Mikronézia

Taiwan, Palau, Guam, Marshallove ostrovy, Mikronézia

Skutočná cesta, kde budeme vidieť viac vody ako pevniny. Tichý oceán skrýva tisícky malých rajských ostrovov o ktorých nevieme takmer nič. Aspoň malý zlomok navštívime na tejto fantastickej ceste Mikronéziou a budete si môcť zapísať ďalšie navštívené krajiny. Cesta o ktorej sa hovorí a ešte ľahšie sa ukazujú gýčové fotky. Je málo ľudí čo túto časť sveta navštívili a účasťou na našej ceste Mikronéziou sa k nim môžete pridať.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018

Taiwan, Palau, Guam, Marshallove ostrovy, Mikronézia

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Jedinečné vedomosti a know how o Mikronézii
 • Realizované zájazdy
 • Precízny program a slovenský sprievodca
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne. Dlhý, ale kvalitný let (máme business class za výnimočnú cenu)

Prílet do TAIPEI v perfektnej forme o šiestej hodine ráno. Kvalitná celodenná prehliadka hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Mauzóleum vodcu Kuomintangu Čankajšeka, najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej dominuje vyše pol kilometrová veža Taipei 101. Zážitok z najrýchlejšieho výťahu sveta (60 km/h), vyhliadka na mesto z 89. poschodia. Obed v Michelinovskej reštaurácii, kde sa na obed bežne čaká 2 hodiny – my však máme miesta objednané a čakať nebudeme. Veľký gurmánsky zážitok. Prechádzka večerným mestom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis, či žabacie vajíčka na večerných trhoch. Ochutnáte? Ubytovanie v luxusnom hoteli Sheraton Tai-pei

Luxusné raňajky, dopoludnie voľno na individuálne prechádzky Taipeiom či meditáciu v taoistickom chráme, ktorý je oproti hotelu. Viete, že práve z Taiwanu sa vybrali kedysi prví ľudia osídľovať Mikronéziu? A my ako jedni z prvých Slovákov ideme po ich stopách. Palau. Alii – vitajte. Transfer do Palau Pacific Resort 5*, ktorý je najlepším hotelom štátu

PALAU je samostatná mladučká republika (od r. 1994) zložená zo 16 spolkových štátov. Má iba 22000 obyvateľov no má Rock Islands (UNESCO) a tam jazierko,kde sa dá potápať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia. Vybláznime sa. Ukážeme si pikošky, ktoré vidí málokto: japonský tank z druhej svetovej vojny, porozprávame si legendu o chlebovníku, z ktorého vyskakovali ryby, a navštívime aj väzenie, kde je väčšina väzňov rodinne spriahnutá s prezidentom. Nakoniec sa posilníme v krčme, ktorá patrí kráľovi Ibedul Gibbonsovi.

Užijeme si úžasné more a bielučkú pieskovú pláž. Nakúpime krémy z piesku Mliečnej dráhy, ochutnáme lokálne pivko Červený kohút, čerstvé grilované ryby a prekvapujúco dobré suši, pošleme exotické pohľadnice a v noci smerujeme na letisko.

GUAM: rozvinuté letovisko so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Hneď ráno vyrážame na poldňový okruh ostrovom. Po 2. svetovej vojne tu žil zakopaný v bunkri japonský vojak až do roku 1974. Nevedel, že už 28 rokov je po vojne. No podľa nás v BUBO sa mu len páčilo na ostrove, ktorý je najbližšie k Mariánskej priekope (svetový Antieverest-10924m). Brunch v Jeffovej pirátskej reštaurácii na vzdialenom juhovýchode ostrova, silný slaný príboj, aký môžete zažiť iba pri Tichom oceáne.

Tu na neturistickom juhu hľadáme pôvodnú kultúru Chamoro. Následne luxusná zátoka Tuamon s najkrajšou plážou ostrova, kde sa nachádza aj náš hotel Hilton Guam Resort. Večer prechádzka po vysvietenej ulici preplnenej značkami ako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. Je steak ktorý ochutnáte na večeru, tým najlepším vo vašom živote? Z Marianských ostrovov prelietame na Karolíny. Medzipristátie na ostrove Chuuk, kde vieme od kapitána vyžiadať povolenie vystúpiť a následný prelet na Pohnpei.

