Venezuela - stratený svet 15 dní

Čítali ste román Stratený svet, alebo videli niektorý z filmov ním inšpirovaných? Videli ste dokumentárne filmy Pavla Barabáša o stolových horách Guayanskej vysočiny vo Venezuele? Výstup na 2810 m vysokú stolovú horu, kde sa v čase vrátite do prehistórie našej planéty, bude pre Vás zážitkom na celý život.

Ivan Strápek Ivan Strápek Ivan Strápek
Spokojnosť klientov
od 2 050,00 €

Venezuela

15 dní
 • päť dní nezabudnuteľného treku na Roraimu
 • veľká zmena: rozšírený program, to naj z prírody Venezuely
 • neskutočná príroda Južnej Ameriky, delta rieky Orinoco
 • Predĺženie k Salto Angel, najvyšší vodopád sveta
 

Prílet do CARACASU, rušného ekonomického centra krajiny ležiaceho v údolí s klímou večnej jari.

Centrum mesta – Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza, policajti tajní aj uniformovaní. Lanovka na Pico El Ávila s fantastickým výhľadom na Caracas aj Karibik. Malebné slumy, nalepené na strmých kopcoch, luxusné štvrte, chaos, špina aj ligotavá nádhera. Plná nádrž benzínu za cenu fľaše minerálky – venezuelský ropný socializmus 21. storočia. Nočný autobusový presun k vodopádu Kama Merú.

Prekročíme Orinoko a cez zlatokopecké mestečká a dediny ukryté v džungli mierime rovno k rovníku na náhornú planinu GRAN SABANA. Prenajatými terénnymi autami cez Guayanskú vysočinu, vodopády Kama-Merú, Quebrada Pacheco, Cortina de Yuruaní. Dediny indiánov kmeňa Pemón. Máte chuť na pikantnú mravčiu omáčku cumache? Noc v indiánskej dedine.

Pešia 12-14 kilometrov dlhá túra cez savanu. Ideme po dobrom chodníku hore-dole, prejdeme cez pár potokov a riečok a hlavne máme výhľady ako z Jurského parku. Hlavne Kukenán s 610 m vysokým vodopádom (objavuje sa len po daždi) je úchvatný. Táboríme pri rieke Ték alebo Kukenán. Buď dnes alebo ďalší deň prebrodíme 2 rieky. Všetky finty Vám prezradia sprievodcovia.

Pokračujeme 10 km od rieky Kukenán hore kopcom cez savanu až do základného tábora pod strateným svetom 2. najvyššej tepui – RORAIMY. Mäsožravé rosičky, bromélie a najväčšie bublinatky na svete. Pri base campe osviežujúce kúpanie a takmer isto popoludňajší dážď. Preto ráno musíme vyraziť skoro.

Cez nádhernú horskú džungľu k úpätiu hory a potom rampou v 400 metrov vysokej kolmej stene. Nemusíte sa báť, je široká a bezpečná. Zvládnete to bez problémov. Po 3-4 hodinách vrcholová plošina. Úchvatné výhľady, skalné labyrinty, močiare plné mäsožravých rastlín. Nakukneme do najdlhšej kvarcitovej jaskyne sveta objavenej slovenskými a českými jaskyniarmi?

Celodenná 20 km túra krížom cez Roraimu až na miesto, kde sa stretávajú tri krajiny: Venezuela, Brazília a Guayana. Slnko a hmla, skalné labyrinty, močiare kryštály rastúce zo zeme, kúpanie v priepasti, na ktoré nezabudnete. Opäť unikátne rastliny a živočíchy, ktoré neuvidíte nikde iba na Roraime. Všetkým garantujeme jedinečný zážitok! Táto túra je náročná, v prípade nepriaznivého počasia alebo nedostatku síl spravíme namiesto nej menší okruh na Vallecito de Cristales, los jacuzzi a El Mirador na Ventana del Kukenán.

Zostup z Roraimy, noc v tábore pri rieke Ték.

Ráno vyrážame od rieky Ték do Paraitepui. Na obed návrat do Paraitepui. Za 6 dní prejdeme 90 kilometrov. V dedine kontrola batožiny a na džípoch presun do Santa Eleny. Cestou zastávka na kúpanie v jaspisovej rieke Quebrada Jaspe. Santa Elena de Uarién – zlatokopecké mestečko na brazílskej hranici. Večer do Brazílie na ozajstné churrasco a caipirinhu.

Na džípoch a člnoch s indiánmi k nádhernému, 108 m vysokému vodopádu Salto Aponwao (Chinak Merú). Čo vás napadne pri pohľade na tento vodopád? Večer presun nočným autobusom do Ciudad Guayana.

Ráno presun autobusom do Tucupity (4h), mesta z ktorého vyrážame na člnoch do Orinockej delty. Plavba po ramenách Caňo Pedernales a Caňo Mánamo. Pasienky okolo brehov postupne nahrádza džungľa, kolonistov ozajstní pôvodní indiáni delty z kmeňa Warao. Palafitos - domčeky na koloch, ktoré dali Venezuele meno. Noc v kempe pri vode, za chrbtom džungľa. Budeme počuť vrešťany?

