Maroko

Len kúsok od Európy leží svet ako vystrihnutý z rozprávky. Svet mágie, bubnov, zaklínačov hadov, púští, legiend, ktorý stráži vysoké pohorie Atlas. V stredovekej medine s vyše 9000 uličkami si vyskúšate pozornosť, zalyžujeme si na pieskových dunách Sahary, s našimi berberskými priateľmi a ich vernými ťavami zdoláme Erg Chebbi. Magickú noc strávime na námestí Jamaa el Fna a potom spoločnými silami zdoláme najvyšší vrch krajiny, Jabal Toubkal. Po tomto úžasnom rodinnom dobrodružstve si oddýchneme v all inclusive rezorte na brehu Atlantického oceánu. Zmysluplná dovolenka počas, ktorej zažijete všetko a ešte aj trochu viac.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 490,00 €

Maroko

14 dní
 • Odskúšané rodinné dobrodružstvo
 • Výstup na Džabal Toubkal, jazda na ťavách a hľadanie skamenelín
 • All inclusive na pobreží Atlantiku, miesto kde sa točí seriál Games of Thrones
 • Slovenský BUBO sprievodca na ceste určenej iba pre rodiny
 

Odlet a prílet do Maroka. Maroko je susedom Európy a je našou najbližšou exotickou destináciou. CASABLANCA: najväčšie mesto Maroka je miestom, kde sa zarábajú peniaze, kde vrčí ekonomický motor Maroka. Náš prvý dotyk s krajinou nás zavedie k mešite Hasana II., ktorá kraľuje Atlantickému pobrežiu a je nádhernou dominantou mesta. Povieme si prvé príbehy o Almohádoch a Almorávidoch a vyskúšame prvý kuskus.

Po pobreží Atlantiku obídeme hlavné mesto Rabat. VOLUBILIS (UNESCO) – antické mesto, súčasť rímskej provincie Mauretania Tingitania, ktoré si pamätá ešte zlaté časy Rímskej ríše a ešte staršie obdobie fenickej nadvlády. Krásne zachované cardo maximus a decumanus, kúpele či sklady svedčia o tom, že sa mestu nevídane darilo. Viete o tom, že najkrajšie pamiatky z obdobia Rímskej ríše ležia v severnej Afrike? Podvečer prichádzame do stredoveku. Čaká nas Fés.

Fantastická a jedinečná medina (UNESCO) v centre mesta, kde čas stojí ako nikde inde. Úzke uličky, ktoré dodnes prekvitajú tradičnými remesami ako výroba keramiky a spracovanie koží. Viac než 9 000 kľukatých uličiek, niektoré z nich sú na šírku jedného človeka, robia z Fezu stredoveké bludisko. Navštívime miestne dielne, fabričku na kožené výrobky. Keď sa z labyrintu vynoríme, pozrieme si kráľovský palác a vychutnáme vyhliadku na to mravenisko pod nami. Fez je skutočným srdcom krajiny, kde to stále žije. Vo Feze sa uvidí, kto vie zjednávať. Čaká vás tvrdý boj.

Opustíme pohorie malý Atlas, prejdeme zeleným Marokom až prídeme do Erfoudu. Brána do Sahary a úplne iný svet. ERFOUD: oáza v púšti Sahara, ktorej okolie pripomína krajinu na Marse. Nie nadarmo sa práve tu simulujú podmienky života na tejto planéte.

MERZOUGHA: necelých 55 km z Erfoudu leží v tieni obrovských pieskových dún maličká dedinka, ktorá má najväčší podzemný zdroj pitnej vody v Maroku. Irónia. Ale aj dôkaz, že Sahara nebola vždy pieskovým morom. Naším cieľom však sú vyše 150metrov vysoké pieskové duny, ktoré spaľuje neľútostné slnko. Modré turbany Tuaregov ovládajú túto nehostinnú časť nášho sveta. Kto chce, vybehne na dunu, zlyžuje ju alebo si zajazdí na ťave. Deň v prírode, kde nevládne voda, ale piesok. SAHARA a ERG CHEBBI.

Saharu a pieskové more necháme za sebou a pred nami sa opäť týči obrovská hora. Pohorie Atlas. Pred horami nás čaká mesto s príznačným názvom „Brána do púšte“ alebo OUARZAZATE. Mesto vo výške viac než 1 000 metrov, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary. Prehliadka mesta, kde sa natáčali veľkofilmy ako Múmia, Kráľovstvo nebeské, Hanna, Gladiátor, ale aj Hra o tróny.

