Argentína, Brazília

Šarmantné mestá s európskou atmosférou a svetovým významom v temperamentnej Južnej Amerike v kombinácii s nádhernou scenériou vodopádov Iguazú. Z Buenos Aires, ktoré dýcha nostalgiou ako zo starého filmu, cez najkrajšie vodopády planéty Iguazú do mesta bohov na pláže Rio de Janeira. Cesta pre malých aj veľkých gurmánov. Skvelé steaky, výborné červené víno, opekané mäská v Brazílii a čerstvý kokos na pláži. Cukrová homoľa, Corcovado, Copacabana.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
 

Argentína, Brazília

10000000 dní
 • Prechádzka okolo najkrajších vodopádov na svete až k hučiacemu Diablovmu hrtanu
 • Krajina steakov znejúca tangom, odkiaľ pochádza Messi aj Maradona
 • Nezabudnuteľný výhľad na mesto bohov spod nôh obrovskej sochy Krista
 • Lanovkou na Cukrovú homoľu, vláčikom na Corcovado
 • Výlet loďkou do delty rieky Paraná aj priamo pod veľký vodopád
 

Odlet z Viedne, let do Južnej Ameriky cez Atlantický oceán.

Prílet do BUENOS AIRES v ranných hodinách, ubytovanie v 3* hoteli v centre mesta. Tango v kaviarňach, muži v dokonalých oblekoch a krásne elegantné ženy. Prehliadka rozľahlého mesta klimatizovaným autobusom. Proletárska štvrť La Boca so štadiónom Diega Maradonu. Ružový dom, sídlo argentínskej vlády, hrobka Evity Peron na magickom cintoríne Recoleta. Najširšia ulica planéty Avenue 9. júla s Obeliskom, ktorý sa stal symbolom mesta. Večer si možno dáte svoj prvý argentínsky steak a rodičia aj prvý pohár červeného vína.

Pokračovanie v prehliadke mesta pešo a najstarším metrom na južnej pologuli aj v španielsky hovoriacom svete. Nákupy na pešej zóne Florida, budova krásnej opery Colón (tretia najvýznamnejšia operná scéna planéty). Mimoriadne sympatická nábrežná zóna Puerto Madero na mieste bývalého prístavu s mostom od Santiaga Calatravu a jedinou električkou mesta. Bohatá štvrť Palermo, kde každý dom má vlastného vrátnika a kde si domáci nechávajú svojich miláčikov venčiť chudobe. Pre záujemcov (nie je v cene) individuálny celodenný výlet rýchloloďou do Uruguaja. Hlavné mesto MONTEVIDEO alebo COLONIA DEL SACRAMENTO, bývalá portugalská kolónia s hustou spleťou úzkych uličiek, pripomínajúcich starý Lisabon (UNESCO). Ako alternatívu ponúkame výlet na argentínsky vidiek, kde stretnete pravých gauchov, zistíte ako vznikajú slávne steaky a možno si aj zajazdíte na koni.

Výlet do delty obrovskej rieky Paraná okolo domov najbohatších obyvateľov Buenos Aires. Popoludňajší odchod veľmi kvalitným linkovým autobusom na sever. Náročnejším odporúčame prelet (letí sa 5. deň ráno).

Príchod k prekrásnym vodopádom Iguazú. Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom. Popoludní priestor pre návštevu brazílskej strany vodopádov - uvidíme ich zhora a prvýkrát si uvedomíme, aké sú obrovské. Možnosť letu vrtuľníkom (fakultatívne).

Celodenná prehliadka argentínskej strany vodopádov, ktorá je rozľahlejšia a možno aj krajšia než tá brazílska. Vodopády budeme mať na dosah a sprevádzať nás budú okrem motýľov a papagájov aj milé nosále, ktoré sa s vami budú chcieť podeliť o desiatu. Vláčik nás odvezie až k Diablovmu hrtanu – najväčšiemu z vodopádov. Odvážite sa vbehnúť v motorovej loďke priamo pod vodopád?

Výlet do Paraguaja v cene! Ciudad del Este, studené tereré (ochutnáte), indiánsky jazyk guaraní. Transfer na letisko a odlet do Ria.

