Omán a 7 Emirátov

Jediná cesta na československom trhu, ktorá zahŕňa všetkých 7 emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty. K tomu ako bonus návšteva sultanátu Omán, ktorý je azda najrozprávkovejšou krajinou Perzského zálivu. Spoznajte to o čom sa nehovorí. Dozviete sa o živote šejkov a cudzincov, ktorí spoločne budujú túto časť sveta.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka Novinka
2017
od 3 205,00 €

Omán, Spojené arabské emiráty

11 dní
 • Všetkých 7 emirátov  v elegantných hoteloch
 • Komplexný zájazd na ktorom sa dozviete viac
 • Skúsenosti z každoročných skupín
 • Najbezpečnejšie krajiny sveta
 

Odlet z Viedne do sultanátu Omán.

Prílet v skorých ranných hodinách, transfer do hotela a relax. OMÁN: krajina zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosa, ktorá sa vďaka pracovitosti dostala na čelo štátov zálivu. Od začiatku do konca nás bude sprevádzať vôňa kadidla, vysokí opálení muži oblečení v bielom a božský pokoj. Užite si Omán. Prehliadka hlavného mesta MUSCAT. Ak existuje mesto ako z rozprávky, je to práve toto. Jednoducho tisíc a jedna noc. Mesto sultána Qaboosa, ktoré dýcha pokojom a množstvom farieb. Krajina hrdých Ománcov, za ktorých hovorí história. Voňavé mesto plné omamnej vône kadidla, mešita milovaného sultána s najväčším kobercom na svete a Swarovského lustrom, aký nemá obdobu.

Celodenný výlet k pamiatkam Unesco. NIZWA: hlavné mesto imámov vo vnútrozemí a večný rival Muscatu. Do päťdesiatych rokov minulého storočia bolo mesto neprístupné verejnosti. Palmová oáza pevnosť v tieni Zelených hôr Jabal al Achdar. BAHLA: majestátna pevnosť (UNESCO), mesto, ktorého sa ostatní obyvatelia kvôli jeho čarodejníckej minulosti boja. JIBRIN: nádherná pevnosť, ktorá je takisto súčasťou svetového dedičstva UNESCO a je typickou púštnou pevnosťou.

Opustíme Muscat a ideme smerom na sever okolo mesta Sohar z kadiaľ pochádza námorník Sindibád. Prekročíme hranice s Emirátmi a hneď nato sme späť v Ománe. Zaujímavá história ománskych usadlostí na území iného štátu, ktoré sú lojálne k sultánovi a nie emírovi. Madha a Dibba. Náš prvý emirát je Fujairah, jediná časť Emirátov, ktorá leží na brehu Indického oceánu a zároveň jediný, ktorému dominujú vysoké neprístupné hory. Z Fujairahu sa presunieme do Ras Al Khaimahu, ktorý bol kedysi najmocnejším emirátom a veľkým prístavom pod vládou Qásimovcov. A čo je dnes? Uvidíte.

UMM AL QUWAIM: historicky najstaršia časť krajiny, ktorá obchodovala ešte so starodávnou Mezopotámiou a to pred vyše 5000 rokmi. AJMAN: najmenší a najmladší zo všetkých pod vedením šejka Al Nuaimího je dnes domovom vyše 15 percent všetkých firiem registrovaných v krajine. Priamo na jeho hranici leží náš ďalší cieľ SHARJAH. Hlavné mesto orientálnej kultúry a tradícií. Sharjah je konzervatívnejší ako ostatní a zároveň susedí s liberálnym Dubajom. O to väčšie je jeho čaro. Múzeum islamskej kultúry, staré mesto a dôkazy o tom, že oblasť je obývaná už takmer pol milióna rokov. Pozdĺž ománskej hranice smerujeme do emirátu ABU DHABI a do jeho historického hlavného mesta AL AIN. Jediný zdroj pitnej vody a rodisko dnešnej vládnucej dynastie. Múzeum s celým rodokmeňom Nahjánovcov a mesto, kde si má každý významný človek svoj rodinný dom, aby si ctil svoje tradície. V Al Aine sa narodili Spojené Arabské Emiráty. Obrovský ťaví trh na hranici s ománskym mestom Al Buraimí a najvyšší vrchol emirátu JABAL AL HAFEET vysoký 1219 metrov. Scénická cesta až na vrchol odkiaľ máme všetko ako na dlani.

