Luxusná Afrika

Juhoafrická republika, Botswana, Namíbia, Zimbabwe

Zájazd po miestach kadiaľ chodievali iba bušmeni a hotentoti. Cesta po slobodných krajinách s nekonečnými scenériami, farebnou prírodou, kde sa stretne oceán, púšť, hory a africká zeleň v jednom. V žiadnej inej časti Afriky takúto kombináciu nenájdete. Cesta z ktorej sa vrátite osviežení, slobodní duchom s novým pohľadom na Afriku a s istotou predátora rozoznáte impalu od springboka.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov

Juhoafrická republika, Botswana, Namíbia, Zimbabwe

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • bezkonkurenčne najviac praktických skúseností v SR aj ČR. Sme tu od roku 1989!
 • najväčšie pieskové duny na svete, kaňon na Rybej rieke a pobrežie kostier
 • okraj púšte Kalahari, Hoba meteorit, rozľahlé pláne Etoshe, Chobe a Zambezi
 • komfortné hotely a lodges s raňajkami a program pre dvojice
Zobraziť mapu

Odlet z Európy, prelet ponad celú Afriku až na jej koniec.

Pristávame takmer na najjužnejšom bode afrického kontinentu. KAPSKÉ MESTO: jedno z najkrajších miest na svete, porovnajte ho s Vancouverom, Riom alebo Sydney. Kozmopolitný mix, naše prvé steaky a naša prvá party. Castle Lager, Savanna a no problem alebo hakuna matata. Stolová hora TABLE MOUNTAIN. Dominanta mesta, symbol juhu, symbol námorníkov a legenda. Vyvezieme sa rotačnou lanovkou na vrchol, alebo ak chcete, môžete to skúsiť po svojich. Pohľady na široké okolie, Kapský záliv, falošná zátoka. Viete, ktoré zvieratko je najbližším genetickým príbuzným slona? Aj to sa tu dozviete.

Návšteva Mysu dobrej nádeje, vyhliadková jazda pobrežím Atlantiku, ktoré brázdi aj legendárny Bludný Holanďan, maják, pláže a doslovný koniec Afriky. Ďalej je už len Antarktída. Namočíte sa? Špecifická fauna a flóra, kolónia tučniakov v Simon´s Town, okruh mestom, ktoré má prezývku materské mesto. Legendárne pláže mesta, kde sa slnia hviezdy juhoafrického showbiznisu. Uvidíme možno prvé opice, nádhernú vyhliadkovú cestu cez Chapmans Peak a 12 apoštolov.

Ruch veľkomesta nechávame ďaleko za sebou a smerujeme do skutočnej Afriky, tiene sú stále dlhšie, ľudí je menej, domy ustupujú prírode a scenéria začína pripomínať divoký západ. NAMAQUALAND: jediná časť krajiny, kde ešte žijú potomkovia bušmenov. Vedeli ste, že ani černosi ani belosi nie sú pôvodnými obyvateľmi? Medovo sfarbených potomkov bušmenov a hotentotov tieto dve farby vytlačili úplne na okraj spoločnosti. SPRINGBOK: posledné veľké mesto pred Namíbiou s bohatou baníckou minulosťou. Orange river a Namíbia.

FISH RIVER CANYON: druhý najhlbší kaňon na svete. Pozrieme sa naň z vyhliadky Hobas. 550 metrov hlboká trhlina. Pohodlne sa usaďte a sledujte krajinu, ktorá pripomína americký stredozápad. Stále mierne stúpame. Na konci dňa nás čaká príjemná lodge a zaslúžená sprcha.

Skorý budíček, ešte príjemné počasie a vyrážame na prašné cesty. Smerujeme na severozápad, cez suchý a vyprahnutý región Hardap. Naším cieľom je okraj národného parku Namib Naukluft park, kde nás čakajú legendárne pieskové duny púšte Namib. Cestou sa zastavíme na farme s gepardami, kde sa dotknete tejto malej šelmy.

