Thajsko, Singapur - najkrajšie more Ázie

Thajsko, Singapur

Strávte Vaše dovolenkové dni v krajine úsmevov, pri gurmánskych špecialitách na nádherných plážach Andamanského mora. Dôkladné poznanie mesta anjelov, aktívny oddych pri mori a na záver fascinujúci Singapur.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

Horúci a exotický BANGKOK, kde už cesta z letiska bude zážitkom. Ubytovanie v najvyššom hoteli Thajska. Prvé ananásy a pivko Singha. Váš prvý pad thai na uvítanie. Večer vyskúšame ženský cirkus na Patpongu v najvykričanejšej štvrti celého Bangkoku a záujemcovia navštívia aj travesti-show Calypso. Cestou z Patpongu sa ponaháňame na trojkolesových tuktukoch. A toto je len začiatok!

Raňajky v hoteli a vyrážame klimatizovaným autobusom na plávajúce trhy. Prestúpime do rýchlych motorových člnov, aby sme videli viac. Predavači priamo z lodiek Vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Ukážka výroby tradičného papiera a rezbárskych prác z tíkového dreva. Známy most cez rieku Kwai. Kto ho postavil? Pri najvyššej budhistickej stavbe sveta Nakhon Pathom si za vyzváňania zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Večer individuálny program. Odporúčame rezervovať si stôl v reštaurácii na streche jedného z bangkokských mrakodrapov. Garantujeme (nielen) gurmánsky zážitok!

AYUTTHAYA bola štyristo rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Kráse Ayutthaye sa v Ázii vyrovná snáď len barmský Bagan.

Thajčania si svojho kráľa veľmi vážia a my uvidíme jeho nádherný zlatý palác. Neobídeme ani chrám Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou sa preplavíme cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Večer odlet na juh. Príchod k Andamanskému moru. Ubytovanie v 4* hoteli. Prvá prechádzka po pláži. Šum dokonalého mora.

KRABI: je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Thajsko svojimi plážami láka. Celodenný oddych.

Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Malými lodičkami domorodcov na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych.

Prechod pralesom na slonoch v cene. S výhľadom na západ slnka potom ochutnávame grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...

Fakultatívne celodenný výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Zátoka Maya Bay, nádherný Bambusový ostrov, Opičia pláž. Dokonalý deň.

Chcete vyskúšať potápanie? Chcete loziť na skalách, kam chodí loziť aj slávny nórsky spisovateľ Jo Nesbo? Zariadime. Alebo si dáte ušiť hodvábny oblek, či kostým na mieru? Vyskúšate pravú thajskú masáž?

Fakultatívne poldenný výlet na kajakoch do mangrových lesov.

Dokonalý oddych na miestach, ktoré už dobre poznáte.

Odlet do Singapuru. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Ubytovanie v kvalitnom 4+* hoteli. Najlepšie nákupy svetových značiek na ulici Orchard Road či v štvrti Suntec s najväčšou fontánou na svete. Fantastické ruské koleso pár krokov od singapurského Manhattanu.

Spoločná prehliadka mesta. Okúpete sa na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie. Pozriete si aj podmorské akvárium? Prehliadka singapurského Manhattanu so sochou leva, ktorý je symbolom tohto mesta. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristál Sir Raffles.

Čas na individuálne poznávanie Singapuru. Najlepšie nákupy svetových značiek na ulici Orchard Road či v štvrti Suntec s najväčšou fontánou na svete. Fantastické ruské koleso pár krokov od singapurského Manhattanu. Večer pre záujemcov plavba po rieke Singapur so siluetou singapurských mrakodrapov. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • letiskové poplatky
  miestny prelet
  ubytovanie v 4* a 5* hoteloch
  raňajky
  prenajatú dopravu
  slovenského BUBO-sprievodcu  
  množstvo prehliadok a výletov
  celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom  mori
  celodenný výlet do okolia Bangkoku
  celodenný výlet do Ayutthaye
  jazdu na slonoch
  všetky vstupy do pamiatok podľa programu
  najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej),osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Baiyoke Sky Hotel, Bangkok
Tipa Resort, Krabi
Jen Tanglin Hotel, Singapur

