Venezuela - kajmany, kapybary, Karibik

Trojdňový výlet k najvyššiemu vodopádu planéty, 979 m vysokému Salto Angel. Garantujeme Vám skvelé dobrodružstvo. Ak nechytíme anakondu, každý od nás dostane fľašu karibského rumu. Orinoco, kapybary, oddych na venezuelskej karibskej pláži. Naozaj dobrá cesta.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
od 2 200,00 €

Venezuela

17 dní
 • trojdňový výlet k Salto Angel v cene
 • plavba v delte rieky Orinoco v cene
 • nádherná cesta pre milovníkov prírody
 • na záver oddych na plážach Karibiku
 

Odlet a prílet do CARACASU, rušného ekonomického centra krajiny ležiaceho v údolí s klímou večnej jari.

Centrum mesta – Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza, policajti tajní aj uniformovaní. Lanovka na Pico El Ávila s fantastickým výhľadom na Caracas aj Karibik. Malebné slumy, nalepené na strmých kopcoch, luxusné štvrte, chaos, špina aj ligotavá nádhera. Plná nádrž benzínu za cenu fľaše minerálky – venezuelský ropný socializmus 21. storočia. Presun nočným autobusom do Ciudad Bolívar.

Letecký výlet k najvyššiemu vodopádu sveta SALTO ANGEL a k malebnej lagúne CANAIMA. Prírodný unikát a jedna z najväčších turistických atrakcií Zeme, kde sa však nebudete tlačiť s inými turistami! Dobrodružný let malým lietadlom zo Santa Elena ponad savany a pralesy a stolové hory k lagúne Canaima.

Člnmi po rieke až pod Salto Angel. Noc v kempe v pralese.

Návrat do Canaimy a prelet do Ciudad Bolívar. Prehliadka historického centra: Plaza Bolívar, katedrála, Congreso de Angostura. Nábrežie Paseo Orinoco s výhľadmi na Orinoko a donedávna jediný most cez túto rieku dlhú ako Dunaj. Ubytovanie v historickom centre v penzióne v koloniálnom dome.

Ráno presun autobusom do Tucupity (4h), mesta z ktorého vyrážame na člnoch do Orinockej delty. Asi 3h po ramenách Caňo Pedernales a Caňo Mánamo. Pasienky okolo brehov postupne nahrádza džungľa, kolonistov ozajstní pôvodní indiáni delty z kmeňa Warao. Palafitos - domčeky na koloch, ktoré dali Venezuele meno. Noc v kempe pri vode, za chrbtom džungľa. Budeme počuť vrešťany?

Celodenná exkurzia na člnoch po ramenách a kanáloch Orinockej delty. Preliezačka v mangrovoch, lužné lesy, indiánske dediny postavené na vode. Waraos sú nesmierne milí a zruční, takže ich výrobkom určite neodoláme. Opice, papagáje, tukany. Ďalšia noc v divočine v kempe.

Ráno balíme a presúvame sa na člnoch späť do Tucupity. Prezrieme si mesto, vyskúšame miestnu kuchyňu a nočným autobusom smerujeme do Caracasu.

Príjazd do Caracasu. Presun k moru do mestečka Macuto. Oddych na pláži a podvečer odlet do Barinas. Z Barinas presun na autách do vodáckeho kempu na úpätí Ánd. Tu prespíme.

Ráno rafting na rieke. Ak nebude dosť vody, zraftujeme na nafúknutých kolesách. Veľa zábavy a trocha adrenalínu. Po obede na prenajatých terénnych autách na ranč do Los Llanos (5 h) – najlepšie safari v Južnej Amerike. Kajmany, anakondy, leguány, korytnačky, kapybary doslova na dotyk od Vás. Po ceste uvidíme prvé kajmany, kŕdle vtákov, možno zahliadneme mravčiara, možno stretneme aj anakondu. Noc na ranči.

Celodenné safari na člne, terénnych autách aj konskom chrbte. Viete ako sa hladá anakonda? Najväčšia anakonda, čo sme doteraz chytili, mala 6 m. Nájdeme väčšiu? Safari na člne riekou plnou piraní medzi riečnymi delfínmi a kŕdľami volaviek, ibisov, kormoránov a mnohých ďalších druhov. Chcete vyskúšať, ako chutí piraňa? Ulovte si ju! Savana z konského chrbta tak, ako ju vidia miestni llaneros. Noc na ranči.

Dopoludnia pokračujeme v safari. Po obede presun do Barinas a presun nočným autobusom do mesta Maracay.

Cez hmlový prales späť ku Karibiku. Národný park Henri Pitier – pralesy aj malebné pláže. Záverečný oddych pri mori v sympatickom koloniálnom mestečku PUERTO COLOMBIA s temperamentnou atmosférou (3 noci).

Krásna pláž Playa Grande s kokosovými palmami, zmes latino rytmov a skvelý karibský rum, morské špeciality.

Máme plné 2 dni pri mori. Kto chce, môže ich stráviť leňošením na pláži. Kto chce aktívnejší program, môže fakultatívne navštíviť člnom ďalšie pláže v okolí, spraviť si výlet na preslávené kakaovníkové plantáže s údajne najlepším kakaom, či pozrieť si horskú džungľu v NP Henri Pitier.

Pred obedom presun rybárskym člnom k letisku (3 hodiny). Ak budú veľké vlny tak už ráno presun autobusom cez Maracay a Caracas na letisko. Večer odlet z Caracasu.

Návrat domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • slovenského BUBO-sprievodcu
 • dopravu autobusmi
 • terénnymi autami
 • ubytovanie v jednoduchších ale rokmi preverených hoteloch a posadách (penziónoch)
 • plnú penziu počas výletu do Los Llanos
 •  výlet k Salto Angel (v hodnote cca 300 €), vyprážanú piraňu.
 • V cene taktiež jazda na koňoch, plavba člnom s pozorovaním kajmanov, korytnačiek a kapybár
 • chytanie anakondy – zatiaľ máme 100% úspešnosť
 • rafting v Barinas
 • poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, poistenie

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
04.12.2017
20.12.2017
2 200,00 €

Roraima a iné

Dnes ráno som bol von so psom, kráčal po snehovom poprašku a bolo mínus 6, akurát vychádzalo slnko...
Predvčerom v posade Don Carlos v Ciudad Bolivar som ďakoval za ranný dážď, ktorý…

04
DEC
11:51
2012

Pozdrav z Venezuely

Posilame pozdrav primo z Venezuely :-) Zajezd mame bohuzel temer za sebou. Byli jsme na Roraime, Gran Sabana tour, Salto Angel. Dnes se od nas oddelil pruvodce Ivan a cast skupiny, ktera…

02
DEC
01:17
2012
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0