Oblasť SOSSUSVLEI: najväčšie piesočné duny na svete v národnom parku Namib Naukluft, prvé priamorožce, springboky a horúca Namíbia. Zdoláme niektoré duny, vychutnáme si ticho púšte, horúci piesok, stopy gemsboka, naučíme sa niečo o zvieratách, ktoré nás budú sprevádzať do konca pobytu a porozprávame si o bušmenoch - pôvodných obyvateľoch juhu. Od skorého rána program v národnom parku. Zdoláme dunu Big Daddy, spravíme si fotky osamelých vyschnutých stromov, ktoré odolávajú času, sledovať malého skarabea a plnými dúškami vnímať atmosféru púšte. Červená mení farbu neustále. O týchto dunách sa vraví, že sú najväčšími fosílnymi pieskovými dunami na svete. Neskôr poobede začneme presun do Windhoeku hlavného mesta Namíbie, kde aj prenocujeme.

WINDHOEK: maličké hlavné mesto tejto púštnej krajiny, ležiace na okraji pohoria Khomas Highlands. Mesto založili Nemci necelých 130 rokov dozadu. Mesto je jediným skutočným mestom v krajine a 12 namíbijských kmeňov sa riadi odtiaľto. Po prehliadke sa presunieme k Atlantickému oceánu. Vzdialená oblačnosť ukazuje smer kde je oceán. Na konci nás čakajú tisícky kilometrov pieskových pláží a výletne mestečko Swakopmund.

Sme na pobreží kostier, legendárnom nehostinnom 2500 km dlhom pobreží, ktoré bolo postrachom pre moreplavcov. Studený Atlantik, rozpálená púšť bez známky života znamenali smrť bez ohľadu na to, či loď skončila v mori alebo na súši. Prejdeme sa do mestečka WALVIS BAY a do zátoky, ktorú sezónne obývajú tisícky ružových plameniakov. Nocovať budeme v mestečku SWAKOPMUND, ktoré je nemeckejšie ako Nemecko s vyslovene nemeckou atmosférou z obdobia Kaisera Wilhelma. Vynikajúce reštaurácie, more, skvelé nákupy a morský vzduch nám spríjemnia pobyt. Odvážlivci sa okúpu v oceáne, záujemcovia absolvujú fakultatívnu jazdu na terénnych motocykloch quadbikoch po dunách. Mys CAPE CROSS, okrem toho, že je prvým miestom v Namíbii kde sa Portugalcom podarilo pristáť tak je aj domovom desiatok tisícov uškatcov, ktoré sa tu vyvaľujú na slnku, chytajú ryby, bláznia vo vode či súperia o samice.

Opúšťame Swakopmund. Scenéria sa zmenila ako švihnutím čarovného prútika, obrami naváľané skaly sa zdajú, akoby tu ani nemali byť a červený pieskovec skrýva TWYFFELFONTEIN, bušmenské skalné maľby, ktoré sú staršie ako egyptské pyramídy. Šamanské symboly a mapy. Geologicky zaujímavý SKAMENELÝ LES. Spolu s miestnymi tu sem tam zhliadnete aj majestátne ženy kmeňa Herero.

Po raňajkách sa vydáme na návštevu najzaujímavejšieho kmeňa na juhu Afriky. Himba alebo Owahimba. Ženy sa maľujú červenou hlinkou, chodia hore bez a dodnes sa ich vonkajšok a spôsob života len málo zmenil oproti posledným 200-300 rokom. Navštívime Himba dedinu, pozrieme si ich príbytky, chatrče, zoznámime sa s ich spôsobom života. Obývajú najnehostinnejšiu časť Namíbie známu ako Kaokoland a južnú Angolu. Za návštevou Hímb sa posunieme na sever do mesta Opuwe. Je najväčším mestom široko ďaleko, kde polonahé Himby tankujú na pumpe a je jediným miestom, kde možno vidieť interakciu medzi pôvodným a súčasným životným štýlom. Krajinu tvoria akácie, vysoké termitiská.

Raňajky a po raňajkách nás čakajú vodopády Ruacana Falls. Sme na absolútnom severe krajiny na hraniciach s Angolou, v malej dedine Ruacana. Na vodopádoch budeme okolo obeda a poobede nás čaká presun na hranicu národného parku Etosha k bráne Von Lindequist.

Dlho očakávané safari. Arabský výmysel, ktorý si dosýta užijete iba v Afrike. Africká fauna je legendárna a národný park ETOSHA Vám ukáže svoje tajomstvá. Rozľahlá savana ukrýva celú veľkú päťku, ale aj tisíce antilop, zebier, žiráf, dik dikov. Budeme hľadať gepardy a počúvať škrekot afrických vtákov. Etosha je jedným z najlepších safari v Afrike. Slané jazerá, zelená savana, rozľahlé akácie, zvuky zvierat a vôňa červenej africkej zeme. ETOSHA je známa množstvom antilop, zebier, žiráf, leopardov, levov a nosorožcov. Slonov je tu málo, hrochy žiadne. Z antilop si všímajte nádherného priamorožca, ktorý je symbolom suchých púští Kalahari a Namib. Úsmev na tvári Vám vylúdi antilopa skákavá. Zo šeliem je najväčšia šanca na levov. Gepard je plachá malá mačka, ktorú pomerne ťažko spozorovať.

