Zimbabwe, Zambia, Malawi, Mozambik

Ďalšia africká cesta z dielne BUBO. Kultúra a história bývalej Rodézie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolútne nedotknutý Mozambik. Cesta v malých skupinkách, tak ako sa na Afriku patrí.

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť klientov
od 3 420,00 €

Zimbabwe, Mozambik, Zambia, Malawi

17 dní
  • unikátna cesta Afrikou cez 4 krajiny juhu a východu
  • doprava ťažnými koňmi Afriky, Land Rover a Land Cruiser
  • originálne africké dobrodružstvo cez neturistickú časť Afriky
  • neobjavný Mozambik s tisíckami km pláží a autentické Malawi
 

Odlet z Európy ponad rovník až na juh Afriky.

HARARE: kedysi jedno z najbohatších miest Afriky, hlavné mesto južnej Rodézie. Roky chudoby mesto zmenili, ale aj tak ostalo výkladnou skriňou Zimbabwe. Dowtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Námestie africkej jednoty. Parlament, pri ktorom si objasníme, o čo v Zimbabwe ide. Uvidíme Bobbyho? Nastúpime do našich terénnych áut, ktoré dobili Afriku.

MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Súčasť svetového dedičstva UNESCO a najväčšia historická pamiatka krajiny. Sídlo kráľov a šľachty a rozľahlého černošského kráľovstva, na pôvode ktorého sa história dodnes nezhodla. Majestátne obranné múry, ktoré pravdepodobne postavili príslušníci kmeňa Shona, dominantného kmeňa v Zimbabwe. BULAWAYO: druhé najväčšie mesto Zimbabwe, mesto kráľov založené Lobengulom. Matabeleland, kde si povieme rozdiely medzi Shona a Matabale, dvoma najdôležitejšími kmeňmi krajiny. Národný park MATOPOS a miesto, kde leží Cecil Rhodes, zakladateľ Rodézie a jeden z najväčších vizionárov modernej doby.

Presun cez Matabele land až na hranice so Zambiou. Viktóriine vodopády „ Dym, ktorý hrmí“. Jeden z prírodných divov sveta. Most ponad rieku ZAMBEZI. Kto chce, môže si skočiť najvyšší komerčný bungee jumping na svete. Dotknite sa vody! Čaká nás severná Rodézia a dnešná ZAMBIA. Krajina, ktorá bola dlho v tieni Zimbabwe a dnes je to africký gepard, ktorý veľmi rýchlo napreduje. LIVINGSTONE: mesto pomenované po prvom Európanovi, ktorý týmto regiónom prešiel. Mesto leží na konci dlhej cesty medzi Walvis Bay v Namíbii a Zambiou. Niekoľkokrát menilo polohu kvôli epidémiám malárie, táto dnešná sa zdá byť tou pravou a mesto je najväčším mestom južnej Zambie.

Modernou cestou smerujeme na sever cez Kalomo, ktoré dominovalo tejto oblasti pred Livingstonom. Oblasť ktorú obýva kmeň Batonga. V okolí MAZABUKA minieme obrovské plantáže s cukrovou trstinou a prídeme až do hlavného mesta LUSAKA: hlavné mesto krajiny. Kompletná prehliadka mesta. Národné múzeum a Cairo Road.

Pozdĺž hranice s národným parkom Lower Zambezi sa dostaneme až do najlepšieho národného parku krajiny, SOUTH LUANGWA. Nedotknutá divočina. Mohutná rieka Luangwa tu dáva životnú energiu množstvu zvierat a turistický ruch je tu minimálny. Tisícky hrochov, kudu, paviánov, slony, levy, hyeny. Pre milovníkov divočiny je Luangwa ideálnym miestom na návštevu.

Celodenné safari a zdolávanie prekážok našimi terénnymi autami.

CHIPATA: brána do Zambie a Malawi. Po kvalitnej asfaltovej ceste sa dostaneme do maličkej krajiny v centre východnej Afriky, ktorej dalo meno jazero. MALAWI. Hlavné mesto krajiny LILONGWE. Lilongwe je kultúrnym centrom krajiny a azda najzelenším mestom Afriky.

