Nórsko

Krajina fjordov s najkrajšou európskou prírodou môže svojimi scenériami poľahky konkurovať aj Novému Zélandu alebo Patagónii. Morská voda fjordov sa zarezáva hlboko do strmých kopcov. Na úpätí žiaria zelené lesy, na vrchole svieti biely sneh. Farebné drevené domčeky s bielymi okenicami, všadeprítomné vodopády a kľukaté cesty štverajúce sa do výšky. V majáku tu straší, kozí syr chutí sladko a pokojné ticho znie krajšie ako uspávanka.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť klientov
od 1 585,00 €

Nórsko

8 dní
 • Farebné drevené domčeky v Bergene a supermoderná budova opery v Osle
 • Najkrajší aj najdlhší fjord, najväčší ľadovec a studená biela pláž
 • Maják na konci sveta, v ktorom straší a nemotorní trolovia
 • Najdlhší cestný tunel sveta, najstrmšia cesta Nórska, kľukatá Cesta trollov
 • Vyhliadková jazda najkrajšou železnicou aj plavba po fjorde pre deti v cene
 

Odlet do Nórska. BERGEN - mesto ako z Legolandu, učupené medzi siedmimi kopcami. Domy drevených obchodníkov (UNESCO) sú celé krivé, ale predsa stále stoja. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku a odvážnejší aj veľrybu. Zoberiete domov kamarátom losiu, či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani.

Ako vznikajú fjordy si vysvetlíme pri treťom najdlhšom fjorde na svete Hardander (179 km). Náš prvý vodopád Steindalsfossen chodil obdivovať 25 rokov každoročne už nemecký cisár. Príchod do historického hotela v srdci nórskej prírody. Počujete to ticho? Toto je Nórsko.

Po serpentínach najstrmšej cesty Nórska (sklon 18 stupňov) k fjordu Naeroyfjord. Pre záujemcov dvojhodinová plavba po fjorde alebo prechádzka do čarovnej dedinky Bakka. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu vo výške 850 m.n.m. Drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Môžete byť 200 km od mora a voda je slaná? V Nórsku áno. Najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) a pri ňom drevený kostolík v Kaupangeri. Ľadovec Boyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY.

Návšteva najzápadnejšieho cípu Nórska. Atmosféra konca sveta. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa minulý rok niekoľkokrát kúpali. Trúfnete si aj vy? Prechádzka k najslávnejšiemu ľadovcu Nórska Briksdalsbreen. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého. Tu sa zastavil čas. Ticho ruší len hučanie vodopádu.

Smerujeme k najkrajšiemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o trolloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde a prejazd ostrými zákrutami CESTY TROLOV.

Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. LILLEHAMMER – výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Je to už 20 rokov. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Mjosa – najväčšie jazero Nórska, Hamar – najväčšie nórske mesto, ktoré neleží pri mori, a jeho slávna rýchlokorčuliarska hala. Vstupujeme do hlavného mesta Nórska. OSLO a jeho Vigelandov park so sochami zobrazujúcimi život človeka. Ubytovanie v absolútnom centre mesta.

Ulica Karla Johana vedúca ku kráľovskému palácu, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus.

Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery. Rozlúčka s Nórskom a odlet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie v 3* hoteloch
 • raňajky
 • všetky transfery
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • vstupné do jedného múzea v Oslo
 • vláčik na vyhliadku nad Bergenom
 • informačný materiál
 • asistenčné služby CK BUBO
 • poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: plavbu po fjorde Geiranger, jazdu najkrajšou železnicou Nórska

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, poistenie, inú stravu, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla (40 €/ 1 kus) 

Poznámka:

Pevnosť Akershus v Oslo a Frozen

Od tradičných ľudových krojov až po ohromujúce fjordy inšpirovalo Nórsko vzhľad magického sveta Anny a Elsy z rozprávky Ľadové kráľovstvo (Frozen). Hrad našiel svoj vzor v 800 rokov starej pevnosti v Osle, tvorcom sa mimoriadne zapáčili jej tehlové štruktúry a starobylé kamenné schodiská, ktoré dokonale dotvorili zimnú atmosféru. Interiér zámku je zasa kópiou kráľovskej rezidencie Stiftsgården v Trondheime z 18. storočia. Fiktívne mesto Arendelle zasa animátori vytvorili po vzore štvrte Bryggen v Bergene, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mrazivé kráľovstvo dokonale kopíruje Hotel de Glace v kanadskom Quebec City.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
04.07.2017
11.07.2017
1 595,00 €
17.08.2017
24.08.2017
1 695,00 €
13.09.2017
20.09.2017
1 585,00 €

Pohlad z kazatelnice v Norsku

Stali ste uz niekedy na kazatelnici? Nemyslim tym len tak hocijaku kazatelnicu, ale Preikestolen v Norsku. Kto navstivi hlavne mesto ropy v Norsku, ktorym Stavanger bezpochyby je, urcite…

Robert Taraba z BUBO
16
SEP
19:03
2016

Najnorskejsi fjord Geiranger

National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejsie prirodne pamiatky UNESCO na svete, kde patri od roku 2005. Tento 16 km dlhy fjord, ktory je sucastou Storfjordenu - Velkeho fjordu,…

Robert Taraba z BUBO
11
AUG
18:47
2016
Jo Nesbo a autor článku
Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák

20 rokov žijeme Škandináviou a zhrnúť naše topky do jedného článku je priam nadľudská úloha. Ale skúsili sme to. Ktorú škandinávsku krajinu máte najradšej vy?

20 rokov žijeme Škandináviou a zhrnúť naše topky do jedného článku je priam nadľudská úloha. Ale skúsili sme to. Ktorú škandinávsku krajinu máte najradšej vy?

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0