Thajsko, Singapur - najkrajšie more Ázie

Thajsko, Singapur

Strávte Vaše dovolenkové dni v krajine úsmevov, pri gurmánskych špecialitách na nádherných plážach Andamanského mora. Dôkladné poznanie mesta anjelov, aktívny oddych pri mori a na záver fascinujúci Singapur.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Novinka
Novinka
2018
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne a dlhý let do Ázie.

Horúci a exotický BANGKOK, kde už cesta z letiska bude zážitkom. Ubytovanie v najvyššom hoteli Thajska. Prvé ananásy a pivko Singha. Váš prvý pad thai na uvítanie. Večer vyskúšame ženský cirkus na Patpongu v najvykričanejšej štvrti celého Bangkoku a záujemcovia navštívia aj travesti-show Calypso. Cestou z Patpongu sa ponaháňame na trojkolesových tuktukoch. A toto je len začiatok!

Raňajky v hoteli a vyrážame klimatizovaným autobusom na plávajúce trhy. Prestúpime do rýchlych motorových člnov, aby sme videli viac. Predavači priamo z lodiek Vám ponúknu vyprážané banány, kokosy, mango a rambutany, ale aj sušené exotické korenia. Ukážka výroby tradičného papiera a rezbárskych prác z tíkového dreva. Známy most cez rieku Kwai. Kto ho postavil? Pri najvyššej budhistickej stavbe sveta Nakhon Pathom si za vyzváňania zvončekov vysvetlíme, o čom budhizmus vlastne je. Večer individuálny program. Odporúčame rezervovať si stôl v reštaurácii na streche jedného z bangkokských mrakodrapov. Garantujeme (nielen) gurmánsky zážitok!

AYUTTHAYA bola štyristo rokov hlavným mestom Thajska. Čaká nás tu silný zážitok z prechádzok medzi ruinami starých chrámov a pagod, ktoré stavali v čase, keď bol Bangkok len malou dedinkou. Kráse Ayutthaye sa v Ázii vyrovná snáď len barmský Bagan.

Thajčania si svojho kráľa veľmi vážia a my uvidíme jeho nádherný zlatý palác. Neobídeme ani chrám Wat Pho s najväčším zlatým ležiacim Budhom Thajska a tradičnou školou masáže. Kompou sa preplavíme cez mohutnú rieku Chao Phraya k exotickému chrámu Wat Arun. Večer odlet na juh. Príchod k Andamanskému moru. Ubytovanie v 4* hoteli. Prvá prechádzka po pláži. Šum dokonalého mora.

KRABI: je stále považované za miesto s najkrajšími plážami Ázie, a je to pravda. Thajsko svojimi plážami láka. Celodenný oddych.

Kokosovníkové palmy sa skláňajú nad belostnými plážami a z tyrkysového mora trčia ostrovčeky v podobe dračích zubov. Malými lodičkami domorodcov na okolité ostrovy, ktoré budú iba naše. Šnorchlovanie (húfy rýb Vám budú jesť banán priamo z ruky) a romantický oddych.

Prechod pralesom na slonoch v cene. S výhľadom na západ slnka potom ochutnávame grilované barakudy, mečúne, homáre, krevety, polievky podávané priamo v kokosovom orechu...

Fakultatívne celodenný výlet na magicky krásny ostrov Phi Phi. Zátoka Maya Bay, nádherný Bambusový ostrov, Opičia pláž. Dokonalý deň.

Chcete vyskúšať potápanie? Chcete loziť na skalách, kam chodí loziť aj slávny nórsky spisovateľ Jo Nesbo? Zariadime. Alebo si dáte ušiť hodvábny oblek, či kostým na mieru? Vyskúšate pravú thajskú masáž?

Fakultatívne poldenný výlet na kajakoch do mangrových lesov.

Dokonalý oddych na miestach, ktoré už dobre poznáte.

Odlet do Singapuru. Obrovský rozdiel oproti thajským dedinkám. Ubytovanie v kvalitnom 4+* hoteli. Najlepšie nákupy svetových značiek na ulici Orchard Road či v štvrti Suntec s najväčšou fontánou na svete. Fantastické ruské koleso pár krokov od singapurského Manhattanu.

