Lov na Auroru Marek Melúch
Altaj - komplexné porovnanie, rady a skúsenosti Ľuboš Fellner
Poradíme vám, ako sa vyhnúť davom turistov Jozef Zelizňák
10 najmenej navštevovaných krajín sveta Ľuboš Fellner
317 zájazdov a musíte si vybrať jeden. Týchto 10 si vyberajú klienti najčastejšie. Jozef Zelizňák
Marek Melúch

Lov na Auroru

Vidieť polárnu žiaru je zážitok na celý život a nám sa to na Aljaške a v Yukone podarilo. Samé od seba by to zrejme nešlo, tak práve preto sme jej nedali vydýchnuť a s nadšenou BUBO skupinkou sme na ňu striehli každý deň, odkedy sme ju v meste Tok spozorovali.

Ľuboš Fellner

Altaj - komplexné porovnanie, rady a skúsenosti

Altaj je nádherný. Rozsiahly. Biely. Studený. "Zlaté vrchy" sú 2000 km dlhé a až 600 km široké, čiže minimálne trikrát rozsiahlejšie než Alpy. A my z BUBO sme tých 2000 km prešli (september-október 2017) na jednej jedinej ceste! To nám umožňuje porovnať. Altaj je divočina bez značiek, mostov, lodží, bez turistov. Žiadny telefónný signál, žiadna sprcha a vy rýchlo zistíte, ako ste v Alpách a Nepále spohodlneli.

Peter Droba

Dánsko ako rozprávková krajina

Dánsko je rodiskom jedného z najväčších rozprávkarov, ktorých poznáme. Autora hádam najznámejšej rozprávky spomedzi mnohých, Malej Morskej Panny, Ariel. Tento príbeh obletel mnoho krát celý svet a bol preložený takmer do všetkých jazykov. Hans Christian Andersen sa narodil v malom prímorskom mestečku, Odense, kde ho k rozprávkam priviedol jeho otec. Neskôr ako bábkár a herec napísal spolu vyše štyritisíc príbehov, inšpirovaných jeho životom a životom vtedajšej doby. Niektoré boli veselé, no niektoré veľmi smutné.

Jozef Zelizňák

Poradíme vám, ako sa vyhnúť davom turistov

Keď v roku 1950 lietalo ročne tridsať miliónov cestujúcich, v čase pádu Berlínskeho múru a vzniku BUBO čosi viac než miliarda, dnes ročne nastúpi do lietadla tri a pol miliardy pasažierov. Mnohí lietajú za prácou v globalizovanom svete, no väčšina cestujúcich chce vidieť to najkrajšie z destinácie. A mestá síce za ten čas narástli, no pamiatky ani historické centrá sa nezväčšili. A tak sa tam všetci spolu tlačíme.

Ľuboš Fellner

10 najmenej navštevovaných krajín sveta

Organizácia Spojených národov (UNWTO - UN World Tourism Organisation) vedie dlhé roky štatistiky počtu turistov v krajinách celého sveta. Najviac navštevovanou krajinou je za posledných 10 rokov Francúzsko. Najmenej je krajina, v ktorej tento unikátny príspevok píšem.