Referencie

J Ján Kľuska USA

Sprievodca navodil takú príjemnú atmosféru, až sme mali pocit, že cestujeme s priateľmi

Minulý týždeň sme absolvovali výlet "Toronto, Niagara, New York, Washington DC" 26.10. 2017 - 3.11.2017 Chceme sa týmto spolu s mojím synom Simonom poďakovať a zároveň pochváliť sprievodcu Erika Kondrca. Naozaj sprevádzal dokonale, poskytol nám všetky informácie, bol veľmi ochotný a navodil takú príjemnú atmosféru, až sme mali pocit, že cestujeme s priateľmi a nie s cudzími ľuďmi. Ešte raz ďakujeme a ostávame s pozdravom, Ján a Simon Kľuska

Zájazdy: USA
J Jaroslav Makovička Taiwan

Krásný zájezd

Pochvalně bych se chtěl vyjádřit o samotném zájezdu Taiwan, Hongkong, Macao. Je to opravdu krásný zájezd. Chtěl bych pochválit hlavně umístění hotelů na skvělých místech. Průvodce Jan Buday je úžasný profesionál se spoustou znalostí, se skvělým smyslem pro humor, ale hlavně se nám líbilo, že přidával spoustu věcí, které nejsou v programu. Navíc vždy doporučil kde se dobře najíst.

Zájazdy: Taiwan
J Jozef Smolka Barma

Nielen destinácia, ale aj profesionálny sprievodca robia zájazd fantastickým

Ahojte Bubáci Chcem sa aj ja podeliť o zážitky z Barmy, z ktorej sme sa pred pár dňami vrátili. Zažili sme nádherné chvíle počas letu balónom nad Baganom. Nikdy som si nemyslel, že pilotovať balón je tak ťažké. Videli sme festival na jazere Inle, či nádherné chrámy aj ľudí a dni ubiehali neuveriteľne rýchlo. Napriek ohláseným celotýždňovým lejakom sme väčšinu prehliadok absolvovali suchou nohou. Obdivoval som nášho sprievodcu Janka Budaya, ako okamžite menil program podľa očakávaného počasia. Nevzdal sa ani po neúspešných pokusoch s odstránením mrakov pri vyhliadkach s východom, či západom slnka a ešte sme stihli viacero krásnych prídavkov po ceste. Boli sme výborná partia s výborným sprievodcom. Vtedy som si opäť uvedomil, že nielen destinácia, ale aj profesionálny sprievodca robia zájazd fantastickým. Janko bolo obetavý a každý deň či večer ponúkol program, či štýlovú reštauráciu akonáhle videl, že je záujem. Neustále musel riešiť veci s domácimi sprievodcami, ale nebolo na ňom vidieť žiadnu únavu. Vždy veselý a usmiaty s príslovečným humorom nás vítal každé ráno. Vďaka Janko za nádherný zážitok. Oplatilo sa. Teším sa na ďalšie stretnutia s Tebou na zájazdoch BUBO. Verný cestovateľ Jožo Smolka

Zájazdy: Barma
M Mgr. Martin Lissník USA

Bolo naozaj parádne a neodradil nás ani silný dážď

Dobrý deň. Chcel by som sa Vám poďakovať za výbornú dovolenku v zájazde New York New York! Bolo naozaj parádne a neodradil nás ani silný dážď. Chcel by som pochváliť aj chalanov Ericha a Lubora, sprievodcov, ktorí boli veľmi ochotní nápomocní. Samozrejme mali aj výborný výklad. Určite sa opäť na vás obrátim s ďalšou poznávacou cestou. Prajem pekný deň.

Zájazdy: USA
D Daniela Angušova Čína

Najkrajšia, najzaujímavejšia, najkultúrnejšia, najspirituálnejšia a najpoučnejšia cesta

Septrembrová expedícia Čína, Tibet, Nepál, India bola asi najkrajšia, nazaujímavejšia, najkultúrnejšia, najspiritualnejšia a najpoučnejšia cesta akú som kedy zažila! Jednoducho úžasný zážitok, pri ktorom si človek nielen oddychne a totálne zresetuje hlavu, ale hlavne príde na to, že svet je úžasné miesto, ktoré sa oplatí objavovať a spoznávať. Na tejto ceste bola asi najkrajšia tá neuveriteľná rozmanitosť, kontrasty, krása ľudí, nádherná príroda (najmä v tibete) a hlavne fakt, že za 26 dní sa človek naučí asi viac ako za niekoľko rokov v škole! A to najmä vďaka úžasným sprievodcom, ktorých BUBO ponúka. Naša Katka Líšková ml. bola NESKUTOČNÁ !!! Nepoznám nikoho, kto by o Ázii vedel viac ako Katka...profesionálka s ktorou sa nestratíte asi nikde:) Týmto jej chcem veľmi poďakovať, lebo bez nej by táto cesta určite nebola taká skvelá a hlavne úplne bezproblémová! Vďaka BUBO za tento splnený sen a už sa teším na budúci rok ! :) ***

