Etiópia, Džibuti - veľký okruh all inclusive

Etiópia, Džibutsko

Prinášame vám cestu, z ktorej klienti prichádzajú so zážitkami na celý život. Sme si istý, že na momenty z tejto cesty si budete pamätať celý život a vždy vám prinesú krásne spomienky. Cesta, ktorá ide dejinami ľudskej civilizácie a náboženstva. Prastaré náboženské komunity na severe Etiópie v kontraste s animistickým juhom, ktorý žije v úplne inom svete aký poznáme iba v predstavách. Zažite silný zážitok, ktorý táto cesta ponúka.

Martina Čameková Martina Čameková Martina Čameková
Spokojnosť zákazníkov
od 6 980 €

Etiópia, Džibutsko

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Jediný all inclusive program v Československu
 • Autentické miesta a atmosféra so skúsenými BUBO sprievodcami, odborníkmi na Afriku
 • Málo navštevované miesta
 • Podporujeme trvalo udržateľný turistický ruch
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Etiópie. Nocľah v kvalitnom hoteli.

Prehliadka hlavného mesta Etiópie ADDIS ABEBA. Hlavné mesto starodávnej krajiny, ktorá zažila všetky biblické kráľovstvá, vzostupy a pády a vytvorila obdivuhodnú kultúru vo východnej Afrike. Prehliadku začneme národným múzeom, kde je vystavená legendárna Lucy a najstaršie dieťa sveta. Kedysi pradávno práve z tejto krajiny vyrazil človek a osídlil planétu. Prehliadka hlavnej mestskej katedrály svätej trojice s hrobkou Haile Selassieho, kde sa započúvame do modlitieb v amharčine.

Veľmi skorý budíček a prelet na sever do BAHIR DAR (1830 m.n.m.). Hotel na brehu najväčšieho jazera krajiny, Tana. Ráno tridsať kilometrov k vodopádom Modrého Nílu, ktoré domorodci nazývajú Tis Isat = Dym Nílu. Nasadneme na loď a vyrazíme k polostrovu Zeghe a ďalej ku kláštoru Ura Kidane Mahret. Sme ako na inej planéte. Hustý les, okrúhle kostoly so strechami porastenými trávou a starými muráliami. Šanca vidieť hrochy a krokodíly.

Trojhodinová cesta do mesta GONDAR (2200 m.n.m.), pod patronátom UNESCO, ktorý bol sídlom cisára z Habeša. Pútnici a my s nimi prichádzame k cisárskemu palácu a kúpeľu kráľa Fasilidesa. Kostol Debre Birhan Selassieho, kde si porozprávame o rastafariánstve. Stráži ho osemdesiat etiópskych cherubínov. Poobedňajšia návšteva dedinky Weleka, kde si povieme o falašoch.

Prelet nad SIMIENSKYMI VRCHMI, kde podľa Homéra bohovia hrali so skalnými vežami šach, do najstaršieho mesta krajiny. AXUM: stély a obelisky, hrobky a hrady vládcov. Najväčší samostatne stojaci kus kameňa na svete. Mariamtsion, postavený na mieste prvého etiópskeho kostola. Ukážeme si miesta, kde sa podľa viery ortodoxných etiópskych kresťanov nachádzajú originálne Mojžišove dosky s desiatimi božími prikázaniami, spečaťujúcimi dohodu medzi bohom a kmeňom Izraelitov. Prezrieme si múzeum, hrad kráľa Kaleba, kúpele kráľovnej zo Sáby a aj miesto nazývané Palác kráľovnej zo Sáby. Vysvetlíme si súvislosti s Jemenom.

Ranný prelet do Lalibely. LALIBELA: izolovaná v pohorí Lasta je známa kostolmi, ktoré sú vytesané do skál. Mnohé boli vytesané v 12. storočí, ale na rozdiel od iných podobných miest tieto v Lalibele dodnes slúžia a sú duchovným centrom mesta. Dnes navštívime prvú skupinu kostolov.

Ideme do kostola Asheton Maryam vo výške 3000 metrov nad morom. Čaká nás nádherná nenáročná prechádzka hornatou krajinou. Majte pevnejšiu obuv, terén je skalnatý a občas strmý. Výhľad na okolitú krajinu a neskutočné ticho zaradíte medzi top zážitky tejto cesty. V prípade, že cesta hore bude pre auto neprejazdná, použijeme na výlet mulice. Poobede si pozrieme druhú skupinu skalných chrámov. Večera.

Návrat do Addis Abeby a prehliadka etnologického múzea. Príprava na južnú Etiópiu.

Preletíme na územia kmeňa Tsemai a Konso prídeme do ARIBA MINCH. Mesto 40 prameňov je výstupnou bránou do obrovskej a nekonečnej oblasti, ktorej dominuje tajuplná hnedá rieka Omo. Vysoké kopce v okolí Arba Minch skrývajú horské dedinky kmeňa Dorze, typické vysokými domami, ktoré termiti postupne znižujú. Ochutnáme chlieb z falošného banánu s medovou alebo chili omáčkou. Večer prídeme do našej lodge a zrelaxujeme.

