Vietnam, Laos, Kambodža

Unikátny veľký okruh Indočínou. Objavovanie zlatého trojuholníka, plavba po Mekongu, chrámy Luang Prabangu. To najlepšie z Vietnamu a oddych na kambodžských plážach. Na záver nezabudnuteľný Angkor Wat.

Spokojnosť klientov
od 2 985,00 €

Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodža

27 dní
 • 16 rokov skúseností na tejto ceste
 • Splav v Mekongu aj plavba Halong Bay v cene
 • Kúpanie sa v thajských vodopádoch, na plážach Vietnamu aj Kambodže
 • 27 intenzívnych dní so špičkovým sprievodcom
 

Odlet z Európy do juhovýchodnej Ázie, kde nás najbližšie štyri týždne čaká jedno veľké cestovateľské dobrodružstvo.

Prílet do BANGKOKU, ubytovanie v milom hotelíku, kde je BUBO ako doma. Priamo v centre Bangkoku, na skok od bláznivej Khao San Road. Aklimatizácia, naša prvá noc a to hneď v meste anjelov!

Neštandardný program, ktorý nebude nudiť ani znalcov. Spoznáme históriu Thajska a Siamu, navštívime Wat Po, prvé dotyky s budhizmom v pohľadnicovom chráme Wat Arun. Večer odchádzame nočným turistickým autobusom na sever Thajska do CHIANG KHONG.

V ranných hodinách príchod autobusu, budíme sa do zvlnenej krajiny posiatej thajskou džungľou, ryžovými poľami a dedinkami tak vzdialenými včerajšiemu Bangkoku. Ubytovanie v jednoduchých domčekoch pri Mekongu, ktorý tu tvorí hranicu s Laosom. Ihneď vyrazíme na výlet po severe Thajska. Naše vany nás privezú priamo k Zlatému trojuholníku. Význam tohto miesta si vysvetlíme v Ópiovom múzeu. Podvečerný hotpot, ktorý je tu známy skôr ako barbecue a večerné pivko pri Mekongu, ktoré každému padne vhod.

Nezabudnuteľná plavba po Mekongu. Budeme sa plaviť celý deň, možno i noc. Nik nevie... Lode sú pomalé a sem tam sa pokazia, voda v rieke môže byť rôzne rýchla. Ale všetko toto je vynahradené prekrásnym a najzachovalejším pralesom v juhovýchodnej Ázii. Možno uvidíme divoko žijúce slony, krásne dedinky a neopísateľný západ slnka nad Mekongom. Naša loď je len pre nás, vyložené nohy, v jednej ruke kniha, v druhej pivko. Fotoaparát pripravený. Geniálne! Príchod do Luang Prabang, alebo nocujeme neplánovane niekde na Mekongu? Dobrodružstvo ako sa patrí.

To najlepšie, čo Laos ponúka. LUANG PRABANG: historické chrámy zaradené medzi svetové dedičstvo UNESCO, modlitby mníchov v historickom jazyku Pali, návšteva kráľovského paláca vo francúzskom štýle. Vyjdeme si na najvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mať celé mesto ako na dlani. Popritom ochutnáme miestnu kuchyňu. Toto miesto si odnesiete v srdci.

Ďalej si užívame atmosféru tohto malebného, francúzskou koloniálnou architektúrou šmrncnutého mesta. Prechádzky, objavovanie zážitkov, skúsite to na bicykli? Atmosféra nočného trhu je krásna. Na oba dni v Luang Prabangu máme pre vás pripravenú návštevu krásnych vodopádov s možnosťou kúpania sa. Nádherný zážitok.

Cesta na juh miestnou dopravou cez nekonečné serpentíny a ryžové polia. Krásna a náročná cesta do Vang Vieng. Malé mestečko s ospalou batôžkárskou pohodovou atmosférou vsadené do nádhernej scenérie ryžových polí obklopených krasovými vrchmi. Dračie zuby, ale na súši. Čas na krátky relax, či prechádzku.

Cesta do VIENTIANE, hlavného mesta Laosu s ošúchaným francúzskym šarmom. Verili by ste, že tu nájdete Víťazný oblúk? Večerná promenáda pri Mekongu. Čo si dáme na večeru?