Spoločná prehliadka mesta. Okúpete sa na najjužnejšom bode juhovýchodnej Ázie. Pozriete si aj podmorské akvárium? Prehliadka singapurského Manhattanu so sochou leva, ktorý je symbolom tohto mesta. Koloniálna štvrť, miesto, kde pristál Sir Raffles.

Čas na individuálne poznávanie Singapuru. Najlepšie nákupy svetových značiek na ulici Orchard Road či v štvrti Suntec s najväčšou fontánou na svete. Fantastické ruské koleso pár krokov od singapurského Manhattanu. Večer pre záujemcov plavba po rieke Singapur so siluetou singapurských mrakodrapov. Neskoro v noci odlietame z najmodernejšieho letiska sveta opálení a s množstvom darčekov domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • letiskové poplatky
  miestny prelet
  ubytovanie v 4* a 5* hoteloch
  raňajky
  prenajatú dopravu
  slovenského BUBO-sprievodcu  
  množstvo prehliadok a výletov
  celodenný výlet na ostrovy v Andamanskom  mori
  celodenný výlet do okolia Bangkoku
  celodenný výlet do Ayutthaye
  jazdu na slonoch
  všetky vstupy do pamiatok podľa programu
  najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej),osobné výdaje

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Baiyoke Sky Hotel, Bangkok
Tipa Resort, Krabi
Jen Tanglin Hotel, Singapur

Minimálny počet: 4 klientov
Maximálny počet: 10 klientov

Využite služby privátneho sprievodcu iba pre Vás.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Akcia od pólu k pólu - 9%

Barma , +3 viac
14 dní
2 430 € 2 211 €

Akcia od pólu k pólu - 9%

Thajsko , +2 viac
15 dní
1 670 € 1 520 €

 

 
Hyperaktívne vnímanie krás a pochvala úžasnej Macky -veľkého obohatenia zájazdu Thajsko, Malajzia, Singapur. Poodkryli sme rúško vzdialených zemí a
ochutnali sme dary mora a exotické jedlá, zavoňali vône morí a džungle,
užívali si na chrbtoch slonov či v kajakoch, liezli po lianach ako amazonky či červení Apači a víťazne vstúpili do miliónových letovísk, plávali sme nielen v smaragdovej lagúne, či kŕmili čarovné rybičky, zorientovali sme sa v náboženstvách a pili hriešne drahé pivko v Singapúre.

A to všetko pod taktovkou úžasného dirigenta a choreografa tejto show - našej jedinečnej vždy usmiatej Macky, ktorá mala vždy riešenie aj na zapeklitejšie problémy,
ktoré občas pri cestovaní spestria život. Milá hyperaktívna Macka so
zapáleným srdcom pre Áziu a BUBO, s čarokrásnou istotou nás voviedla za hranice všedných dní, obohatila nielen o vedomosti a zážitky popretkávané
kvízmi, ale aj o úžasne krásnu prácu s ľuďmi a stmelenie kolektívu.
Vytvorili sa krásne vzťahy napriek širokého vekovému diapazónu klientov v skupine.

Milá, vždy optimisticky naladená, usmievavá Macka, s entuziazmom
pre krajinu a empatiou pre ľudí, z celého srdca Ti ďakujeme za úsmev, ktorý si nám vyčarila na tvári, za teplo v srdci, ktoré cítime po návrate domov.

Preto sa tešíme, že sa stretneme na ďalších našich potulkách
svetom pod Tvojou taktovkou, milá neopakovateľná, úžasná Maša.
Pozn. . Je tu
fľaša, je tu Maša, tak beháme pri mori. Bolo mi cťou poznať ťa, milá Macka,
želám z celého srdca všetko najlepšie..