Skorý ranný budíček a za tmy uháňame po novopostavenej prašnej ceste do národného parku Mago, kde nás čaká azda najznámejší kmeň Mursi. Ženy, ktoré si rituálne rozťahujú pery a vkladajú do nich hlinené tanieriky. To, že tieto kultúry prežili, je takmer zázrak. Návrat do mesta Jinka, priestor na obed u Ermiasa. Deň ako zo sna sa ale nekončí. Po ceste si vykračujú Hamar a Banna, polonahé telá, vlasy zmaľované červenou hlinkou a na pleciach pušky. Stojíme, fotíme a čudujeme sa.

Cieľ našej cesty majestátna rieka OMO je pred nami. Vyrážame do dedinky kmeňa Karo. Je to najmenší a najvzácnejší kmeň povodia rieky Omo, ktorého počty sa odhadujú len okolo dvetisíc ľudí. Dedina položená priamo na brehu rieky s fantastickým výhľadom na rieku Omo. Rieka dáva život všetkému v tejto časti krajiny a vytvorila kotol národov, ktorý sa rozbehol do celého sveta. Klasické obydlia, jazvy po súbojoch s bičom z hrošej kože, hlinkami pomaľovaní muži aj ženy a nesmierne priateľský náčelník. Trhová dedinka Dimeka, Turmi a relax v lodge.

Relax v Turmi, interakcia s miestymi a atmosféra bohom zabudnutej krajiny, ktorá je jednoducho fantastická. Poobede návrat do Ariba Minch.

Celodenný presun do Addis Abeby. Cestou nevynecháme pamiatku UNESCO a TIYA, stélové pole v regióne Soddo. Po príchode do Addis Abeby absolvujeme posledný krát kávovú ceremóniu.

Odlet z Addis Abbeby a prílet do Džibuti po krátkom hodinovom lete. Malá krajina v rohu Afriky, pasová kontrola, francúzske uniformy, orientálny výzor, africká povaha. DŽIBUTI CITY: jediné mesto krajiny, kde sídlia všetky dôležité inštitúcie. Našimi terénnymi autami cez soľné pláne Grand Barra do sopečnej krajiny s malými afarskými dedinkami. Cieľom našej cesty je LAC ABHÉ. Jazero, ktorého okolie je označovaná za krajinu najviac podobnú mesačnému povrchu... právom. Nekonečný oceán kameňov horúcich od extrémnych teplôt vystrieda pohľad na stovky vápencových veží, z ktorých vychádza sírový dym. Malé zelené oázy života na miestach, kde horúca voda preráža na povrch, dávajú krajine surrealistický výraz. Prejdeme sa doslova po vnútornostiach zeme, vychutnáme teplo v dokonale izolovanej oblasti a to všetko v sprievode afarských sprievodcov, ktorí jediní túto drsnú oblasť obývajú. Nik iný tu neprežil. Pritom práve z tejto oblasti pochádzajú naši prví predkovia.

Džibuti City, kde sú najväčšími budovami v meste hotel, prezidentský palác a americká ambasáda. Cestou budeme možno míňať stovky maskovaných landroverov francúzskej armády, ktorá tu má dôležité základne. Odbočíme doprava a začneme zostup do Danakilskej preliačiny, na najnižšie položené miesto Afriky, slané jazero LAC ASSAL. 155 metrov pod hladinou mora, najväčší zdroj soli na svete, kde je jej hrúbka v niektorých miestach 60 metrov. Túto súčasť starodávnych karavánových ciest dodnes obýva nebojácny kmeň Afarov. Kontrast tmavých sopečných skál, bielej soli a azúrovo modrej vody. Prechádzka po soľných pláňach a prípadne sa odvážlivci aj okúpu. Na ceste späť si pozrieme diablov vulkán Ardoukouba a dozvieme sa, že celé jazero leží v sopečnom kráteri. Ozaj... priemerná teplota v zime je tu 34 stupňov a v lete 50. Ide o najteplejšie miesto na našej planéte. Návrat do hlavného mesta a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 13 x  ubytovanie v dvojposteľových izbách v 3* - 5* hoteloch, lodges a stanových táboroch
 •  africké all inclusive (plná penzia a neobmedzené množstvo balenej vody)
 • dopravu mikrobusom na severe a klimatizovaným land cruiserom na juhu
 • 4 x miestny prelet
 •  všetky vstupné poplatky
 •  miestne poplatky
 • súkromného slovenského BUBO sprievodcu
 • všetky dane a poplatky
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové poplatky
 • víza
 • letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

vreckové , inú stravu a nápoje

Zdravotné odporúčania: 

Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Sheraton Addis        2 noci

Blue Nile resort        1 noc

AG hotel Gonder      1 noc

Brana hotel             1 noc

Maribela hotel          2 noci

Paradise lodge         2 noci

Buska lodge             2 noci

Sheraton Džibuti       1 noc

Minimálny počet: 2 klienti

Maximálny počet: 7 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.11.2018
27.11.2018
6 980 €
Základná cena 6980 €
Spolu 6 980 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

19.10. → 31.10.2018 +4 ter.
13 dní
3 680 €


 • 1 / 0