Zájazdy: Čína
J Ján Haruštiak

Papua Nová Guinea - republika kde rastú banány a kde už nepodrezávajú ženy

Papua Nové Slovensko - banánová republika na okraji civilizácie, kde nerastú banány a kde tanec, hudba a šťastie prehrávajú boj s diablovými skrinkami, bussinesom, reality show a s bojom o prežitie. Papua Nová Guinea - republika kde rastú banány a kde už nepodrezávajú ženy, (V SR je práve jedna kauza), kde burza prosperuje - momentálny kurz je tri ženy za jedno prasa, ale kde sú ludia šťastní, holí a spokojní s tým “nič", čo majú. Sú bohatí duchom a vôbec sa nepožierajú. Tancujú, spievajú, bubnujú a milujú sa. Majú svoje tradície a zvyky a to je pre nich životne podstatné. Nevymenia ich, ako my za techniku a rozvoj. Sú milí a vôbec nie sú nebezpeční. Ak Vám niekto povie, že ste Papuánec, môžete byť na to hrdý. Raz sa s nimi ekonomicky stretneme. Ale dávam si otázku. Blížia sa oni k nám, alebo my k nim ? ? ?

M Martina a Marcela Barma

Jedinečnosťou Barmy je, že turista je tu ešte raritou

Pred pár dňami sme sa vrátili z Barmy a stále s úsmevom spomíname na dni plné pravej ázijskej kultúry, milých domácich a nádherných zlatých pagod. Jedinečnosťou Barmy je, že turista je tu ešte raritou. Práve to sme si na vlastnej koži vyskúšali i my, domáci na nás s údivom pozerali a nadšene sa s nami fotili. A najlepší zážitok? Posúďte sami: prelet balónom pri východe slnka nad údolím plným budhistických chrámov? Plavba po jazere Inle spojená s návštevou dlhokrkých žien? Návšteva miestnej dediny a spoznávanie každodenného života Barmancov? Svedagonks pagoda, ktorá na sebe nesie 60 ton zlata? Alebo návšteva jedného z najväčších budhistických kláštorov v krajine? Podobných zážitkov by sme tu mohli vymenovať nespočetne. Veľkú zásluhu na našom nadšení z tohto zájazdu má však bezpochyby náš sprievodca Janči, ktorý zariadil všetko potrebné, vyriešil každý problém, zasvätil nás do tajov barmskej kultúry a splnil azda každú našu požiadavku. Dokonca sa zdalo, že dokáže "vybaviť" aj na prvý pohľad nepriaznivé počasie :). Touto cestou by sme sa mu chceli poďakovať a dúfame, že sa na niektorom z BUBO zájazdov ešte stretneme. Všetkým cestovateľom zájazd určite odporúčame! Barma v žiadnom prípade nemôže chýbať vo Vašom zozname precestovaných krajín.

Zájazdy: Barma
P Prof Ing Pavel Fellner DrSc USA

Homo locum ornat, non locus hominem

Ako chlapec som pred viac ako šesťdesiatimi rokmi čítal knihu E. T. Setona (to je ten, kto spolu zakladal skautskú organizáciu) „Stopami čierneho vlka“. Vtedy nebol internet ani televízia, a tak som sníval. A teraz (zájazd USA západ) som ten úžasný kraj divočiny (dnes národných parkov) USA navštívil. Fascinujúci Grand Canyon, dych berúci Bryce canyon pri západe slnka, zázrak prírody Antelope canyon, alebo aj legendárne národné parky (Yosemity, Zeon, Joshua Tree). Vysilených no plných zážitkov nás vždy vynikajúce sprievodkyne zaviedli do zaujímavých reštaurácií. V blízkosti Bryce kaňonu je reštaurácia, ktorou prejdú stovky turistov, napriek tomu podávajú okrem polievok a šalátov aj skvelé steaky. Najlepší steak sme si však dali v San Diegu v romantickom starom meste v blízkosti prístavu (a lietadlovej lode Midway). Na steak mignon budeme iste všetci spomínať rovnako ako na národné parky, indiánov v Monument valley, show kosatiek v akvaparku v San Diegu, či na hoteli v Las Vegas. Ale aj tu platí stará múdrosť: Homo locum ornat, non locus hominem (tým, čo nemali latinčinu pomôže Google). Dôležitá je najmä dobrá partia a tá je chvalabohu na BUBO zájazdoch vždy. Všetkých srdečne pozdravujem.