JAZERO MALAWI patrí medzi skvosty Afriky a našim dnešným programom bude práve ono. Nekonečná masa vody, ktorá oddeľuje Malawi od Mozambiku a Tanzánie, domov množstva endemických druhov živočíchov a zdroj obživy miestneho obyvateľstva. Cesta lemujúca jazero je popretkávaná malými dedinkami a pozorovaním života na tejto ceste spoznáte Malawi. Cape Maclear a Monkey Island. Skočíte?

Druhé najväčšie mesto krajiny BLANTYRE. Nádherné scenérie, výrobne dreveného uhlia a zjazd do tepla. Atmosféra malého veľkomesta. Zjazd k masívu MULANJE, ktorý je domovom národného stromu Malawi a zároveň najvyššieho kopca krajiny.

Zdoláte 3002 metrov vysoký vrchol Sapitwa?

Prekročíme hranice a Mozambikom a sme v ďalšej africkej krajine. Portugalská kolónia dlho sužovaná vojnou našla mier a krajina má obrovský potenciál. Tisícky kilometrov pieskového pobrežia s azúrovou vodou a výbornými podmienkami na potápanie či plávanie. Zároveň je to rozľahlá krajina, ktorá je miestami úplne izolovaná od sveta. Stočíme to smerom na juh až prídeme k rieke Zambezi. Najväčší most ponad rieku je právu tu v mestečku Caia a je dlhý 2376 metrov. Rieka rozdeľuje krajinu de facto na dve samostatné časti. Opustili sme provinciu Zambezia a sme v Sofale.

Hlavnou cestou prejdeme okolo národného parku GORONGOSA a prídeme k Indickému oceánu. Neuveriteľné množstvo paliem. Vedeli, ste že kokosové orechy zabijú v krajine viac ľudí ako žraloky? Spĺňa toto miesto predstavu Vášho afrického raja? VILANCULOS: mestečko na pobreží oceánu z ktorého sa stáva miestne centrum turistického ruchu vďaka ostrovom BAZARUTO, ktoré mihajú v diaľke. Raj potápačov a juhoafrickej smotánky.

Uvoľnený deň na pobreží Indického oceánu.

Dlhý presun pobrežím v tieni paliem a s oceánom na jednej strane. Záver cesty a hlavné mesto MAPUTO: chaotický centrálny trh, ulice pripomínajúce Karla Marxa a Lenina a do toho záblesky juhoafrického kapitalizmu. Uvidíme čo z toho napokon vznikne. Na severnú hranicu Mozambiku je odtiaľto 2720 kilometrov...prešli sme polovičku krajiny.

 

Cena zahŕňa

-medzinárodnú letenku

-dopravu terénnym autom počas celého pobytu s plným vybavením

-slovenského BUBO sprievodcu

-2 x ubytovanie v 5* hoteli s raňajkami

-4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami

-všetky cestné poplatky

-asistenčné služby CK BUBO

-najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

- letiskové poplatky, ostatnú stravu, víza, vstupné do pamiatok, atrakcií a národných parkov

Zobraziť galériu

Termíny a ceny

Termín Cena  
25.07.2017
10.08.2017
3 850,00 €
13.10.2017
29.10.2017
3 620,00 €

Dym, ktorý hrmí.

Síce toto miesto pomenoval škótsky objaviteľ David Livingstone po svojej vtedajšej kráľovnej v roku 1855, no domorodci majú pre Viktóriine vodopády úplne iné pomenovanie, a to Mosi-oa-Tunya…

Mišo Ondro z BUBO
27
APR
23:06
2017

Poriadny adrenalín v Zimbabwe

Po príjemne strávených dňoch v Kapskom meste, kde sme si pozreli tie najzaujímavejšie pamiatky, absolvovali výlet na Mys dobrej ná…

19
MAR
08:42
2017
Ľuboš Fellner Ľuboš Fellner

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám prinášame výňatok z neho s našou krátkou impresiou z každého mesta o tom, ako toto mesto spoznávame my. Už čoskoro prinesieme rebríček top miest našej planéty podľa sprievodcov BUBO.

Čitatelia renomovaného amerického časopisu o cestovaní Conde Nast Traveller zvolili svoje top mestá planéty za rok 2016. Keďže hlasuje pestrá vzorka cestovateľov, rebríček zaujal aj nás a radi vám…

Itinerár

 
Stiahnite si kompletný itinerár pre tento zájazd v prehľadnej podobe PDF formátu.
 

Stiahnuť itinerár  • 1 / 0