Tibet, Nepál

Čína, Tibet, Nepál

Nádherná cesta na strechu sveta pre náročných. Fascinujúca Lhasa, himalájske sedlá, základný tábor Everest Base Camp a šťavnaté Kathmandú. Cesta, ktorá Vám obohatí život.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 4 450 €

Čína, Tibet, Nepál

14 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

 • Neľahkú trasu sme prešli s desiatkami skupín
 • Spolupracujeme zásadne s tibetskými partnermi
 • Základný tábor Everest Base Camp v cene
 • Možnosť rozšíriť si cestu o návštevu národného parku Chitwan (UNESCO)
Zobraziť mapu

Let do Pekingu. Krátky úvod v hlavnom meste Číny. Námestie nebeského pokoja, mauzóleum človeka, ktorý Tibet ničil.

Krásny let a pristátie na tibetskej náhornej plošine. LHASA – konečne v Tibete. Ubytovanie kúsok od Barkhoru, ktorý je najposvätnejším okruhom a kam prichádzajú pútnici z celého Tibetu. Náš pobyt v tejto úchvatnej krajine sa začína. Pomalší deň, ktorý nám umožní zvyknúť si na nadmorskú výšku. Najsvätejší chrám Tibetu Džókhang, magické miesto, kde v silnej atmosfére načrieme aj do viery Tibeťanov.

Prehliadka Lhasy pokračuje. Palác POTALA, sídlo Dalajlámov, ktoré dal v 17. storočí vystavať 5. Dalajláma. Dôkladne si ho pozrieme a uvidíme aj hrobku najväčšieho z Dalajlámov, meditačnú jaskyňu prvého veľkého tibetského kráľa zo 6. storočia. DREPUNG bol pred príchodom Číňanov najväčším kláštorom na svete. Žilo tu 10000 mníchov. Ako žije teraz? Večer voľný program.

Opúšťame Lhasu a vyrážame na západ. Naša prvá cesta smeruje do GYANTSE. Zastavíme sa pri krásnom jazere YAMDROK, ktoré je jedným z prírodných skvostov Tibetu. Neskutočne tyrkysová farba a nádherné fotografie. Trúfnete sa odfotiť na jakovi? Prečo sa jazero Yamdrok každým rokom zmenšuje? Príchod do Gyantse, prechádzka čarovným starým mestom. Atmosféra ako z filmu Sedem statočných. Vyhliadka na mesto.

Prehliadka kláštora Pelkor Chode so stupou Kumbum, ktorá má 108 kaplniek a nádherne zreštaurované maľby. Krátky presun do SHIGATSE (90 kilometrov), ktoré je druhým najväčším mestom Tibetu. Ako sa vyrába tsampa? Dôkladne si pozrieme chrám Tashilhumpo (sídlo Pančenlámu) a pri hrobke 10. Pančenlámu si povieme viac o živote tohto veľkého muža. Prechádzka po posvätnej kóre s fantastickým výhľadom do údolia.

Zástavka v LHATSE a príchod do Tingri. Uvidíme panorámu himalájskych osemtisícoviek? Čo–Oju aj samotný Mt. Everest. Veľké rozšírenie programu bez zvýšenia ceny! EVEREST BASE CAMP a noc v najvyššie položenom kláštore na svete (Rongbuk, 4980 m.n.m.!) Nezabudnuteľný zážitok. Pre pohodlnejších možnosť vynechať EBC a prespať v kvalitnom hoteli (4000 m.n.m.).

Krásna a tvrdá cesta z TINGRI do Nepálu okolo ďalšej osemtisícovky Šiša Pangmy. Noc na tibetsko-nepálskych hraniciach.

Po dňoch strávených v nehostinnom Tibete sa svet okolo nás zrazu začne meniť. Na hraniciach nás čaká nepálsky BUBO–bus. Nezabudnuteľný zjazd do tropického pralesa Nepálu. Všetko je iné: klíma, vegetácia, náboženstvo a vzhľad domorodcov. Farebným svetom vchádzame do Káthmandú. Oddych vo veľmi príjemnom meste v kvalitnom hoteli. Prvá nepálska večera a Everest beer.

KÁTHMANDÚ: bolo kedysi podhorskou dedinkou, dnes nás prekvapí typickým ruchom krivoľatých uličiek, kde je chodník cestou a cesta chodníkom. Budeme sa predierať ruchom ulice a pod typickou patinou hľadať tie najfotogenickejšie zákutia pre naše fotoaparáty. Zmes starej drevorezbársko-tehlovej architektúry, pestrofarebne oblečení Nepálci, obchodnícky duch a výjavy ako z Jakubiskového filmu.

Osem z desiatich himalájskych osem tisícoviek leží v Nepále. Chcete ich vidieť? Máme dva ranné pokusy letieť k Everestu. Výlet po káthmandskom údolí k chrámu Pashupatinath aj Bodnath. Prehliadka pamiatok UNESCO.

Rozlúčka s Áziou, posledná prechádzka Thamelom, transfer na letisko a odlet domov.

Prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • letiskové poplatky
 • dva miestne lety
  ubytovanie v dvojposteľových izbách 4* hotelov (na hranici jednoduchší 3* hotel)
  prenajatý autobus na celý čas
  tibetské permity
  slovenského BUBO–sprievodcu a miestnych sprievodcov
  množstvo prehliadok a výletov
  najlepšie poistenie proti insolventnosti
  asistenčné služby BUBO
 • víza

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), osobné výdaje, cestovné poistenie

Poznámka:

Hotely:

Prime Hotel,Peking

Shangri-La Hotel,Lhasa

Yeti Hotel,Gyantse

Shigatse Hotel,Shigatse

Zhangmu Hotel,Zhangmu

Yak and Yeti Hotel,Kathmandu

Reštaurácia zájazdu: New Mandala restaurant,Lhasa

Minimálny počet: 6 klientov

Maximálny počet: 12 klientov

Cestu Vám vieme pripraviť kedykoľvek aj mimo uvedených termínov.Cena na vyžiadanie.