Los Angeles, San Francisco, Las Vegas a relax v Cancúne

USA, Mexiko

LA - továreň na celebrity, rodisko filmových trhákov aj obľúbených rozprávok. Vegas – mesto neónov a hriechu, plné kasín, hotelov, ktoré vyzerajú ako najslávnejšie svetové mestá s tancujúcimi fontánami a kaplnkami na instantnú svadbu. Frisco – mesto s panorámou najznámejšieho mosta, s kopcovitými uličkami, kľukatými cestami, starými električkami a prístavom s uškatcami. To všetko pretkané prírodou národných parkov a zakončené na nádherných plážach mexického Cancúnu.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
 • Hollywood, chodník slávy a Universal Studios v meste anjelov LA
 • Historické električky, prístav s uškatcami a kľukaté strmé cesty v San Franciscu
 • Bicyklom cez Golden Gate Bridge
 • Najhlbší Grand Canyon, obrie sekvoje v Yosemitoch a púštne mesto duchov
 • nekonečné svetlá Las Vegas
Zobraziť mapu

Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na letisku a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu cítiť pohodu. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

LOS ANGELES a HOLLYWOOD. Vaše deti poznajú toho viac než si myslíte, iba nevedeli, že sa to všetko nachádza v tomto meste. Vy deťom vysvetlíte, kto to bola Marilyn Monroe a oni Vám, kto je to Katy Perry. Na chodníku slávy spoločne hľadáte svoje hviezdy. Okolo čínskeho divadla do Beverly Hills k domom slávnych hercov a spevákov.

UNIVERSAL STUDIOS: zábava pre malých aj veľkých. Podáte si ruku so Shrekom, od oslíka kúpite palacinky, vláčikom sa preveziete po jednotlivých štúdiách, kde sa natočili stovky filmov, ktoré poznáte. Navštívite Simpsonovcov, prejdete Jurským parkom alebo sa rozhodnete navštíviť King Konga (najväčšia 3D atrakcia na svete). Záver v 4D kine?

Ranné lúče slnka nám zamávajú na cestu. Pokračujeme v Kalifornii. Scénická cesta pobrežím Tichého oceánu smerom na San Francisco. Na konci cesty nás čaká najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. SAN FRANCSICO: pre niekoho najpreceňovanejšie mesto sveta, pre niekoho symbol dnešnej doby. Vyberte si. V každom prípade nám San Francisco svojou atmosférou pripomenie Európu. Zamiešajte do toho Ameriku a hľa! Večerná prechádzka mestom.

SAN FRANCISCO - najšarmantnejšie mesto Severnej Ameriky a legendárny Golden Gate Bridge. Prevezieme sa krížom cez most na bicykli? Nábrežie Fishermanęs Wharf 39 s kopou slniacich sa uškatcov. Začať môžete obrovským obchodom s cukríkmi, otec dostane ponožky z ponožkového obchodu „Daddy, we love you“ a na obed si dáte krabiu alebo mušľovú polievku v žemli. Staré fotogenické električky a talianska štvrť, kde si zaspomíname na časy beatnikov. Naše deti o tom v živote nepočuli. Čínska štvrť a keksíky šťastia, Alamo Square, centrum hnutia hippies, Haight Asbury, panoráma z Telegraph Hill, najkľukatejšia ulička na svete. A kúsok odtiaľto (veď sme išli okolo) vznikol iPhone aj Facebook.

Po Bay Bridge cez záliv opustíme najkrajšie americké mesto západu a vydáme sa do prírody. Horami Sierry Nevady pomedzi žulové masívy skál do zeleného údolia národného parku YOSEMITY. Najvyšší vodopád v USA, očarujúce výhľady, obrie sekvoje. Uvidíme čierneho medveďa?

Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mesto duchov CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a svetiel – Las Vegas.

LAS VEGAS: mesto kasín, neónov a atrakcií, ktoré žijú 24 hodín denne. Strip je plný zábavy a života. Na jednom mieste si pozrieme egyptských faraónov, parížsku Eiffelovku, newyorskú Sochu slobody, pirátsku loď, 350 metrov vysokú vežu Stratosphere, fenomenálne fontány, okolo Empire State Building sa zvezieme na húsenkovej dráhe, na gondole po benátskych kanáloch - všetko na čo si zmyslíme uprostred vyprahnutej púšte.

Celodenný výlet ku GRAND CANYONu. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb. Prejdeme sa po sklenenom skywalku s celou jeho hĺbkou pod nohami a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty.

Odlet na vašu pláž v Cancúne a transfer do all inclusive hotela. Zaslúžený oddych pri Karibiku na mayskej riviére.

Posledné lúče slnka a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 2 x ubytovanie v 4* hoteloch
 • 7 x v 3* hoteloch
 • 5x v 4* v Cancune
 • privátnu dopravu
 • all inclusive počas pobytu v Cancune
 • letiskové trasfery v rámci USA
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacieho programu v USA
 • vstupné do národného parku Yosemity
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: pitný režim 1l balenej vody denne

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ESTA autorizáciu na cestu do USA, stravu, ostatné vstupné, poistenie

Ubytovanie pre rodiny je zabezpečené vždy v spoločnej izbe (maximum však 2 dospelé osoby a 2 deti do 18rokov v jednej izbe). Americké/Mexické hotely negarantujú počet postelí, avšak umožňujú 4 osobám prenocovať v izbe v danej konfigurácii. Za prístelku sa niekedy priamo na mieste platí. Ak si želáte maximálny komfort, tak je možné zabezpečiť dve oddelené izby, v takom prípade je však paušálny príplatok 580 euro za druhú izbu.

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Poznámka:

Ubytovanie: Ubytovanie je zabezpečené počas celého zájazdu v príjemných hoteloch v izbách pre dve osoby. Hotely sú na úrovni 3*-4* hotelov, avšak upozorňujeme, že je to subjektívne hodnotenie. "Hviezdičkovanie" nie je súčasťou obchodného mena hotelov, ale subjektívnym vyjadrením jednej či viacerých osôb o kvalite hotela. 

Los Angeles: Holiday Inn La airport a podobný 3 noci

San Francisco: Whitcomb/Cova a podobný 2 noci

Fresno: Park inn a podobný 1 noc

Las Vegas: Excalibur/Luxor a podobný 3 noci

Cancun: Royal solaris a podobný 5 nocí

Toto sú naše preferované hotely. Hotely na konkrétnych termínoch sú niekedy aj iné. Závisí to od dostupnosti, obsadenosti a včasného prihlásenia sa. Štandardne však cca 70 percent hotelov je vždy rovnakých.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Rusko , +7 viac
19 dní
22 900 €
Mexiko

Mexiko veľký okruh

12.10. → 27.10.2018 +13 ter.
16 dní
2 210 €


 • 1 / 0