5 výnimočných darčekov pre ženu Jozef Zelizňák
5 výnimočných vianočných darčekov pre muža Jozef Zelizňák
Altaj - komplexné porovnanie, rady a skúsenosti Ľuboš Fellner
Poradíme vám, ako sa vyhnúť davom turistov Jozef Zelizňák
10 najmenej navštevovaných krajín sveta Ľuboš Fellner
317 zájazdov a musíte si vybrať jeden. Týchto 10 si vyberajú klienti najčastejšie. Jozef Zelizňák
Jozef Zelizňák

5 výnimočných darčekov pre ženu

Prekvapte tento rok svoju partnerku výnimočným zážitkom. Ajurvéda v Indii, luxus na Bali, kultúra či nákupy v New Yorku, pamiatky a pláže na Srí Lanke, ticho Patagónie. Absolútna dovolenka, na ktorej sa ani vy nebudete nudiť.

Jozef Zelizňák

5 výnimočných vianočných darčekov pre muža

Máte pocit, že váš partner bol už všade? Chcete ho prekvapiť cestou, akú nečaká? Chcete mu urobiť radosť čímsi ozaj výnimočným? Vyskúšajte jednu z našich piatich jarných špecialít. Na všetky vám ponúkame vianočnú zľavu a hoci touto cestou nepohrdne žiaden muž, celkom určite ju zvládnete aj vy. Prihláste sa teraz, využite vianočnú zľavu, do prihlášky dajte poznámku darček a ak sa netrafíte vášmu partnerovi do vkusu, do 10. januára si môžete zájazd vymeniť za iný bez akéhokoľvek poplatku.

Marek Melúch

Najlepšia Big 5 v Krugri

Nad juhoafrickým mestečkom Hazyview práve zapadá slnko a krásne ružovo-oranžové zore nám naznačujú, že další deň nebude o nič menej slnečný, ako ten dnešný. Bývame v štýlovom africkom rezorte, do ktorého sa nejeden bubák zamiloval a práve tu už môžeme cítiť atmosféru jedného z najlepších a najznámejších národným parkov určených na safari. Áno, je to práve národný park Kruger, do ktorého s malou BUBO skupinkou ideme stopovať divokú zver, tzv. "Game", ktorej koncentrácia tu je, aj napriek obrovskému množstvu pytliakov - najmä z Mozambiku, stále relatívne vysoká

Peter Salaj

Na bicykli v bohom zabudnutých kútoch Srí Lanky

Som v meste Trincomalee na severovýchodnom pobreží Srí Lanky, jednom z hlavných centier Tamilcov na ostrove. Je až neuveriteľné, ako dramaticky sa zníži počet aut, ako náhle vybočíme z turistického okruhu. Sme jedine auto na ceste. Do Trincomalee, alebo Trinco, ako ho domáci familiárne volajú, sa dostaneme aj so zájazdom Tamilske Tigre, na ktorom sa ideme pozrieť do až gýčovito krásneho hinduistického chrámu Koneswaram.

Marek Melúch

Lov na Auroru

Vidieť polárnu žiaru je zážitok na celý život a nám sa to na Aljaške a v Yukone podarilo. Samé od seba by to zrejme nešlo, tak práve preto sme jej nedali vydýchnuť a s nadšenou BUBO skupinkou sme na ňu striehli každý deň, odkedy sme ju v meste Tok spozorovali.

Ľuboš Fellner

Altaj - komplexné porovnanie, rady a skúsenosti

Altaj je nádherný. Rozsiahly. Biely. Studený. "Zlaté vrchy" sú 2000 km dlhé a až 600 km široké, čiže minimálne trikrát rozsiahlejšie než Alpy. A my z BUBO sme tých 2000 km prešli (september-október 2017) na jednej jedinej ceste! To nám umožňuje porovnať. Altaj je divočina bez značiek, mostov, lodží, bez turistov. Žiadny telefónný signál, žiadna sprcha a vy rýchlo zistíte, ako ste v Alpách a Nepále spohodlneli.