Za : Naši - naši , pači - pači .
S úctou Ačka a Vierka

 

 
Ahojte,

chceli by sme sa Vám poďakovať za krásnu dovolenku, ktorú sme absolvovali počas veľkonočných prázdnin - Thajsko, Malajzia a Singapur. Všetci sa nás doma pýtajú čo sa nám najviac páčilo a poviem Vám, že nevieme vôbec odpovedať, pretože celých 14 dní bol naozaj úžasných. Videli sme toho strašne veľa, ale na druhej strane sme si mali čas aj skvelo oddýchnuť a trošku vypnúť od každodenných starostí doma a v práci. Celú atmosféru nám dopĺňala nie len výborná partia ľudí, ktorí sme sa tam stretli, ale aj nekonečne optimistická a energiou nabitá sprievodkyňa Maca, vďaka ktorej prebehla dovolenka po organizačnej stránke úplne hladko. Vďaka nej sme sa dozvedeli obrovské množstvo informácií o daných krajinách, kultúre a tamojších ľuďoch.
Ďakujeme celej cestovnej kancelárii Bubo za tak skvelé zážitky, určite sa na Vás radi obrátime aj v budúcnosti.

Vaši Bubáci Petra a Tomáš

 

 
Ahojky,

ďakujem za pozdrav, spoznávací zájazd Thajsko Malajzia,Singapur - bol 100%, na vysokej spoznávacej úrovni, aj vďaka našej akčnej
sprievodkyni Maci. Zájazdu som sa zúčastnila so svojou 12 ročnou dcérou, som rada že sme spolu a prostredníctvom Vás, mohli navštíviť
vyššie uvedené krajiny, pre nás tak neznáme, a nadýchať sa všetkej tej atmosféry.Určite využijem aj dobudúcna, Vaše tak zaujímavé ponuky.

S vrelým pozdravom
Grúnerová

 

 
Milý Peter!

Aj my sa pridávame ku skupine tvojich fanúšikov, závidíme tvojim
vedomostiam, schopnostiam - viesť aj neskúsených turistov po ďalekých
krajinách. Bol si veľmi tolerantný a trpezlivý. Ďakujeme Ti za skvelý
výklad, z ktorého určite budeme ťažiť aj na našich vyučovacích hodinách.
Prajeme Ti ďalších niekoľko tisíc km vo svete prežitých v zdraví a
šťastí.

Pozdravujú Ťa

Monika a Betka

 

 
Touto cestou oznamujem svoju spokojnosť so zájazdom Thajsko - Malajzia - Singapur, hlavne s naším sprievodcom pánom
Petrom Blažekom. Obetavo a vecne sa staral o náš zájazd v dobe od 15.2.2012 do 26.2.2012 pri ubytovaní, doprave, v dobrej
informovanosti o miestných podmienkach, pamiatkach a historických súvislostiach navštívenej oblasti. Bol naším dobrým
a slušným spoločníkom. Tiež si myslím, že správne a príkladne reprezentuje cestovnú kanceláriu BUBO TRAVEL AGENCY.

Váš klient Mgr.Jozef HALGOŠ, mjr.v.v

 

 
Nasi, nasi Bubaci,

neda nam, aby sme sa s Vami nepodelili o zazitky zo zajazdu Thajsko-Malajzia- Singapur.
Ked sme rozmyslali ako najvystiznejsie charakterizovat tento zajazd, napadlo nas nasledovne :
exotika - poznanie - vela infomacii o vzdialenych kulturach - nadherna priroda ostrovov - vynikajuce gurmanske zazitky (ved ako hovori Macka "hladny tulak, zly tulak") - vyborna
priprava zajazdu do najmensich detailov (musime uznat ze aj priprava tsunami a pohrebu kralovej svagriny v Thajsku vysla CK Bubo na jednotku :)) - velmi kvalitna a akcna sprievodkyna - nasa Macka,
ktora Vam okrem vybornej znalosti juhovychodnej Azie ponukne vela vela akcnych alternativ ako vyuzit cas na dovolenke. Doporucujeme -
dajte sa zlakat jej ponukami a neobanujete tak ako my !!! My sme mali to stastie ze okrem toho co pre nas pripravilo Bubo, sprevadzal
nas na nasej poznavacej dovolenke aj vyborny kolektiv . Takze ak chcete spoznat juhovychodnu Aziu v style natural v pohodovej forme,
myslime si, ze sa Vam bude tento zajazd pacit a budete dlho spominat.

