Biblické Jordánsko

Jordánsko

Púštne kráľovstvo, kde beduínska česť znamená viac ako zákon. Krajina z biblických príbehov, kde vás čakajú dni plné zážitkov a ponaučení. V púšti Wadi Rum sa dotknete červených pieskov, v slanom Mŕtvom mori sa pokúsite plávať alebo aspoň ponoriť. V nádhernom meste Petra, ktoré je vytesané do skaly, sa budete cítiť ako Indiana Jones a na zasľúbenú zem sa pozriete z rovnakého miesta ako prorok Mojžiš. Kratučká rozprávková cesta, ktorá končí v bohatom podmorskom svete Červeného mora.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
 • magické mesto Petra vytesané do ružových skál
 • kúpanie v najslanšom Mŕtvom mori, kde sa nedá ponoriť ani plávať
 • jazda medzi hrbmi ťavy cez červenú púšť do Petry
 • zážitky a la Indiana Jones a slávne miesta z biblických príbehov
 • červené more plné farebného podmorského života
Zobraziť mapu

Prelet ponad Malú Áziu a Stredozemné more až do Jordánskeho kráľovstva. Letisko kráľovnej Alie a transfer do nášho hotela v hlavnom meste Ammáne.

Po raňajkách sa presunieme na sever do najzachovalejšieho antického mesta JARASH, kde je odkrytých len necelých 20 percent mesta. Dokonale zachované cardo maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaik, divadlo, tetrapylóny. Mestu na križovatke karavánových ciest sa darilo. Úrodná okolitá krajina s olivovými sadmi a drobným poľnohospodárstvom bude v kontraste s tým, čo uvidíme zajtra na juhu krajiny. Nasleduje údolie Mŕtveho mora, kde sa okúpete v najslanšom mori na svete a uvidíte, že nie je voda ako voda a niekde sa plávať naozaj nedá. Na vlastnej koži si vyskúšate nemožné. Zoberte si noviny a ľahnite si na hladinu. Naozaj sa dá čítať! Z najnižšie položeného miesta na planéte Zem prejdeme na biblickú horu NEBO, kde je pochovaný prorok Mojžiš. 40 rokov putovania z Egypta po púšti ho priviedlo priamo sem, kde zhliadol vytúženú zasľúbenú zem. Viete prečo mu nebolo umožnené do nej vkročiť?

Vydáme sa na juh, kde sa nám pred očami stále viac a viac odkrýva púšť. Údolia sú širšie a na koniec sa nedá dovidieť. Predbiehame kamióny, ktorých čaká brutálna 18 hodinová cesta na hranice s Irakom. Našim posledným Jordánskym cieľom je križiacky hrad KARAK. Monumentálna stavba, ktorá patrí medzi najväčšie križiacke hrady na svete a dlho bola poslednou baštou jeruzalemského kráľa. Viete čo bolo obľúbenou kratochvíľou Raymonda du Chatillona? Najvyššia hora krajiny skrýva údolie WADI RUM, kde sa ponoríme do sveta beduínov. Púštnou diaľnicou sa presunieme do Petry. Welcome to Edom. Mojžišov príbeh je živý aj tu. Podľa neho práve tu udrel palicou do skaly a vytryskla voda. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú, atmosféru si mesto udržalo dodnes.

Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známu z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

Presunieme do najjužnejšieho mesta krajiny AQABA. Prístav na hraniciach Izraela, Saudskej Arábie a Egypta sa tiež spomína v starom zákone. My ho využijeme na oddych na brehu Červeného mora.

Relax alebo túlanie sa po Aqabe. Teplota tu nikdy neklesne pod 21 stupňov a koralový podmorský svet Červeného mora si môžete vychutnať dosýta.

Doobedňajší relax a potom transfer na sever. Z letiska v Ammáne po polnoci odlietate domov.

Prílet do Viedne.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 6x ubytovanie v 2*- 3* hoteloch s raňajkami
 • 2x večeru
 • dopravu autobusom počas poznávacej časti
 • letiskové transfery
 • víza
 • slovenského BUBO sprievodcu počas dní 1-5
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: jazda na ťave v Petre

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, cestovné poistenie

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín Cena  

Odporúčame

Vianočná BUBO zľava

Jordánsko , +2 viac
10 dní
1 750 € 1 628 €

Vianočná BUBO zľava

Jordánsko
6 dní
880 € 818 €


 • 1 / 0