Minimálny počet: 4 klientov
Maximálny počet: 10 klientov

Využite služby privátneho sprievodcu iba pre Vás.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €
Thajsko , +2 viac
15 dní
1 780 €

M Michal Kubovčík a Zuzana Kubovčíková Šebová

 
Stretli sme sa na Slovensku s typicky neslovenským prístupom. Ste skvelí.

 

 
Čaute naši :) Pred týždňom sme sa vrátili z najlepšej dovolenky. Ani v najbláznivejšom sne by sa mi určite nesnívalo , že niečo také zažijem. Boli to skvelé dva týždne.Videli sme strašne veľa, veľa nových vecí, skúsili sme jedlá, hmyz, ovocie a rôzne lahôdky o ktorých som ani nevedela že existujú.V jednom príspevku sa to nedá ani opísať, ale každému kto chce cestovať trošku ďalej tento zájazd vrele odporúčam.To treba vidieť a zažiť. Strašne veľkým prínosom tohto zájazdu bola jednoznačne sprievodkyňa Macka. Je to skvelá baba, ktorá tomu všetkému dala určite iný rozmer, jednoducho úžasný, úžasný človek. Macka ďakujem, nech sa ti darí a buď stále taká aká si. Možno sa stretneme v Indii. Pá a všetci Mackini Bubáci Páči sa.

Zlatka

 

 
Po návrate z dovolenky Thajsko - Malajzia - Singapur v termíne 18. 11. - 02.12. 2012 by sme chcel poďakovať CK Bubo za skvelú dovolenku - našu svadovnú cestu.
Celá cesta bol pre nás neuveriteľný zážitok, plných nových podnetov, vôní a chutí :) Videli a zažili sme presne to čo nám bolo sľúbené, ba dokonca ešte oveľa viac a to najmä vďaka perfektnému sprievodcovi Jožkovi Harvánkovi , ktorý sa príkladne o nás staral počas celej cesty, ukázal nám mnoho zaujímavostí pomohol nám spoznať aspoň čiastočne úplne rozdielny svet Ázie.
Po príchode sme dostali veľakrát tú istú otázku : Ako sme boli spokojný ?
Naše hodnotenie je na 100% :)
Prepracovaný zájazd do detailu, skvelý sprievodca a úžasné 3 krajiny, Ázie, no čo si ešte viac môže človek priať ?
Až doma pri fotografiách sme absorvovali všetky zážitky a podnety .
Doteraz spomíname na prekrásne more, kultúrne pamiatky a usmiatych a dobrosrdečných ľudí z Thajska, prekrásne dvojičky Petronas v Kuala Lumpur v Malajzi a neopakovateľnú nočnú panorámu v Singapure.

Ešte raz veľká vďaka.

