Maroko

Len kúsok od Španielska sa rozprestiera svet, ktorý formoval dnešnú Európu a my o ňom ani nevieme. Dal život mestám ako je Granada či Cordóba a rozšíril vo vtedy zaostalej Európe vzdelanosť. Pobyt v krajine, ktorá má more, Atlantický oceán, vysoké pohorie Atlas, lyžiarske strediská, horúcu púšť s najväčšími pieskovými dunami na svete a rozprávkovú kultúru berberov. Vitajte v krajine Tisíc a jednej noci. Je hneď vedľa nás.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
 

Maroko

8 dní
 • Zaklínači hadov v Marrakéši
 • Pravé arabské obchodovanie na farebnom trhovisku
 • Sladký mätový čaj, slimáky a čerstvé ovocné šťavy
 • Tradičné odevy Berberov a Arabov aj turbany Tuaregov
 • Exotická Afrika so stredovekou atmosférou
 

Odlet a prílet do Maroka. Maroko je susedom Európy a je našou najbližšou exotickou destináciou. CASABLANCA: najväčšie mesto Maroka je miestom, kde sa zarábajú peniaze, kde vrčí ekonomický motor Maroka. Náš prvý dotyk s krajinou nás zavedie k mešite Hasana II., ktorá kraľuje Atlantickému pobrežiu a je nádhernou dominantou mesta. Povieme si prvé príbehy o Almohádoch a Almorávidoch a vyskúšame prvý kuskus.

Opustíme Casablancu a smerujeme do vnútrozemia, kde nás čaká mesto plné dojmov, zážitkov a mágie. Smerujeme k pohoriu Atlas do mesta Berberov a rozprávok. MARAKÉŠ - večer na námestí Jama al-Fnaa (UNESCO) patrí medzi najväčšie zážitky. Ľudoví rozprávači, akrobati, predavači, zaklínači hadov, akoby sa čas nikdy nepohol. Horúca africká noc tu má svoje obrovské čaro. Prehliadka medresy a potom nás úplne pohltí stredoveký souk, srdce mesta, ktoré nemá obdobu v marockom svete. Toto mravenisko pestrofarebných obchodíkov, plných vôní, zvukov a chutí je pre Európana neodolateľným pokušením pustiť sa do nakupovania a vymieňania. Budete chcieť obchodovať na arabský spôsob. Je to vzrušujúca hra, pri ktorej si často posedíte pri šálke sladkého mätového čaju, dohodnete sa na cene, alebo sa len tak priateľsky porozprávate s domácimi, prevažne berberskými, obyvateľmi.

Dnes si prezrieme pamiatky mesta. Čaká nás mešita Koutubia, hrobky Saadovcov, nákupy u farebne oblečených Berberov, ktorých porovnáme s Arabmi, čerstvé džúsy a ostré slnko Sahary. Ochutnali ste už slimáky? Kúpime si modré turbany Tuaregov? Spoločne zamierime aj k palácu El Badi, ktorý nemal konkurenciu v celej veľkej stredovekej ríši. Vo veľkolepom priestore múrov paláca je stále cítiť luxus a majestátnosť aj napriek tomu, že ho jeden z prvých sultánov dynastie Alaouitov, slávny Moulay Ismail, za jedno desaťročie úplne vydrancoval a ponechal napospas času. Marakéš spoznáme do poslednej uličky.

Transfer na pobrežie Atlantického oceánu do mesta AGADIR. Mesto založené Portugalcami má viac než 298 slnečných dní v roku s priemernou teplotou 25,1 stupňov a je centrom relaxu na marockom pobreží. Vyberte si z viacerých príjemných hotelov a doprajte si relax na vašej obľúbenej pláži.

Príjemná orientálna dovolenka sa končí a prilietame domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 3x ubytovanie 3* hoteloch a 4x v 4* hoteloch
 • 3x raňajky a 4x stravovanie all inclusive
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacej časti
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií, ostatnú stravu, cestovné poistenie

Poznámka:

Plážový hotel v základnej cene zájazdu je: ATLAS Amadil beach

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  


 • 1 / 0
1