Mexiko veľký okruh

Mexiko

Máloktorá krajina v strednej Amerike dokáže ponúknuť doslova zo všetkého niečo. Fantastická mystická história plná pyramíd a šamanizmu, gurmánske špeciality a plodiny, ktoré dobyli celý svet, nádherné pláže na brehoch Tichého oceánu a Karibského mora. Mexiko je podmanivá krajina, ktorá Vás vyzýva na objavovanie. Tak vamos! A keď už máte poznávania dosť tak je tu vždy maňana. Luxus tradičných hotelov a súkromný slovenský sprievodca pre maličkú skupinu. Zoberte kamarátov a užite si Mexiko sami.

Katarína Líšková Katarína Líšková Katarína Líšková
Novinka
Novinka
2018
 • Exkluzívny program pre maličké skupiny a zážitky s BUBO sprievodcom
 • kultúry Aztékov, Mayov, Olmékov, Toltékov aj Zapotékov
 • výborná kuchyňa, kvalitná doprava, špičkoví sprievodcovia, ktorí v Mexiku žijú
 • špecialita od najväčšieho predajcu Mexika v rokoch 2002 - 2014
Zobraziť mapu

Prílet a príchod do absolútneho srdca miliónovej metropoly MEXICO CITY. Corona čaká za rohom vo večernom bare, ideme? Aká je klíma v meste, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 2200 metrov nad morom na absolútnej rovine bývalého jazera Texcoco?

Ranný odchod na miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi. TEOTIHUACÁN. Staroveká civilizácia nás očarí treťou najväčšou pyramídou na svete, Pyramídou slnka, len o niečo menšou Pyramídou mesiaca a cestou mŕtvych dlhou niekoľko kilometrov. Prečo sa tu nezhoduje magnetický a geografický sever? Prečo práve tu nemá telefón dobrý signál? Tequila, samozrejme, nemôže chýbať, viete však, ako sa vyrába? Ukážeme si a ochutnáme aj tradičné pivo z maguey, ktoré je predchodcom tequily. Poznali pôvodní indiáni systém pálenia? Tradičné brúsenie obsidiánu – vulkanického skla. Ochutnávka kaktusu a prvé chilli v rámci tradičného obeda (nepovinné). Po obede vyrazíme na tretie najnavštevovanejšie katolícke pútnické miesto na svete – k panne Márii Guadalupskej a na hlavné námestie najväčšieho mesta Ameriky – Zócalo. Hlavná pešia zóna a Plaza Garibaldi, námestie, kde je najviac mariachis v Mexiku. Skúsime sa vrátiť do hotela miestnym metrom, ktoré jazdí na gumených pneumatikách? Ozaj, viete, koľko miliónov ľudí denne prevezie?

Múzeum antropológie je pravdepodobne najkvalitnejšie múzeum svojho druhu na svete a zaoberá sa štúdiom predkolumbovského obdobia a kultúry na území Ameriky. Viete, kto boli Mayovia a Aztékovia? Voladores – lietajúci indiáni sa odvíjajú na lanách dlhých desiatky metrov za sprievodu tradičnej hudby riskujúc život. Park Chapultepec a večerný voľný program.

VILLAHERMOSA – čaká nás najstaršia americká kultúra. Park La Venta je džungľa uprostred mesta. Hlavy starých Olmékov a park, kde môžete stretnúť čierneho jaguára, papagáje či opice. Krátky presun do Palenque na okraj pralesa

Najvýznamnejší panovník predkolumbovskej Ameriky sa volal Pakal. Vládol 68 rokov v dobe, keď sa ľudia bežne dožívali polovicu. Uvidíte jeho hrobku a nadchnete sa stratenou civilizáciou podmanivého PALENQUE. Kráľovský palác, palisády mestského štátu Palenque a množstvo tajomstiev ešte stále ukrytých v nepriestupnej džungli. Viete koľko ich je? Vyše 1400... To pravé Mexiko v hrdom zapatistickom štáte Chiapas. Kto boli zapatisti? Uvidíme nejakých? Poobedňajšia návšteva Agua Azul, kaskádového vodopádu s tyrkysovou vodou hlboko v džungli Chiapas. Preplávame lagúnu na ďalšom vodopáde Misol-Ha? Tí odvážnejší, pridajte sa!

Skorý ranný odchod smer Yucatánsky polostrov. Viete, ako málo turistov navštevujúcich Mexiko sa kúpe v Mexickom zálive? Budeme medzi nimi. Neskutočné azúrové more takmer bez vĺn, dokonalé osvieženie na ceste na horúci juh. Tradičný rituál cucaracha, očistenie tela i ducha a následná návšteva mesta UXMAL. Je práve toto tá najkrajšia mayská pamiatka? Podvečer príchod do najbezpečnejšieho mesta v Mexiku. MERIDA. Krásne koloniálne mesto v štáte Yucatan a večer na námestí. Dáme si kávu v reštaurácii Fridy Kahlo? Ručne tkaná závesná sieť hamaka, typické farebné sombréro proti yukatánskemu slnku

Odchod do CHICHEN ITZA. Jeden z divov sveta – Kukulkánova pyramída a jej dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Povieme si o nej všetko. Okrúhle observatórium Caracol z polovice prvého tisícročia. Tradičné folklórne tance s táckami na hlave. Večer príchod do CANCUNU, najväčšieho turistického centra s dokonalou infraštruktúrou a legendárnym morom – modrý Karibik. Relax v hoteli podľa Vášho výberu s možnosťou all inclusive. Zaslúžený oddych po našom putovaní. Relaxovať budeme na mayskej riviére, ktorá sa tiahne od Cancúnu až po Playa del Carmen

Návšteva mesta TULUM a tajomných podzemných riek cenotes. Vedeli ste, že cenotes tvoria prepojený systém a jednou z teórií je, že ho vytvoril pád meteoritu, ktorý spôsobil dobu ľadovú. Jediná pyramída na brehu mora

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora. Nám zima pri Karibiku nebude. Oddychujte.