Manželia Valachoví

J Janka Romanová

 
Už prešli dva mesiace od nášho návratu z tejto úžasnej dovolenky a my stále prevraciame, triedime a spomíname pri tých skoro 3tis. fotkách. :-) Musíme do bodky súhlasiť s príspevkami tu nižšie. Všetko čo je tu popísané sme zažili, videli, ochutnali ale je toho omnoho viac, plus každý si zažije aj to svoje jedinečné.
Pred dovolenkou sme si prečítali všetko čo sa mám dostalo pod ruky o miestach ktoré navštívime, aj chválu na Jožka Harváneka ako NAJ sprievodcu. Nebola to naša prvá dovolenka s BUBOm. Poznali sme už ich systém a aj perfektnú starostlivosť o klienta ale Jožko je ozaj super sprievodca !!! Po Thajsku sme si mysleli, že už nič viac nemusí prísť a že táto krajina je odteraz naša srdcovka. Prišla Malajzia, Singapur a aj keď sú úplne iné, ostalo aj v nich naše srdce. Jožko nám ukázal z každého kúsok a hlavne to, že sa dá túto časť Zeme milovať. Naša znalosť angličtiny je veľmi biedna, pre takých ako my odkaz - neváhajte, na cestovanie vám stačia ruky, nohy, chuť spoznávať a úsmev :-) Ešte by som dopísala k príspevkom, počúvajte sprievodcu! Ak povie nekrmte opice pri tom lesíku, tak verte, že sa nakrmia samé z toho čo vám z rúk ukradnú a naháňačka s opičiakom po pláži je pre vás vopred prehratá /našťastie to bol len obyčajný balík mandlí z Tesca /
Ďakujeme Jožko za super dovolenku! Radi by sme sa vrátili na tieto miesta aj vďaka „spriazneným dušiam“ s BUBOm, /thajská super sprievodkyňa, slovenský bar v Bangkoku, rodinný hotel v Aonangu, masáže a rozmaznávanie na 4ke pri pláži, že pozdravujeme!!! /
Kam nás to zaveje nabudúce zatiaľ netušíme, isté je, že to bude určite zas s BUBOm a ak tam stretneme srdečný úsmev Jožka Harváneka radosť bude veliká.
Prajeme celému kolektívu CK BUBO veľa úspechov, spokojných klientov a vydarených zájazdov.
Janka a Slavo.

J Ján Kohút

 