Dnes je najvýznamnejším mestom Abú Dhabí. Tu sú skutočné peniaze a tento emirát tvorí 90 percent rozlohy krajiny. Zároveň je jedným z najväčších producentov ropy na svete. Pomerne konzervatívny sa dlho chránil pred vonkajším svetom. To sa však zmenilo a teraz je to mesto, ktoré lipne na tradičných hodnotách, ale nebráni sa ani moderne pokiaľ tá má štýl a je výraznou značkou. Ferrari World, okruh formuly 1, Louvre a ďalšie stavby a atrakcie, ktoré vyrážajú dych. Abu Dhabí kráča s istotou do budúcnosti. Okolie vypĺňa nekonečná piesočná púšť, ktorú prerušujú šedé prašné pláne na pobreží. Kontrast už nemôže byť väčší. Večerný príchod do Dubaja.

DUBAJ: mesto, ktoré sa stáva žijúcou legendou. Ropné bohatstvo sa snaží pretaviť do turistického ruchu a darí sa mu to. Začneme ulicou Sheikh Zayeed Rd, ktorá je symbolom mesta a jeho prosperity, palác vládcu Dubaja Muhammada al Maktooma, človeka s víziou, ktorá zďaleka prekračuje súčasnú dobu. Viete, čo sa stane, keď mu prejdeme páva? Starý Dubaj, plavba cez Dubai Creek, zlatý bazár, luxusná štvrť Jumeirah a symbol Dubaja 5* hotel Burj Al Arab, tyrkisová pláž, silueta najvyššej budovy sveta Burj Dubai. Dubaj zaznamenal taký prudký vývoj, že nie je ničím nezvyčajným, že jedna generáciu dozadu nevie čítať a písať a tá terajšia skončila Oxford. Ako sa s tým vyrovnávajú?

Videli sme Emiráty tak ako nikto predtým. Nie sú iba o hoteloch a luxuse, ale o množstve príbehov, ktoré začínajú v starej Arábii. Prosperitu zažívajú necelých 50 rokov a preto im ju doprajte. V nehostinných podmienkach vydržali tisícky rokov a stálo to zato. Napriek všetkému čo tu je si určite napokon neodpustíte poznámku, že Slovensko je raj na zemi. Presne tak. Keďže sme posledné dni cestovali tak nás čaká relax na teplých plážach Perzského zálivu. 4 noci relaxu v príjemnom plážovom hoteli na umelom ostrove.

Oddych na pláži, nákupy v Dubai Mall, najvyššia budova sveta, zoskok padákom, svetové reštaurácie. Voľný čas Vám ponúka množstvo možností. Je len na Vás čo si vyberiete.

Oddych na pláži, nákupy v Dubai Mall, najvyššia budova sveta, zoskok padákom, svetové reštaurácie. Voľný čas Vám ponúka množstvo možností. Je len na Vás čo si vyberiete.

Oddych na pláži, nákupy v Dubai Mall, najvyššia budova sveta, zoskok padákom, svetové reštaurácie. Voľný čas Vám ponúka množstvo možností. Je len na Vás čo si vyberiete.

Odlet a prílet domov najlepšou leteckou spoločnosťou na svete.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Ománu a späť z Dubaja
 • 10 x ubytovanie v 4*-5* hoteloch v dvojposteľových izbách
 • raňajky
 • dopravu počas celého pobytu
 • prehliadky miest a program podľa popisu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • víza
 • letiskové poplatky
 • vstupné do pamiatok a atrakcií
 • spiatočný VIP transfer Bratislava - letisko Schwechat- Bratislava

Cena nezahŕňa:

inú stravu, cestovné poistenie, osobné výdaje a fakulatívne výlety

Poznámka:

Hotely:

Crowne Plaza, Muscat     2 noci

Hilton Ras Al Khaimah     1 noc

Danat Al Ain resort          1 noc

Sheraton Abu Dhabi         1 noc

Sofitel the Palm              5 nocí

Reštaurácia zájazdu:  Bait al Luban, Muscat

Minimálny počet: 6 osôb

Maximálny počet: 12 osôb

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov. Cena na vyžiadanie.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
12.03.2017
23.03.2017
3 215,00 €
08.04.2017
19.04.2017
3 370,00 €
05.07.2017
16.07.2017
3 205,00 €
01.08.2017
11.08.2017
3 215,00 €
30.10.2017
09.11.2017
3 215,00 €
09.11.2017
20.11.2017
3 215,00 €

Emiraty vs Dubaj

UAE...Spojene arabske emiraty. Tato krajina je pre vatsinu ludi zhmotnena Dubajom. Nie je to vsak iba toto mesto. Nasa mala skupinka sa dostala do roznych zakuti tejto zaujimavej krajiny. Z…

28
FEB
14:49
2017

Co to vlastne je Oman?

Vola sa Jeho Velicenstvo Sultan Qaboos. ON je Oman. Od roku 1970, kedy prevzal pokojnou cestou kontrolu nad krajinou Muscat and Oman, sa tu pod jeho vedenim vela zmenilo. Z jednoduchej…

24
FEB
20:22
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0