Pešia prehliadka Vientianu – prezidentský palác, nespočetné budhistické chrámy a vientianské trhovisko. Pravý ázijský zážitok v najmenej známom hlavnom meste juhovýchodnej Ázie! Poobede prelet do Hanoja a prvý večer vo Vietname. Jazero Haon Kiem a jeho artušovská legenda. Motorky, motorky a motorky. Dopravu ako vo Vietname ste ešte nevideli. Táto krajina Vás dostane.

HANOJ: hlavné mesto Vietnamu, mesto na jazerách. Uličky plne remeselníkov od výmyslu sveta, Chrám literatúry – prvá vietnamská univerzita, kde študovali pod záštitou Konfúcia len tí najlepší, Čínska atmosféra, mauzóleum strýčka Ho. Poobede presun do Ha Longu, kde prenocujeme pri Juhočínskom mori.

HA LONG zátoka a naša plavba prenajatou džunkou po zátoke (UNESCO) pomedzi jej takmer 3000 ostrovčekov. Nádhera, ktorú dokáže vytvoriť len príroda. Poobede sa presúvame naspäť do Hanoja. Po ceste zastávka pre odvážnych v špeciálnej hadej reštaurácii, kde ochutnáme ešte bijúce srdce hada, hadiu krv a žlč. Nočný presun na juh do centrálneho Vietnamu.

Tušili ste, že vo Vietname nájdete Zakázané mesto, podobné ako v Pekingu? Sme v HUE (UNESCO), v poslednom cisárskom hlavnom meste Vietnamu! Hrobky cisárskej dynastie Nguyen, ktoré sú roztrúsené po okolí, ale iba s nami navštívime tú najkrajšiu. Večer ochutnáme tú najlepšiu vietnamskú kuchyňu.

Presun do nádherného mesta HOI AN (UNESCO), najdôležitejšieho vietnamského prístavu v 16. a 17. storočí. Odtiaľto sa šíril francúzsky vplyv do Vietnamu a sem prichádzal čínsky porcelán, čaj, jadeit a otroci. Dnes sa v tomto malebnom mestečku obchoduje hlavne s hodvábom. Atmosféra ako z románov. Ochutnáte skvelú čokoládovú penu? To by ste tu nečakali. Nočný presun do Nha Trangu.

Ranný príchod do NHA TRANG, pred 35 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz my. Padne nám to vhod. Zaslúžený oddych pri mori, kde ponúkajú masáže, fantastické morské potvory, ovocie a všetko možné. Ochutnáte ježka? Je sa na čo tešiť. Noc pri mori.

Výlet loďou po okolitých ostrovoch, zašnorchlujeme si a popritom budeme piť vietnamské víno v záchranárskych kolesách. Nočný presun do Saigonu.

SAIGON alebo HO CHI MINH CITY. Prehliadka jedného z najkrajších miest Ázie. Perla Orientu. Navštívime múzeum americko-vietnamskej vojny a porozprávame si históriu tohto konfliktu. Uvidíme katedrálu Notre Dam, bývalý prezidentský palác aj prekrásnu budovu pošty. Pre tých, čo už dychtia po európskej zábave, najlepšie vietnamské bary. Pre nás ostatných čapované pivko a bramboračka v českej krčme. Alebo aj jedno, aj druhé?

Dnes sa presúvame do Kambodže, po ceste si však spravíme výlet do Cuchi tunelov, kde pochopíme, prečo USA nemohli túto vojnu vyhrať. Tunely boli vytvorené ľudskými rukami a ich celková dĺžka je 200 kilometrov. Na hranici presadáme do diaľkového autobusu a sme v sladkej Kambodži. Večerný príchod do Phnom Penhu.

PHNOM PENH, bývalé francúzske mesto s bagetami a koloniálnym šarmom. Navštívime múzeum S 21, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a Pol Potovi, ktorý vyvraždil skoro polovicu národa. Krásu mesta si zase vychutnáme v Kráľovskom paláci. Vedeli ste, že terajší kráľ Kambodže hovorí plynule česky? Opäť krásna večerná promenáda pri rieke, nespočetné reštaurácie, masáže a bary.

Blížime sa na najznámejšie pláže Kambodže. SIHANOUKVILLE, kde nás čaká vysnívaný oddych. Poobede sa už kúpeme v čistučkom mori Thajského zálivu. Niet čo dodať.

Oddych a sladké ničnerobenie na plážach, ktoré svet ešte nepozná.