V prvom rade sa chcem poďakovať skvelému sprievodcovi Jožkovi Havránekovi. Si skvelý človek a perfektný sprievodca. Bez teba by sme toľko zážitkov, informácii a thajskej whisky neabsorbovali :D Patrí ti moja poklona a veľká vďaka. Pán Fellner, Jožka si vážte, a strážte, dovolenka s ním bola obrovský zážitok.
Tým, ktorý sa nevedia rozhodnúť či sa do tejto destinácie vybrať, určite odporúčam.
Netreba Vám žiadne očkovanie, možno iba trochu slivovice na trávenie, a pol litra pre Jožka a Mr. Biga, ktorému sa po vypití našej slivovice podarilo splodiť syna. Taktiež zoberte sprievodcovi horalky, chleba a rožky. Určite sa poteší.
Pitie a jedlo je lacné a chutné tak si všetci gurmáni prídu na svoje. V Bangkoku asi od 2e, slušná večera 5e. Ja som minul celkom asi 600 eur. To som bol na všetkých doplácaných výletoch, stravoval sa chutne, a kúpil množstvo darčekov. Ubytovanie bolo príjemné a v centre, tak sme nemali ďaleko k pamiatkam. Všade sa presúvame autobusom, tak sa nemusia báť ani starší ľudia.
Thajsko je úžasné, prvé dni vás čaká šoková terapia, z množstva zážitkov. Bangkok, trhy Khao San, ovocie, jedlá, pavúky, svrčky, škorpióny, slovenský bar kde si môžete dať Passion Fruit Mojito. Na lodiach cez plávajúce trhy, určite si dajte kokosovú zmrzlinu servírovanú v kokosovom orechu, množstvo druhov exotického ovocia, mini banány, sladké ananásy, smradľavé duriany, mangá no mňam. Ceny na trhoch zjednávajte. Keď povie 300, tak vlastne chce predať za 150-200.
Uvidíte čo všetko sa dá spraviť z kokosových paliem a orechov, ochutnávka kokosového cukru, chutí asi ako poľské krowky, doniesol som domov a dávam ho do ľadovej kávy. Kobra show s hadmi. Viete ako sa robí protijed? Zistíte. Loďou po rieke Kwai, brehy lemované lotosmi, palmami, tradičnými rybárskymi domčekmi, budete sa cítiť ako vo filme Rambo. Pozriete si železnicu budovanú vojenskými zajatcami, kde ich zahynuli tisíce. Prejdete sa po moste cez rieku Kwai. Vysoká stupa Nakhon Pathon. Večer v Bangkoku kabaret show Calypso, kde vystupujú iba muži preoperovaný za ženy, skvelý zážitok, určite netreba šetriť a treba vidieť. Potom program iba pre dospelých, ping pong show, uvidíte ako sa plní coca cola, ako sa dajú sfukovať sviečky na torte. Tý ktorý ešte vládzu, majú chuť a pribalili si dáke euro naviac, si môžu zašpásovať s miestnymi slečnami. Potom na tuk-tukoch závody nočným Bangkokom.
Bývalé hlavné mesto Ayutthaya, s pamiatkami ako z inej planéty. Farebné trhy koreniny, sušené ryby, rezance, sladké zemiakové lupienky. Wat Pho, toľko Budhov po hromade ste určite nevideli. V Bangkoku plavba po rieke Chao Phraya, kráľovský palác je nádherný, spracovaný do najmenších detailov, musíte vidieť. Presun autobusom na Krabi, bol luxusným autobusom, miesta ako prvá trieda v lietadle tak úplne bez problémov zvládnuteľné.
Krabi má krásne pláže, kde vás pri plážach budú lákať na príjemné masáže a ušitie obleku. Makaky si budú pobehovať v blízkom lesíku a môžete si ich do sýtosti pofotiť. Odporúčam výlet na motorových člnoch ostrov Phi Phi, Bambusový ostrov, Erotickú jaskyňu. Nevynechajte kajaky do mangrovov, veľký zážitok. Kto chce, môže na slonoch do kaučukových lesov, pre mňa to bol jediný výlet, ktorý by som teraz vedel oželieť. Ochutnajte barakudu na grile a rezance s krevetami, výborné. Perlové trhy, kde si aj Slováci môžu dovoliť nakúpiť perly na vedrá.
Malajzia Georgetown, večer príchod a na rikšiach si pozriete nočné multikulturálne mesto. Vyberte si tú najozdobenejšiu rikšu čo som mal ja, budete mať aj hudobný doprovod. Jožko vám ponúkne čínsku kačku, ktorá ale u slovenských Číňanoch chutí lepšie. Na druhý deň denná prehliadka, štvrť na vode, hinduistické, kresťanské, čínske chrámy. Pekné miesto.
Kuala Lumpur, bahenný sútok, hinduistický chrám v Jaskyni Batu, a výstup vyše 3 stovky schodov. V centre úžasné nočné Petronas Towers. Vyhliadková veža na celé mesto, obrovské nákupné centrum v Petronas Towers kde sú najznámejšie značky z celého sveta.
Presun do Singapuru cez 17km most a večer príchod. Sme len 137km od rovníka. Hneď sme išli na loď do Riverside Point. Nádherne všetko osvetlené, supermoderné, svetelná show, premietanie na vodnú hladinu, skutočný zážitok. Potom si ešte poseďte v bare pri rieke a dajte si drink Singapore Sling alebo pivo Tiger. Keď ešte budete vládať tak sa poprechádzajte moderným nočným mestom. Posledný deň sme išli na ostrov zábavy Sentosa, kde chodia lokálny oddychovať. Je tam Universal studios, Disney land, Morské akvárium, dom motýľov, trenažér zoskoku padákom, atď. Ja som bol v akváriu, ktoré bolo skutočne krásne, a nevynechajte najjužnejší bod kontinentálnej Ázie. Moderným metrom sme sa presunuli späť do hotela, a potom žiaľ len odchod na letisko a prílet domov. Cesta trvala od vtedy keď sme odišli z hotela, až kým som prišiel domov 22 hodín. Leteli sme cez Fínsko kde na nás všade striehli Angry Birds.
Toto je len v krátkosti čo sa dá zažiť na TMS. Tak neváhajte a skúste!
Ešte jedna rada na záver, keď sa vám niečo páči tak to kúpte hneď, lebo nebudete mať možno ďalšiu príležitosť.
Jano