S východom slnka sa opäť vydáme do parku a medzi akáciami budeme hľadať ďalších zástupcov africkej divočiny. Okolo obeda sa posunieme smerom na juh a to k najväčšiemu meteoritu na svete. HOBA meteorite. 50 tonový kus čistého železa, ktorý tu našiel miestny farmár. Pozor na hlavu! Búrske mesto GROOTFONTEIN.

Opustíme centrálnu Namíbiu a vydáme sa na sever. Cestou prejdeme okolo miest Rundu a rieka Kavango, ktorá sa v Botswane vlieva do Kalahari a tvorí deltu Okavango. Opäť na hraniciach s Angolou a zelenej husto zaľudnenej oblasti, ktorá sa nazýva Caprivi. Caprivi je najľudnatejšou časťou krajiny a zároveň najzelenšou.

Hranice s Botswanou. Prekročíme hraničný prechod Ngoma Bridge a sme v Botswane. Najdemokratickejšia krajina Afriky, ktorá je politicky vyspelejšia ako Slovensko. Poobede nás čaká plavba po rieke Chobe. Chobe national park je jedným z najlepších národných parkov na svete a živým dôkazom, že Afrika si svoje prírodné bohatstvo dokáže efektívne chrániť.

Dnes nás čaká doobedňajšie safari v Chobe. Vyrazíme skoro ráno. Chobe je úplne iný ako Etosha. Vďaka celoročne tečúcej rieke Chobe je tu život. Hrochy, krokodíly, ale predovšetkým slony a slony. V Chobe žije najväčší počet slonov na svete. V rieke hľadajte tonové hrochy, varany, mrchožrútov Marabu a v hustých stromoch aj byvoly africké. Dominantnou je tu impala. Hravé paviány a maličké zvedavé a prešibané mačiaky budú zasa zástupcami opíc. Po safari odchod smer Zimbabwe do mesta Victoria Falls.

Sme na VIKTÓRIINYCH VODOPÁDOCH, jeden z prírodných divov sveta, trhlina široká takmer dva kilometre a Dym, ktorý hrmí. Dážď, padajúci celý rok, hrmenie main falls, 111 metrov hlboká priepasť sú magnetom. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Afrika je tu čierna a nádherne živelná. Oproti tichému a pokojnému safari, tu to žije! Nocľah Victoria Falls

Posledný pohľad na africkú oblohu a odlet z Victoria Falls cez Johannesburg domov.

Je možné, že včera sme tancovali na brehoch vodopádov, ktoré boli snom každého cestovateľa, a dnes sme doma?

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Kapského mesta a späť z Victoria Falls
 • letiskové poplatky
 • víza do JAR, Namíbie a Zimbabwe
 • 17 x ubytovanie v 4* hoteloch a lodges v dvojposteľových izbách
 • 17x raňajky
 • 3x večera
 • dopravu počas celého pobytu mikrobusom
 • slovenského bubo sprievodcu
 • všetky cestné a hraničné poplatky
 • safari program
 • plavbu po rieke Chobe
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • všetky letiskové transfery na mieste pobytu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • pitný režim 17x balenú pitnú vodu 1l denne/1 osoba

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

Vreckové, fakultatívne aktivity a ostatnú stravu

Poznámka:

Minimálny počet 4 klienti, maximálny počet 8 klientov.

Hotely:

Radisson waterfront        2 noci

Alte Kalkofen                 2 noci

Sossusvlei lodge             1 noc

Kalahari Sands               1 noc

Eberwein hotel               2 noci

Twyffelfontein lodge        1 noc

Opuwo country lodge       1 noc

Mokuti lodge                 1 noc

Kunene River lodge        1 noc

Mazambala lodge           1 noc

Chobe safari lodge         1 noc

A Zambezi lodge             2 noci

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 530 € 3 212 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

15.03. → 27.03.2019 +5 ter.
13 dní
3 680 € 3 349 €


 • 1 / 0