Island

Island

Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov, vybuchujúcich gejzírov a neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Uvidíte, že aj v Európe sa dajú pestovať banány a v sychravom počasí sa ponoríte do nádherne teplej vody v Modrej lagúne.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
od 1 780 €

Island

6 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Islandské ságy, neposední elfovia a odvážni Vikingovia
 • Nádherné dúhové hory s ťažkým názvom Landmannalaugar
 • Bublanie pod zemou a silné prúdy horúcej vody vystrekujúce až do neba
 • Pozorovanie veľrýb, najlepší hot dog v Európe a kúpanie v Modrej lagúne
 • Škandinávia s BUBO je samozrejmá voľba
Zobraziť mapu

Odlet na Island. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry, žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. Ubytovanie.

Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím Þjórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Okolo nás sú zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

Zlatý islandský trojuholník. Mohutný vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? Uvidíme aj kalderu KERID s jej smaragdovozelenou vodou. Vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Dramatické čierne pláže na najjužnejších miestach na Islandu. Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. Večer pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Tu bude chutiť aj vašim deťom.

V prístave nás čaká loď a my vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a pri troche šťastia uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Poobede sa presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode.

Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v 3* hoteli
 • všetky výlety
 • plavbu za veľrybami
 • vstupné do Modrej lagúny
 • raňajky
 • asistenčné služby BUBO
 • poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: najlepší hotdog v Európe, farebnú knižočku o veľrybách

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, poistenie, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Termíny a ceny

Termín Cena  

Odporúčame

Island , +1 viac
13 dní
2 295 €
Island

Island

03.05. → 08.05.2018 +12 ter.
6 dní
1 505 €


 • 1 / 0