Z Mali do Burkina Faso

Afrika je jediným kontinentom, kde ak chcete niečo vidieť tak si to musíte naozaj zaslúžiť a svojim spôsobom odcestovať. Nič tu nie je garantované, isté a všetko si treba vedieť vybaviť. Už od roku 1989 pôsobíme v Afrike, lebo tento kontinent milujeme a garantujeme Vám, že ak niekto dokáže Afriku robiť v svetovom meradle, tak je to práve CK BUBO. Aj táto cesta je dôkazom skúseností na základe zrealizovaných zájazdov do tejto oblasti. Krajina na hranici tmavej Afriky a Sahary Vás prekvapí svojou priateľskou tvárou a farbami. Pohľad na rieku Niger tečúcu Saharou je pastvou pre oči a cestovateľská lahôdka. Legendárne Timbuktu a krajina Dogonov patria medzi prísne strážené tajomstvá Afriky. A na konci cesty najmilšia krajina na svete. Burkina Faso.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 2 790,00 €

Mali, Burkina Faso

11 dní

B+

Opäť jediná CK na Slovensku, ktorá tieto krajiny prešla a aktívne ich propaguje

Nezaplatiteľné osobné skúsenosti s Afrikou

Afrike sa dostaneme pod kožu

Unikátny okruh severnou časťou západnej Afriky

 

Odlet a prílet do Mali, aklimatizácia a prvý chladený Castel.

BAMAKO: hlavné mesto uložené pod pohorím Manging. Vyhliadka na mesto z G-bodu, centrum mesta a chaotická tržnica Grand Marché, ktorá je jeho srdcom, Kúpite zhnitú opičiu hlavu či fetiše? Transfer do SEGOU na brehu rieky Niger s koloniálnym francúzskym šarmom. Bývalá koloniálna metropola s preslávenými látkami bogolan.

Sledujeme rieku Niger, následne trajektom cez rieku Beni do DJENNÉ, ktoré je nádherné. Veľa času, západ a východ slnka, pamiatky UNESCO dôkladne. Hotel máme hneď vedľa mešity! Mešita z nepálených tehál je symbolom mesta. Ide vraj o najväčšiu stavbu z nepálených tehál na svete. Okolo trhy, medresy, tradičné remeslá, zapadlé uličky. Vychutnáme si Mali s minimom turistov?

Cez MOPTI, dôležitý prístav na rieke Niger k bohatstvu, čo pramení z obchodu medzi Saharou a Sahelom. Výroba pirog, rybí trh. Asfaltka až do Douentzy, odbočíme doľava a začína sa štvorhodinová prašná cesta k rieke, nevyspytateľný trajekt a sme v bájnom TIMBUKTU. Ak by sme sa do Timbuktu nedostali, program predĺžime v Gorom- Gorom, Oursi a Markoye v severnej Burkine Faso.

Celý deň v Timbuktu a prípadný fakultatívny program (ťavy, púšť atď.)

Dnes vyrazíme na juh k Dogonom (UNESCO). Tu máme viac času na trek (možnosť vybrať si podľa kondície) a spánok v dogonských dedinkách. Chceme autentický zážitok! Posvätné krokodíly? Animistická kultúra, ktorá pretrvala stáročia. Fantastické dogonské mýty a legendy sa dozvieme od duchovných vodcov jednotlivých dedín.

Amma, Lebé a Mono. Dogoni sú jedným z najpozoruhodnejších afrických etník a my sa s veľmi skúseným sprievodcom budeme snažiť dozvedieť sa viac.

Dedinka Songo s nástennými rituálnymi maľbami obriezky. Zažijeme aj obradné tance v maskách?

Krajina hrdých Burkinabé a posledná brána pred hustými lesmi Ghany. Obyvateľstvo je kultúrne veľmi blízke južnému Mali. Hlavné mesto krajiny OUAGADOUGOU, kde nás privíta Naba Koom s kalabašom na hlave a hrou na xylofón. Opäť sme v jednej z najchudobnejších krajín na svete. Nečakajte žiadnu hrôzu. Chudoba je skutočne relatívny pojem a my zažijeme usmiatych, milých ľudí, ktorí žijú tak ako ich dedo a pradedo a za chudobných sa rozhodne nepovažujú. Burkina Faso sa v marci 2013 dostala na 10. miesto najpriateľskejších krajín sveta a tým iba potvrdila náš názor. Ochutnáme. Vyskúšame a dáme vedieť, kde je pravda skrytá.

Dokončíme prehliadku hlavného mesta, ktoré každý familárne volá Ouga. Večer transfer na letisko a odlet domov.

Prílet domov.

 

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • privátnu dopravu počas celého pobytu
 • slovenského BUBO sprievodcu
 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy (často lokálne 3* - 4*)
 • kontinentálne raňajky
 • vstupné do národných parkov
 • hraničné poplatky
 • trajekty do Djenne
 • Timbuktu
 • letiskové poplatky
 • 7 x večeru
 • asistenčné služby CK BUBO
 • pitný režim balenú pitnú vodu 1l denne / 1 osoba
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu,víza

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
08.05.2017
18.05.2017
2 790,00 €
01.11.2017
11.11.2017
2 790,00 €

Ebola tour 24

Moisse, Giree a Yusuf spia na hranici medzi Pobrežím Slonoviny a Mali. My by sme mali o 2 hodiny ísť na letisko. Poletí to? V Afrike sa mi často stáva, že…

13
NOV
11:56
2015
Dnes sa dá cestovať bezpečne aj sem - s BUBO
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší cestovateľský portrét? Vybral som destinácie, kde sa môžete s BUBO ľahko, v relatívnom pohodlí a bezpečne dostať. Tu je NAJ 17 na 2017

Kde v najbližšom roku nájdete ešte tú pravú exotiku? Kde máte šancu dostať sa do doby kamennej a kde môžete nafotiť svoj najexotickejší cestovateľský portrét? Vybral som destinácie, kde sa môžete s…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár • 1 / 0