Andrea a Miro

D Dusan Zeriava

 
Chcem sa podakovat za uzasnu dovolenku absolvovanu s Vami CK Bubo. Hoci celi zivot pracujem v oblasti cestovneho ruchu a podnikam v nom uz 2o rokov musim sa sklonit pred kvalitou ktoru som zazil na tomto zajazde. Tak organizacne do detajlov prepracovany zajazd som este nezazil / cestujem cca 2 x do roka / a hoci som isiel na zajazd psychicky unaveny z cielom si oddychnut po prvych dnoch som myslel ze sa dorazim- opak bol pravdou.Domov som prisiel zrelaxovany a cistou hlavou - ale plnou zazitkov. Najviac vyzdvihnut musim ale vykon sprievodcu Jozka Harvanka - takmer dokonalost po kazdej stranke -pan sprievodca-znalosti,ochota,starostlivost a este aj zabavny , to sa vidi zriedkavo. Vdaka.Dusan zo Ziliny

 

 
Pred týždňom sme sa vrátili z dovolenky Thajsko, Malajzia, Singapur, na ktorej sme boli aj s našimi dvomi priateľmi. Na túto dovolenku sme sa veľmi tešili a zároveň sme mali aj obavy......ale....
Hneď po nastúpení do autobusu v Bankoku sa rýchlo začali naše obavy vytrácať a začali sme sa iba tešiť. Prečo? Pretože sme spoznali Macku, ktorá nás veľmi rýchlo presvedčila, že nás čaká veľa zaujímavostí. Aj keď sme boli dosť uťahaní z letu, hneď sme sa prispôsobili Mackinmu "
turbo " programu, ktorý začal hneď po príchode na hotel v Bankoku a trval až do konca dovolenky. Program sme mali taký bohatý, že piaty deň sme si len s ťažkosťou spomenuli, čo všetko sme už prežili. Už vtedy sme uznali Mackinu radu....foťte, foťte a filmujte, filmujte.
Nikdy som neverila, že v živote uvidím toľko Budhov, ale aj to patrí k Thajsku. Pestrofarebnosť pamiatok bola ako z rozprávky. Ťažko spočítať koľkými plavidlami sme sa plavili a na koľkých miestach sme boli.
Plavba na kajakoch v mangrovníkovom pralese bola úžasná, ale aj ostatné plavby boli super. Napr. plavba na plávajúce trhy v Bankoku, či plavba motorovými člnmi z Krabi na okolité ostrovy. Pláže, okolitá príroda a ostrovy, milé malé opice, no nádherný pohľad. Myslím, že všetci sme vyskúšali, niekto aj opakovane, thajskú masáž. Ľudia v Thajsku boli naozaj veľmi milí. Veľa sme sa nasmiali aj pri zjednávaní cien na trhoch. Jéj, aby som nezabudla na jazdu na slonoch.
V Malajzii bola sranda, keď pred hotelom nás čakalo v rade nastúpených
26 rikší a poďme na nočnú obhliadku mesta. Myšičky medzi autami, dobrý adrenalín! V Kuala Lumpur bol nezbudnuteľný pohľad na vysvietené dvojičky a na druhý deň výhľad na mesto z televíznej veže.
No a na záver Singapur... Neopísateľné mesto. Na nočnej plavbe sme mali možnosť vidieť všetky zaujímavé budovy a iné stavby krásne vysvietené. Na druhý deň sme to všetko mohli vidieť z veľmi zaujímavej Maríny, na ktorej je tuším najvyššie umiestnený bazén na svete. Nedá mi nespomenúť ešte podmorské/podzemné akvárium a delfíniu šou. To všetko proste treba zažiť a veľmi to odporúčam.
Už teraz viem, že som ešte veľmi veľa vecí nespomenula, ale to sa ani nedá.
Chcela by som znovu vyzdvihnúť Macku, ktorá sypala všetky zaujímavosti ako z rukáva a naozaj z každej oblasti. Jej vedomosti o Ázii sú úžasné. Ja som ju aj často nahrávala pri výklade v autobuse, čo som veľmi rada, lebo máme krásnu spomienku. Je to veľmi kamarátska veselá kopa, nič pre ňu nie je problém vybaviť, čo nám aj potvrdila. Vždy bola po ruke, keď niekto niečo potreboval. Všetko proste zvládala na jednotku. Veľmi sa tešíme, že sme mali takú skvelú sprievodkyňu.
Klobúk dole pred Mackou. Kopun ka.....za nás štyroch

