Guyany, Kolumbia, Galapágy s Ľ. Fellnerom

Francúzska Guyana, Surinam, Guyana, Ekvádor, Kolumbia

Neuveriteľný program! Escobar vs. Darwin. Spanilá cesta najmenej navštevovanými oblasťami Ameriky. Katamaranom na ostrovy, kde väznili slávneho Motýľa. Amazonskí Indiáni a amazonska džungľa – to, čo nikto iný neuvidí! V Kolumbii ideme vyslovene po stopách drogových kartelov a Pabla Escobara – opäť to, čo nikto iný neuvidí! Neuveriteľné letecké spojenia! Záverečný oddych na Galapágoch je absolútne v štýle tejto krátkej a unikátnej cesty.

Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner
Novinka
Novinka
2018
od 5 580 €

Francúzska Guyana, Surinam, Guyana, Ekvádor, Kolumbia

13 dní
Termíny a ceny Zájazd vypredaný
 • Pôvodné etniká amazonskej džungle a streľba z fúkačky
 • Privátne lietadlo k vodopádu Kaieteur a business class Air France/ KLM
 • 5* hotel na rovníku (Stred sveta) v cene
 • Medellín, Pablo a sexy Kolumbia
 • Galapágy v cene (3x let, vstupy, ubytovanie, strava)
 • Skúsenosti Ľuboša Fellnera

Podvečerný odlet 15.8. do Paríža a transfer z letiska Charles de Gaulle na letisko Orly.

Odlet z Európy do Južnej Ameriky, do prvého z troch štátov, z ktorých každý si nesie iné európske dedičstvo. Francúzi, Holanďania, Briti. Prílet do CAYENNE, hlavného mesta Francúzskej Guyany už o 14.40. Sme v jednom z 26 regiónov Francúzska a platíme naďalej eurom. Avenue Général de Gaulle a úvodný tropický drink v bar des Palmistes, ktorý je najlepším v meste sídliaci v najkrajšej koloniálnej budove štátu a fungujúci od roku 1830. Zdá sa, že byť kolonialistom nebolo až také zlé. Kupovali ste niekedy zlato z bane priamo z džungle? Váš sprievodca je tu ako doma a zoberie vás ďalej než si trúfnu iní. Aklimatizácia šokom!

Hlavným programom je plavba na Ostrovy spásy. Tu našli spásu pred maláriou a krvilačnými indiánmi prví francúzski prisťahovalci. Potom tu však Francúzi otvorili prvú trestaneckú kolóniu... Ak poznáte príbeh Henryho Charriéra, viete, čo tu väzňov kedysi čakalo. Diablov ostrov, Ostrov svätého Jozefa a Kráľovský ostrov. Prechádzame opustenými väzenskými kobkami. Sme tu sami. Atmosféra nám pripomína kambodžský Angkor Wat. Ohromný zážitok. Obed s pikantným kajenským korením, diabolským rumovým kokteilom a s výhľadom na celý ostrov. Tí najodvážnejší sa aj okúpu, no pozor na žraloky! Ľuboš tú pozná peknú zátoku. Uvidíme opice? Dnes ešte stihneme kozmodróm Európskej vesmírnej agentúry, ktorý je po myse Canaveral na Floride druhým funkčným miestom odletov raketoplánov našej planéty. Odfotíte sa s nádhernou obrovskou raketou! St. Laurent du Maroni, kadiaľ do francúzskej kolónie prichádzali trestanci a prehliadka opustených budov.

Poriadne dobrodružstvo graduje. Prenajatým člnom sa preplavíme cez rieku Marowijneriver, kde nás v plavkách a obmotaný len uterákom víta surinamský colník. Od dnes jazdíme vľavo. V Suriname sa venujeme téme Amazonská džungľa a amazonskí Indiáni. Vedeli ste, že Guyanská panva je najstarším geologickým útvarom kontinentu? Vyrážame smerom do džungle, mimo serióznu civilizáciu a hľadáme pôvodných predkolumbovských obyvateľov – Indiánov. Podarí sa nám zachytiť portréty ich pomaľovaných tvárí? Naučíte sa loviť fúkačkou? Najeme sa s Indiánmi z jedného taniera? Nebojte sa! Dezinfikujeme rumom. Zistíme, ako žili kedysi a ako žijú dnes. Ľuboš Indiánov nafotil v domorodom oblečení pred pár rokmi, odvtedy s nimi udržiava kontakt a sľúbil, že sa vráti. Teraz je tá chvíľa. Pred nami tu nebol žiaden Slovák. Prispôsobíme sa aktuálnej situácii a priechodnosti ciest. Toto je cesta do neznáma.