Zájazdy: USA
J Juraj Zimányi Barma

Barma – užasná krajina a presne taká ako to popisuje názov zájazdu

Barma – užasná krajina a presne taká ako to popisuje názov zájazdu. Budhizmus tu cítiť v každom kúte a zlata je tu neúrekom. Pozlátené stupy a pagody kam len oko dovidí, kontrastujú s chudobou a biedou ktorá dominuje na vidieku. Aj napriek chudobe sú tu všetci milí. Na naše šťastie zažili sme ju ešte predtým než tu skôr či neskôr nastane rozmach masového turizmu čo sa iste negatívne odrazí na autentičnosti. Nebol by výlet nabitý zážitkami (a že ich bolo neúrekom) nebyť úžasného sprievodcu Janka Budaya. Všetci sme ocenili jeho znalosti kultúry, histórie a nadšenie s ktorým vedel všetko podať veľmi pútavým spôsobom, nehovoriac o jeho ľudských kvalitách. Vďaka skvelej spolupráci s lokálnymi sprievodcami sme sa mohli dostať veľmi blízko do kontaktu s každodenným životom domácich (návšteva reálneho obydlia v chatrčiach, tržníc v Pindaya a Bagane). Obzvlášť emotívna bola návšteva kláštora v Amarapure počas obedného ceremoniálu kedy budhistickí mnísi čakali v rade na almužny a jedlo. Janko díky ešte raz za všetko a samozrejme vďaka patrí aj cestovke za skvelú organizáciu – všetko prebehlo bez najmenšieho zádrhelu. Všetci čo váhate nad tým či ísť alebo neísť do Barmy, tak šup šup nečakajte ani sekundu a užite si to.

Zájazdy: Barma
T Tatiana Kováčiková Peru

Super zorganizovaný program a perfektná sprievodkyňa

Už prešlo zopár dní čo sme doma a ešte stále sa v našich mysliach premietajú spomienky na dovolenku s Bubom. Keď sa nás niekto spýta “ako bolo“ akosi nenachádzame odpoveď, lebo slovíčka „dobre“ alebo „veľmi dobre“ sú naozaj veľmi slabé na vystihnutie podstaty. Ale nebolo to iba vďaka super zorganizovanému programu po jednotlivých zaujímavých krajinách a navštívením úžasných miest počas nášho tripu, ale VEEEEĽKÉ ĎAKUJEME patrí hlavne našej perfektnej sprievodkyni Daniele Snovákovej, za jej vynikajúce služby, sprevádzanie, informácie, ktorými nás zahlcovala, jej veľkú znalosť histórie navštívených krajín a znalosť koloritu a praktík miestneho obyvateľstva. Za 24 hodinovú starostlivosť a empatiu po celú dobu zájazdu. Mala naozaj svätú trpezlivosť na riešenie požiadaviek klientov a promptné riešenia organizačných problémov, ktoré patria vraj k bežnému životu krajín Južnej Ameriky. Organizačné schopnosti, rozhľad, trpezlivosť a jej nemiznúci úsmev na tvári sú zárukou výbornej dovolenky. Danielka, ešte raz klobúk dolu pred Tebou a naozaj ĎAKUJEME

Zájazdy: Peru
S Soňa Sedláková Čína

Táto cesta je jedným slovom úžasná

Táto cesta je jedným slovom úžasná. Videli a navštívili sme úžasné miesta, prežili sme nespočetne veľa zážitkov a prekvapení, ale čo je hlavné, zažili sme! Zažili sme inú kultúru, odlišných ľudí a ich zvyky a tradície, ochutnali rôzne dobroty. Je to cesta, ktorá Vám otvorí oči a možno sa na svet budete pozerať inak. Vďaka nášmu skvelému sprievodcovi Katke Liškovej som mala možnosť bližšie spoznať tieto 4 nádherné krajiny. A nebolo to len o pamiatkach a hlavných turistických atrakciách, Katka mi naozaj priblížila kultúru cez miestnych ľudí a cez ich skutočné príbehy, čo pomohlo lepšie porozumieť krajine a spôsobu života. Organizačne bol zájazd opäť zvládnutý na jednotku , čo je na tejto ceste neľahká úloha. ĎAKUJEM!