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora. Nám zima pri Karibiku nebude. Oddychujte.

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora. Nám zima pri Karibiku nebude. Oddychujte.

Prešli sme 12 mexických štátov. Zaslúžený odpočinok na bielych plážach Karibského mora. Nám zima pri Karibiku nebude. Oddychujte.

Rozlúčka s Mexikom a odlet domov v poobedňajších hodinách

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Mexico City a späť v economy class
 • letiskové poplatky
 • spiatočný VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacieho programu
 • prelet Mexiko City - Villahermosa
 • prepravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu na exkluzívnej báze
 • 12 x ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • 5 x all inclusive stravovanie
 • 1 x večera v špičkovej reštaurácii
 • 7 x raňajky
 • program podľa popisu
 • všetky letiskové transfery v Mexiku
 • vstupné do pamiatok počas programu
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, fakultatívne výlety, prepitné, osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Fiesta Americana Reforma           3 noci

Hotel Nututun Palenque              2 noci

Fiesta Americana Mérida             1 noc

Iberostar Paraíso                                    6 nocí

Reštaurácia zájazdu: Quintonil, Mexico City

 

BLACK PEARL Prémium:

Letenka biznis class: od 2200 euro /1 osoba

Top hotel na Mayskej riviére:

6 nocí v hoteli Iberostar Gran Paraíso all inclusive v cene 730 euro/1 osoba v dvojposteľovej izbe. Hotel sa uvádza ako jeden z troch najlepších all inclusive rezortov na svete.

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Minimálny počet 7 osôb, maximálny počet 12 osôb.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Mexiko

Mexiko veľký okruh

25.01. → 09.02.2019 +15 ter.
16 dní
2 070 € 1 884 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

USA , +1 viac
15 dní
2 800 € 2 548 €

M Monika Vaculová

 
Je nedela podvecer, uz par minut sedim na gauci a pozeram na horu vypraneho oblecenia....zehlit ci nezehlit? Hoci zehlim celkom rada, dnes sa mi tak ukrutne nechceeee! Aj ked vonku zacala iba jar, vsetko to oblecenie je prudko letne. Este pred piatimi dnami totiz bolo napratane vo dvoch kufroch, bolo totiz s BUBO na vylete! A to nie ze na nudnej plazi v Bibione alebo v Burgase, ale tulalo sa po Mexiku. Bolo take mile, ze zobralo so sebou aj mna a mojho manzela Janka, ze vraj si to zasluzime?
A ze urcite sa nam tam bude pacit. Veru pradielko bez mozocku malo viac nez pravdu! Na uzasnej poznavacke sme vela videli, zazili, ochutnali, vypili, ovonali, zmokli, plavali, spoznali sme milych ludi v nasej 30clennej vyprave, ako Darku a Janka z Levic, Katku a Jozka z Bratislavy, Editku z Brezna, Janku a Juraja z Piestan, Janku z Bratislavy, Mariana (E.T. ??) z Trnavy a mnohych dalsich. Sme plni zazitkov a novych vedomosti o krajine, ktoru sme uz davno tuzili navstivit. Spolu so sprievodcom Erikom Kondrcom sme i dazdivy den vnimali ako nadherny a zazitkovy. Jeho dobra nalada, ochota a schopnost prisposobit tempo vsetkym vekovym kategoriam, bola pre neho samozrejmostou. Dakujeme, ze zreb sprievodcovstva nasho zajazdu, padol prave na Erika! Velka spokojnost!??
...uz teraz sa nam zbiehaju slinky na dalsie putovanie, nevieme ci po Cine, po zapadnej severnej Amerike, no urcite tam budeme potrebovat letne oblecenie, a preto predsa len idem vsetko pozehlit. Majte sa a prajem stastne cesty vsetkym! Monika

Ľ Ľubka a Ján Chromiakovci

 
Milí Bubáci. Ono to chviľu trvá, kým sa človek učlovečí po dovolenke. Vrátili sme sa z Mexika a USA. Chceme sa touto cestou poďakovať. Rozmýšľali sme s manželkou, že komu. No v prvom rade Vám všetkým v kancelárii na Dunajskej ulici. Našu dovolenku spískal pán Ondrejčík, ale istotne nebol sám kto nám naplánoval lety, cesty, ubytovania a iné. Skutočne sme zažili prekrásne a nezabunuteľné chvíle, za ktoré Vám v kancelárii veľmi pekne ďakujeme. Veľké poďakovanie patrí pani Veronike Bednárovej. Je to vzácna osoba, všetko čo mohla nám k nezabudnuteľnej dovolenke pribalila. Svojím prístupom ku klientom BUBA, správaním sa pri problémoch, čítaním veľmi príjemných slov z knihy múdrosti, voľbou alternatívnych aktivít a iné.
S úctou a tešením sa na ďaľšiu dovolenku s Vami v roku 2017 Ľubka a Ján.


 • 1 / 1