PARAMARIBO, hlavné mesto najmenšieho suverénneho štátu kontinentu –Surinamu. Vyzerá ako Amsterdam postavený z náhradných dielov. Toto drevené fascinujúce mesto je pod ochranou UNESCO. Holanďania preniesli do džungle svoju, ale aj indonézsku (taktiež bývalá holandská kolónia) kultúru a ulice pomenovali názvami ako Onafhankelijksplein, či Jodenbreestraat. Mesto je slávne aj jedinečným mixom národností a rás. Stretli sa tu Holanďania, Číňania, Indovia a kreoli s toleranciou, ktorá je na každom kroku. V šestnástom storočí sem pápež vyhnal židov. Dnes tu mešita stojí vedľa synagógy, ktoré si spolu dokonca delia parkovisko. Nádherný drevený katolícky kostol svätého Petra a Pavla je najväčšou drevenou stavbou v Južnej Amerike.

Dvadsaťminútový trajekt cez ďalšiu mohutnú rieku a sme v tretej krajine našej cesty. Guyanská kooperatívna republika, bývalá BRITSKÁ GUYANA je dnes už nezávislý štát. Prechod východnou Guyanou so štyrmi druhmi mangrovníkov. Čaká nás drsný GEORGETOWN na brehu mohutnej rieky Demerara, podľa mnohých najkrajšie hlavné mesto Južnej Ameriky. Zeleň, parky a britská architektúra, akú nikde inde na kontinente nenájdete. Anglikánska katedrála svätého Juraja, trh Stabroek Market, neogotická radnica, najvyšší súd a parlament. To všetko ako vystrihnuté z Londýna. Na večeru palak paneer či malai kofta, alebo ostanete pri morských špecialitách?

Ďalší vrchol našej cesty. Fakultatívny let prenajatým lietadielkom k skrytým drahokamom guyanskej prírody, k vodopádom Kaieteur, ktoré patria k najvyšším single-drop vodopádom na svete. Po hodinovom lete pristávame uprostred rýdzej džungle. Vodopády sú päťkrát vyššie než Niagary, ale nie sú tu hordy turistov! Toto je Amazonka ako z Hollywoodu. Obrovský zážitok, po ktorom pokračujeme ďalej do Georgetownu.

Odlet 22.8. z Georgetown o 14:39.do Medellínu, letom, ktorým lietal aj Pablo Escobar. Pristávame o 22.40 a džungľu sme vymenili za Andy, všetko sa totálne zmenilo. 5K: Kordilieri - korenie – káva – kokteily – kokaín. Kvalitná kamera sa bude hodiť! Ubytovanie v slušnom hoteli v Medellíne. BUBO bolo v Medellíne v roku 2016 a Ľuboš Fellner bol oprášiť kontakty v Kolumbii v máji 2018 iba pár mesiacov pred touto cestou. No to, čo sa podarí, bude závisieť od aktuálnej situácie. Prvý večer sa neodporúča vychádzať z hotela von.

Pozrite si seriál Narcos, lebo toto presne ideme zažiť! Stretnutie s našou spojkou. Chceme vidieť viac než iní a dozvedieť sa, ako žili drogové kartely kedysi a ako žijú dnes. Každopádne začneme cestou lanovkou do štvrte, ktorú vybudoval Pablo Escobar. Fotoaparáty a cennosti sme nechali na hoteli. Dvojhodinová cesta k ohromnej vile, kde žil Pablo Escobar, prehliadka. Poobedie a večer nechávame na stretnutia s bossmi drogových kartelov. Ako to, že je Kolumbia stale najväčší producent kokaínu na svete? Keď nie je Pabla, komu idú tie ohromné peniaze? Bezpečnosť nám zabezpečia naše kontakty na vládnej úrovni. Večera v najluxusnejšej reštaurácii mesta, kde si pochutnával aj Pablo. Program je fakultatívny a uskutoční sa iba v prípade ak vieme zaručiť v danej chvíli bezpečnosť.