Zájazdy: Čína
M Margit Széll Maroko

Kvalita zájazdu veľmi súvisí so schopnosťami sprievodcu

Pekný deň, sledujem činnosť Buba od samého začiatku. V posledných rokoch sme začali s kamarátkou návštevy rôznych krajín cez Vás a plánujeme aj ďalšie zájazdy. Najčastejšie ľudia píšu do CK vtedy, keď s niečím nie sú spokojní. Málokedy vezmeme do rúk pero, aby sme písali o príjemných skúsenostiach. V Bube sa nám páci, ako nám približujete históriu, pamiatky, pozoruhodnosti a prírodu vybraného miesta. Nechýbajú ani kulinárne zážitky a skúšate nám ukázať, priblížiť aj život tunajšich ľudí. Kvalita zájazdu veľmi súvisí so schopnosťami sprievodcu. Myslím nielen na vedomosti z histórie, ale aj na prístup k ľuďom, organizačné schopnosti, vedieť riešiť rôzne problémy, atď. Zatiaľ sme mali štastie len na tých najlepších : v Číne Martina, na Kube Katku Líškovú, v Škandinávií Saru. Pred pár dňami sme sa vrátili z Maroka. Mali sme veľmi mladého, šikovného sprievodcu - Feri Kekelyho. Bol vždy usmievavý, veselý, ochotný pomôcť a promptne riešil prípadné problémy. Perspektívny mladý sprievodca s veľkou dávkou empatie, ochotný pomôcť nato odkázaným /napr. chudobným deťom v Maroku/. Na letisku naspäť domov nám ukazoval fotky z Južnej Afriky, aby sme dostali "chuť" na návštevu aj tejto časti kontinentu. Mladý "poklad", vážte si ho. Môžem len gratulovať CK Bubo pri výbere takýchto sprievodcov. Prajem Vám do ďalšej práce veľa nadšenia a hodne zdravia.

Zájazdy: Maroko
B Boris Podhorny India

Poďakovanie za ďalšiu super dovolenku plnú zážitkov

Dobrý deň do BUBA, dovoľte mi poďakovať sa za ďaľšiu super dovolenku, ktorú som opätovne s vami/BUBO cestovnou kanceláriou zažil a samozrejme sa teším na množstvo ďaľších cestovateľských zážitkov. Priznám sa, že ešte nikdy som takéto niečo nenapísal na vašu adresu, ale prinútila ma k tomuto aj skutočnosť, že chcem aj takýmto spôsom poďakovať jednému vašemu úžasnému človeku na cestách, ktorou bola Katka Lišková (junior) a sprevádzala nás po Indii. Bola výnimočná s jej prístupom ku všetkým ľuďom a ja sám pracujem s ľudmi a viem aké to je náročné, ale Katka bola naozaj super a bola výnimočná nielen jej prístupom, ale aj naozaj neskutočnými znalosťami k cestovaniu a poznatkoch o danej krajine. Ešte raz ďakujem a teším sa ďaľšie zážitky s BUBOm Boris Podhorný

