Mexiko, Belize, Guatemala

Tri stredoamerické krajiny, štedrý priestor na užívanie si krásneho Karibiku, famózne mayské pamiatky a pestré poznávanie na malom území. Dokonalá kombinácia, ktorá naplní všetky vaše predstavy. More a pláž v Cancúne sú ako z tej najkrajšej pohľadnice. Nad morom sa týči stará pyramída, v dierach v zemi je priezračná voda, v ktorej sa dá kúpať, černošské Belize hrá všetkými farbami a v Guatemale sa týči jedna z najznámejších pyramíd na svete ukrytá v zelenej džungli.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 1 730,00 €

Mexiko, Belize, Guatemala

11 dní
 • Užite si nádherný Karibik a objavte najkrajšie mayské pamiatky
 • Mexická pyramída pri mori a plávanie v priezračnej vode jaskýň hlboko v zemi
 • Šnorchlovanie v azúrovej vode a kúpanie sa s delfínmi
 • Najmenšie hlavné mesto na svete a farebné Belize
 • Nemý úžas pod obrovskou pyramídou Tikal v Guatemale
 

Odlet a prílet do jedného z najznámejších turistických centier sveta. Vitajte v Cancúne na polostrove Yucatán. Transfer do 4* all inclusive rezortu na Playa del Carmen.

Aklimatizácia teplým slnkom, bielym pieskom a tyrkysovým morom. Oddych na plážach Karibiku. Fakultatívne možnosť výletu k jednému zo siedmych divov sveta, pyramíde Chichen Itzá.

Výlet do mesta TULUM. Jediná pyramída na brehu mora a podzemné jaskyne – cenotes. Vedeli ste, že cenotes sú výsledkom dopadu meteoritu, ktorý vyhubil dinosaury?

Čaká nás Belize – najoriginálnejšia a najfarebnejšia krajina amerického kontinentu. Po ceste zastávka v mexickom Felipe Carillo Puerto. Viete, ako sa v Mexiku predáva surové mäso? Aké druhy ovocia, zeleniny a chilli ponúkajú domáci? Dozviete sa. Ochutnáme skvelé čerstvé chilli habanero v polievke na miestnom trhu. Kto sa pridá? BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život.

Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

TIKAL. V mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

Opúšťame Guatemalu a z letiska v džungli odlietame domov.

Prílet do Viedne.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Cancunu a späť z Floresu
 • slovenského BUBO sprievodcu počas poznávacieho programu
 • prepravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • 7x ubytovanie v 4* hoteli
 • 7x all inclusive stravovanie
 • 3x ubytovanie v 3* hoteli
 • všetky letiskové transfery v Mexiku a Guatemale
 • všetky cestné poplatky a miestne dane
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety

Poznámka:

Hotel na Playa del Carmen je : Occidental Allegro/Viva Wyndham all inclusive na 7 nocí

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
31.07.2017
11.08.2017
2 160,00 €
11.08.2017
21.08.2017
2 200,00 €
23.10.2017
03.11.2017
1 730,00 €

Temazcal

Blanka bola Mexičanka nízkeho vzrastu. Uvítala nás vysvetlením priebehu starej Zapotéckej liečebnej kúry zvanej Temazcal. Následne sme vošli do malej, z tehál postavenej miestnosti s…

Peter Droba | BUBO
09
MÁJ
15:16
2017

Donald eres un pendejo


Kubansky exilovy autor Reinaldo Arenas raz povedal, ze jediny rozdiel medzi totalitnym a demokratickym rezimom je ten, ze zatial co v totalite musite drzat jazyk za zubami, ked vas kopu do…

06
APR
16:58
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky pestrá, poď ju objaviť s nami na TOP 10 zájazdoch!

Mrakodrapy New Yorku, národné parky Kanady, pyramídy Mexika, dokonalá Kuba, pamiatky Inkov v Peru, pláže Rio de Janeira, nostalgia Buenos Aires, ľadovce a tučniaky v Chile. Amerika je fantasticky…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0