Veľká noc na Golgote s Ľubošom Fellnerom

Izrael, Palestína, Jordánsko

Veľká noc tam kde má byť. Exkurz do dejín ľudstva, ale aj do súčasnosti. Zažite veľký piatok pri Božom hrobe, vyskúšajte najlepšie izraelské víno, prespite v kibbutze a dotknite sa novodobého divu sveta v Petre. Beduínske príbehy a aktuálne filmy spoznáte vo Wadi Rum a na záver sa necháte unášať Mŕtvym morom. Pridajte si k tomu doprovod Luboša Fellnera a máte jeden geniálny zájazd.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018

Izrael, Palestína, Jordánsko

-
Termíny a ceny Zájazd vypredaný

* Ľuboš už Veľkú noc v Jeruzaleme zažil a teraz pre Vás pripravil vskutku geniálnu cestu - prečítajte si program!

* Veľký piatok pri božom hrobe a veľkonočný pondelok v Petre

* Blízky východ úplne inak

Zobraziť mapu

Prehliadka neuveriteľne zachovalej križiackej pevnosti v Akko (2 hod.), Kávička s kardamonom alebo čerstvá šťava z granátových jabĺk, rybí trh a atmosféra ako vystrihnutá s románov o Oriente, presun k brehu Genezaretskeho jazera (1 hod.).

Okolo Genezaretského jazera sa pozrieme na miesta kde žil učil Ježiš Kristus, namočíme si nohy a nakŕmime rybičky v biblickej rieke Jordán na krstnom mieste Yardenit, Pozrieme sa na miesto zázračného rozmnoženia chleba a rýb v Tabghe a poprechádzame sa po vykopávkach mesta Kafarnaum , kde Ježiš urobil učil v Bielej synagóge a vzkriesil dcéru správcu Yaira. Spod hladiny mora (jazero je 200 metrov pod morov) vystúpime do mesta Qatzrin na Golanské výšiny, kde navštívime vinárstvo s ochutnávkou kóšer vín, pre deti môže byť lákadlom návšteva neďalekej čokoládovej manufaktúry, kde si môžu vyrobiť vlastnú čokoládu alebo lozenie po tankoch izraelskej armády, ktoré sú roztrúsené len tak popri ceste, Presun na Mt. Bental, kde sa temnými chodbami bunkra na bývalej základni izraelskej armády dostaneme na post pozorovateľov OSN, s ktorými sa môžeme porozprávať o súčasnej situácii v DMZ (demilitarizovanej zóne) medzi Izraelom a Sýriou, pohľad na 2 km vzdialenú Quneitru v Sýrii, kávička a koláčik v Cofee Annan, kaviarničke v oblakoch a obed/večera v košer reštike v moshave Ramot – steaky z miestneho dobytka, chovaného na mínových poliach.

Návšteva Hamat Gader, vodného parku s horúcimi prameňmi založeného pred 1800 rokmi Rimanmi a krokodílej farmy (vstupné cca 22 EUR) (3 hod.) presun cez Západný breh a checkpoint do Júdei (2 hod.). Po ceste krátka zastávka na Palestínskom autonómnom území v Jerichu, najstaršom meste na svete, ochutnávka miestneho ovocia (¾ hod.) a pohľad na Horu pokušenia, kde Ježiš 40 dní odolával diablovi. Obed na brehu Mŕtveho mora v kibbutzi v Qumráne, krátky film a prechádzka po pozostatkoch kolónie Eséncov, ktorí nám zanechali zvitky od Mŕtveho mora (1,5 hod.), výstup z „nadmorskej“ výšky 425 m pod úrovňou mora do hlavného mesta a posvätného Jeruzalema (¾ hod.), ktorý leží v Júdskych horách (cca 700 m.n.m.), večerná prechádzka Starým mestom k osvetlenému Múru nárekov, dych tisícročí, ale aj prvé dotyky s realitou blízkovýchodnej politiky a súčasného života.

Pešia prechádzka po Starom Meste – vyčerpávajúci výklad a pohľad na Chrámové návršie s mešitou Al Aksá a Chrámom skaly, miesto bývalého Šalamúnovho chrámu, o ktoré sa sporia ako o najsvätejšie miesto dve veľké náboženstvá, detailná prehliadka najsvätejšej kresťanskej pamiatky Chrámu Božieho Hrobu, židovská štvrť a hora Sion, o 15:00 veľká procesia po Via Dolorosa, večer začiatok shabatu a oslava Pesachu, najväčšieho židovského sviatku pri Múre nárekov.

