontrolujeme všetko.

Hneď ako bude počasie priaznivé, vyrážame z hotela. Nasadáme do privátneho lietadla a čaká nás päťhodinový let na Antarktídu ponad Drakeov prieliv, západnú časť Antarktického polostrova, hrebeň pohoria Ellsworth. Pristávame na ľadovci Union. Prvé kroky na Antarktíde. Smerujeme do kempu vzdialeného 8 kilometrov. Všetko je nachystané, zapožičanie polárnickeho výstroja. Vy nemusíte kupovať nič prevratného a stačí vám oblečenie, ktoré používate na lyžovačku.

Aklimatizácia na Antarktíde. Antarktída, okrem toho, že je najchladnejším kontinentom je aj najvyšším kontinentom s priemernou výškou 2280 m.n.m. Tím profesionálov k Vašim službám. Informácie o logistike nasledujúcich dní. Príprava na exkluzívny let na Južný pól. Prehliadka okolia tábora a zoznámenie sa so životom na Antarktíde. Budete prekvapení, že tu je čo robiť a ako je tu krásne. Toto sú zaručene najpanenskejšie hory aké ste kedy videli. Informačná schôdza, zhodnotenie aktuálnych poveternostných podmienok, ktoré rozhodnú o ďalšom programe. Ako sa žije na ľade? Ako tu prebieha operácia slepého čreva a koľko stojí fľaša whisky? Pripravte si otázky na tento brífing aj vy. Ľahké aktivity v okolí podľa záujmu.

Geografický Južný pól! Antarktída je v zime 3x väčšia než Európa a teraz v lete je stále rozlohou väčšia o 33%. Na Južný pól je to stale veľmi ďaleko. Po raňajkách a poslednej kontrole počasia pilotmi, nastupujeme do privátneho lietadla a letíme tak ďaleko na juh ako je to možné. Let k pólu trvá 4 - 5 hodín ponad vysokú polárnu planinu. Pod nami vidíme sastrugi, vetrom ošľahaný sneh rozprávkových tvarov. Ľadové praskliny a nekonečne bielu. Míňame pohorie Thiel a približne na polceste k pólu si dame oddych. Dotankovanie paliva, občerstvenie pilotov, sprievodcov a pasažierov. My kontrolujeme svoju polohu na svojich GPS prístrojoch. Takéto čísla ste ešte nevideli. Vo vysokých polohách dodržiavame pitný režim! Je fajn, že váš slovenský sprievodca je lekár s atestáciou a má skúsenosť s prostredím. Ponad planinu pokračujeme a ako sa približujeme k 90°, objavuje sa vo výhľade zhluk budov v obkľúčení snehu a oblohy - Stanica Južného pólu. Lietadlo pristáva na upravenej snežnej pristávacej ploche blízko značky Južného pólu. Tu sa stretáva všetkých 360 poludníkov a pod nohami máme takmer 3000 metrov hrubej vrstvy snehu. Tanec okolo sveta! Za 1 minútu zrealizujeme 10 ciest okolo sveta a hneď nám bude teplejšie. Sme jedni z mála Slovákov, Čechov, jedni z mála ľudí na Zemi vôbec, ktorí sa dostali tak ďaleko na juh našej planéty. Gratulujeme! Spomenieme si na Amundsena a Scotta a predstavíme si, že by sme späť mali ísť na lyžiach.

Srdce Antarktídy. Nasledujúce dni budeme objavovať krásu ľadovca Union. Naši sprievodcovia budú organizovať celodenné aktivity aj v závislosti od našich preferencií a podľa počasia. Môžete sa naplno uvoľniť a oddychovať na tomto unikátnom mieste, alebo naopak, využívať čas naplno aktivitami.

Srdce Antarktídy. Nasledujúce dni budeme objavovať krásu ľadovca Union. Naši sprievodcovia budú organizovať celodenné aktivity aj v závislosti od našich preferencií a podľa počasia. Môžete sa naplno uvoľniť a oddychovať na tomto unikátnom mieste, alebo naopak, využívať čas naplno aktivitami.

Návrat do Punta Arenas, Čile. Dostávame Chile ∙ Antarktída certifikát o dobytí unikátneho miesta. Neuveriteľné. Čaká nás záverečná časť cesty.

