Alžírsko na doraz s all inclusive

Africká lahôdka z našej kuchyne. Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe, ale v severnej Afrike. Európa bola pre Rimanov nepodstatná, zato krajiny južne od Ríma boli zdrojom jeho bohatstva. Presvedčte sa sami o nádhere, ktorá tu ostala a kultúre, ktorá formovala tú rímsku. Antikou dýchajúce mestá na pobreží, kam by sa hneď dnes mohla nasťahovať rímska rodina. Lokálny berbersko arabský kolorit, ktorý formuje Stredozemné more a púšť. Na juhu Alžírska sa ponoríme do mora piesku,ktoré sa volá Sahara. Tu vládne silnejší a spravodlivosť je čistá. Modré turbany Turageov, ktoré poznajú každé zrnko piesku. Scenérie pri ktorých fotoaparát nechce prestať fotiť, hory, oázy, ktoré sa ako fatamorgány vynárajú z pieskového kráľovstva.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 490,00 €

Alžírsko

12 dní
 • Podporujeme trvalo udržateľný turistický ruch
 • Rímska ríša naživo
 • Jediná CK v južnej Sahare
 • Pýtajte si referencie
 

Odlet z Európy do najväčšieho afrického štátu Alžírska. Hlavné mesto ALŽÍR nás víta so svojím francúzskym koloniálnym šarmom. Islam sa mieša s aristokratickou Európou.

Výlet do mesta Tipasa (UNESCO). Kde by ste hľadali tie najkrajšie rímske, grécke, fenické či púnske pamiatky? Cestou si budeme rozprávať známe príbehy z čias púnsko- rímskych vojen, o Hanibalovi, ale aj o najznámejších námorníkov Feničanov. Amfiteáter, kresťanská bazilika zo 4. storočia, rímske fórum, múzeum. Prehliadka kresťanskej hrobky Kbor Roumia – veľké kráľovské mauzóleum. Antika v Alžírsku patrí medzi klenoty a bez zástupov turistov. Večera v Alžíri v historickom hamame z čias Osmanov.

Skorý ranný let do Oranu. ORAN založený arabskými obchodníkmi na pobreží Stredozemného mora. Prečo je tu cítiť španielsku architektúru? Pozrieme si pevnosť sultána Abou Hassana, Beyov palác, ale aj zaujímavú radnicu. Okolo obeda odchod do Tlemcen do bývalého kráľovstva. V moslimskej krajine kresťanské pamiatky? Čo tu robili Ariáni? Počuli ste niečo o Vandaloch? Mešita Bel Hassana, veľká mešita, ale aj archeologické pamiatky Mansourah. Noc v historickom centre Tlemcenu.

Návrat do Oranu a dokončenie prehliadky. Následne letecký presun. GHARDAIA: jedno z piatich saharských miest pod patronátom UNESCO.

Prehliadka údolia Mzab s tradičnými dedinami. Datľové háje, oázy, pohodové dva dni plné intenzívnych zážitkov. Pokúsime sa dostať do dediny Beni Isguen, ktorá je uzavretá pre cudzincov a chce si uchovať svoju kultúru.

Presun do mesta CONSTANTINE, ktoré si zvolil aj númídsky panovník Syphax za svoje hlavné mesto. Každý deň nás čaká iná kultúra, iné pamiatky... Prejdeme do mesta na kopci cez zaujímavý most a následne si pozrieme palác Ahmeda Beya, ale aj rímske pamiatky v Tiddise s víťazným oblúkom.

Vrchol nášho zájazdu. Rímske mesto TIMGAD (UNESCO) založené cisárom Trajánom. Tu nebudete potrebovať žiadne nákresy, ako vyzeralo mesto v staroveku. Všetko krásne zachované. Veľká knižnica, ktorá sa vyrovná tej Efezskej, víťazný oblúk Trajána, bazilika, kolonády, amfiteáter, kúpele... Poobede ďalšia rímska špecialitka. Pevnosť Lambaesis. Krásny antický deň a vy už viete, prečo Traianus bol taký úspešný cisár. Prenocovanie v Batna.

Rímsko-berberské mesto DJEMILA (UNESCO) s najzachovalejším amfiteátrom v Alžírsku. Tieto dni Vám dajú dokonalý prehľad s naším sprievodcom o celom starovekom svete v severnej Afrike. Presun do Alžíra a prenocovanie.

Transfer na letisko a odlet/prílet domov, alebo pokračovanie na juh krajiny. Smerujeme k líbyjským hraniciam do oázy DJANET.

Našimi prenajatými džípmi smerujeme do málo navštevovanej časti Sahary. Uvidíme kaňon D´In Djarena, široké údolie EL Biredj, oranžové duny Moul el Naga, skalné umenie v In Zouatane, červené duny Tin Merzouga, maľby v Oued Amais.

Návrat do Djanet. Posledné suveníry, datle, fotky a posledná večera. Kúpite si cheche?

Odlet a prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • vnútroštátne prelety v rámci Alžírska
 • ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách*
 • alžírske all inclusive stravovanie ( plná penzia a nealko nápoj ku každému hlavnému jedlu, pitný režim 1l balenej pitnej vody denne)
 • letiskové transfery v Alžírsku
 • program podľa popisu
 • vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií
 • miestne dane a poplatky
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • organizačné zabezpečenie víz
 • asistenčné služby CK BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, cestovné poistenie

Poznámka:

Pre komfortnejších klientov je tu možnosť vybrať si aj kratšiu 10 dňovú verziu.

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.11.2017
26.11.2017
3 490,00 €

Sahara-najlepsia expedicia:)

6 dnova expedicia po Sahare nedaleko Libyjskych a Nigerskych hranic v krajine tuaregov, kde sme nielen videli ale aj zazili intenzivne zazitky, ktore nam nikdy nezdevalvuju. Uz presli jemne…

28
MÁJ
15:02
2015

Salamalejkum

Salamalejkum z expedície po Sahare v Alžírsku. V krajine Tuaregov, piesočných dún a skál, ktoré sa vyrovnajú Monument Valley. 80 km od Líbye, 100 od Nigeru. Napíšeme viac, keď prídeme.

25
MÁJ
10:46
2015
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0