Pristávame v POHNPEI, na najväčšom a najhornatejšom ostrove Spolkového štáte federatívneho štátu MIKRONÉZIA. Úplne iný svet! Pozor na hlavu, padajú kokosy! Máme 3 plné dni na objavovanie jedného z najexotickejších miest, aké ste kedy navštívili. Prenajatou dopravou iba pre nás vyrážame na opačný koniec ostrova a následne loďou na ostrov Tenwen k úžasnému Nan Madol

Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takéto prezývky charakterizujú pamiatku, ktorá Vám vyrazí dych. Postavili ju Gréci pred 2300 rokmi? Alebo dvaja bratia, zakladatelia dynastie Saudeleur, ktorá odtiaľto vládla 500 rokov? Na Tahiti nič takéto nenájdete. Archeológovia hovoria, že viac tonové kamene prepravovali z ostrova, ktorý je hodinu letu. Vtedy však lietadlá nemali... Budete sa cítiť ako objavitelia. Žiadne zátarasy, žiadni iní turisti, iba Vy a nedozerný oceán. Ubytovanie je tu jednoduché, aj keď opäť najlepšie v celom štáte.

Výstup na hornatý ostrov Sokeh s pohnutou históriou. Malé domorodé domčeky, bujná príroda. Mango, kokosové palmy, taro, jackfruit, noni (weipwul), puhala, chlebovník a hustá džungľa jedného z najkrajších tropických ostrovov sveta. Všetci si zaplávame pod vodopádom na opačnej strane ostrova. Zažijeme prípravu magického nápoja sakau, ktorý opäť všetci ochutnáme. Ide o nápoj, ktorý nám ochromí telo, ale myseľ budeme mať čistú a jasnú. Navštívime hlavné mesto Palikir, kde nebýva ani jeden obyvateľ a odkiaľ sa vládne štátu (FSM) na ploche 3000 km2. Ako vyzerá parlament bývalých ľudožrútov a jeden z posledných matriarchátov sveta? Čas na unikátne potápanie či rybačku. Podarí sa nám chytiť mečúna či “iba” wahoo ako minulý rok?

Ďalší vyhliadkový let. Pristaneme v štáte Kosrae a následne preletíme na superexotické MARSHALLOVÉ OSTROVY. Vyše tisíc koralových ostrovov sa delí na skupiny Ralik a Ratak a my pristaneme na oboch. Veľký zážitok a nádherné fotografie z lietadla. Opäť totálne iné ostrovy, než aké sme videli doteraz. Najvyšší vrch tu má 3 metre, skoro žiadna pevnina. Autami prejdeme po jedinej asfaltke hlavného mesta okolo všetkých oficiálnych inštitúcii Majuro

Prenajatou jachtou vyrážame okolo ostrovčekov a v štýle Robinsona Crusoe hľadáme ten najkrajší ostrov sveta. Ponoríme sa za vrakom lietadla na dno pokojnej lagúny. Väčšina z Vás to dokáže.

Prejeme sa kokosových orechov a budeme sa opaľovať na pláži, kde budeme iba my. Dokonca celý tento tropický ostrovček je iba náš. Exkluzívny zážitok. Ubytovanie opäť v najlepšom hoteli ostrova.

S našou cestou končíme a odlietame domov

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku (veľmi výhodný doplatok business trieda)
 • všetky prelety
 • vízové poplatky
 • ubytovanie v hoteloch podľa popisu (napr. Sheraton Taipei, Palau Pacific Resort, Hilton Guam, Hilton Waikiki a pod.)
 • dopravu podľa programu
 • aktivity podľa programu aj Michelinskú reštauráciu v Taipei
 • jazdu najrýchlejším výťahom sveta
 • dopravu na juh ostrova Guam, dopravu na unikátny Nan Madol vrátane prenajatej lode
 • ochutnávku božského sakau
 • prenájom jachty na Marshallových ostrovoch
 • ekologický poplatok za vstup na panenský ostrov
 • ponor k vraku lietadla
 • slovenského sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • letiskové poplatky
 • VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat - Bratislava

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

iné aktivity a stravu, odletovú taxu z Palau (50 USD), ktorá sa dá zaplatiť iba na mieste, prípadné potápanie

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Hotely:

Sheraton Taipei

Westin Guami

Palau Pacific resort

Magrove bay hotel

Bikendrik Island hideway

Reštaurácia zájazdu: Din Tai Fung, Taiwan

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie

Minimálny počet 4 osoby, maximálny počet 8 osôb

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Čína , +3 viac
21 dní
2 435 €
Taiwan , +5 viac
15 dní
2 690 €


 • 1 / 0