Zanzibar

Tanzánia, Zanzibar

Tomáš Hušek Tomáš Hušek Tomáš Hušek
Spokojnosť zákazníkov
 • BUBO špecialita all inclusive
 • Ostrov klinčekov a Freddieho Mercuryho
 • Nádherný all inclusive rezort Vašej dovolenky
 • Ako rastie vanilka, škorica a muškátový orech
 • Trhy v Stone Town a krásne pláže
Zobraziť mapu

Odlet a prílet na Zanzibar. Transfer do hotela podľa výberu a relax. V základnej cene zájazdu je 4* all inclusive hotel 4* SANDIES MAPENZI BEACH CLUB Tento all inclusive hotel je situovaný na pláž Kiwengwa. Cca 50 minút jazdy z letiska. 87 bungalovov zariadených v tradičnom východoafrickom štýle. Všetky izby majú klimatizáciu, ventilátor, sprchový kút, fén, minibar a sejf. Súčasťou hotela je aj bazén. All inclusive zahŕňa raňajky, obed, večeru, nealko nápoje, minerálnu vodu, vybrané víno a pivo, lokálny tvrdý alkohol, kávu, čaj, občerstvenie počas dňa, nemotorové športy. Ak si želáte zlepšiť si úroveň ubytovania tak odporúčame využiť službu BUBO Prémium, kde ponúkame náš najobľúbenejší luxusný hotel Gemma dell Est.

Oddych a kúpanie si môžete spestriť celodenným výletom ostrovom korenia a otrokov. Začnete na farme, kde sa pestuje korenie od výmyslu sveta. Viete, ako vyzerá čierne korenie, vanilka, muškátový orech, ylang ylang, zázvor, škorica... alebo žeby jack fruit? Odseknete si kokosové orechy priamo z vrcholu dvadsaťmetrovej palmy a čerstvé ich vypijete? Na obed sa dostanete do Stone Town, starého mesta, ktoré bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov. Prejdete si starý trh, kde zažijete atmosféru šestnásteho storočia, navštívite priestory, kde držali otrokov v neľudských podmienkach a na záver nakúpime suveníry v rodnom dome najslávnejšieho rodáka ostrova – Freddieho Mercuryho.

All inclusive relax na pláži Zanzibaru a na brehu teplého Indického oceánu.

All inclusive relax na pláži Zanzibaru a na brehu teplého Indického oceánu.

All inclusive relax na pláži Zanzibaru a na brehu teplého Indického oceánu.

All inclusive relax na pláži Zanzibaru a na brehu teplého Indického oceánu.

All inclusive relax na pláži Zanzibaru a na brehu teplého Indického oceánu.

All inclusive relax na pláži Zanzibaru a na brehu teplého Indického oceánu.

Rozlúčka s Afrikou a odlet domov.

Cena zahŕňa

 • medzinárodnú letenku
 • 7 x ubytovanie podľa výberu
 • 7 x all inclusive
 • spiatočný letiskový transfer na Zanzibare
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK BUBO
 • letiskové poplatky

– šťastnú visačku na batožinu

Cena nezahŕňa:

osobné výdaje, ostatnú stravu, víza

Poznámka:

Zdravotné odporúčania: Nie je povinné žiadne očkovanie. Každému odporúčame, aby sa pred cestou informoval o aktuálnej situácii u svojho lekára. BUBO nie je zdravotníckym zariadením. V prípade, že na Zanzibar letíte z Afriky alebo Južnej Ameriky tak je možné, že budú od Vás vyžadovať očkovanie proti žltej zimnici. Informujte sa v CK pokiaľ máte takýto let. 

Naši miestni partneri a vedenie BUBO však odporúčajú každému cestovateľovi, aby si skontroloval očkovanie proti tetanu a žltačke AB. Sú to choroby, ktoré môžete dostať v doma na záhrade či pre trekingu pralesom. Myslite dopredu a nezabudnite na platné cestovné poistenie.

