Thajsko, Singapur - najkrajšie more Ázie

Thajsko, Singapur

Strávte Vaše dovolenkové dni v krajine úsmevov, pri gurmánskych špecialitách na nádherných plážach Andamanského mora. Dôkladné poznanie mesta anjelov, aktívny oddych pri mori a na záver fascinujúci Singapur.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2017
od 3 640 €

Thajsko, Singapur

15 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

Horúci a exotický BANGKOK, kde už cesta z letiska bude zážitkom. Ubytovanie v najvyššom hoteli Thajska. Prvé ananásy a pivko Singha. Váš prvý pad thai na uvítanie. Večer vyskúšame ženský cirkus na Patpongu v najvykričanejšej štvrti celého Bangkoku a záujemcovia navštívia aj travesti-show Calypso. Cestou z Patpongu sa ponaháňame na trojkolesových tuktukoch. A toto je len začiatok!

Raňajky v hoteli a vyrážame klimatizovaným autobusom na plávajúce trhy. Prestúpime do rýchlych motorových člnov, aby sme videli viac. Predavači priamo z lodiek Vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Ukážka výroby tradičného papiera a rezbárskych prác z tíkového dreva. Známy most cez rieku Kwai. Kto ho postavil? Pri najvyššej budhistickej stavbe sveta Nakhon Pathom si za vyzváňania zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Večer individuálny program. Odporúčame rezervovať si stôl v reštaurácii na streche jedného z bangkokských mrakodrapov. Garantujeme (nielen) gurmánsky zážitok!

AYUTTHAYA bola štyristo rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Kráse Ayutthaye sa v Ázii vyrovná snáď len barmský Bagan.

Thajčania si svojho kráľa veľmi vážia a my uvidíme jeho nádherný zlatý palác. Neobídeme ani chrám Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou sa preplavíme cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Večer odlet na juh. Príchod k Andamanskému moru. Ubytovanie v 4* hoteli. Prvá prechádzka po pláži. Šum dokonalého mora.

KRABI: je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Thajsko svojimi plážami láka. Celodenný oddych.

Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Malými lodičkami domorodcov na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych.

Prechod pralesom na slonoch v cene. S výhľadom na západ slnka potom ochutnávame grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...

Fakultatívne celodenný výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Zátoka Maya Bay, nádherný Bambusový ostrov, Opičia pláž. Dokonalý deň.

Chcete vyskúšať potápanie? Chcete loziť na skalách, kam chodí loziť aj slávny nórsky spisovateľ Jo Nesbo? Zariadime. Alebo si dáte ušiť hodvábny oblek, či kostým na mieru? Vyskúšate pravú thajskú masáž?

Fakultatívne poldenný výlet na kajakoch do mangrových lesov.

Dokonalý oddych na miestach, ktoré už dobre poznáte.

Odlet do Singapuru. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Ubytovanie v kvalitnom 4+* hoteli. Najlepšie nákupy svetových značiek na ulici Orchard Road či v štvrti Suntec s najväčšou fontánou na svete. Fantastické ruské koleso pár krokov od singapurského Manhattanu.

Spoločná prehliadka mesta. Okúpete sa na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie. Pozriete si aj podmorské akvárium? Prehliadka singapurského Manhattanu so sochou leva, ktorý je symbolom tohto mesta. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristál Sir Raffles.

Čas na individuálne poznávanie Singapuru. Najlepšie nákupy svetových značiek na ulici Orchard Road či v štvrti Suntec s najväčšou fontánou na svete. Fantastické ruské koleso pár krokov od singapurského Manhattanu. Večer pre záujemcov plavba po rieke Singapur so siluetou singapurských mrakodrapov. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • letiskové poplatky
  miestny prelet
  ubytovanie v 4* a 5* hoteloch
  raňajky
  prenajatú dopravu
  slovenského BUBO-sprievodcu  
  množstvo prehliadok a výletov
  celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom  mori
  celodenný výlet do okolia Bangkoku
  celodenný výlet do Ayutthaye
  jazdu na slonoch
  všetky vstupy do pamiatok podľa programu
  najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej),osobné výdaje

Poznámka:

Baiyoke Sky Hotel, Bangkok
Tipa Resort, Krabi
Jen Tanglin Hotel, Singapur

Minimálny počet: 4 klientov
Maximálny počet: 10 klientov

Využite služby privátneho sprievodcu iba pre Vás.

Termíny a ceny

Termín Cena