Vietnam, Kambodža - to najlepšie z Indočíny

Objavte sever aj juh Vietnamu na tejto pohodlnej ceste v 4* hoteloch. Rozšírený program pri útesoch Halong Bay, Hočiminovo mauzóleum aj kapitalizmus Saigonu. Chrámy Kambodže vám vyrazia dych. A budete sa chcieť vrátiť.

Samuel Kĺč Samuel Kĺč
Novinka Novinka
2017
od 3 890,00 €

Vietnam, Kambodža

16 dní

Najhorúcejšia destinácia Ázie

Vyše 24 skupín každý rok

Overené hotely a naši vlastní sprievodcovia

 

HANOJ: Dobré ráno Vietnam! Vitajte v hlavnom meste socialistickej republiky. Privíta nás socha Lenina na námestí, plagáty s komunistickými heslami, Hočiminovo mauzóleum. Prezrieme si skromný domček, v ktorom strýčko Ho býval a veľký luxusný Zyl, v ktorom sa vozil. Spoločne si však vychutnáme aj úžasnú históriu a gráciu veľkej dámy Orientu. Budeme sa prechádzať v desiatkach prastarých uličiek remeselníkov jednotlivých cechov a prenesieme sa stovky rokov do minulosti. Veľmi silný zážitok, ktorý prekvapí aj skúsených cestovateľov. Luxusný dom francúzskeho guvernéra položený v nádhernej tropickej záhrade, stavaný podľa princípov Feng Šuej. Pagoda na jednom stĺpe, kam sa chodia modliť Vietnamci, aby zabezpečili zdarný pôrod či počatie svojim blízkym. Šťava z čerstvého kokosového orecha, nádherný Chrám literatúry plný kamenných stél a bonsajov. V prvej vietnamskej univerzite (je staršia než tá v Bologni či Oxforde) študovali pod záštitou Konfúcia iba tí najlepší. V tomto nádhernom chráme pochopíme, prečo sa Vietnamu tak darí. Večera na terase s výhľadom na jazero, kde je pochovaný legendárny meč vietnamského Artuša. Stred jazera je považovaný za stred Hanoja. Pivko Hanoi či francúzske červené? Divadlo s unikátnymi vodnými bábkami či prvá jazda rikšami? Vedeli ste, že Hočimin vôbec nechcel mať mauzóleum?

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoke a jej nádherných ostrovčekoch. Pol dňa sa budeme plaviť v tomto zázraku prírody medzi skalnatými Dračími zubami originálnou loďou prenajatou iba pre nás.

Zastavíme sa v špeciálnej hadej reštaurácii, kde tí najodvážnejší skúsia zjesť ešte bijúce srdce hada, ktoré zapijú haďou krvou a žlčou. Neuveriteľný zážitok! Cestujeme okolo sýtozelených ryžových polí s tuctom hrobiek. Ryža je život. Program je pripravený kvalitnejšie, spíme v Halong Bay hneď pri mori, máme viac času na plavbu a vidíme viac. Odlet cez niekdajšiu demilitarizovanú zónu na juh. Preleteli sme zo socializmu do kapitalizmu.

Zaslúžený oddych v letovisku NHA TRANG, kde sa s nami budete cítiť ako v Rio de Janeiro. Pred 40 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz si tu odpočinieme my. Padne nám to vhod.

Zaslúžený oddych na plážach z bieleho piesku, kde ponúkajú masáže a fantastické morské potvory. Možno večera v najlepšej reštaurácii priamo na pláži, kde si môžete z úlovku dňa vybrať tu najčerstvejšou rybu, či sépiu, homára, ktorú pred Vami ugrilujú podľa vašej chuti. Alebo si dáte krevetové kari, špecialitu podniku? Nohy na piesku, luxusné stolovanie a možno Vaše najlepšie morské príšerky.

V cene celodenná plavba na okolité ostrovčeky, pre ktoré si francúzski kolonizátori vybrali Nha Trang za miesto svojho oddychu. Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink. A čo si dnes dáte na večeru? Krokodíla? Pštrosa? Morského ježka? Alebo homára? BUBO sprievodca Vás zorientuje a zabezpečí pre Vás ten najlepší gurmánsky zážitok.

Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom.

Prelet do hlavného mesta južného Vietnamu. SAIGON: Prosím, pripútajte sa. Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Najväčšie mesto Vietnamu s miliónmi motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí.

