Južný pól v pohodlí

Antarktída, Chile, Argentína

Exkluzívna cesta pre limitovanú skupinku klientov. Prenajatým lietadlom na miesto, kde britský kapitán Robert Scott 17. 1. 1912 našiel nórsku vlajku Roalda Amundsena a zistil, že boj o dosiahnutie tohoto magického bodu prehral. Všade naokolo je neznámy panenský kontinent Antarktída.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Spokojnosť zákazníkov
od 95 000 €

Antarktída, Chile, Argentína

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Znížená cena
 • BUBO má najväčšie praktické skúsenosti s Antarktídou
 • Sme jediná cestovná kancelária na Slovensku, ktorá má podpísanú zmluvu s letecku spoločnosťou operujúcou Južný pól
 •  V decembri 2018 Vás na južnom póle čaká sprievodca MUDr. Ľuboš Fellner
Zobraziť mapu

Aklimatizačný deň v južnom Chile

Odlet v business triede do Chile.

Prílet do Punta Arenas. Večera v reštaurácii Toques de la Patagonia s morskými plodmi.

Prípravy na odlet. Toto je cesta vášho života. Chceme si byť istí, že sme nič neprehliadli. Skontrolujeme všetko.

Hneď ako bude počasie priaznivé, vyrážame z hotela. Nasadáme do privátneho lietadla a čaká nás päťhodinový let na Antarktídu ponad Drakeov prieliv, západnú časť Antarktického polostrova, hrebeň pohoria Ellsworth. Pristávame na ľadovci Union. Prvé kroky na Antarktíde. Smerujeme do kempu vzdialeného 8 kilometrov. Všetko je nachystané, zapožičanie polárnickeho výstroja. Vy nemusíte kupovať nič prevratného a stačí vám oblečenie, ktoré používate na lyžovačku.

Aklimatizácia na Antarktíde. Antarktída, okrem toho, že je najchladnejším kontinentom je aj najvyšším kontinentom s priemernou výškou 2280 m.n.m. Tím profesionálov k Vašim službám. Informácie o logistike nasledujúcich dní. Príprava na exkluzívny let na Južný pól. Prehliadka okolia tábora a zoznámenie sa so životom na Antarktíde. Budete prekvapení, že tu je čo robiť a ako je tu krásne. Toto sú zaručene najpanenskejšie hory aké ste kedy videli. Informačná schôdza, zhodnotenie aktuálnych poveternostných podmienok, ktoré rozhodnú o ďalšom programe. Ako sa žije na ľade? Ako tu prebieha operácia slepého čreva a koľko stojí fľaša whisky? Pripravte si otázky na tento brífing aj vy. Ľahké aktivity v okolí podľa záujmu.

Geografický Južný pól! Antarktída je v zime 3x väčšia než Európa a teraz v lete je stále rozlohou väčšia o 33%. Na Južný pól je to stale veľmi ďaleko. Po raňajkách a poslednej kontrole počasia pilotmi, nastupujeme do privátneho lietadla a letíme tak ďaleko na juh ako je to možné. Let k pólu trvá 4 - 5 hodín ponad vysokú polárnu planinu. Pod nami vidíme sastrugi, vetrom ošľahaný sneh rozprávkových tvarov. Ľadové praskliny a nekonečne bielu. Míňame pohorie Thiel a približne na polceste k pólu si dame oddych. Dotankovanie paliva, občerstvenie pilotov, sprievodcov a pasažierov. My kontrolujeme svoju polohu na svojich GPS prístrojoch. Takéto čísla ste ešte nevideli. Vo vysokých polohách dodržiavame pitný režim! Je fajn, že váš slovenský sprievodca je lekár s atestáciou a má skúsenosť s prostredím. Ponad planinu pokračujeme a ako sa približujeme k 90°, objavuje sa vo výhľade zhluk budov v obkľúčení snehu a oblohy - Stanica Južného pólu. Lietadlo pristáva na upravenej snežnej pristávacej ploche blízko značky Južného pólu. Tu sa stretáva všetkých 360 poludníkov a pod nohami máme takmer 3000 metrov hrubej vrstvy snehu. Tanec okolo sveta! Za 1 minútu zrealizujeme 10 ciest okolo sveta a hneď nám bude teplejšie. Sme jedni z mála Slovákov, Čechov, jedni z mála ľudí na Zemi vôbec, ktorí sa dostali tak ďaleko na juh našej planéty. Gratulujeme! Spomenieme si na Amundsena a Scotta a predstavíme si, že by sme späť mali ísť na lyžiach.

