Mongolsko a púšť Gobi

Akční klienti, ktorí milujú pohyb a voľnú prírodu, sa v tomto zájazde nájdu. Mongolsko je rajom pre aktívnych turistov a treking v tejto rozľahlej a rôznorodej krajine má svoje čaro. Noci strávime v absolútnej divočine uprostred ničoho pri ohni, obklopení horami, púšťou a zažijeme na vlastnej koži život mongolského nomáda.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Novinka Novinka
2017
od 2 580,00 €

Mongolsko

12 dní
 • Cesty do odľahlých kútov sveta sú našou špecialitou
 • Tradičná mongolská kuchyňa
 • Kompletne zabezpečený servis počas pobytu v prírode
 • Stopy dinosaurov
 

Odlet z Európy do krajiny nomádov, júrt, kumysu, púští a hôr. Do krajiny veľkého modrého neba.

Prílet do hlavného mesta ULANBÁTAR. Prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.

Mongolsko je od prvého momentu exotické a bude to len a len lepšie. Odchod do MANDALGOBI a ponoríme sa do nekonečnej stepi púšte Gobi. Ružový masív Tsagaan Suvarga, kde máte pocit, že stojíte na dne vyschnutého oceánu. Skalnatý vŕšok plný prehistorických skalných malieb. Naša prvá noc v pripravenom stane pod nekonečnou modrou oblohou.

Pokračujeme scenériou, ktorá nemá konca, až prídeme do YOLIN GORGE, v preklade niečo ako Roklina supov. Fotogenické údolie s nádhernou scenériou. Prechádzka, fotografické možnosti. Maličké múzeum venované zvieratám žijúcim v tejto oblasti. Pozorovanie divých kôz a supov.

Dnes je pred nami jeden z vrcholov programu. Pieskové duny KHONGOR. Prechádzka a výstup na najvyššiu dunu. Započúvame sa do spievajúceho piesku. A práve v piesku objavíme jazero ADAG. Studený sírový prameň ukrytý medzi dunami. Návšteva ťavej farmy a jazdenie na ťavách typických pre Gobi. Večer rozložíme tábor pri malom prameni na okraji pieskových dún. Romantika ako vyšitá. Viete, čo je to Olgoj Chorchoj? Dobrú noc.

Pohrebisko dinosaurov alebo BAYNZAG. Miesto, kde sa našli skamenelé kostry dinosaurov. Prechádzka po mieste, kde vám predstavivosť bude pracovať na plné obrátky. Čo keby boli živé? Fantastický zážitok a paleontológia v priamom prenose. Ruiny jedného z najväčších mongolských chrámov Ongiid Khiid. Kedysi tu bolo sídlo 4 budhistických univerzít, komunisti však chrám zničili a mníchov povraždili. Nocľah v jurte.

Dnes nás čaká ťažký presun cez hornaté územie a lávové skaly. Na jej konci nás čaká vodopád Orkhon a starodávny pohrebný komplex so skalnými maľbami. Národný park Khangai. Večer pri ohni si zaspomíname na minulé dni.

Krátky treking k vodopádu a návšteva chovateľov jakov. Zoznámime sa s týmito tvrdohlavými a statočnými zvieratami a rovnako aj zo životom ľudí, ktorí ich sprevádzajú na cestách za lepšou pašou. Aj vy si môžete nadojiť čerstvé jačie mlieko, vraj je to strašne dobré afrodziakum, alebo odpudzovač? Kratučká túra na koňoch k horskému jazeru.

Naším dnešným cieľom je Khara Khorin, hlavné mesto obrovského mongolského impéria v 13. St. Chrámové múzeum Erdene Zu a miesto prvej budhistickej školy. Monument Khoshoo Tsaidam na brehu rieky Orchon a pradávne nápisy turkotatárskych kmeňov z 7-9. St, ktoré opisujú kráľa Kultigena a jeho bojové výpravy. Voľný čas pri modrom jazere Ogii. Prechádzky, kúpanie, alebo trebárs aj rybačka.

Národný park Khustain Nuruu, ktorý je domovom divokých przevalských koní od roku 1991. Kedysi významne zastúpené v širokom okolí v Mongolsku vyhynuli, a práve v tomto parku prebieha ich opätovné vypustenie do voľnej prírody. Na tomto projekte sa podieľajú aj ZOO z bývalého Československa na čele s Pražskou ZOO. Máme príležitosť na spozorovanie aj inej zveri a čaká nás teda mongolské safari.

Ranné pozorovanie zvierat a múzeum venované divokým koňom, faune a flóre národného parku. Presun do Ulaanbaataru, ktorý už veľmi dobre poznáme. Voľný program, suveníry a rozlúčkový večer. Čo myslíte, koľko sme toho prešli? 2 500 km na aute, 9 km na koni a 2 km na ťave! Jazdec na jaku sa zatiaľ nenašiel.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • 2 x ubytovanie v hoteli v Ulaanbaatare
 • 1 noc v turistickej jurte
 • 7x kempovanie v divej prírode ( prineste si iba spacák)
 • 3 jedlá denne počas dní 3-9
 • vstupné počas celého programu
 • jazdenie na koňoch, ťavách
 • všetky miestne poplatky
 • pitný režim / čistá balená voda
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu a nápoje, osobné výdaje

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
15.06.2017
26.06.2017
2 580,00 €
05.07.2017
16.07.2017
2 680,00 €

BUBO nomádi

Mongolské dobrodružstvo nás z Ulanbátaru prenieslo do nádherných mongolských stepí k národnému parku Terelj. V nekonečnej krajine sme si pozreli tajomné turkické stély zo 7.storočia, ktoré…

25
JÚL
11:20
2016

Prekvapenie menom Ulanbátar

Po Rusku a Bajkale sme opäť nasadli do vlaku, no tentokrát sme po Transsibírskej magistrále pokračovali len kúsok, pretože za mestom Ulan Ude sa nás vlak stočil na juh a napojil sa na…

23
JÚL
15:18
2016
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0