J Ján Kohút

 
Ešte aby som nezabudol. Tu si môžte pozrieť pár fotiek z TMS.
Jano

https://plus.google.com/photos/109401985750937058302/albums/5778415463462482449?authkey=COiM6uj4_LazJg

L Lýdia Csizmadiová

 
Super dovolenka! Nič iné sa nedá povedať na ďalšiu bubácku dovolenku, na ktorej sme boli.
Videli sme krásne miesta, máme nezabudnuteľné zážitky a od Jožka Harváneka ďalšie inšpirácie na cestovanie.
Jožkovi ako aj celému BUBO ďakuje
Lýdia & Irina

 

 
Znovu bez chyby. Po Kube s Katkou Liškovou sme boli nadšení. Skvelá
sprievodkyňa. Keď som rozmýšlaľ nad juhovýchodnou Áziou,tak som zašiel znovu
do BUBA. Veril som ,že nesklamú. Teraz,keď sme už doma,chápem ,prečo ľudia
ktorí zažili túto cestu s Jozefom Harvánkom,tak úžasne píšu o ňom po návrate
domov. Cetsovanie s ním je obrovský zážitok,radosť,potešenie relax.
Ľudia,ako je Jozef ,robia ľudí šťastnými a obohacujú ich a CK robia len to
najlepšie meno. Ešte raz ďakujeme za chvíle strávené v Tvojej spoločnosti
Jozef. Nech sa Ti darí a veľa šťastia v osobnom a profesnom živote. Kto ste
nezažili Bubo sprievodcovanie, tak neváhajte a balte kufre lebo po tom už
môže byť neskoro. Zdravíme aj spolucestujúcich.

Dušan a Katka

 

 
Ďalšia BUBO dovolenka za mnou a nemôžem ju nazvať inak ako SKVELÁ. Tento krát to bol mužsky sprievodca Jozef Harvánek, ktorému sa chcem poďakovať za skvelú dovolenku a úžasný program. Keď som sa dozvedela, že sprevádzať nás bude muž mala som zmiešané pocity zatiaľ som bola len so sprievodkyňami a bola som nadšená. To ako funguje BUBO ako sa stará o klientov nám ukázala Kamila, ktorá nás dostala a vedeli sme, že s BUBOM pôjdeme ešte raz boli sme s Macou no čo iné nám zostávalo po dovolenke s ňou len ísť opäť :). Stretli sme Jozefa a už vieme, že aj ďalšia bude s BUBOM verím, že to bude Indonézia a sprievodcom bude opäť Jozef. Tak ako už napísali Dušan a Katka, ktorých slová si požičiam „Cestovanie s ním je obrovský zážitok, radosť, potešenie relax. Ľudia, ako je Jozef ,robia ľudí šťastnými a obohacujú ich“. Neostáva mi iné len súhlasiť. Jozef ešte raz veľká vďaka za skvelú dovolenku.

Maja

 

 
Po oddychu, ktorý trval skoro týždeň, chceme prispieť našimi poznatkami z poznávacieho zájazdu Thajsko Maljzia, Singapore. Hoci nás bolo dosť - a čo človek to názor, všetci sme sa zhodli v jednom - náš sprievodca Peťo Blažek je človek na správnom mieste v správnom čase. Dozvedeli sme sa veľa o týchto ázijských krajinách, ukázal nám všetko čo sa v rámci možnosti dalo stihnúť. jeho príjemné vystupovanie, pozitívna energia a veľa vedomosti nás vždy presvedčili, že ešte aj po úmorných cestách autobusom sme sa každý večer vybrali po nočných prechádzkach, výletoch alebo plavbách len aby nám nič neuniklo. Ďakujeme CK BUBO za takýchto sprievodcov a Peťovi veľa cestovateľských zážitkov. učitelia