Ešte jeden deň relaxu pred finále.

Odchod ráno a presun k mestu Siem Reap – k vstupnej bráne k angkorským chrámom. SIEM REAP je mestečkom stvoreným iba pre nás turistov. Výborná atmosféra v okolí večerných trhov. Ak ste si nakupovanie suvenírov nechali až sem, urobili ste dobre. Naša cesta vrcholí.

Celodenná prehliadka – od východu do západu slnka – najväčšej atrakcie na našom putovaní. Magický ANGKOR WAT (UNESCO). Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie.

Ďalší deň strávený v Ankgore, ktorý je pre nás ozajstným bonusom, pretože máme čas aj na menej známe angkorské chrámy. Iná atmosféra, menej turistov, objaviteľský pocit. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube? Vyskúšate masáž rybičkami, ktoré Vám ohryzú kožu na chodidlách a domov poletíte hladký ako bábätko, opálení a s množstvom zážitkov.

Dnešné ráno skoro vstávame, aby sme sa vydali na thajské hranice a ďalej do Bangkoku na jeho medzinárodné letisko, odkiaľ odletíme domov. Ponúkame možnosť preletu do Bangkoku (cca 175 USD).

Prílet do Európy. Jeden z top dostupných cestovateľských počinov je za nami, batoh plný suvenírov, karty plné fotiek, srdce plné zážitkov, hlava plná nových poznatkov i pohľadov na život. Stálo to zato!

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • všetku dopravu (linkovú aj prenajatú)
 • ubytovanie v jednoduchých hoteloch v dvojposteľových izbách
 • všetky atrakcie podľa programu
 • splav Mekongu, plavbu Juhočínskym morom a v Halong Bay
 • slovenského BUBO sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, víza, stravu, miestny let (cca 140€).

Poznámka:

NÁROČNOSŤ:

Ide o náročnú cestu, ktorú sme tri roky pripravovali a po prvý raz sme ju uskutočnili v novembri 2001. Cesty mali veľký úspech. Treba rátať s veľmi namáhavými nočnými presunmi, kde často po príchode do nášho hotela neosprchovaní pôjdeme na celodennú prehliadku. Večer síce budeme unavení, ale plní zážitkov. Je to skvelá cesta za skvelú cenu. Tento rok rozšírená o návštevu Sihanoukville!

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
01.04.2017
27.04.2017
2 985,00 €
12.11.2017
08.12.2017
2 985,00 €

Na veľkonočnú nedeľu sme na Juhočínskom mori púšťali šarkana

Kým doma už dievčatá v obavách či radosti vyčkávajú veľkonočný pondelok, vo Vietnamskom Nha Trangu po Veľkej noci ani stopy. Teda okrem večernej bohoslužby v katolíckom kostole Notre Dame,…

16
APR
14:05
2017

Stretnutie s áo dài v cisárskom Hue

Za oknami nášho vlaku do Hue sa noc preklápa do dňa. Na oblohu stúpa slnko, ktoré krajinu rozpaľuje už v skorých hodinách. Obraz mihotavej zelene a vodných byvolov, ochladzujúcich sa v…

13
APR
16:20
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku našich najpopulárnejších zájazdov do Ázie. Ktorý vám ešte chýba do zbierky? Využite teraz možnosť objednať si ho s výnimočnou zľavou.

Ázia - úžasne pestrý kontinent medzi pamiatkami Jordánska na západe a modernou Japonska na ďalekom východe. V našej ponuke nájdete 51 krajín, desiatky ciest, stovky termínov. Pozrite si prvú desiatku…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár


