Jordánsko, Palestína, Izrael

Jordánsko, Palestína, Izrael

Cesta po miestach, kde to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnajte si sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do troch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis, skúsenosti BUBO Travel Agency a váš sprievodca, ktorý sa v orientálnych krajinách vyzná ako doma.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Novinka
Novinka
2017
od 2 860 €

Jordánsko, Palestína, Izrael

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Tri krajiny, tri príbehy, tri pohľady na svet, tri náboženstvá
 • 25 rokov nepretržitých ciest na Blízky východ garantujú maximálnu odbornosť
 • Magická Petra, čarovné Wadi Rum, orientálny Jeruzalem, hrdá Masada, antický Jarash
 • Zájazd po stopách prorokov v luxusných hoteloch a malej skupine
Zobraziť mapu

Odlet a prelet ponad Malú Áziu a Stredozemné more až do Jordánskeho kráľovstva. Letisko kráľovnej Alie a transfer do nášho hotela na pobreží Mŕtveho mora.

Okúpete sa v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dá čítať! Z najnižšie položeného miesta na planéte Zem prejdeme na biblickú horu NEBO, kde je pochovaný prorok Mojžiš. 40 rokov putovania z Egypta po púšti ho priviedlo priamo sem, kde zhliadol vytúženú zasľúbenú zem. Viete prečo mu nebolo umožnené do nej vkročiť? BAPTISM PLACE: a miesto krstu Ježiša Krista, ktoré posvätil pápež Ján Pavol II.

Pustíme sa smerom na juh, kde sa nám pred očami stále viac a viac odkrýva púšť, údolia sú širšie a na koniec sa nedá dovidieť. Jordánsko je krajinou beduínov a nikde nie je lepšie vidieť ich pôvodnú vlasť ako vo WADI RUM. Najvyššia hora krajiny skrýva údolie Wadi Rum, miesto kde pôsobil aj T. E .Lawrence a kde sa na sekundu staneme beduínmi aj my. Púštnou diaľnicou sa presunieme do Petry. Welcome to Edom. Mojžišov príbeh je živý aj tu, keďže tu podľa príbehu udrel palicou do skaly a vytryskla voda. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812.

Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke El Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou kde je biblická Sodoma a Gomora. Dramatický hraničný prechod medzi Jordánskom a Izraelom, kde sa pomaly dostaneme do reality tejto oblasti. Po absolvovaní všetkých formalít nás čaká Palestína. QUMRAN: miesto zvitkov od Mŕtveho mora, prechádzka po ruinách dávneho osídlenia, audiovizuálna prezentácia. Z diaľky nás vítajú kupoly a veže jeruzalemských chrámov. večerný príchod do mesta aké nemá na svete obdoby.

Celodenná prehliadka Jeruzalemu: staré mesto a jeho štyri štvrte moslimská, židovská, kresťanská a arménska, Skalný dóm a mešita Al Aksa. Miesto príbehov, kde Abrahám takmer obetoval Izáka, Múr nárekov, kam si aj Vy vložíte svoje prianie, Via Dolorosa a Chrám božieho hrobu: miesto poslednej cesty Ježiša Krista. Krivoľaké uličky starého mesta, plné vôní a atmosféry, hora Sion, večeradlo, Dávidova pevnosť, zvony a muezíni, Damašská brána, nikdy sa nekončiace príbehy Starého a Nového zákona, sladký mätový čaj.

OLIVOVÁ HORA a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, miesto posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, ktorý vstane ako prvý v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalemu. BETLEHEM: Bazilika narodenia Ježiša Krista, najstarší kostol v Palestíne, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Čo sa skrýva za veľkým šedým múrom?

Na chvíľu sa ešte vrátime do Negevskej púšte, do pevnosti MASADA: Herodove paláce, miesto hrdinského boja Židov proti Rimanom. Presun na sever krajinym, NAZARET: najväčšieho arabského mesta na izraelskom území. Bazilika zvestovania a kostol Svätého Jozefa, Kána galilejská, miesto prvého a veľmi sympatického zázraku.

GENEZARETSKÉ JAZERO: úrodný kraj na úpätí Golanských výšin, miesta posvätené účinkovaním Ježiša Krista, Hora Blahoslavenestiev a miesto rozmnoženie chleba a rýb, Kristovo mesto Kafarnaum, krst vo vodách Jordánu, kóšer ryba v jednej z najlepších reštaurácií severného Izraela.

Opustíme sever, príchod na letisko v Tel Avive, odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • letiskové poplatky
 • 9x  ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 9 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Jordánsku
 • tajné BUBO informácie
 • hraničné poplatky
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • miestnych sprievodcov podľa potreby
 • jordánske víza a ich vybavenie

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu,  cestovné poistenie a individuálne výdaje

Poznámka:

Hotely:

Kempinski Dead Sea     1 noc

Mowenpick Petra           2 noci

American Colony hotel   3 noci

Casa de María hotel     2 noci

Reštaurácia zájazdu:  Rosemary, Nazareth

Minimálny počet: 6 klientov

Maximálny počet: 12 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.10.2017
19.10.2017
2 860 €
Objednať
30.10.2017
08.11.2017
2 960 €
Objednať
02.03.2018
11.03.2018
2 960 €
Objednať
29.03.2018
07.04.2018
2 960 €
Objednať
27.04.2018
06.05.2018
2 960 €
Objednať
13.07.2018
22.07.2018
3 120 €
Objednať
12.10.2018
21.10.2018
2 960 €
Objednať
26.10.2018
04.11.2018
2 960 €
Objednať

Odporúčame

Jordánsko , +2 viac
10 dní
1 740 €
Izrael , +1 viac

Palestína, Izrael

13.10. → 19.10.2017 +7 ter.
7 dní
1 340 €

J Jana a Jaro Stockmann

 
Touto cestou sa chcem poďakovať cestovnej kancelárii BUBO zato, že ma vo svojich službách skvelého sprievodcu akým je Peter Rea .
Okrem toho, že sme navštívili a videli významné miesta zo života Ježiša, dozvedeli sme sa veľa historických súvislostí od čias Rimanov až po súčasnosť.
Jeho zásluhou sme sa mnohému naučili . Tento zájazd sa vryl hlboko do našich pamätí.

Peter, patrí ti veľká vďaka a zostaň taký aký si !

Jana a Jaro Stockmann


 • 1 / 1