Beáta Hricová
Juraj Žilka
Hela Falatová
Milan Falat

 

 
Dobrý deň,

v nedeľu som sa vrátila zo zájazdu - Thajsko-Malajzia-Singapúr /akcia : Veronika Černá/.

Chcem sa touto cestou poďakovať CK BUBO za organizáciu zájazdu, ktorá bola na vysokej profesionálnej úrovni / hlavne program, ubytovanie, atď./
Vysoký podiel na kvalite zájazdu mal aj náš sprievodca - p.Peter Blažek, ktorý svojim profesionálnym prístupom vytvoril atmosféru pohody, spokojnosti
a priateľskej atmosféry počas celého zájazdu. Chcem vyzdvihnúť jeho odborné vedomosti, ktoré o tejto časti sveta má a ktoré nám počas celej doby zájazdu
odovzdával. Obdivujem jeho trpezlivosť a ľudský prístup k veľkej skupine turistov, akou bola tá naša skupina.

Ešte raz moje veľké ĎAKUJEM Petrovi Blažekovi i CK BUBO.

Mária Moťovská

 

 
TMS 10. 1. 2012
Spolu s manželom sme vždy túžili cestovať po svete. Už niekoľko rokov sme sledovali BUBO zájazdy, čítali sme zápisky a referencie. Keď teraz nastal ten vhodný čas, vybrali sme si zájazd Thajsko – Malajzia – Singapur. S veľkým rešpektom a pokorou sme sa vybrali do neznáma. Naše obavy sa hneď rozplynuli v prvý deň v Bangkoku.V Thajsku sa na nás ľudia po celý čas usmievali, boli veľmi milí, skromní a čestní. V bezpečných uličkách som sa kľudne mohla pohybovať aj sama, pokiaľ manžel oddychoval a popíjal pivko. Veľmi nám vyhovovala strava, či už thajské rezance pripravované na ulici, grilované mäsá na paličkách, zeleninové rolky, sýte polievky alebo ryby a morské plody v reštauráciách. Ešte zostalo mnoho jedál, ktoré sme nestihli ochutnať. Najviac som bola nadšená z ovocia, ktoré sa predáva na každom kroku, už očistené a nakrájané: sladučký ananás, šťavnaté ružové jablko, melóny, papaya, mango a rôzne exotické chlpaté, cesnakové, klobáskové ovocie. Nočný presun z Bangkoku na Krabi bol určite náročnejší ako letecky, ale cesta pohodlným autobusom sa zmenila na neopakovateľnú zábavu aj s československými pesničkami, lebo v zájazde sme mali manželský pár z Prahy (pozdravujeme). Očarili nás pláže a ostrovy na Krabi, teplučké more a toľko aktivít, že by sme tam potrebovali zostať ešte minimálne jeden mesiac. Cestu do Malajzie odporúčam absolvovať tiež autobusom, lebo sme sa zastavili na zaujímavých miestach, ktoré by sme pri leteckom prelete nemali možnosť vidieť. No a na záver nás očaril ostrov Singapur, Zájazd TMS od BUBO odporúčam aj všetkým, ktorí by radi cestovali, ale majú jazykovú bariéru. So sprievodcom BUBO to nie je žiadny problém. Chceme sa poďakovať nášmu sprievodcovi, ktorým bol Jožko Harvánek, oceňujeme jeho rozsiahle znalosti o histórii aj súčasnosti navštívených krajín. Jožko nie je len výborný sprievodca, ale hlavne výborný človek, s obdivuhodným nadšením pre svoju prácu. Di sini senang ... Tešíme sa aj na bonusový zájazd Los Angeles. A potom ešte možno niečo dobrodružnejšie, tajomnejšie, kto vie?

Marika