Srdce Antarktídy. Nasledujúce dni budeme objavovať krásu ľadovca Union. Naši sprievodcovia budú organizovať celodenné aktivity aj v závislosti od našich preferencií a podľa počasia. Môžete sa naplno uvoľniť a oddychovať na tomto unikátnom mieste, alebo naopak, využívať čas naplno aktivitami.

Srdce Antarktídy. Nasledujúce dni budeme objavovať krásu ľadovca Union. Naši sprievodcovia budú organizovať celodenné aktivity aj v závislosti od našich preferencií a podľa počasia. Môžete sa naplno uvoľniť a oddychovať na tomto unikátnom mieste, alebo naopak, využívať čas naplno aktivitami.

Návrat do Punta Arenas, Čile. Dostávame Chile ∙ Antarktída certifikát o dobytí unikátneho miesta. Neuveriteľné. Čaká nás záverečná časť cesty.

Späť do civilizácie. Záverečné dni sa upravia podľa doletu z Antarktídy. Keď budeme mať šťastie na počasie a doletíme načas, tak máme v Patagónii voľno a určite ho využijime naplno. Kolónie tučniakov, známe Patagónske vrchy, spomienky na Fernão de Magalhãesa a vynikajúce červené vínko. Máme čo oslavovať! Prelet do Santiago de Chile, ktoré v BUBO veľmi dobre poznáme. Nocľah v kvalitnom 4⭑ hoteli. Sme malá skupinka a určite sa dohodneme čo budeme robiť. Všetko záleží od nepredvídateľných letov. Santiago to je civilizovaná Latinská Amerika a 28 stupňov.

Srdce Antarktídy. Nasledujúce dni budeme objavovať krásu ľadovca Union. Naši sprievodcovia budú organizovať celodenné aktivity aj v závislosti od našich preferencií a podľa počasia. Môžete sa naplno uvoľniť a oddychovať na tomto unikátnom mieste, alebo naopak, využívať čas naplno aktivitami.

Sme doma. Dokázali sme to, dobyli sme Južný pól. Pristávame vo Viedni a čaká nás vzrušené rozprávanie jedinečných zážitkov tejto životnej cesty.

Cena zahŕňa

 • spiatočnú letenku Viedeň - Punta Arenas v economy triede (doplatok do business class + 2763 €)
 • 4* hotel v Punta Arenas 2 noci pred odletom na Antarktídu
 • 4,5h let na ľadovec
 • Union 2 x
 • 4,5h let z ľadovca
 • Union na Južný pól 2x
 • plná penzia na Antarktíde
 • požičanie výstroja na Antarktíde
 • povolenia na vstup na Antarktídu
 • profesionálnych sprievodcov
 • certifikát o dosiahnutí Južného pólu
 • 24 hodinovú BUBO asistenčnú službu

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

poistenie, letiskové poplatky (cca 580 €), fakultatívne výlety, ktoré sa uskutočnia
v prípade dobrého počasia

Sprievodca: Ľ. Fellner

Poznámka:

Ide o expedíciu a zmena programu je vyhradená. Noci a výlety nad rámec programu, prípadné predĺženie programu v Patagónii dohodnete s Ľ. Fellnerom podľa konkrétneho programu – podľa toho kedy sa nám podarí doletieť späť z Antarktídy. Ide o 2 noci v Punta Arenas a 1 noc v Santiago de Chile. V termínoch bez sprievodcu si čas organizujete sami podľa vlastného uváženia. Ľuboš Fellner je prítomný iba pri návrate pred Vianocami. Stornopodmienky sú oveľa prísnejšie a 90 dní pred odletom je to už 100 % z ceny. BUBO je sprostredkovateľom služby a nezodpovedá či Južný pól dosiahnete. Po plánovanom dátume návratu si vyčleňte týždeň voľno, ľahšie sa tak prispôsobíte prípadným neplánovaným zmenám. V tomto období tu slnko nikdy nezapadá a naše dni budú veľmi dlhé. Komplet strava je v Antarktíde v cene, v Južnej Amerike podľa vlastnej chute (steaky alebo kraby). Cena je výnimočná a nie je možné poskytnúť žiadne zľavy.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 3 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
10.12.2019
23.12.2019
95 000 €
Základná cena 95000 €
Letiskové poplatky 580 €
Spolu 95 580 €

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Juhoafrická republika , +1 viac
13 dní
99 000 €


 • 1 / 0