Olivová hora a Getsemanská záhrada, miesto Judášovej zrady, miesto posledného spočinutia Panny Márie. Spoločne zídeme dole Olivovou horou s pohľadom na cintorín, ktorý vstane ako prvý v súdny deň. Údolie Kidrón a panoráma Jeruzalemu, Betlehem – Pastierske polia, odkiaľ sa šli pastieri pokloniť narodenému Ježiškovi, Bazilika narodenia Ježiša Krista, najstarší funkčný kostol na svete, Manger Square, Jaskyňa mlieka s kúskom Slovenska v Palestíne. Múr, checkpointy a tvrdá realita, ale aj najlepší humus na svete, beduínsky obed v stane (cena 20 USD/osoba), večer pre záujemcov veľkonočná bohoslužba.

Po skorých raňajkách sa spustíme do hlbokého údolia Mŕtveho mora a ideme priamo k rieke Jordán. Ideme oblasťou kde bola biblická Sodoma a Gomora. Dramatický hraničný prechod medzi Izraelom a Jordánskom a pomaly sa dostaneme do reality tejto oblasti. Po absolvovaní všetkých formalít nás čaká Jordánsko. Transfer do legendárneho mesta Petra.

Mojžišov príbeh je živý aj tu, keďže tu podľa príbehu udrel palicou do skaly a vytryskla voda. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliada Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke Deir. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách.

Z Wadi Musa sa presunieme (cca 1,5 hod.) na najjužnejší bod našej cesty po stopách Mojžiša, do údolia Wadi Rum s nádhernou púštnou scenériou, kde pre 100 rokmi pôsobil aj T. E. Lawrence a kde sa na sekundu staneme beduínmi aj my, keď sa povozíme po púšti a navštívime týchto pôvodných obyvateľov krutej púšte. Púštnou diaľnicou sa presunieme k Mŕtvemu moru (4 hod.).Doprajte su vyššiu úroveň ubytovania v hoteli Kempinski Ishtar a zažite luxus na brehu Mŕtveho mora (fakultatívne).

Konečne oddych pri Mŕtvom mori v luxusnom rezorte, kde si v púšti vychutnáme chladené nápoje a vykúpeme sa nielen v hotelovom bazéne, ale aj vo vodách Mŕtveho mora, kde sa naozaj nedá utopiť, iba sa vyvaľovať na hladine. Fakultatívny výlet na horu Mt. Nebo a na Baptism place, alternatívne miestu krstu na rieke Jordán. Je toto práve tým miestom kadiaľ sa prehnal ohnivý koč proroka Eliáša?

Rozlúčka s Jordánskom, transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 9x  ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3* v izbách pre dve osoby ( max 2 dospelé osoby a 2 deti do 15 rokov)
 • 9 x raňajky
 • privátnu dopravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • 2 x večera
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • letiskové transfery v Jordánsku
 • tajné BUBO informácie
 • miestnych sprievodcov podľa potreby
 • jordánske víza a ich vybavenie
 • ochutnávku kóšer vína

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky cca 265 eur, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií  130 eur/91 euro deti (exkluzívna cena iba pre BUBO a zahŕňa vstupné do: Petry, Wadi Rum,Jericho, Qumrán, Akko, milodary do chrámov, prepitné,hraničné),  doplatok Kempinski viď Kalkulácia zájazdu, cestovné poistenie a individuálne výdaje

Zájazd trvá o 3 dni dlhšie

Termín je exponovaný - presne na Veľkú noc

Zamerané na maximálne zážitky (nezažili ani tí, čo už v Izraeli boli)

Gurmánske hody včítane návštevy viníc s ochutnávkou + steaky z mínové poľa

Miesto narodenia aj smrti Ježiša

Návšteva najstaršieho mesta na svete

Trekking k Aaronovej (brat Mojžíša) hrobke – (zatiaľ idú traja)

Oddych na najnižšom mieste našej planéty

Petrou ako Indiana Jones

Najkrajšou púšťou ako beduíni

Židovský sviatok Pesah naživo

Sprievodca Ľuboš Fellner a jeho deti

Poznámka:

Zdravie: Na cestu nie je žiadne povinné očkovanie. 

Počasie: Očakávame príjemné letné teploty okolo 26 stupňov ideálne na poznávanie

Doprava: Priame lety spoľahlivými Austrian airlines.

Termíny a ceny

Termín Stav Cena  

Odporúčame

Francúzska Guyana , +4 viac
13 dní
5 580 €
Jordánsko
5 dní
690 €


 • 1 / 0