Alžírsko na doraz s all inclusive

Alžírsko

Africká lahôdka z našej kuchyne. Málo ľudí vie, že najkrajšie rímske pamiatky nie sú v Európe, ale v severnej Afrike. Európa bola pre Rimanov nepodstatná, zato krajiny južne od Ríma boli zdrojom jeho bohatstva. Presvedčte sa sami o nádhere, ktorá tu ostala a kultúre, ktorá formovala tú rímsku. Antikou dýchajúce mestá na pobreží, kam by sa hneď dnes mohla nasťahovať rímska rodina. Lokálny berbersko arabský kolorit, ktorý formuje Stredozemné more a púšť. Na juhu Alžírska sa ponoríme do mora piesku,ktoré sa volá Sahara. Tu vládne silnejší a spravodlivosť je čistá. Modré turbany Turageov, ktoré poznajú každé zrnko piesku. Scenérie pri ktorých fotoaparát nechce prestať fotiť, hory, oázy, ktoré sa ako fatamorgány vynárajú z pieskového kráľovstva.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 3 490 €

Alžírsko

12 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd
 • Podporujeme trvalo udržateľný turistický ruch
 • Rímska ríša naživo
 • Jediná CK v južnej Sahare
 • Pýtajte si referencie
Zobraziť mapu

Odlet z Európy do najväčšieho afrického štátu Alžírska. Hlavné mesto ALŽÍR nás víta so svojím francúzskym koloniálnym šarmom. Islam sa mieša s aristokratickou Európou.

Výlet do mesta Tipasa (UNESCO). Kde by ste hľadali tie najkrajšie rímske, grécke, fenické či púnske pamiatky? Cestou si budeme rozprávať známe príbehy z čias púnsko- rímskych vojen, o Hanibalovi, ale aj o najznámejších námorníkov Feničanov. Amfiteáter, kresťanská bazilika zo 4. storočia, rímske fórum, múzeum. Prehliadka kresťanskej hrobky Kbor Roumia – veľké kráľovské mauzóleum. Antika v Alžírsku patrí medzi klenoty a bez zástupov turistov. Večera v Alžíri v historickom hamame z čias Osmanov.

Skorý ranný let do Oranu. ORAN založený arabskými obchodníkmi na pobreží Stredozemného mora. Prečo je tu cítiť španielsku architektúru? Pozrieme si pevnosť sultána Abou Hassana, Beyov palác, ale aj zaujímavú radnicu. Okolo obeda odchod do Tlemcen do bývalého kráľovstva. V moslimskej krajine kresťanské pamiatky? Čo tu robili Ariáni? Počuli ste niečo o Vandaloch? Mešita Bel Hassana, veľká mešita, ale aj archeologické pamiatky Mansourah. Noc v historickom centre Tlemcenu.

Návrat do Oranu a dokončenie prehliadky. Následne letecký presun. GHARDAIA: jedno z piatich saharských miest pod patronátom UNESCO.

Prehliadka údolia Mzab s tradičnými dedinami. Datľové háje, oázy, pohodové dva dni plné intenzívnych zážitkov. Pokúsime sa dostať do dediny Beni Isguen, ktorá je uzavretá pre cudzincov a chce si uchovať svoju kultúru.

Presun do mesta CONSTANTINE, ktoré si zvolil aj númídsky panovník Syphax za svoje hlavné mesto. Každý deň nás čaká iná kultúra, iné pamiatky... Prejdeme do mesta na kopci cez zaujímavý most a následne si pozrieme palác Ahmeda Beya, ale aj rímske pamiatky v Tiddise s víťazným oblúkom.

Vrchol nášho zájazdu. Rímske mesto TIMGAD (UNESCO) založené cisárom Trajánom. Tu nebudete potrebovať žiadne nákresy, ako vyzeralo mesto v staroveku. Všetko krásne zachované. Veľká knižnica, ktorá sa vyrovná tej Efezskej, víťazný oblúk Trajána, bazilika, kolonády, amfiteáter, kúpele... Poobede ďalšia rímska špecialitka. Pevnosť Lambaesis. Krásny antický deň a vy už viete, prečo Traianus bol taký úspešný cisár. Prenocovanie v Batna.

Rímsko-berberské mesto DJEMILA (UNESCO) s najzachovalejším amfiteátrom v Alžírsku. Tieto dni Vám dajú dokonalý prehľad s naším sprievodcom o celom starovekom svete v severnej Afrike. Presun do Alžíra a prenocovanie.

Transfer na letisko a odlet/prílet domov, alebo pokračovanie na juh krajiny. Smerujeme k líbyjským hraniciam do oázy DJANET.

Našimi prenajatými džípmi smerujeme do málo navštevovanej časti Sahary. Uvidíme kaňon D´In Djarena, široké údolie EL Biredj, oranžové duny Moul el Naga, skalné umenie v In Zouatane, červené duny Tin Merzouga, maľby v Oued Amais.

Návrat do Djanet. Posledné suveníry, datle, fotky a posledná večera. Kúpite si cheche?

Odlet a prílet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy class
 • vnútroštátne prelety v rámci Alžírska
 • ubytovanie v 3* hoteloch v dvojposteľových izbách*
 • alžírske all inclusive stravovanie ( plná penzia a nealko nápoj ku každému hlavnému jedlu, pitný režim 1l balenej pitnej vody denne)
 • letiskové transfery v Alžírsku
 • program podľa popisu
 • vstupné do všetkých pamiatok a atrakcií
 • miestne dane a poplatky
 • BUBO sprievodcu
 • organizačné zabezpečenie víz
 • asistenčné služby BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, cestovné poistenie

Poznámka:

Pre komfortnejších klientov je tu možnosť vybrať si aj kratšiu 10 dňovú verziu.

Zdravotné odporúčania: 

Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.11.2018
24.11.2018
3 490 €
Základná cena 3490 €
Letiskové poplatky 500 €
Spolu 3 990 €
15.05.2019
26.05.2019
3 490 €
Základná cena 3490 €
Letiskové poplatky 500 €
Spolu 3 990 €
26.11.2019
07.12.2019
3 490 €
Základná cena 3490 €
Letiskové poplatky 500 €
Spolu 3 990 €

Odporúčame

Burkina Faso , +2 viac
12 dní
2 640 €
Juhoafrická republika , +3 viac
16 dní
4 720 €


 • 1 / 0