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu. 200 km podzemných tunelov. Zmestíme sa? Ako chutí tapioka, na ktorej prežil Vietcong? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlime 3 indočínske vojny. Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Kubánsky klub a koktejl na streche hotela Caravelle, či výhľady z 23. poschodia vínového baru hotela Sheraton, alebo kávička na streche hotela Rex? Nebudete veriť, že ste v socialistickej republike! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto plné kontrastov. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme posledné milióny dongov. Možnosť odletieť domov.

Smerujeme k úžasnému chrámu Angkor Wat. (Príplatok za predĺženie v Kambodži – 119 € v 4* hoteloch). Prejdeme cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH. Prehliadka Paríža Indočíny v našom prenajatom klimatizovanom autobuse. Tuol Sleng (S 21) je múzeum zločinov Červených Kmérov, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a o Pol Potovi, ktorý vyvraždil tretinu národa. Keď ste nemali mozole, či nosili okuliare, ovládali cudzí jazyk a boli teda intelektuál, zabili vás. Prečo? Šokujúce spovede. Večerná promenáda, kde nebudete chápať, že toto mesto navštevuje tak málo turistov. Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer. Ochutnáte amok alebo lok lak?

Cesta krížom cez Kambodžu do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so Siamom. SIEM REAP ako bonbónik na záver našej krásnej cesty. Lepšie ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom. Večera pri bazéne s tancom apsar?

Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy, ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Odlietame opálení a s množstvom zážitkov.

Prílet do Európy.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
  ubytovanie v 4* hoteloch
  raňajky
  bohatý program vo Vietname aj v Kambodži
  slovenského BUBO-sprievodcu
  vstupné
  množstvo prehliadok a výletov
  najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • letiskové poplatky
 • víza
 • dva vnútroštátne prelety

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), osobné výdaje, cestovné poistenie

Poznámka:

Hotely:
Flower Garden, Hanoj      
Halong Plaza, Halong Bay
Havana, Nha Trang
Golden Central, Saigon
Phnom Penh, Phnom Penh
Angkor Riviera, Siem Reap

Reštaurácia zájazdu:  Sailing Club, Nha Trang

Minimálny počet: 6 klientov

Maximálny počet: 10 klientov

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.05.2017
16.05.2017
3 890,00 €
11.07.2017
26.07.2017
4 600,00 €
25.07.2017
09.08.2017
4 600,00 €
15.10.2017
30.10.2017
3 890,00 €
01.11.2017
16.11.2017
4 200,00 €
16.11.2017
01.12.2017
4 200,00 €
27.12.2017
11.01.2018
5 150,00 €

Na veľkonočnú nedeľu sme na Juhočínskom mori púšťali šarkana

Kým doma už dievčatá v obavách či radosti vyčkávajú veľkonočný pondelok, vo Vietnamskom Nha Trangu po Veľkej noci ani stopy. Teda okrem večernej bohoslužby v katolíckom kostole Notre Dame,…

16
APR
14:05
2017

Stretnutie s áo dài v cisárskom Hue

Za oknami nášho vlaku do Hue sa noc preklápa do dňa. Na oblohu stúpa slnko, ktoré krajinu rozpaľuje už v skorých hodinách. Obraz mihotavej zelene a vodných byvolov, ochladzujúcich sa v…

13
APR
16:20
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku našich najpopulárnejších zájazdov do Ázie. Ktorý vám ešte chýba do zbierky? Využite teraz možnosť objednať si ho s výnimočnou zľavou.

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Vážení v BUBO, před několika dny jsem se vrátila z uvedeného zájezdu velice spokojená, přímo nadšená. Jsem letitá důchodkyně, lecos jsem procestovala. Tento úchvatný, velmi dobře organizovaný zájezd předčil veškerá moje očekávání. Velkou měrou, jak jsme se shodli s ostatními účastníky, k tomu přispěla osobnost průvodce - pana Samuela KLČE. Byl vynikající, řekl nám toho hodně zajímavého navíc, a zodpověděl dopodrobna jakoukoliv otázočku účastníků. I po stráce orga- nizační a hlavně společenské je to člověk jedničkový. Během prvních dnů se mu podařilo stmelit 8 Čechů a 25 Slováků v báječnou partu. Když jsme si např. o Silvestrovské půlnoci ne- chali zahrát a také zazpívali hymny, tak místní i obsluha oněměli. Všechny naše zážitky včetně návštěvy khmérské vesnice a školy jsou velice silné. Já osobně nezapomenu na krásná Samuelova slova, která pronesl při přípitku k mým 75tinám. Daroval mi tričko a už vaší CK dělám reklamu ! Prostě SAMO je dokonalost SAMA. S přáním pěkného dne Dagmar Stará
25. 1. 2017

 • 1 / 1