RIO DE JANEIRO. Mesto bohov, ktoré Vás dostane už pri pohľade z okienka lietadla. Ubytovanie v 3* hoteli. Za príplatok 4* hotel s bazénom, prvý dotyk s brazílskym morom, oddych na najznámejšej pláži sveta, ktorú lemuje černo-biely vlnovkový chodník. Po plážovom futbale si môžete dať napríklad prvú lekciu surfovania. Na tejto pláži to žije!

Prehliadka mesta, ktoré vyzerá presne ako v rozprávke Rio, prenajatým autobusom so slovenským sprievodcom. Lanovkou sa vyvezieme na Cukrovú Homoľu, kde niekto kedysi napísal: Prišiel som do Ria zomrieť. Keď som uvidel toto, rozhodol som sa žiť. Pochopíte prečo. Maracana, Sambodróm a centrum nového Ria. Pláže Ipanema, Flamengo a Botafogo. To všetko v cene vašej cesty! Vláčikom k jednému z nových siedmich divov sveta na Corcovado. Pri obrovskej soche Krista sa budete cítiť malí ako mravce. Odkiaľ je na Rio krajší pohľad?

Oddych na pláži, samba a neuveriteľná energia na každom kroku. Pri troche šťastia návšteva futbalového zápasu na slávnom futbalovom štadióne Maracana.

Posledné brazílske vlny, posledný kokos. Odlet do Európy.

Prílet do Viedne.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodné letenky
 • vnútroštátny prelet v Brazílii
 • ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (v Iguazú s bazénom)
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • transfery na letiská a z letísk
 • prehliadku Buenos Aires autobusom
 • poldenný výlet k delte rieky Parana
 • celodenný výlet k vodopádom Iguazú z argentínskej strany
 • prehliadku Rio de Janeiro prenajatým autobusom
 • lanovku na slávnu Cukrovú homoľu nad plážou Copacabana
 • vláčik na Corcovado
 • poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: tango show (len v sprievode rodičov)

Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), letiskové poplatky

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  

‘Poor Niagara’

Traduje sa historka, ze ked Eleanor Roosevelt, byvala prva dama Spojenych statov americkych, navstivila Braziliu, udajne sa zastavila aj na vodopadoch Iguazu. Udajne nimi bola ohromena…

Peťo Hliničan z BUBO
25
APR
07:18
2017

La Reina de la Plata

Sedim si tak na teraske jednej restauracie v Puerto Madero, popijam vynikajuci argentinsky Malbec a cakam na svoj steak. Potichu rozmyslam, kolko takych miest ako je Buenos Aires poznam.…

24
APR
06:06
2017
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

Sky Tower v Aucklande, opera v Sydney, pláže Thajska, Times Square v New Yorku – je mnoho miest, kde sa dá v exotike osláviť príchod roka 2017. Ak však hľadáte naozaj čerešničku na torte, ak chcete zažiť čosi, čo už nijaká iná oslava neprekoná, musíte ísť do brazílskeho Ria. Rio de Janeiro nepochybne patrí k najkrajším mestám našej planéty. Poďte sa s nami pozrieť na všetko to, čo si v meste…

Sky Tower v Aucklande, opera v Sydney, pláže Thajska, Times Square v New Yorku – je mnoho miest, kde sa dá v exotike osláviť príchod roka 2017. Ak však hľadáte naozaj čerešničku na torte, ak chcete…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


S manželkou jsme absolvovali zájezd po Patagonii, Argentině a Brazilii v době od 12.- 27.11.2016. Vše proběhlo "standartně", jako vždy s CK BUBO. Tedy byl to úžasný zájezd, jsme nadšeni. Vše proběhlo bez zádrhelů. Všichni místní průvodci byli milí a dobře se starali o nás. V Buenos Aires si nás převzala Erika, byla fantastická. Stále usměvavá, optimistická, ochotná nám zpestřit program dalšími aktivitami. V tom teple nejevila nikdy známky únavy. Na všechny naše dotazy nám ochotně odpovídala. Moc jí děkujeme. Ubytování bylo v pořádku, jen v Calafate bylo v pokoji chladno, ale zatopili aspoň na poslední noc, pokoj v Buenos Aires byl trochu stísněný, ale dalo se to vydržet, ubytování v Iguazú a v Rio de Janeiro už bylo luxusní. Teď se musíme přinutit ke zpracování fotografií a filmu. V únoru nás čeká JAR, Nanibie, Zimbabwe. Zdraví MUDr. Mirko Kadlec s manželkou, Šumperk
15. 12. 2016

 • 1 / 1