Celodenná exkurzia na člnoch po ramenách a kanáloch Orinockej delty. Preliezačka v mangrovoch, lužné lesy, indiánske dediny postavené na vode. Waraos sú nesmierne milí a zruční, takže ich výrobkom určite neodoláme. Opice, papagáje, tukany. Ďalšia noc v divočine v kempe.

Ráno balíme a presúvame sa na člnoch späť do Tucupity. Prezrieme si mesto, vyskúšame miestnu kuchyňu a nočným autobusom smerujeme do Caracasu.

Ráno príjazd do Caracasu. Podvečer odlet do Európy.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • dopravu autobusmi, terénnymi autami
 • ubytovanie v jednoduchších hoteloch a posadách (penziónoch), (4 noci počas treku sa spí vo vlastných stanoch)
 • indiánskeho sprievodcu na Roraimu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby BUBO

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, stravu, vreckové, poistenie, nosičov

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
21.11.2017
05.12.2017
2 050,00 €

Roraima a iné

Dnes ráno som bol von so psom, kráčal po snehovom poprašku a bolo mínus 6, akurát vychádzalo slnko...
Predvčerom v posade Don Carlos v Ciudad Bolivar som ďakoval za ranný dážď, ktorý…

04
DEC
11:51
2012

Pozdrav z Venezuely

Posilame pozdrav primo z Venezuely :-) Zajezd mame bohuzel temer za sebou. Byli jsme na Roraime, Gran Sabana tour, Salto Angel. Dnes se od nas oddelil pruvodce Ivan a cast skupiny, ktera…

02
DEC
01:17
2012
František Kekely František Kekely

Prvý jún a exkluzívna BUBO skupina štartuje na premiéru našej cesty Alpská päťka. Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými, švajčiarskymi, lichtenštajnskými a francúzskymi Alpami. Nehovoriac o ďalšom čísle v kilometroch, týkajúceho sa výškových prevýšení. Nie, nebolo to len o naozaj nezabudnuteľných, najvyšších horách starého kontinentu (samozrejme, ak nerátame Kaukaz).

Prvý jún a exkluzívna BUBO skupina štartuje na premiéru našej cesty Alpská päťka. Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými, švajčiarskymi, lichtenštajnskými a francúzskymi Alpami.…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


...az ma pri srdci zabolelo. Nuz, uz nie som vo Venezuele.:) Zajazd bol uzasny, program vyvazeny, sprievodca Peto tiez super, po pociatocnych vykyvoch aj nasa meteorologicka karma pracovala na plne obratky, skratka spravne namiesany kokteil zazitkov v prekrasnej krajine. Roraima dala trosku zabrat, ale za tie vyhlady (a nehovorim o vyhladoch na konkretneho indiana) to stalo a vsetci sme to zvladli s hrdo vztycenymi hlavami a madarskymi nadavkami na perach :)... Z delty Orinoca mi utkvela v pamati nocna plavba, ale aj tie momenty, ked sme sa vsetci odobrali spat, vypol sa generator a pocula som iba zvierata vsade naokolo (alebo cupitanie noziciek nejakeho velkeho hmyzu, ktory sa snazil dostat pod moskytieru a trochu si uzit). Navsteva miestnych skolkarov bola pre mna velmi silnym zazitkom. Tie obrovske tmave ocka len tak z hlavy nedostanem. Nezabudnite nejake cukriky, ked pojdete za nimi :) A vylet pod Salto Angel s kupanim bol krasnou bodkou tomu vsetkemu. Co viac dodat, oci a usta dokoran a ak sa Vam zadari taka partia ludi ako nam, tak aj srdce :) Dóbre! Vélmi dóbre! Michala Bacová
13. 12. 2014
Posilame pozdrav primo z Venezuely :-) Zajezd mame bohuzel temer za sebou. Byli jsme na Roraime, Gran Sabana tour, Salto Angel. Dnes se od nas oddelil pruvodce Ivan a cast skupiny, ktera pokracuje na safari a karibik. My zitra odletame smer Evropa. Zajezd byl perfektni. Jan Laska
2. 12. 2012
Ahojte Bubáci:)) a budúci bubáci,ak by Ste váhali pri výbere zájazdu, ci ist alebo neist, tak by som Vám vrele odporucala tento zájazd, spoznáta inu "planetu", iné vnimanie sveta, zivota, priroda uzasna, stolove hory,hm, slovami to neviem opisat, nádhera, uzas, fantázia, idete po dzungli a zrazu sa Vam pred ocami vynori nadherná sceneria, Salto Angel, zostanete na chvilu omameny a iba nasavate do seba tu nádheru, národny park gran Sabana, Canaima, rozprávkove vodopády, ktore vam vyrazaju dych svojou nádherou, ako uz aj Katka predo mno napisala, spoznáte nielen krásnu prirodu, ale aj samych seba,zrazu zistite, ze aj pre taku nadheru sa oplati zit,vidiet magické veci,nasavat tu energiu, silu, ktora vas obklopuje, dakujem CK Bubo, ze som mohla byt na takych nadhernych miestach, a dakujem Ivanovi Strapakovi, za starostlivost ktoru sme dostali, bolo to nieco neopisatelne nadherne fascinujuce. betka kirthova
12. 12. 2010

 • 1 / 1