Ďalší deň s narkobarónmi. Toto je unikátna časť našej cesty. My chceme zažiť skutočnosť! Ide o objavný deň, kedy máme voľno na osobné objavovanie. Úžasné jedlo, diskotéky, Shakira, Marques a Bottero. Večerný odchod autobusom cez Andy je ďalším lokálnym a silným zážitkom!

25.8 skorý ranný príchod do Bogoty položenej vo výške Lomnického štítu. Vedeli ste? Kolumbia je najväčším producentom smaragdov a kokaínu na svete, druhým najväčším producentom kávy na svete a tretím najväčším výrobcom ženskej bielizne. Rýchla prehliadka zaujímavého centra Bogoty so sprievodcom, ktorý je tu ako doma. Poobedný (14:17) odlet Bogota – Quito a hodinový transfer do hmlového pralesa. Tu sa ubytujeme vo vidieckej vile, kde si dáme domácu večeru u našich kamarátov. Ekvádoru sa takto dostaneme pod kožu. Odbehnete si 2 km k vodopádu v sprievode desiatich druhov kolibríkov? Alebo sa prejdete tropickou záhradou kúsok od rovníka? Klienti, ktorí cestujú na kratšiu verziu odlietajú tento večer z Bogoty domov.

Ranný odlet na Galapágy, alebo odlet domov. Štyri dni, tri noci na Galapágoch. Tu si konečne oddýchneme, aj keď aktívne. Následne sa nalodíme sa na náš katamaran a prejdeme niekoľko ostrovov, ktoré sa nazývajú aj prírodným laboratóriom našej planéty. Spánok na katamarane, jedlo v cene.

Galapágy, spánok na katamarane. Plavba na miesto, kde vznikla evolučná teória pána Darwina. Za túto cenu Galapágy nikto nikdy už nezrealizuje.

Galapágy, spánok na katamarane.

Prekrižujeme katamaranom rovník? Ak nie, tak to musíme napraviť po návrate do Quita. Prehliadka jedného z najpokojnejších juhoamerických miest. MITAD DEL MUNDO – stred sveta. Áno, stojíte priamo na rovníku! Ubytovanie v kvalitnom hoteli, posledné suveníry. Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku do Cayenne a späť z Quita v economy class
 • prelet Georgetown – Medellín
 • prelet Bogota – Quito
 • prelet Quito – Galapágy a späť
 • 6 x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
 • 3 x ubytovanie na katamarane s plnou penziou
 • 2 x ubytovanie u Indiánov a v džungli
 • 1 x ubytovanie vo vidieckom dome
 • 5* hotel v Quito
 • nabitý a kvalitne pripravený program
 • katamaran na Ostrovy spásy ako aj celodenný výlet na ostrovoch
 • prenajatú loď cez rieku Marowijneriver
 • trajekt cez rieku Courantyne 
 • prenajatú doprava Cayenne – Kourou a Kourou – St. Laurent
 • prenajatú dopravu Albina – Paramaribo
 • prenajatú dopravu Paramaribo – Nickerie
 • prenajatú dopravu Skeldon – Georgetown
 • prenajatú dopravu z/na letiská 12x
 • prenajatú dopravu k trajektom 4x
 • 1x nočnú jazdu cez Andy (luxusný autobus)
 • výlet k amazonským Indiánom do ich dediny
 • výlet do pralesa v Suriname včítane ubytovania
 • slovenského BUBO sprievodcu Ľuboša Fellnera
 • Ingala kartu na Galapágy
 • prehliadku Quita s miestnym sprievodcom včítane návštevy Stredu sveta
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, jazdu na koni, víza, stravu (na Galapágoch je plná penzia v cene), fakultatívne výlety, vstupné do pamiatok a atrakcií.

