Venezuela- stratený svet 20 dní (Salto Angel)

Čítali ste román Stratený svet, alebo videli niektorý z filmov ním inšpirovaných? Videli ste dokumentárne filmy Pavla Barabáša o stolových horách Guayanskej vysočiny vo Venezuele? Výstup na 2810 m vysokú stolovú horu, kde sa v čase vrátite do prehistórie našej planéty, bude pre Vás zážitkom na celý život. Tento výstup si môžete skombinovať s trojdňovým fakultatívnym zájazdom k najvyššiemu vodopádu na Zemi, 979 m vysokému Salto Angel.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
od 2 250,00 €

Venezuela

20 dní
 • päť dní nezabudnuteľného treku na Roraimu
 • veľká zmena: rozšírený program, to naj z prírody Venezuely
 • neskutočná príroda Južnej Ameriky, delta rieky Orinoco
 • predĺženie k Salto Angel, najvyšší vodopád sveta
 

Prílet do CARACASU, rušného ekonomického centra krajiny ležiaceho v údolí s klímou večnej jari.

Centrum mesta – Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza, policajti tajní aj uniformovaní. Lanovka na Pico El Ávila s fantastickým výhľadom na Caracas aj Karibik. Malebné slumy, nalepené na strmých kopcoch, luxusné štvrte, chaos, špina aj ligotavá nádhera. Plná nádrž benzínu za cenu fľaše minerálky – venezuelský ropný socializmus 21. storočia. Nočný autobusový presun k vodopádu Kama Merú.

Prekročíme Orinoko a cez zlatokopecké mestečká a dediny ukryté v džungli mierime rovno k rovníku na náhornú planinu GRAN SABANA. Prenajatými terénnymi autami cez Guayanskú vysočinu, vodopády Kama-Merú, Quebrada Pacheco, Cortina de Yuruaní. Dediny indiánov kmeňa Pemón. Máte chuť na pikantnú mravčiu omáčku cumache? Noc v indiánskej dedine.

Pešia 12-14 kilometrov dlhá túra cez savanu. Ideme po dobrom chodníku hore-dole, prejdeme cez pár potokov a riečok a hlavne máme výhľady ako z Jurského parku. Hlavne Kukenán s 610 m vysokým vodopádom (objavuje sa len po daždi) je úchvatný. Táboríme pri rieke Ték alebo Kukenán. Buď dnes alebo ďalší deň prebrodíme 2 rieky. Všetky finty Vám prezradia sprievodcovia.

Pokračujeme 10 km od rieky Kukenán hore kopcom cez savanu až do základného tábora pod strateným svetom 2. najvyššej tepui – RORAIMY. Mäsožravé rosičky, bromélie a najväčšie bublinatky na svete. Pri base campe osviežujúce kúpanie a takmer isto popoludňajší dážď. Preto ráno musíme vyraziť skoro.

Cez nádhernú horskú džungľu k úpätiu hory a potom rampou v 400 metrov vysokej kolmej stene. Nemusíte sa báť, je široká a bezpečná. Zvládnete to bez problémov. Po 3-4 hodinách vrcholová plošina. Úchvatné výhľady, skalné labyrinty, močiare plné mäsožravých rastlín. Nakukneme do najdlhšej kvarcitovej jaskyne sveta objavenej slovenskými a českými jaskyniarmi?

Celodenná 20 km túra krížom cez Roraimu až na miesto, kde sa stretávajú tri krajiny: Venezuela, Brazília a Guayana. Slnko a hmla, skalné labyrinty, močiare kryštály rastúce zo zeme, kúpanie v priepasti, na ktoré nezabudnete. Opäť unikátne rastliny a živočíchy, ktoré neuvidíte nikde iba na Roraime. Všetkým garantujeme jedinečný zážitok! Táto túra je náročná, v prípade nepriaznivého počasia alebo nedostatku síl spravíme namiesto nej menší okruh na Vallecito de Cristales, los jacuzzi a El Mirador na Ventana del Kukenán.