Kľukatými cestami prejdeme cez Atlas až prídeme do Marrakéšu. Večer na námestí Jama al-Fnaa (UNESCO) patrí medzi najväčšie zážitky. Ľudoví rozprávači, akrobati, predavači, zaklínači hadov, akoby sa čas nikdy nepohol. Horúca africká noc tu má svoje obrovské čaro. Prehliadka medresy a potom nás úplne pohltí stredoveký souk, ktorý nemá obdobu v marockom svete. Toto mravenisko pestrofarebných obchodíkov, plných vôní, zvukov a farieb, toto srdce každého marockého mesta je pre Európana neodolateľným pokušením pustiť sa nakupovať a vymieňať, proste obchodovať na arabský spôsob. Je to vzrušujúca hra, pri ktorej si často posedíte pri šálke sladkého mätového čaju, dohodnete sa na cene, alebo len sa tak priateľsky porozprávate s domácimi prevažne berberskými obyvateľmi. Vaše deti sú už vyškolené z Fézu, takže poďme nato!

Dnes sa prejdeme pamiatkami mesta, mešita Koutubia, hrobky Saadovcov, palác El Badi, nákupy u farebne oblečených Berberov, ktorých porovnáme s Arabmi, čerstvé džúsy a ostré slnko Sahary. Ochutnali ste už slimáky? Kúpime si modré turbany Tuaregov? Spoločne zamierime k palácu El Badi, ktorému nebolo rovno v celej veľkej stredovekej ríši. Vo veľkolepom priestore múrov paláca je stále cítiť luxus a majestátnosť, aj napriek tomu, že ho jeden z prvých sultánov dynastie Alaouitovcov, slávny Moulay Ismail, za jedno desaťročie úplne vydrancoval a ponechal napospas času. Marakéš spoznáme do poslednej uličky.

Dnešný deň nás čaká turistika a výstup na najvyšší vrchol Atlasu, Jabal Toubkal. Veci si necháme v hoteli a pripravení na nocľah v horách vyrazíme do dedinky Imlil na tradičnom nákladiaku. Potom už po svojich až na horskú chatu, kde prenocujeme vo výške 3000 metrov. Pohodlnejší si môžu zobrať oslíkov. Noc na čistom vzduchu vysoko v horách. Tí, ktorým hory nevoňajú, strávia príjemný deň v Marrakéši pri hotelovom bazéne alebo pokojným túlaním sa mestom.

Sme tam!!! Zdolali sme Jabal! Posledné metre na vrchol a zostup do Imlilu. Tu nás už čaká náš autobus a odvezie na pobrežie Atlantiku do Agadiru. Tu je pre nás pripravený zaslúžený relax all inclusive. Maroko sme zdolali.

Relax all inclusive na pobreží Atlantiku.

Relax all inclusive na pobreží Atlantiku.

Relax all inclusive na pobreží Atlantiku.

Odlet a prílet domov. Spomienky ostávajú.

 

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku economy class

  8 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami

  4 x ubytovanie v 4* all inclusive hoteli

  Privátnu dopravu počas celého zájazdu

  Slovenského BUBO sprievodcu

  Asistenčné služby BUBO

  Najlepšie poistenie proti insolventnosti

  Zabezpečenie výstupu na Jabal Toubkal a najväčšie duny Sahary

Cena nezahŕňa:

Letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 EUR/ 1 kus)

Poznámka:

Ceny a dostupnosť platí pre rodiny s deťmi t.j. súčasťou prihlásky musím byť minimálne 1 dieťa vo veku do 18 rokov. Prihlásky samostatných dospelých osôb budú zamietnuté. Maximálny počet klientov v jednej izbe je 4 (maximálne 2 dospelé osoby).

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.07.2017
14.07.2017
1 490,00 €
14.07.2017
27.07.2017
1 490,00 €
27.07.2017
09.08.2017
1 490,00 €
10.08.2017
23.08.2017
1 490,00 €

V Marrakéšskom kebabe: Praha je Istanbul

Jemaa el-Fnaa, celosvetovo známe námestie s trhmi v centre Marrakéša, priláka každoročne do severoafrického kráľovstva milióny turistov. Množstvo obchodníkov, krotitelia hadov, cvičené…

Feri a Tom z Bubo
16
APR
19:58
2017

Veľká noc v piesku a cédrových lesoch

Zvuk muezzína sa rozlieva údolím a my máme za sebou ďalší krásny deň. Včerajší Veľký Piatok bol nezvyklý. Bol zasypaný milónmi zrniek saharského piesku. Celý sme ho strávili v náručí…

Tom a Feri z BUBO
16
APR
19:56
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0