Jordánsko, Palestína, Izrael

Jordánsko, Palestína, Izrael

Cesta po miestach, kde to všetko začalo. Ponorte sa do histórie ľudstva, potraste ruku beduínom, zamyslite sa na miestach kadiaľ kráčal Abrahám, Mojžiš a Ježiš a vychutnajte si sladký mätový čaj. Započúvajte sa do trmy vrmy na jeruzalemskom bazáre a do zvuku zvonov v Nazarete. Cestujte s nami do troch jedinečných krajín, ktoré spája Genesis, skúsenosti BUBO Travel Agency a váš sprievodca, ktorý sa v orientálnych krajinách vyzná ako doma. Posledné dve noci strávite na brehu Mŕtveho mora vo vašom luxusnom hoteli relaxom a procedúrami.

Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš Tomáš Kubuš
Spokojnosť zákazníkov
od 3 260 €

Jordánsko, Palestína, Izrael

10 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Tri krajiny, tri príbehy, tri pohľady na svet, tri náboženstvá
 • 25 rokov nepretržitých ciest na Blízky východ garantujú maximálnu odbornosť
 • Magická Petra, čarovné Wadi Rum, orientálny Jeruzalem, hrdá Masada, antický Jarash
 • Zájazd po stopách prorokov v luxusných hoteloch a malej skupine
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Tel Avivu. Transfer do Nazaretu. Kávička s kardamonom alebo čerstvá šťava z granátových jabĺk, rybí trh a atmosféra ako vystrihnutá s románov o Oriente a naša prvá noc v zemi zasľúbenej.

Okolo Genezaretského jazera sa pozrieme na miesta kde žil učil Ježiš Kristus, namočíme si nohy a nakŕmime rybičky v biblickej rieke Jordán na krstnom mieste Yardenit, Pozrieme sa na miesto zázračného rozmnoženia chleba a rýb v Tabghe a poprechádzame sa po vykopávkach mesta Kafarnaum , kde Ježiš urobil učil v Bielej synagóge a vzkriesil dcéru správcu Yaira. Presun na Mt. Bental, kde sa temnými chodbami bunkra na bývalej základni izraelskej armády dostaneme na post pozorovateľov OSN, s ktorými sa môžeme porozprávať o súčasnej situácii v DMZ (demilitarizovanej zóne) medzi Izraelom a Sýriou, pohľad na 2 km vzdialenú Quneitru v Sýrii, kávička a koláčik v Cofee Annan, kaviarničke v oblakoch. NAZARET: najväčšie arabské mesto na izraelskom území. Bazilika Zvestovania a Kostol svätého Jozefa.

Presun cez Západný breh a checkpoint do Júdei (2 hod.). Po ceste krátka zastávka na Palestínskom autonómnom území v Jerichu, najstaršom meste na svete, ochutnávka miestneho ovocia (¾ hod.) a pohľad na Horu pokušenia, kde Ježiš 40 dní odolával diablovi. Obed na brehu Mŕtveho mora v kibbutzi v Qumráne, krátky film a prechádzka po pozostatkoch kolónie Eséncov, ktorí nám zanechali zvitky od Mŕtveho mora (1,5 hod.), MASADA: Herodove paláce, miesto hrdinského boja Židov proti Rimanom. Výstup z „nadmorskej“ výšky 425 m pod úrovňou mora do hlavného mesta a posvätného Jeruzalema (¾ hod.), ktorý leží v Júdskych horách (cca 700 m.n.m.), večerná prechádzka Starým mestom k osvetlenému Múru nárekov, dych tisícročí, ale aj prvé dotyky s realitou blízkovýchodnej politiky a súčasného života.

Celodenná prehliadka Jeruzalemu: staré mesto a jeho štyri štvrte moslimská, židovská, kresťanská a arménska, Skalný dóm a mešita Al Aksa. Miesto príbehov, kde Abrahám takmer obetoval Izáka, Múr nárekov, kam si aj Vy vložíte svoje prianie, Via Dolorosa a Chrám božieho hrobu: miesto poslednej cesty Ježiša Krista. Krivoľaké uličky starého mesta, plné vôní a atmosféry, hora Sion, večeradlo, Dávidova pevnosť, zvony a muezíni, Damašská brána, nikdy sa nekončiace príbehy Starého a Nového zákona, sladký mätový čaj.

OLIVOVÁ HORA a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, miesto posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, ktorý vstane ako prvý v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalemu. BETLEHEM: Bazilika narodenia Ježiša Krista, najstarší kostol v Palestíne, Manger Square. Checkpointy a tvrdá realita. Čo sa skrýva za veľkým šedým múrom? Betánia a Lazarova hrobka.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou kde bola biblická Sodoma a Gomora. Dramatický hraničný prechod medzi Izraelom a Jordánskom a pomaly sa dostaneme do reality tejto oblasti. Po absolvovaní všetkých formalít nás čaká Jordánsko. Z najnižšie položeného miesta na planéte Zem prejdeme na biblickú horu NEBO, kde je pochovaný prorok Mojžiš. 40 rokov putovania z Egypta po púšti ho priviedlo priamo sem, kde zhliadol vytúženú Zasľúbenú zem. Viete, prečo mu nebolo umožnené do nej vkročiť? Pokračujeme do legendárneho mesta Petra po púštnej diaľnici až prídeme k Mojžišovmu prameňu, keďže tu podľa príbehu udrel palicou do skaly a vytryskla voda. Nocľah Petra.

Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

Z Wadi Musa sa presunieme (cca 1,5 hod.) na najjužnejší bod našej cesty po stopách Mojžiša, do údolia Wadi Rum s nádhernou púštnou scenériou, kde pre 100 rokmi pôsobil aj T. E. Lawrence a kde sa na sekundu staneme beduínmi aj my, keď sa povozíme po púšti a navštívime týchto pôvodných obyvateľov krutej púšte. Púštnou diaľnicou sa presunieme k Mŕtvemu moru (4 hod.).Západ slnka na Mŕtvym morom.

Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori.Uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny, naozaj sa dajú čítať ležiac na vode! Výborný hotel, strava a fantastické miesto, ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete!! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripravý nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote tak ľahko nepodarí , tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave do ktorých by sa voda z mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmite zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďaľších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu. MUDr. Tomáš Dianiška, MHA Po ukončení štúdia na lekárskej fakulte sa venuje odboru dermatovenerológia. Od roku 2001 pracuje ako ambulantný a konziliárny lekár pre dermatovenerológiu Univerzitnej nemocnice v Bratislave a odborný zástupca ambulancie estetickej dermatológie DentaDerm v AuparkTower v Bratislave.

Transfer na letisko v Ammáne a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • letiskové poplatky
 • 9x  ubytovanie v 4*-5* hoteloch v izbách pre dve osoby
 • 9 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • BUBO sprievodcu
 • VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Jordánsku
 • tajné BUBO informácie
 • hraničné poplatky
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • miestnych sprievodcov podľa potreby
 • jordánske víza a ich vybavenie

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu,  cestovné poistenie a individuálne výdaje

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Kempinski Dead Sea/Marriott Dead Sea    2 noci

Mowenpick Petra/ Marriott Petra               2 noci

American Colony hotel/ King David            3 noci

Casa de María hotel/Rimonim     2 noci

Reštaurácia zájazdu:  Rosemary, Nazareth

Minimálny počet: 4 klienti

Maximálny počet: 8 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Termíny a ceny

Termín
Cena
12.10.2018
21.10.2018
3 360 €
Základná cena 3360 €
Spolu 3 360 €
Objednať zájazd
26.10.2018
04.11.2018
3 560 €
Základná cena 3560 €
Spolu 3 560 €
22.02.2019
03.03.2019
3 260 €
Základná cena 3260 €
Spolu 3 260 €
17.04.2019
26.04.2019
3 480 €
Základná cena 3480 €
Spolu 3 480 €
29.04.2019
08.05.2019
3 560 €
Základná cena 3560 €
Spolu 3 560 €
16.07.2019
25.07.2019
3 560 €
Základná cena 3560 €
Spolu 3 560 €
20.10.2019
29.10.2019
3 360 €
Základná cena 3360 €
Spolu 3 360 €
25.10.2019
03.11.2019
3 560 €
Základná cena 3560 €
Spolu 3 560 €

Odporúčame

Maroko
10 dní
2 960 €
Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €

| |gor Pokorný

 
Zájezd do Izraele. Palestiny a Jordánska byl fantastický. Splnil nám všechny naše představy - dali jsme si zájezd jako svatební cestu po padesáti letech a všechno, o čem jsme celá léta snili , že se tam jednou podíváme se vyplnilo. Měli jsme trochu obavu se na zájezd přihlásit - Trumpova vyhlášení o přesunu ambasády do Jeruzalema, články v našich novinách o protestech Palestinců atd....
Všechno je to liché, všude jsou nesmírně přátelští lidé a jak moje žena řekla po návratu své kamarádce:-"cítila jsem se tam daleko bezpečněji, než když se vracím metrem z divadla v Praze. Vřele všem zájezd doporučuji a přestaňte věřit lidem, co mluví o tom, co nikdy nezkusili na vlastní kůži.
Tomáše Kubuše už chválit nebudu - udělal jsem to mockrát, zkuste si to sami...

J Jana a Jaro Stockmann

 
Touto cestou sa chcem poďakovať cestovnej kancelárii BUBO zato, že ma vo svojich službách skvelého sprievodcu akým je Peter Rea .
Okrem toho, že sme navštívili a videli významné miesta zo života Ježiša, dozvedeli sme sa veľa historických súvislostí od čias Rimanov až po súčasnosť.
Jeho zásluhou sme sa mnohému naučili . Tento zájazd sa vryl hlboko do našich pamätí.

Peter, patrí ti veľká vďaka a zostaň taký aký si !

Jana a Jaro Stockmann


 • 1 / 1