Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

Zimbabwe, Mozambik, Zambia, Malawi

Ďalšia africká cesta z dielne BUBO. Kultúra a história bývalej Rodézie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolútne nedotknutý Mozambik. Cesta v malých skupinkách, tak ako sa na Afriku patrí.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
od 4 200 €

Zimbabwe, Mozambik, Zambia, Malawi

17 dní
Termíny a ceny Objednaj zájazd

Ulovte viac zážitkov

Podmorský svet

Pre každého akvaristu je úžasný zážitok potápanie alebo šnorchlovanie v jazere Tanganyika alebo Malawi. V jazere Malawi žije viac ako 600 druhov cichlíd. Voda je tu priezračná, farebné rybičky všade okolo, na brehu je piesok a palmy. Jednoduchon raj.

Žirafí tanec

Národný park South Luangwa je skrytý poklad. Žijú tu všetky zvieratá, ktoré na safari môžte v tejto časti Afriky vidieť. Slony, levy, byvoly, leopardy, hrochy...Žiráf je tu tiež dosť a vy tak máte šancu vidieť aj ich zvyky, ako napríklad "tanec" samcov.

 • unikátna cesta Afrikou cez 4 krajiny juhu a východu
 • doprava ťažnými koňmi Afriky, Land Rover a Land Cruiser
 • originálne africké dobrodružstvo cez neturistickú časť Afriky
 • neobjavný Mozambik s tisíckami km pláží a autentické Malawi
Zobraziť mapu

Odlet z Európy ponad rovník až na juh Afriky.

HARARE: kedysi jedno z najbohatších miest Afriky, hlavné mesto južnej Rodézie. Roky chudoby mesto zmenili, ale aj tak ostalo výkladnou skriňou Zimbabwe. Dowtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Námestie africkej jednoty. Parlament, pri ktorom si objasníme, o čo v Zimbabwe ide. Uvidíme Bobbyho? Nastúpime do našich terénnych áut, ktoré dobili Afriku.

MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Súčasť svetového dedičstva UNESCO a najväčšia historická pamiatka krajiny. Sídlo kráľov a šľachty a rozľahlého černošského kráľovstva, na pôvode ktorého sa história dodnes nezhodla. Majestátne obranné múry, ktoré pravdepodobne postavili príslušníci kmeňa Shona, dominantného kmeňa v Zimbabwe. BULAWAYO: druhé najväčšie mesto Zimbabwe, mesto kráľov založené Lobengulom. Matabeleland, kde si povieme rozdiely medzi Shona a Matabale, dvoma najdôležitejšími kmeňmi krajiny. Národný park MATOPOS a miesto, kde leží Cecil Rhodes, zakladateľ Rodézie a jeden z najväčších vizionárov modernej doby.

Presun cez Matabele land až na hranice so Zambiou. Viktóriine vodopády „ Dym, ktorý hrmí“. Jeden z prírodných divov sveta. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Čaká nás severná Rodézia a dnešná ZAMBIA. Krajina, ktorá bola dlho v tieni Zimbabwe a dnes je to africký gepard, ktorý veľmi rýchlo napreduje. LIVINGSTONE: mesto pomenované po prvom Európanovi, ktorý týmto regiónom prešiel. Mesto leží na konci dlhej cesty medzi Walvis Bay v Namíbii a Zambiou. Niekoľkokrát menilo polohu kvôli epidémiám malárie, táto dnešná sa zdá byť tou pravou a mesto je najväčším mestom južnej Zambie.

Modernou cestou smerujeme na sever cez Kalomo, ktoré dominovalo tejto oblasti pred Livingstonom. Oblasť ktorú obýva kmeň Batonga. V okolí MAZABUKA minieme obrovské plantáže s cukrovou trstinou a prídeme až do hlavného mesta LUSAKA: hlavné mesto krajiny. Kompletná prehliadka mesta. Národné múzeum a Cairo Road.

Pozdĺž hranice s národným parkom Lower Zambezi sa dostaneme až do najlepšieho národného parku krajiny, SOUTH LUANGWA. Nedotknutá divočina. Mohutná rieka Luangwa tu dáva životnú energiu množstvu zvierat a turistický ruch je tu minimálny. Tisícky hrochov, kudu, paviánov, slony, levy, hyeny. Pre milovníkov divočiny je Luangwa ideálnym miestom na návštevu.

Celodenné safari a zdolávanie prekážok našimi terénnymi autami.