Zájazdy: India
J Janka Onufráková Švajčiarsko

ALPSKÁ ROZPRÁVKA v podobe dychberúcej alpskej prírody

ALPSKÁ ROZPRÁVKA v podobe dychberúcej alpskej prírody, elegantných, očarujúcich a romantických miest a výbornej regionálnej gastronómie. Milí BUBÁCI, len včera som sa vrátila z fantastického zájazdu ALPSKÁ PÄŤKA, ktorý mal pod patronátom úžasný Ferinko Kekely. Ak je čo pochváliť, nerada šetrím superlatívmi, no keďže v prípade tohto zájazdu by sa môj príspevok obmedzil výlučne na nekonečné chválospevy a neostal by priestor na podstatu (prečo ÁNO), zhustím moje pochvaly do jednej pečate kvality / podnadpisu: PERFEKTNÝ ZÁJAZD V RÉŽII VYNIKAJÚCEHO FERKA. Pokojne a spokojne môžem tento zájazd každému odporučiť - skutočne každému, bez ohľadu na vek, preferenciu toho - ktorého kontinentu, prírody a/alebo city tours. Pretože, či už ste milovníkmi prírody alebo miest, kultúry, histórie či pamiatok alebo ste nadšenými degustátormi lokálnej gastronómie, prípadne (ideálne) predstavujete akúkoľvek kombináciu vyššie uvedeného, zájazd je ako stvorený práve pre vás. Prešli sme krížom - krážom alpskými horami a dolami, prechádzali sa na promenádach alpských jazier, túlali sa v uličkách rozkošných miest a dediniek a mali sme neustále plné brušká fantastických lokálnych gastro špecialít! Uznajte, čo viac si človek môže želať :-) ? Bol to môj v poradí už siedmy zájazd s BUBOM, no doposiaľ som cestovala po Ázii, Afrike alebo Južnej Amerike, tzn. viac - menej v exotickejších prostrediach a celkom iných podmienkach a na takomto type zájazdu som s BUBOM doposiaľ nebola.Hoci som celý život chcela aspoň raz vidieť Mont Blanc, Eiger, Jungfrau, prípadne Matterhorn (alebo aspoň niečo z toho) a súčasne aj švajčiarske mestá (najmä Luzern, Zürich a Bern), úprimne, spočiatku som váhala, či vzhľadom na moju dobrodružnejšiu povahu a silné nutkanie "zašpiniť sa na cestách" splní takýto zájazd moje očakávania a "stiahne ma do deja" tak silno, ako sa to deje v diaľkach. No stalo sa a stalo sa to absolútne .-) Zájazd mi sprostredkoval nielen to, čo som chcela vidieť a zažiť, no ďaleko viac a ešte viac! Skvelý koncept, ako som už naznačila vyššie, práve tá rôznorodosť sa mi na ňom páčila - od vodopádov k jazerám a potom "mokrou nohou" šup do mesta, následne "suchou nohou" šup pod končiare majestátnych alpských štítov a potom "zablatenou nohou" šup zas do nejakého krásneho mesta :-) A takto krásne sa to striedalo po celý čas, Krásny alpský prírodný zážitok previazaný elegantnou mašličkou v podobe noblesných miest. Všetky zmysly zapojené na maximum, aj chuť, pretože sme navštívili mnohé výborné reštaurácie a ochutnali viaceré lokálne špeciality (steak z koňa, Käsespätzle, palacinky, syrové fondue, atď.) Každý deň bol naplnený do bodky, kvalitne okomentovaný Ferinom - milý, super-ochotný, skvelo pripravený, vždy dobre naladený, proste duša spriaznená s dušami ostatných účastníkov zájazdu :-) Na margo dynamiky, dĺžky zájazdu a presunov: zájazd bol tak-akurát dynamicky ("must be", inak by sme nevideli toľko veľa), no vôbec nie vyčerpávajúci. Inak povedané, tempo zájazdu bolo vyvážené, príjemné, bol čas nielen si urobiť fotky, ale aj čas následne odložiť foťák a vstrebávať miestnu atmosféru a dokonca aj čas sadnúť si na kávu, pivo, vínko, zmrzku alebo nejakú miestnu gastro špecialitu. Dĺžka zájazdu tiež optimálna (najmä pre tých, ktorí majú prísnych zamestnávateľov a nedovolia človeku dlhšie dovolenky). Zájazd síce spočíva v presúvaní sa z miesta na miesto, no ad1 inak sa to ani nedá a ad2 úplne v pohode sa to dalo zvládnuť, vôbec som nemala pocit, že je toho veľa, absolútne v norme, ľahko zvládnuteľné (zažila som omnoho namáhavejšie záležitosti). Apropo, na zájazd s BUBOM som prvýkrát vzala moju maminu a bola nadšená. Pozdravujem všetkých účastníkov zájazdu, najmä parťáčku Zdenku, ktorá ako jediná bola ochotná vydať sa so mnou pešo z Gornergratu do Zermattu (s prevýšením solídnych 1500 výškových metrov, čo sa zhruba rovná nášmu Slavkovskému štítu) a s ktorou som sa nonstop smiala :-). Všetci ľudia boli zlatí. Osobitne pozdravujem Vášho a teraz už aj nášho Ferinka! Zo skúseností viem, že každý zájazd robí v prvom a aj poslednom rade samotná osobnosť sprievodcu - ak ten nie je skvelý, ani tie najdokonalejšie kulisy alebo génius loci neurobia zájazd dokonalým. Náš zájazd dokonalý bol a za to veľmi pekne ďakujeme (ja a moja mamina) Ferinkovi! A ďakujeme samozrejme celej kancelárii BUBO, zas to bolo na jednotku s hviezdičkou :-) Krásny zájazd! Ani ostatní neváhajte a smelo do toho. Bola by veľká škoda nechať si takého niečo ujsť! PS: I can´t get enough :-). Veľmi sa teším nabudúce - aspoň dúfam a želám si, aby bolo nejaké "nabudúce" :-) ! Ďakujem ešte raz, šťastné cesty všetkým. Janka Onufrakova

Zájazdy: Švajčiarsko