Pomaly sa spamätávame z úžasného zájazdu pod známym menom VLK.Triedime zážitky a tisíky fotografií.Až teraz si uvedomujeme čo všetko sme videli,zažili ale aj ochutnli a ovoňali alebo len s údivom obzerali.Niekedy nám v tej rýchlosti splývali zážitky ako film.Vďaka Martinovi Navrátilovi s jeho nekonečnými vedomosťami mala náša expdícia daľší rozmer,čo ešte neviete opýtajte sa Martina:). Laos na nás dýchol naozajstným koloniálom,kombinovaným s modlitbami budhistických mníchov,Vietnam so šialenou dopravou bez pravidiel a bez havárií a rozporuplná Kambodža s tragickou minulosťou.Dnes má pre turistov príjemné pláže s množstvom barov a reštaurácii a fascinujúcim Angkor Watom. Zájazd bol síce expedicia ale ubytovanie s raňajkami bol komfort.Opäť sme s BUBOm zažili úžasnu dovolenku. Jena a Ivan Majerský
15. 12. 2012
Áno, naozaj gurmánska expedícia, ako ju nazval náš sprievodca Martin Navrátil, prbrala som z tých mňamiek 2 kilá :D Človek, keď odchádza spoznávať nové krajiny a vyberie si expedíciu, očakáva naozaj hocičo. Bude musieť prekonať nepohodlie, lebo naozaj sme rozmaznaný :D, náročné presuny, hranice svojich možností... No neiem, či je to tým, aký sme boli flexibilný my, alebo tým, ako to má BUBO všetko pripravené, ale túto expedíciu možem nazvať úžasnou dovolenkou, kde si každý prišiel na svoje. Katka s Bobom už opísali našu "rozprávkovú expedíciu" tak sa nebudem opakovať. V skratke, už len ten začiatok. Splav Mekongu, náš sprievodca Martin si stále v kútiku duše želal prespať v nejakej dedinke pri Mekongu, lebo veď loď sa može pokaziť... Síce mu to nevyšlo na 100%, ale aspoň sme plavbu ukončili skorej, len pár km, ale hneď sme mali pocit, že expedícia - jééééééééj :D. Luang Prabang myslím zotane v každom srdci, nádherné mestečko s úžasnými trhmi a chrámami. Tam sme si dali najlepšiu rybu na citrónovej tráve na trhovisku v tom šialenom kolotoči. Potom serpentínová cesta s krásnym výhľadom a "kratučká prechádzka" k jaskyni cez ryžové polia. Vientian a jeho šarm a potom Vietnam. Hanoi, ak máte radi prírodu, nevadí. Na hadiu večeru a šialené tempo tohto mesta sa zabudnúť nedá. Cesta ležobusom, nejedna, pre nás to bola rozhodne zábava. Prvý oddych v Nhatrangu, kam sme sa dostali príliš skoro vďaka rýchlosti šoféra, kt si zaslúži prezývku speedy gonzales :P Ranné cvičenie vietnamcov na pláži a nádcherný východ slnka. Ten až gýčoý pohľad otvorí nejedno srdce. Saigon nás rozosmutnil múzeom americko vietnamskej vojny, ale bohuvďaka za Jana, on vozil svojho rikšiara, ešte teraz sa smejem :DDDD Kambodža je už kapitola sama o sebe. Človek cíti veľký rešpekt, smútok zmiešaný s nádejou hneď ako tam vkročí. Vražedné polia a S 21 dokážu vzbudiť smútok, ale aj hnev. Je toto možné medzi ľuĎmi? Rajské pláže a horáčava Sihanoukville, výlety na motorke a lodičke, šnorchlovanie.. A na koniec neskutočný Angkor Wat, sánka dole. Čo je však dôležité pri takýchto zájazdoch, sú práve ľudia. A ten najdôležitejší, kt rozhoduje o tom, či to bude zážitok na celý život, alebo mdlá spomienka, je práve sprievodca. A myslím, že Martin spravil ten náš, našou srdcovkou. ďakujem Lu
13. 12. 2012