CHIPATA: brána do Zambie a Malawi. Po kvalitnej asfaltovej ceste sa dostaneme do maličkej krajiny v centre východnej Afriky, ktorej dalo meno jazero. MALAWI. Hlavné mesto krajiny LILONGWE. Lilongwe je kultúrnym centrom krajiny a azda najzelenším mestom Afriky.

JAZERO MALAWI patrí medzi skvosty Afriky a našim dnešným programom bude práve ono. Nekonečná masa vody, ktorá oddeľuje Malawi od Mozambiku a Tanzánie, domov množstva endemických druhov živočíchov a zdroj obživy miestneho obyvateľstva. Cesta lemujúca jazero je popretkávaná malými dedinkami a pozorovaním života na tejto ceste spoznáte Malawi. Cape Maclear a Monkey Island. Skočíte?

Druhé najväčšie mesto krajiny BLANTYRE. Nádherné scenérie, výrobne dreveného uhlia a zjazd do tepla. Atmosféra malého veľkomesta. Zjazd k masívu MULANJE, ktorý je domovom národného stromu Malawi a zároveň najvyššieho kopca krajiny.

Zdoláte 3002 metrov vysoký vrchol Sapitwa?

Prekročíme hranice a Mozambikom a sme v ďalšej africkej krajine. Portugalská kolónia dlho sužovaná vojnou našla mier a krajina má obrovský potenciál. Tisícky kilometrov pieskového pobrežia s azúrovou vodou a výbornými podmienkami na potápanie či plávanie. Zároveň je to rozľahlá krajina, ktorá je miestami úplne izolovaná od sveta. Stočíme to smerom na juh až prídeme k rieke Zambezi. Najväčší most ponad rieku je právu tu v mestečku Caia a je dlhý 2376 metrov. Rieka rozdeľuje krajinu de facto na dve samostatné časti. Opustili sme provinciu Zambezia a sme v Sofale.

Hlavnou cestou prejdeme okolo národného parku GORONGOSA a prídeme k Indickému oceánu. Neuveriteľné množstvo paliem. Vedeli, ste že kokosové orechy zabijú v krajine viac ľudí ako žraloky? Spĺňa toto miesto predstavu Vášho afrického raja? VILANCULOS: mestečko na pobreží oceánu z ktorého sa stáva miestne centrum turistického ruchu vďaka ostrovom BAZARUTO, ktoré mihajú v diaľke. Raj potápačov a juhoafrickej smotánky.

Uvoľnený deň na pobreží Indického oceánu.

Dlhý presun pobrežím v tieni paliem a s oceánom na jednej strane. Záver cesty a hlavné mesto MAPUTO: chaotický centrálny trh, ulice pripomínajúce Karla Marxa a Lenina a do toho záblesky juhoafrického kapitalizmu. Uvidíme čo z toho napokon vznikne. Na severnú hranicu Mozambiku je odtiaľto 2720 kilometrov...prešli sme polovičku krajiny.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku v economy clas
 • dopravu počas celého zájazdu
 • BUBO sprievodcu
 • 2 x ubytovanie v 5* hoteli s raňajkami
 • 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
 • všetky cestné poplatky
 • asistenčné služby  BUBO
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

- letiskové poplatky, ostatnú stravu, víza, vstupné do pamiatok, atrakcií a národných parkov

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: 

Každý klient musí mať povinné očkovanie proti žltej zimnici a platný medzinárodný očkovací preukaz, ktorý musí mať počas cesty pri sebe. Počas zájazdu odporúčame každému, aby si zobral profylaxiu proti malárii. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením.

Naši miestni partneri a vedenie BUBO  odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať doma, na záhrade či pri trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 6 voľných strán.

Termíny a ceny

Termín
Cena
13.11.2018
29.11.2018
4 200 €
Základná cena 4200 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu (pre občanov SR a ČR) 130 €
Spolu 4 830 €
Objednať zájazd
11.05.2019
27.05.2019
4 200 €
Základná cena 4200 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu (pre občanov SR a ČR) 130 €
Spolu 4 830 €
05.07.2019
21.07.2019
4 600 €
Základná cena 4600 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu (pre občanov SR a ČR) 130 €
Spolu 5 230 €
23.11.2019
09.12.2019
4 200 €
Základná cena 4200 €
Letiskové poplatky 500 €
Víza k zájazdu (pre občanov SR a ČR) 130 €
Spolu 4 830 €

Odporúčame

Juhoafrická republika , +3 viac
20 dní
3 880 €
Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €


 • 1 / 0