Späť do civilizácie. Záverečné dni sa upravia podľa doletu z Antarktídy. Keď budeme mať šťastie na počasie a doletíme načas, tak máme v Patagónii voľno a určite ho využijime naplno. Kolónie tučniakov, známe Patagónske vrchy, spomienky na Fernão de Magalhãesa a vynikajúce červené vínko. Máme čo oslavovať! Prelet do Santiago de Chile, ktoré v BUBO veľmi dobre poznáme. Nocľah v kvalitnom 4⭑ hoteli. Sme malá skupinka a určite sa dohodneme čo budeme robiť. Všetko záleží od nepredvídateľných letov. Santiago to je civilizovaná Latinská Amerika a 28 stupňov.

Srdce Antarktídy. Nasledujúce dni budeme objavovať krásu ľadovca Union. Naši sprievodcovia budú organizovať celodenné aktivity aj v závislosti od našich preferencií a podľa počasia. Môžete sa naplno uvoľniť a oddychovať na tomto unikátnom mieste, alebo naopak, využívať čas naplno aktivitami.

Sme doma. Dokázali sme to, dobyli sme Južný pól. Pristávame vo Viedni a čaká nás vzrušené rozprávanie jedinečných zážitkov tejto životnej cesty.

 

Cena zahŕňa

 • spiatočnú letenku Viedeň - Punta Arenas v economy triede (doplatok do business class + 2763 €)
 • 4* hotel v Punta Arenas 2 noci pred odletom na Antarktídu
 • 4,5h let na ľadovec
 • Union 2 x
 • 4,5h let z ľadovca
 • Union na Južný pól 2x
 • plná penzia na Antarktíde
 • požičanie výstroja na Antarktíde
 • povolenia na vstup na Antarktídu
 • profesionálnych sprievodcov
 • certifikát o dosiahnutí Južného pólu
 • 24 hodinovú BUBO asistenčnú službu

Cena nezahŕňa:

poistenie, letiskové poplatky (cca 580 €), fakultatívne výlety, ktoré sa uskutočnia
v prípade dobrého počasia

Sprievodca: Ľ. Fellner

Poznámka:

Ide o expedíciu a zmena programu je vyhradená. Noci a výlety nad rámec programu, prípadné predĺženie programu v Patagónii dohodnete s Ľ. Fellnerom podľa konkrétneho programu – podľa toho kedy sa nám podarí doletieť späť z Antarktídy. Ide o 2 noci v Punta Arenas a 1 noc v Santiago de Chile. V termínoch bez sprievodcu si čas organizujete sami podľa vlastného uváženia. Ľuboš Fellner je prítomný iba pri návrate pred Vianocami. Stornopodmienky sú oveľa prísnejšie a 90 dní pred odletom je to už 100 % z ceny. BUBO je sprostredkovateľom služby a nezodpovedá či Južný pól dosiahnete. Po plánovanom dátume návratu si vyčleňte týždeň voľno, ľahšie sa tak prispôsobíte prípadným neplánovaným zmenám. V tomto období tu slnko nikdy nezapadá a naše dni budú veľmi dlhé. Komplet strava je v Antarktíde v cene, v Južnej Amerike podľa vlastnej chute (steaky alebo kraby). Cena je výnimočná a nie je možné poskytnúť žiadne zľavy.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.11.2017
28.11.2017
49 500,00 €

La Reina de la Plata

Sedim si tak na teraske jednej restauracie v Puerto Madero, popijam vynikajuci argentinsky Malbec a cakam na svoj steak. Potichu rozmyslam, kolko takych miest ako je Buenos Aires poznam.…

24
APR
06:06
2017

Hrdinovia Patagónie

Putujeme Patagóniou a v hlave máme našich hrdinov:Magellana, Drakea, Darwina, Saint- Exuperyho (lietal tu 1929-1931), Morena a na našej lodi s nami cestujú potomkovia Roberta Fitz Roya.…

06
APR
07:55
2017
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

Sky Tower v Aucklande, opera v Sydney, pláže Thajska, Times Square v New Yorku – je mnoho miest, kde sa dá v exotike osláviť príchod roka 2018. Ak však hľadáte naozaj čerešničku na torte, ak chcete zažiť čosi, čo už nijaká iná oslava neprekoná, musíte ísť do brazílskeho Ria. Rio de Janeiro nepochybne patrí k najkrajším mestám našej planéty. Poďte sa s nami pozrieť na všetko to, čo si v meste…

Sky Tower v Aucklande, opera v Sydney, pláže Thajska, Times Square v New Yorku – je mnoho miest, kde sa dá v exotike osláviť príchod roka 2018. Ak však hľadáte naozaj čerešničku na torte, ak chcete…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0