Mongolsko a púšť Gobi

Mongolsko

Akční klienti, ktorí milujú pohyb a voľnú prírodu, sa v tomto zájazde nájdu. Mongolsko je rajom pre aktívnych turistov a treking v tejto rozľahlej a rôznorodej krajine má svoje čaro. Noci strávime v absolútnej divočine uprostred ničoho pri ohni, obklopení horami, púšťou a zažijeme na vlastnej koži život mongolského nomáda.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka
Novinka
2018
 • Cesty do odľahlých kútov sveta sú našou špecialitou
 • Tradičná mongolská kuchyňa
 • Kompletne zabezpečený servis počas pobytu v prírode
 • Stopy dinosaurov
 • Zájazd do Gobi nájdete aj TU
Zobraziť mapu

Odlet z Európy do krajiny nomádov, júrt, kumysu, púští a hôr. Do krajiny veľkého modrého neba.

Prílet do hlavného mesta ULANBÁTAR. Prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma. Zájazd do Mongolska a Gobi nájdete aj TU: https://bubo.sk/poznavacie-zajazdy/expedition/orli-lovci-mongolsko

Mongolsko je od prvého momentu exotické a bude to len a len lepšie. Odchod do MANDALGOBI a ponoríme sa do nekonečnej stepi púšte Gobi. Ružový masív Tsagaan Suvarga, kde máte pocit, že stojíte na dne vyschnutého oceánu. Skalnatý vŕšok plný prehistorických skalných malieb. Naša prvá noc v pripravenom stane pod nekonečnou modrou oblohou.

Pokračujeme scenériou, ktorá nemá konca, až prídeme do YOLIN GORGE, v preklade niečo ako Roklina supov. Fotogenické údolie s nádhernou scenériou. Prechádzka, fotografické možnosti. Maličké múzeum venované zvieratám žijúcim v tejto oblasti. Pozorovanie divých kôz a supov.

Dnes je pred nami jeden z vrcholov programu. Pieskové duny KHONGOR. Prechádzka a výstup na najvyššiu dunu. Započúvame sa do spievajúceho piesku. A práve v piesku objavíme jazero ADAG. Studený sírový prameň ukrytý medzi dunami. Návšteva ťavej farmy a jazdenie na ťavách typických pre Gobi. Večer rozložíme tábor pri malom prameni na okraji pieskových dún. Romantika ako vyšitá. Viete, čo je to Olgoj Chorchoj? Dobrú noc.

Pohrebisko dinosaurov alebo BAYNZAG. Miesto, kde sa našli skamenelé kostry dinosaurov. Prechádzka po mieste, kde vám predstavivosť bude pracovať na plné obrátky. Čo keby boli živé? Fantastický zážitok a paleontológia v priamom prenose. Ruiny jedného z najväčších mongolských chrámov Ongiid Khiid. Kedysi tu bolo sídlo 4 budhistických univerzít, komunisti však chrám zničili a mníchov povraždili. Nocľah v jurte.

Dnes nás čaká ťažký presun cez hornaté územie a lávové skaly. Na jej konci nás čaká vodopád Orkhon a starodávny pohrebný komplex so skalnými maľbami. Národný park Khangai. Večer pri ohni si zaspomíname na minulé dni.

Krátky treking k vodopádu a návšteva chovateľov jakov. Zoznámime sa s týmito tvrdohlavými a statočnými zvieratami a rovnako aj zo životom ľudí, ktorí ich sprevádzajú na cestách za lepšou pašou. Aj vy si môžete nadojiť čerstvé jačie mlieko, vraj je to strašne dobré afrodziakum, alebo odpudzovač? Kratučká túra na koňoch k horskému jazeru.

Naším dnešným cieľom je Khara Khorin, hlavné mesto obrovského mongolského impéria v 13. St. Chrámové múzeum Erdene Zu a miesto prvej budhistickej školy. Monument Khoshoo Tsaidam na brehu rieky Orchon a pradávne nápisy turkotatárskych kmeňov z 7-9. St, ktoré opisujú kráľa Kultigena a jeho bojové výpravy. Voľný čas pri modrom jazere Ogii. Prechádzky, kúpanie, alebo trebárs aj rybačka.

Národný park Khustain Nuruu, ktorý je domovom divokých przevalských koní od roku 1991. Kedysi významne zastúpené v širokom okolí v Mongolsku vyhynuli, a práve v tomto parku prebieha ich opätovné vypustenie do voľnej prírody. Na tomto projekte sa podieľajú aj ZOO z bývalého Československa na čele s Pražskou ZOO. Máme príležitosť na spozorovanie aj inej zveri a čaká nás teda mongolské safari.

Ranné pozorovanie zvierat a múzeum venované divokým koňom, faune a flóre národného parku. Presun do Ulaanbaataru, ktorý už veľmi dobre poznáme. Voľný program, suveníry a rozlúčkový večer. Čo myslíte, koľko sme toho prešli? 2 500 km na aute, 9 km na koni a 2 km na ťave! Jazdec na jaku sa zatiaľ nenašiel.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • 2 x ubytovanie v hoteli v Ulaanbaatare
 • 1 noc v turistickej jurte
 • 7x kempovanie v divej prírode ( prineste si iba spacák)
 • 3 jedlá denne počas dní 3-9
 • vstupné počas celého programu
 • jazdenie na koňoch, ťavách
 • všetky miestne poplatky
 • pitný režim / čistá balená voda
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu a nápoje, osobné výdaje

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Ďalší zájazd do Gobi nájdeet aj TU.

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Mongolsko , +1 viac
14 dní
2 980 €
Rusko , +1 viac
8 dní
1 680 €


 • 1 / 0