Ahojte naši najobľúbenejší Bubáci! Také krásne privítanie po návrate z horúcich krajín a hlavne šialeného vlhka sme naozaj nečakali. Rodná hruda sa nedala v žiadnom prípade zahanbiť! Sniežik nás zavalil statočne)) Ale vráťme sa v čase o pár tisíc kilometrov späť! Keď sme si balili kufre na dlho plánovanú cestu Thajsko, Vietnam, Laos , Kambodža (krásna skratka VLK), tušili sme, že prívlastok expedičný nás bude sprevádzať po celých 28 dní! Tešili sme sa, že vypadneme z luxusu nášho príbytku do exotiky, že budeme prespávať v jednoduchých ubytovniach, bez raňajok, že budeme unavení z presunov a zároveń šťastní z toľko milovaného poznávania našej krásnej matky Zeme!! Veľmi sme boli zvedaví aj na sprievodcu. Rozmaznaní zo všetkých predchádzajúcich zájazdov s vami sme mali vysoké nároky a ešte vyššie očakávania. Keby sklamali, mali by ste na svedomí dvoch smutných vašich priaznivcov(( ale to si snáď nezoberiete na triko, že??? Pretože vaše " O úroveň vyššie" by ste mali splniť do bodky! Aspoň my, vaši klienti, to od vás očakávame. A hľa!! Skúšali sme vášho alias nášho Martina Navrátila z každej strany. Vymýšľali sme si naňho kulehy a zavalili sme ho nespočetnými otázkami .... nuž, čo dodať? Prešiel všetkými skúškami. Ešte aj tými ohňom. Rozumej rôznymi nástrahami akými boli túžby typu nákupov, výletov navyše, túžbou tráviť s ním všetky voľné chvíle pri Gintonikoch (radšej sme ich prestali počítať) či pivku. No čo vám budem hovoriť? Martin s nezameniteľným úsmevom , krásnymi modrými očami (už len jeden guide ich má krajšie než on, hádajte ktorý?) mal vždy pre nás odpoveď áno)) Strávil s nami všetky momenty, aj tie, kedy mohol odpočívať! Milý náš, týtmo si v nás zanechal navždy tvoj sympatický "pach!" V'daka!! For ever! Ale kde sa podel expedičný jednoduchý štýl? Veď to bolo všetko ako v rozprávke od Andersena)) Namiesto drevených priční, namiesto hladovania, namiesto strachu kde sa osprchujeme, zažívame luxusú expedíciu. Raňajky?? NECH SA PÁČI.. Od výmislu sveta!! Už len šampanské s kaviárom chýba. Izby vynikajúce. Ešte aj v Phnom Phene izba bez okna mala obrovskú výhodu - nebol počuť šialený hluk z ulice. A Martin sa opovážil nám ponúknuť jej výmenu za inú, s veľkým oknom. V žiadnom prípade! A čerešnička na torte - všade bazény!!! To už aký luxus?? Najúžasnejším zážitkom , samozrejme, okrem bezkonkurenčných pamiatok, boli toľko obávané nočné presuny. To sme tiež nečakali. Bubo znovu nesklamalo. Namiesto mnohohodinového sedenia na tvrdých sedadlách sme si luxusne ležkali v tzv. Ležobusoch ako sme si ich familiárne nazvali. Toľko sme sa nenasmiali snáď na žiadnom presune, ktorý sme doteraz absolvovali. Absolútna špica!!! Škoda, že ich nebolo ešte viac))) To, že sme mali možnosť vidieť toľko pamiatok za relatívne krátky čas, je viac než zázrak. Byť fascinovaný khmérskou kultúrou, čamskými vežami, Kráľovskými palácmi či už v Bangkoku alebo vo Vietname, je hlboký zážitok na celý život. Plakať a nehanbiť sa za svoje úprimné slzy na Vražedných poliach, vo väznici S-21 a tiež v múzeu vietnamsje vojny je fakt, ktorý nám oveľa viac otvoril vedomosti o nezmyselnosti akejkoľvek vojny či chamtivosti a túžb po moci(( A čerešničkou na torte vo forme úžasných 2 plných dní v najkrjšom chrámovom komplexe Angkor Wat ste si nás získali už navždy. Môcť obdivovať také fenomenálne dielo bol pre nás duševným orgazmom. Doslova a do písmena)) A navyše, vďaka tomu, že sme si zaplatili prelet posledný deň, sme mali možnosť navštíviť krásnu rybársku dedinku, vychutnať posledné gurmánske hody v Siem Reap a neunavení preletieť do Bangkoku - vrelo odporúčam!!! Apropos, jedlo alias žrádielko))) Nedá sa opísať slovami, to treba jednoducho ochutna, zažiť, vidieť na vlastné oči. Všetky tie pečené potkany, netopiere, pavúky, psy, ale aj rybky, neuveriteľne chutnú zeleninku a polievky.... zoznam by bol nekonečný.... Ja osobne som na seba pyšná, že som dokázala prekonať samu seba a zjedla som živé srdce z predomnou zabitej kobry + zapiť ho jej vlastnou krvou)) že sa vám to hnusí??? Chyba. je to ich kultúra, ich zvyklosti a tak to treba aj brať))) Dobrú chuť)) Nazdravie)) A jedno veľké 'dakujeme..... Katka a Bobo Kristovci
