7 divov sveta - Cesta okolo sveta BUBO lietadlom

Poďte s nami na unikátnu cestu okolo sveta. Čaká vás všetkých sedem novodobých divov, vlastné lietadlo, vlastné sedadlo, vlastná letuška, vlastný kapitán, vlastný BUBO sprievodca. 30-ročné know-how tímu, ktorý realizoval cesty okolo sveta ešte v minulom storočí. Ešte dotiahnutejšia a vyladenejšia než mimoriadne úspešná prvocesta v roku 2019.

Cestujte dvaja za cenu jedného

VIAC INFORMÁCIÍ

Ponuka cestujte dvaja za cenu jedného platí len do 3. marca!

Sedem novodobých divov (49:29)

pozri video

>

Jordánsko a India

pozri video

>

Brazília a Peru

pozri video

>

Ktorý div je najkrajší?

pozri video

7 divov sveta
Jedinečná cesta okolo sveta

Prvý div
Petra

Švajčiarsky cestovateľ Johann Ludwig Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Do Petry chodíme už tridsať rokov. Poznáme miestnych beduínov, ukážeme vám skryté zákutia a neobídeme ani obchodík ženy, ktorá našla v púšti lásku na celý život.

ďalší div sipka vpravo

Druhý div
Taj Mahal

Najkrajšia stavba postavená z čistej lásky umocnená mramorom a dotvorená polodrahokamami. Slza na tvári večnosti vo veršoch indického básnika Rabindranatha Tagora, stelesnenie absolútnej čistoty v riadkoch Rudyarda Kiplinga. Slnko sa opiera o bielu zdobenú fasádu a v každú hodinu dňa ju maľuje iným odtieňom.

ďalší div sipka vpravo

Tretí div
Veľký čínsky múr

Najdlhšia stavba sveta. Je skutočne viditeľný z Mesiaca? Zdolávame stovky schodov, ale tie pohľady za to stoja. túpame k strážnym vežiam, no krásne je len tak si sadnúť na múr a sledovať okolité hory, sfarbené neskorou jeseňou. Vďaka nášmu know-how a kontaktom sa nám minulý rok podarilo mať múr len pre seba.

ďalší div sipka vpravo

Štvrtý div
Chichen Itza

Vzduch vibruje vrčaním jaguárov. Majestátny Kukulkánov chrám v ktorom bol slávny trón s jaguárom. Legendárny operený had priamo spojený s chrámom a pyramída vzbudzovala u veriacich úžas. Kňazi tu vraj obetiam vytrhávali srdce zaživa, sami si prepichovali penis a ich krv takto oplodňovala zem. Mayské legendy naživo.

ďalší div sipka vpravo

Piaty div
Machu Picchu

V ekologickom mikrobuse stúpame do zelených tajomných hôr. Zachovalé stavby, pobehujúce a pózujúce lamy. Toto nestačí vidieť na fotografiách, to musí človek zažiť. Vyberiete sa až k Slnečnej bráne Puerta del Sol? A cestou späť do Cuzca sú stoly krásne prestreté a čašníčka vám ponúka aperitív na palube vlaku s atmosférou Orient Expresu.

ďalší div sipka vpravo

Šiesty div
Corcovado

Prišiel som do Ria zomrieť, ale keď som ho uvidel rozhodol som sa žiť, povedal klasik. Rio de Janeiro, mesto farieb a jedno z najkrajších veľkomiest na svete. A na jeho najvyššej hore náš šiesty div sveta, pod ktorým sa človek cíti ako mravec. Namladší div sveta s tou najuchvátnejšou mestskou panorámou, akú si viete predstaviť.

ďalší div sipka vpravo

Siedmy div
Koloseum

Obídeme dlhé rady čakajúcich a vstupujeme do arény pre gladiátorov, kam sa zmestilo až 80 tisíc divákov. Champions League starej doby. Bravúrne technické prevedenie miesta, ktoré hostilo gladiátorské súboje, ale aj rekonštrukcie slávnych bitiek, popravy, dramatické predstavenia a boj s divými zvieratami... Antická Európa.

prvý div sipka vpravo

prémiové hotely
Vychutnajte si luxus

Cestu za všetkými novodobými divmi sveta vám ušijeme na mieru. Vyberte si to najlepšie, čo hotelový svet ponúka. Intercontinental Aqaba, indická sieť Oberoi, čínska Peninsula. Hotely na úrovni, ktorú ocenila už Marlene Dietrich či Greta Garbo, Michael Douglas či kráľovná Alžbeta. Aj ubytovanie na tejto ceste bude veľkým zážitkom.

gastronomické zážitky
Vyskúšajte delikatesy

Pečené morské prasiatko cuy
peru

Budeme ochutnávať netradičné jedlá. V Peru si môžete nechať naservírovať maximálnu exotiku v podobe morského prasiatka zvaného cuy. Tento hlodavec je súčasťou jedálnička andského regiónu už vyše päťtisíc rokov

ďalšia delikatesa sipka vpravo

Kamčatský krab
rusko

Budeme ochutnávať slávne delikatesy. Na mieste, kde sa začína Rusko, vyskúšate aj najväčšiu delikatesu na svete, červeného kráľovského kamčatského kraba. Alebo najlahodnejší kaviár z lososa za pár eur.

ďalšia delikatesa sipka vpravo

Tacos
mexiko

Budeme si užívať jedlá a nápoje na úrovni. Ochutnáte homára so šampanským, alebo dáte prednosť domácemu tacos a taquile reposada? Vychutnajte si kvalitné all inclusive a vyskúšajte guacamole tak, ako ho pripravovali už Mayovia.

ďalšia delikatesa sipka vpravo

Talianska zmrzlina
rím

Nikdy inde nechutí zmrzlina tak ako vo večnom meste. Aj v Európe vás chceme prekvapiť! Užite si sladký život - dolce vita, aký v Ríme zavládol v 50. rokoch 20. storočia a ktorý sa neoddeliteľne spája s rovnomenným filmom.

ďalšia delikatesa sipka vpravo

Rezervované stoly
9 krajín sveta

Sme presvedčení, že svet spoznávame aj skrz gurmánske zážitky. Preto sme pre vás rezervovali stoly v najlepších a vyskúšaných reštauráciách v deviatich krajinách našej planéty. Toto ste ešte nezažili.

prvá delikatesa sipka vpravo

Cestujte dvaja za cenu jedného

Prihláste sa teraz a zabezpečte si neopakovateľnú cenu na cestu, o ktorej budete rozprávať ešte vnúčatám. Vyberte si balík služieb podľa svojich nárokov a predstáv. Ponuka cestujte dvaja za cenu jedného platí len do 3. marca!

detail zájazdu

Cestujte dvaja za cenu jedného

VIAC INFORMÁCIÍ