Zostup z Roraimy, noc v tábore pri rieke Ték.

Ráno vyrážame od rieky Ték do Paraitepui. Na obed návrat do Paraitepui. Za 6 dní prejdeme 90 kilometrov. V dedine kontrola batožiny a na džípoch presun do Santa Eleny. Cestou zastávka na kúpanie v jaspisovej rieke Quebrada Jaspe. Santa Elena de Uarién – zlatokopecké mestečko na brazílskej hranici. Večer do Brazílie na ozajstné churrasco a caipirinhu.

Na džípoch a člnoch s indiánmi k nádhernému, 108 m vysokému vodopádu Salto Aponwao (Chinak Merú). Čo vás napadne pri pohľade na tento vodopád? Večer presun nočným autobusom do Ciudad Guayana.

Ráno presun autobusom do Tucupity (4h), mesta z ktorého vyrážame na člnoch do Orinockej delty. Plavba po ramenách Caňo Pedernales a Caňo Mánamo. Pasienky okolo brehov postupne nahrádza džungľa, kolonistov ozajstní pôvodní indiáni delty z kmeňa Warao. Palafitos - domčeky na koloch, ktoré dali Venezuele meno. Noc v kempe pri vode, za chrbtom džungľa. Budeme počuť vrešťany?

Celodenná exkurzia na člnoch po ramenách a kanáloch Orinockej delty. Preliezačka v mangrovoch, lužné lesy, indiánske dediny postavené na vode. Waraos sú nesmierne milí a zruční, takže ich výrobkom určite neodoláme. Opice, papagáje, tukany. Ďalšia noc v divočine v kempe.

Ráno balíme a presúvame sa na člnoch späť do Tucupity. Prezrieme si mesto, vyskúšame miestnu kuchyňu a nočným autobusom smerujeme do Caracasu.

Ráno príjazd do Caracasu. Oddych.

Dokončíme prehliadku Caracasu a nočným autobusom smerujeme do Ciudad Bolívar.

Výlet k najvyššiemu vodopádu sveta SALTO ANGEL a k malebnej lagúne CANAIMA. Prírodný unikát a jedna z najväčších turistických atrakcií Zeme, kde sa však nebudete tlačiť s inými turistami!

Dobrodružný let malým lietadlom zo Santa Elena ponad savany a pralesy a stolové hory k lagúne Canaima. Člnmi po rieke až pod Salto Angel. Noc v kempe v pralese.

Návrat do Canaimy a prelet do Ciudad Bolívar. Prehliadka historického centra: Plaza Bolívar, katedrála, Congreso de Angostura. Nábrežie Paseo Orinoco s poslednými výhľadmi na Orinoko a donedávna jediný most cez túto rieku dlhú ako Dunaj. Ubytovanie v historickom centre v penzióne v koloniálnom dome.

Transfer na letisko a odlet domov s prestupom v Caracase.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • dopravu autobusmi, terénnymi autami
 • ubytovanie v jednoduchších hoteloch a posadách (penziónoch), (4 noci počas treku sa spí vo vlastných stanoch)
 • indiánskeho sprievodcu na Roraimu
 • komplet výlet k vodopádu Salto Angel
 • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vreckové, poistenie, nosičov

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
10.04.2017
29.04.2017
2 250,00 €
21.11.2017
10.12.2017
2 250,00 €

Roraima a iné

Dnes ráno som bol von so psom, kráčal po snehovom poprašku a bolo mínus 6, akurát vychádzalo slnko...
Predvčerom v posade Don Carlos v Ciudad Bolivar som ďakoval za ranný dážď, ktorý…

04
DEC
11:51
2012

Pozdrav z Venezuely

Posilame pozdrav primo z Venezuely :-) Zajezd mame bohuzel temer za sebou. Byli jsme na Roraime, Gran Sabana tour, Salto Angel. Dnes se od nas oddelil pruvodce Ivan a cast skupiny, ktera…

02
DEC
01:17
2012
Zájazdy | BUBO