Vietnam, Kambodža

Vietnam, Kambodža

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie Vietnamom zo severu na juh a Kambodžou z juhu na sever. Uvidíte útesy Halong Bay v tvare dračích zubov, cisárske Hue aj dlhočizné tajné tunely, kam sa vojde len malý Vietnamec. Alebo žeby nie? V Saigone sa budete cítiť trochu ako vo Francúzsku a v Hanoji zase ako v Číne. Na koniec to najlepšie – úžasný Angkor Wat v Kambodži obrastený džungľou z filmu Tomb Raider.

Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák Jozef Zelizňák
Spokojnosť zákazníkov
 • Plavba loďkou k dračím zubom Halong Bay
 • Záplava motoriek a bicyklov vo vietnamských mestách
 • Tesné Cuchi tunely, kde si vyskúšame finty vietnamských vojakov
 • Plavba po delte slávneho Mekongu
 • Pohľad z lietajúceho balóna na chrámy Angkoru obrastené džungľou
Zobraziť mapu

Odlet z Viedne.

HANOJ: vitajte v hlavnom meste socialistickej republiky. Privíta nás socha Lenina na námestí, plagáty s komunistickými heslami, Hočiminovo mauzóleum. Pagoda na jednom stĺpe, kam sa chodia modliť Vietnamci, aby zabezpečili zdarný pôrod či počatie svojim blízkym. Šťava z čerstvého kokosového orecha, nádherný Chrám literatúry. V prvej vietnamskej univerzite (je staršia než tá v Bologni či Oxforde) študovali pod záštitou Konfúcia iba tí najlepší. Večera na terase s výhľadom na jazero, kde je pochovaný legendárny meč vietnamského Artuša.

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoke a jej nádherných ostrovčekoch. Vo Vietname sa mladá Slovenka nestratila, stratila sa na Arabskom polostrove.Pol dňa sa budeme plaviť v tomto zázraku prírody medzi skalnatými Dračími zubami originálnou loďou prenajatou iba pre nás. Program je pripravený kvalitnejšie, spíme v Halong Bay hneď pri mori, máme viac času na plavbu a vidíme viac.

Zastavíme sa v špeciálnej hadej reštaurácii, kde tí najodvážnejší skúsia zjesť ešte bijúce srdce hada, ktoré zapijú haďou krvou a žlčou. Neuveriteľný zážitok! Cestujeme okolo sýtozelených ryžových polí s tuctom hrobiek. Ryža je život. Odlet cez niekdajšiu demilitarizovanú zónu na juh. Preleteli sme zo socializmu do kapitalizmu.

HOI AN (UNESCO): romantické mesto čínskych, japonských, portugalských, holandských, anglických a francúzskych obchodníkov s výnimočnou atmosférou. Budeme sa prechádzať ako vo sne, ocitli sme sa v 16. storočí. Domorodý trh, úzke uličky, hodvábne lampióny, vysoká kultúrna úroveň mestečka. Obed v našej BUBU restaurant (3 eurá za miestnu špecialitu a 50 centov za pivo Saigon).

HUE: cisárske mesto (UNESCO), ktoré si napriek vojne zachovalo svoju unikátnosť. Prejdeme cez Poludňajšiu bránu Zakázaného mesta, tak ako chodili mandaríni, slony a samotný cisár a následne prejdeme sieňami a palácmi. kam mohli vstúpiť iba konkubíny a eunusi. Plavíme sa aj po Voňavej rieke, najprv dolu prúdom za bežným životom pri rieke a potom proti prúdu k mostu, ktorý stavala tá istá spoločnosť ako Eiffelovku. Vysvetlíme si, čo je to DMZ a zažijeme nočný rýchlik znovuzjednotenia, ktorý utuží priateľstvá.

Oddych v letovisku NHA TRANG, kde sa s nami budete cítiť ako v Rio de Janeiro. Pred 40 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz si tu odpočinieme my. Padne nám to vhod.

V cene celodenná plavba na okolité ostrovčeky, pre ktoré si francúzski kolonizátori vybrali Nha Trang za miesto svojho oddychu. Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink. A čo si dnes dáte na večeru? Krokodíla? Pštrosa? Morského ježka? Alebo homára? BUBO sprievodca Vás zorientuje a zabezpečí pre Vás ten najlepší gurmánsky zážitok.

Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom.

Prelet do hlavného mesta južného Vietnamu. SAIGON: najväčšie mesto Vietnamu s miliónmi motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí.

Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu. 200 km podzemných tunelov. Zmestíme sa? Ako chutí tapioka, na ktorej prežil Vietcong? Dnes si vysvetlime 3 indočínske vojny, v ktorých Vietnamci porazili Francúzsko, USA aj Čínu. V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto plné kontrastov. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme posledné milióny dongov. Možnosť odletieť domov.

Náročnejšia cesta kvalitným linkovým autobusom k úžasnému chrámu Angkor Wat. (Príplatok za predĺženie v Kambodži – 119 € v 4* hoteloch). Prejdeme po moste cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH. Prehliadka mesta. Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer.

Cesta krížom cez Kambodžu do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so Siamom. SIEM REAP ako bonbónik na záver našej krásnej cesty. Lepšie ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom.

Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy, ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube?

Vyskúšate masáž rybičkami, ktoré Vám ohryzú kožu na chodidlách a domov poletíte s pokožkou ako bábätko?

Prílet do Európy.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • ubytovanie 3* a 4* hoteloch
 • raňajky
 • bohatý program vo Vietname aj v Kambodži
 • nočný presun ležadlovým vlakom
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • vstupné
 • množstvo prehliadok a výletov
 • poistenie proti insolventnosti

Pre deti navyše: výhľad z balóna na chrámy Angkoru 

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu (okrem uvedenej), víza, dva vnútroštátne prelety, poistné

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

 

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 4 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Barma , +3 viac
14 dní
2 720 €
Vietnam , +1 viac

Vietnam, Kambodža

17.10. → 01.11.2018 +20 ter.
16 dní
2 280 €

D Dagmar Stará

 
Vážení v BUBO,
před několika dny jsem se vrátila z uvedeného zájezdu velice spokojená, přímo nadšená.
Jsem letitá důchodkyně, lecos jsem procestovala. Tento úchvatný, velmi dobře organizovaný
zájezd předčil veškerá moje očekávání. Velkou měrou, jak jsme se shodli s ostatními účastníky,
k tomu přispěla osobnost průvodce - pana Samuela KLČE. Byl vynikající, řekl nám toho hodně
zajímavého navíc, a zodpověděl dopodrobna jakoukoliv otázočku účastníků. I po stráce orga-
nizační a hlavně společenské je to člověk jedničkový. Během prvních dnů se mu podařilo
stmelit 8 Čechů a 25 Slováků v báječnou partu. Když jsme si např. o Silvestrovské půlnoci ne-
chali zahrát a také zazpívali hymny, tak místní i obsluha oněměli. Všechny naše zážitky včetně
návštěvy khmérské vesnice a školy jsou velice silné.
Já osobně nezapomenu na krásná Samuelova slova, která pronesl při přípitku k mým 75tinám.
Daroval mi tričko a už vaší CK dělám reklamu ! Prostě SAMO je dokonalost SAMA.
S přáním pěkného dne
Dagmar Stará


 • 1 / 1