Kratší termín sa končí v Bogote a NEPOKRAČUJE do Ekvádoru a na Galapágy!

V čom je cesta iná:

Chceme uloviť viac zážitkov na ktoré iným chýba

 1. energia
 2. peniaze
 3. kontakty
 • Viac Amazónskeho pralesa v Guyanách
 • Viac zo života amazonských Indiánov
 • Viac zo života Pabla Escobara a Narcos
 • Viac z lokálneho života v Ekvádore

  Ako to chceme zrealizovať?
  1. Tým, že sem BUBO začalo realizovať cesty ako prvé mnoho rokov pred ostatnými, vieme za kratší čas vidieť viac = väčší profesionalizmus
  2. Tým, že Ľuboš Fellner osobne túto oblasť dobre pozná a naši partneri si ho vážia, počúvajú aj jeho snahu o dosiahnutie unikátnych zážitkov, ktoré ešte pre nikoho nikdy nerobili
  3. Ísť hlbšie po stopách Pabla Escobara nám pomáha aj honorárny konzul Kolumbie a Ľuboš Fellner tu (v Kolumbii) bol posunúť veci vpred osobne v máji 2018
  4. Kvalitnejší Ekvádor nám pomáha naša dlhoročná partnerka, cez ktorú  BUBO realizuje do Ekvádoru charitu mnoho rokov. Veci pre Ľuba robí nielen preto, že BUBO je významným obchodným partnerom, ale od srdca.

Poznámka:

Pre koho je cesta určená? Pre toho, kto sa nezľakne, ak si prečíta program. Lahôdka pre hŕstku skúsených cestovateľov. Oddýchnete si od klasických turistických atrakcií a máte šancu objaviť a zažiť to, čo sa ešte nepodarilo žiadnemu Slovákovi! O to nám ide. Nikto z partie neberie drogy, okrem cigár a rumu.

Nezľakneme sa bossov drogového kartelu ani Indiánov? Ľuboš Fellner na cestu berie aj svojho osemnásťročného syna (je slušne scestovaný) a nebude riskovať príliš. Riskujeme to, či sa nám podarí každý zážitok záverovať – záleží to od nás. Keď sa nepokúsime, nemáme šancu zažiť niečo unikátne. Pešie túry nerealizujeme, ale cesta je náročná. Počet miest je striktne obmedzneý na 11 – počet miest, ktoré máme na katamarane na Galápagoch.

Luxus? Vyberte si iný zájazd. Každý deň spíme v hoteli až na jednu noc u Indiánov a jednu noc v džungli. V Guyanách rátajte s dlhými presunmi po nekvalitných cestách. Lokálno ochutnáme v nočnom presume Medellin – Bogota a pri spánku v lokálnom dome v Ekvádore. No ide o prekvapujúco kvalitné služby, ktoré sú súčasťou nášho zážitku. Na Galapágoch spíme tri noci na našom jednoduchom katamarane. Ak chcete luxusné Galaágy, treba ísť inokedy. V Quite na konci cesty strávime noc v hoteli typu Hilton či Sheraton, alebo lepšom. Radi vám zabezpečíme let triedou biznis či let prvou triedou.

Zdravotné odporúčania: 
Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 5 voľných strán z toho 1 dvojstrana.

Letenka: Medzinárodné lety lietame spoločnosťou Air France/KLM s prestupom v Paríži/Amsterdame.

Termíny a ceny

Termín
Cena
16.08.2018
28.08.2018
5 580 €
Základná cena 5580 €
Letiskové poplatky 680 €
Víza Surinam, Guyana (pre občanov SR a ČR) 195 €
Spolu 6 455 €
Objednať zájazd
16.08.2018
01.09.2018
6 040 €
Základná cena 6040 €
Letiskové poplatky 680 €
Víza Surinam, Guyana (pre občanov SR a ČR) 195 €
Spolu 6 915 €
Objednať zájazd

Odporúčame

Kolumbia , +1 viac
13 dní
2 880 €
Ekvádor , +2 viac
21 dní
4 500 €


 • 1 / 0