12. 12. 2012
Zdravím CK BUBO kolektív, bol som s Vami na dvoch famóznych zájazdoch - expedíciách a nemali chybu, nemusíte robiť v podstate nič (zlepšovať), ste dokonalí a kvalitní. Určite s Vami ešte pocestujem, lákajú ma destinácie ako Sudán - Etiópia, Keňa Tanzánia - Kilimadžáro, Južná Amerika , Nový Zéland a ešte ďalšie. Prajem Vám veľa spokojných cestovateľov a veľa úspechov vo Vašej práci!!! S pozdravom Roman Krivosudský.
7. 12. 2012
Fra: Bubo Dato: 12 december 2011 14:39:43 GMT Til: jozef.zeliznak@bubo.sk Emne: Bubo Forum Mili zlati Bubaci, Bubacikovia a vsetky ostatne Bubaky a Bubiaky:-) Krasne pozdravujem vsetkych "frekventantov" tohto uzasneho zajazdu...! Nechcem sa dlho rozpisovat, vsak vsetko podstatne uz bolo povedane, napisane... aaale predsalen - este raz jedno obrovske DAKUJEM! a to za veeelice prijemny a super zorganizovany zajazd BUBO, Petovi za vsetko, co (a ako) pre nas na zajazde robil, za jeho uzasny pristup a veeelmi prijemne a aj vycerpavajuce rozpravanie k vsetkemu, co sme cestou navstivili (vratane crienenia mlieka :-) chichiii), za pomoc a pevne nervy pri vybavovani vsetkeho okolo ukradnuteho pasu a samozrejme ostatnym suputnikom za prijemnu spolocnost... Verim, ze sa stretneme na inych krasnych potulkach svetom, do vtedy veeela uspechov a chute do organizacie dalsich krasnych zajazdov... Prajem vsetkym krasne Vianoce v kruhu rodiny, priatelov a samych milych ludkov a fsecinko NAJ do noveho roka... papaaa Ninka
14. 12. 2011
Fra: Bubo Dato: 12 december 2011 10:26:37 GMT Til: jozef.zeliznak@bubo.sk Emne: Bubo Forum Krásny deň celému BUBO tímu! V piatok sme sa vrátili z fantastickej dovolenky Vietnam, Laos, Kambodža + Thajsko. Po tom, čo som s Vami cestovala už niekoľko krát, nedá mi nevyjadriť moju (zase raz) maximálnu spokojnosť s organizáciou a priebehom celého BUBO zájazdu, aj takto verejne. Celá cesta bola výborne zorganizovaná, všetko klapalo podľa plánu a dobrú náladu nepokazilo ani daždivé počasie vo Vietname (veď kedy máme možnosť roztopašne sa čľapkať v sandáloch v 10 cm kalužiach vody? ...nádhera) a ani odcudzenie pasu, ktoré sme vďaka asistencii nášho a lokálneho sprievodcu bez problémov zvládli. Veľká vďaka patrí aj nášmu sprievodcovi Peťovi, ktorý s prehľadom zvládal aj náročné situácie a dokázal tak (spolu so svojimi rozsiahlymi vedomosťami) udržať vysoký štandard zájazdu a zabezpečiť, aby sa táto cesta stala neopakovateľným zážitkom. Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí sa podieľajú na takejto skvelej práci a želám Vám všetko dobré. PF 2012:-) Alica
14. 12. 2011
Fra: Bubo Dato: 14 december 2011 00:47:30 CET Til: jozef.zeliznak@bubo.sk Emne: Bubo Forum Pripajam sa aj ja ku ninke a alic, ktore uz povedali vsetko a s cim sa absolutne stotoznujem a v skratke kombinacia organizacie ck bubo; petovych perfektnych sprievodcovskych schopnosti a vedomosti, velmi prijemnej spolocnosti vsetkych bubacikov-spolucestovatelov a najma krajin a miest, ktore sme navstivili,vytvorilo ten uuzasny intenzivny zazitok. Povodne som chcela napisat aj, ze neopakovatelny, ale verim, ze sa to predsa len na dovolenkach s Bubo opakovat bude:-) Prajem vsetkym Stastne a vesele a v Novom roku 2012 len same taketo uuuzasne cestovatelske zazitky!!! Kristina
14. 12. 2011

 • 1 / 1