Zaujímavý blog o zdraví na cestách nájdete aj na https://bubo.sk/blog/ked-su-tropicke-choroby-konickom

Cestovný doklad: Na cestu je potrebný cestovný pas SR/ČR platný minimálne 6 mesiacov po návrate zo zájazdu a musí obsahovať aspoň 2 voľné strany.

GEMMA DELL EST 5*:

Hotel zo siete hotelov Planhotel leží 1 hodinu severne od letiska. Služby sú na špičkovej úrovni, tak ako to od hotela takéhoto typu čakáte. Výhodou hotela je pomerne slabý odliv a tým pádom lepšie možnosti kúpania v Indickom oceáne. Na ostatných stranách ostrova je odliv oveľa väčší. Hotel je postavený v európskom štýle, ako jeden z mála na ostrove. Izby sú vybavené stropným ventilátorom, klimatizáciou, trezorom, fénom, terasou. Súčasťou hotela je aj veľký bazén a biela pláž s výskytom koralov je priamo pred hotelom. Stravovanie je formou all inclusive. Hotel má 123 izieb a 7 reštaurácií/barov (Pavillion, Sea Breeze, Coral Cove, Café Moresco, Beach bar a Lobby Lounge). Súčasťou rezortu je aj tenisový kurt, bazén, spa, biznis centrum s Wi-Fi pripojením, prvá pomoc.

All inclusive: Súčasťou all inclusive sú:

 • raňajky, obed, večera
 • nealkoholické nápoje, víno podľa ponuky, pivo, koktejly, miestny tvrdý alkohol, káva a čaj
 • drobné občerstvenie počas celého dňa
 • poobedňajší čaj a čajové pečivo
 • používanie kanoe (k dispozícii sú v centre vodných športov)
 • slnečníky a lehátka
 • posilňovňa

Iné aktivity: V centre vodných športov môžete využiť aj ponuku platených služieb ako windsurfing, katamaran, vodné lyže, banana ride, rybačku atď.

 4* SANDIES MAPENZI BEACH CLUB / VOI KIWENGWA

Tento all inclusive hotel je situovaný na pláž Kiwengwacca 50 minút jazdy z letiska. 87 bungalovov zariadených v tradičnom východoafrickom štýle. Všetky izby majú klimatizáciu, ventilátor, sprchový kút, fén, minibar a sejf. Súčasťou hotela je aj bazén. All inclusive zahŕňa raňajky, obed, večeru, nealko nápoje, minerálnu vodu, vybrané víno a pivo, lokálny tvrdý alkohol, kávu, čaj, občerstvenie počas dňa, nemotorové športy.

 

6* hotel DIAMONDS STAR OF THE EAST

Zanzibar má tiež svoju hviezdu a je ňou novootvorený hotel Star of the East. Hotel takisto patrí do siete Planhotel. Ide o malý hotel s 11 súkromnými vilami. Každá vila má vlastný bazén, vlastného komorníka, jacuzzi, súkromnú záhradu, terasu, výhľad na oceán a 24-hodinový servis. Hotel je určený pre najnáročnejších zákazníkov. Hostia ubytovaní v tomto hoteli môžu využívať takisto všetky služby, ktoré poskytuje hotel La Gemma Dell Est. Služby hotela La Gemma sú opísané priamo pri hoteli.

 PRE KOHO JE ZANZIBAR URČENÝ:

Zanzibar je ostrov s atmosférou starých dávnych čias. Lokálne trhy, obchody a žiadne shopping centrá. Hotely sú na vysokej úrovni so službami lepšími ako napríklad v Dubaji, ale mimo hotelov ste v tradičnej lokálnej kultúre a nie v ultramodernej. Takže prechádzky po nákupných centrách, michelinovské reštaurácie atď. tu nenájdete.

Termíny a ceny

Termín
Cena

Odporúčame

Keňa , +2 viac
14 dní
3 720 €
Juhoafrická republika , +5 viac
14 dní
3 270 €


 • 1 / 0