Rwanda, Uganda, Kongo edícia Black Pearl

Rwanda, Uganda, Kongo

Zbavte sa predsudkov a navštívte krajinu vyspelejšiu a čistejšiu ako Slovensko. Vnorte sa džungle, trekujte na úpätí sopiek a pozrite sa do očí horskej gorile. Zaplávajte si v jazere Kivu a dajte dúšok shirazu v bazéne v výhľadom na džungľu. Cestujte s jedinou CK, ktorá robí Afriku na mieru, individuálne vždy so slovenským BUBO sprievodcom, ktorému veľmi dobre rozumiete.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov

Rwanda, Uganda, Kongo

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • BUBO a Afrika je puto, ktoré trvá už od roku 1989 a máme ju prejdenú celú
 • Špičkový a originálny program s dôrazom na bezpečnosť a zážitky
 • Súkromné terénne auto, slovenský odborník  a miestni rangeri
 • Cesta o ktorej sa susedom rozpráva celý rok
Zobraziť mapu

Odlet a prílet do Afriky. RWANDA. Online krajina, ktorá nepotrebuje granty EU na elektronizáciu verejnej správy a igelitové tašky sú tu zakázané. Vitajte v krajine, ktorá žije pre prítomnosť a na minulosť nech je akokoľvek ťažká sa snaží úspešne zabudnúť. Cesta je len dopredu. RWANDA: krajina so zlým renomé, ktoré si vôbec nezaslúži. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde na území veľkosti tretiny Slovenska nájdete 4000 metrov vysoké hory, hustú džungľu, opice a tajomné rovníkové jazerá. Rwanda je srdce Afriky, ktoré bije silno. Veľmi čistá a perfektne zorganizovaná krajina. Vedeli ste, že je to krajina s najväčším zastúpením žien v parlamente na svete?

Prehliadky KIGALI, malebného hlavného mesta krajiny a poobede transfer do BUTARE: Univerzitné mesto a historicky hlavné mesto Rwandy. Národné múzeum krajiny leží práve tu. Národný park Nyungwe forest

Skoro ráno odchádzame do pralesa. Národný park NYUNGWE FOREST. Ľudské obydlia nechávame za sebou. Cesta vedie hustým lesom, ktorý je posledným svojho druhu vo východnej Afrike. Práve tu sa láme povodie dvoch mohutných afrických veľtokov – Níl a Kongo. Už dnes absolvujeme prechádzku v hlbokom lese, kde budeme stopovať opice guerézy, ktoré sa v stovkách preháňajú v korunách stromov. Príroda mimo parku je nádherná. Ako prirodzená záhrada, tisícky kopcov s čajovými, banánovými, kávovými plantážami v sýtej zelenej farbe. Voľné popoludnie na čajovej plantáži a individuálny relax.

Opustíme Nyungwe. Čaká nás presun pozdĺž jazera Kivu (jedno z najhlbších na svete) cez rozprávkovú oblasť kopcov, plantáží a zahmlených vrcholkov hôr na jeho konžskom brehu. KIBUYE: malebná dedinka, ktorá pripomína skôr talianske Gargano ako Rwandu. GISENYI: centrum oblasti Kivu, rezort priamo na brehu jazera, 500 metrov od hraníc s Kongom. Úžasná lokalita s nebezpečne sa blýskajúcou aktívnou sopkou v pozadí a teplučkou vodou jazera pred Vami.

Dnes nás čaká výlet do krajiny, ktorá je azda najdivokejšia na svete. Východné Kongo a mesto GOMA. Jedno z najväčších miest Konga priamo pod aktívnym vulkánom Nyaragongo. Absolútne žiadny turisti a nefiltrované zážitky s domácimi. Tento výlet závisí vždy od aktuálnej politickej situácie vo východnom Kongu. Ak je situácia nestabilná a hranice zatvorené tak strávime náhradný deň v Gisenyi. Večer návrat do Rwandy.

Skorý ranný budíček a vyrážame do RUHENGERI za fantastickým zážitkom. Spolu s hmlou, ktorá sa ráno drží kmeňov stromov, vstaneme aj my a vydáme sa na trek nášho života do srdca Afriky v národnom parku Virunga, kde zažijeme fantastické stretnutie zoči–voči horským gorilám. Horské gorily sú väčšie a tmavšie ako ich príbuzní z nížin. Na svete sú už len dve miesta, kde ich môžete vidieť, a my Vás k nim privedieme. Jedna gorila pripadá na pätnásť miliónov ľudí, patria k najohrozenejším živočíchom našej planéty. Máme čas, aby sme gorily pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Za magickú hodinku budete mať dojem, že prešlo desať rokov.

Cesta nádhernou krajinou pripomínajúcou Švajčiarsko nás dovedie až do národného parku QUEEN ELIZABETH. Cestou sa zastavíme v malej pygmejskej dedinke a porozprávame si pôvodných obyvateľoch rovníkovej džungle.

Skvelé safari a poobedňajšia plavba kanálom Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Zaostríme náš zrak na hrochy, krokodíly, antilopy, levy. Uganda spolu s Keňou, Tanzániou a Botswanou patrí ku krajinám s najlepším safari na svete a presvedčíte sa o tom na vlastné oči.

Príchod do ENTEBBE na brehu Viktóriinho jazera. Prehliadka KAMPALY: múzeum Ugandy, hrobky Kasubi a večer odlet domov.

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Letiskové poplatky
 • Spiatočný VIP letiskový transfer Bratislava-letisko Schwechat-Bratislava
 • 8 x ubytovanie v 4*-5* hoteloch
 • 8 x raňajky, 5 x obed a 5 x večera
 • Vstupné do národných parkov
 • Stopovanie gueréz
 • Povolenie na treking ku gorilám
 • Safari v Ugande
 • Privátnu dopravu terénnym autom počas celého pobytu
 • Slovenského BUBO sprievodcu
 • Najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • Asistenčné služby CK BUBO
 • Víza do Rwandy a Ugandy

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

víza do Konga, nápoje a stravu mimo uvedených

Poznámka:

Hotely:

Kigali Serena 1 noc

Nyungwe forest lodge 2 noci

Serena Kivu 2 noci

Gorilla´s nest 1 noc

Mweya safari lodge 2 noci

Reštaurácia zájazdu:  Boma v Nyungwe forest lodge

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Madagaskar

Madagaskar veľký okruh

19.10. → 31.10.2018 +5 ter.
13 dní
3 680 €


 • 1 / 0