Madagaskar - exkluzívne iba pre Vás

Poznávacia cesta, krajinou, ktorá je úplne iná ako všetko ostatné. Keď evolúcia išla doprava tak na Madagaskare išla doľava. Bezprecedentný okruh bez kompromisov z teplých pláží okolo Tulearu až na sever do hustých lesov východného Madagaskaru. Ksukol versus ďateľ, fossa versus mačka a tajuplný svet miestnych obyvateľov, kde dominuje tabu.

Martin Karniš Martin Karniš
Spokojnosť klientov
od 4 930,00 €

Madagaskar

13 dní
 • prepracovaný program s ohromným rozsahom zameraný na zážitky
 • slovenskí sprievodcovia s niekoľko ročnou praxou v regióne
 • unikátna fauna a flóra, panenská príroda s minimom turistov
 • najvyššia úroveň služieb na ostrove lemurov
 

Odlet a neskorý prílet na Madagaskar do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa.

ANTANANARIVO má príjemnú klímu a afro-ázijskú atmosféru. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Za mestom sa pozrieme na pamiatku UNESCO, kráľovnin palác v AMBOHIMANGA.

Miestny prelet na Obratník kozorožca a 26 kilometrov džípmi 4x4 cez púšť na najkrajšie pláže juhu. Dni plné zážitkov. Rybári kmeňa Vezo sú zjavne afrického pôvodu. Slnko, ticho, pohoda aká môže byť len v Afrike.

Všetky baobaby sveta pochádzajú z Madagaskaru a my sme práve tu objavili Baobabí les RENIALA. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (chudé, tučné, tvaru mrkvy) a ďalšia endemická flóra a fauna.

ILAKAKA: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu. Cez meniacu sa krajinu od pobrežnej oblasti, cez púšť a polopúšť až po zalesnené a suché hory, prídeme do mestečka RANOHIRA na hranici parku ISALO.

ISALO: Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary z jurského obdobia a my ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie.

Dedinka ANJA a nad ňou magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov kata. Nájdeme bizarne vyzerajúce chrobáky? AMBALAVAO a ukážka tradičnej výroby papiera. FIANARANTSOA je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Úžasné scenérie hôr a ryžových polí nás budú obklopovať počas presunu. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. AMBOSITRA je centrom drevorezbárstva a mestečko je známe kvalitnými výrobkami. V ANTSIRABE kúpite najkvalitnejšie výrobky z lokálnych hodvábnych tkanín, alebo si vyberiete z bohatej ponuky polodrahokamov.

Dlhý deň, keď sa cez Miandrivazo dostaneme až do MORONDAVY.

Celodenný výlet na „pravú alej Baobabov“ neďaleko Kirindy a návrat späť do Morondavy.

Hneď ráno absolvujeme let ponad súčasť svetového dedičstva UNESCO, TSINGY OF BEMARAHA. Extrémne ostré krasové skaly sa týčia do výšok a ich ostrosť zťažuje prechod regiónom. My si tento iný svet pozrieme z lietadla a okolo obeda pristaneme v Antananarive a presunieme sa na východ. Podvečer príchod do dedinky PÉRINET na okraji dažďového lesa.

Dnes je naším cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať zvieratká a vtáctvo národného parku ANDASIBE MANTADIA. Poobede nás čaká súkromná rezervácia VAKONA so záchrannou stanicou pre lemury a oddych v úžasnom prostredí pralesa.

Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Antananariva a späť
 • prelet Tulear - Antananarivo
 • 12 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie (miestne 3*-5*) v dvojposteľových izbách
 • 12 x raňajky
 • 12 x večera
 • letiskové poplatky
 • letiskové transfery  na Madagaskare
 • prelet ponad Tsingy of Bemaraha
 • privátnu dopravu počas prehliadok a safari
 • exkluzívneho slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • vstupné do všetkých pamiatok a národných parkov
 • pitný režim 12 dní, 1l balenej vody denne/ 1 osoba
 • víza

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu a nápoje, fakultatívny program, osobné výdaje

Poznámka:

Hotely:

Carlton                     2 noci

Hotel Le Paradisier    2 noci

Vakona lodge            2 noci

Satrana lodge            2 noci

La Relais de la Reine  1 noc

Royal Palace hotel      1 noc

Pallisandre Ouest        2 noci

Reštaurácia zájazdu: Kudeta, Antananarivo

Minimálny počet: 6 klientov

Maximálny počet: 10 klientov

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.07.2017
22.07.2017
5 220,00 €
08.10.2017
20.10.2017
4 930,00 €
30.10.2017
11.11.2017
4 960,00 €

Baobaby Madagaskaru

Baobab je jednym z narodnych symbolov Madagaskaru. Tento stvrty najvacsi ostrov na svete je akymsi plavajucim malym kontinentom, ktory sa kedysi odtrhol od "maticky Afriky" a zije si v…

Katarína Líšková | BUBO
19
SEP
18:03
2016

3x Naj Afriky

Chcete vidieť a zažiť to najlepšie z juhu Afriky?


Kapské Mesto - každému určite toto meno niečo hovorí. Multikultúrne mesto ležiace na brehu…

02
MAR
14:27
2016
Malí Etiópci na juhu obrovskej krajiny ďaleko od hlavného mesta predvádzajú pre turistov šibalské kúsky
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy hore nohami?

Slovenskými médiami prebehli správy o nešťastí v Etiópii. Ako to naozaj bolo? Čo sa tam skutočne udialo? Je Etiópia pre nás nebezpečná? Máme zvážiť vycestovanie? Prečo podávajú média o Etiópii správy…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0