TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije Jozef Zelizňák
Ako si vybrať zájazd do Indie Jozef Zelizňák
J Jana Svobodová
Ako bývame na africkom safari? Martin Karniš
12 najkrajších jazier planéty podľa BUBO Jozef Zelizňák
TOP 10 zájazdov BUBO v roku 2017 Jozef Zelizňák
Jozef Zelizňák

TOP 10 miest, kde sa najlepšie žije

Aktuálny rebríček miest renomovaného časopisu Economist hodnotí, kde sa v roku 2017 najlepšie žilo. 4 mestá od protinožcov, 3 z Kanady a 3 z Európy. Ktoré mesto v rebríčku chýba vám?

Jozef Zelizňák

Ako si vybrať zájazd do Indie

Mnohé krajiny sveta si vymýšľajú slogan, ktorý má pár slovami charakterizovať dušu krajiny a prilákať turistov. Malajzia je Tá pravá Ázia, Peru je Krajina Inkov, Bhután Miesto šťastia - nikto iný to však nevystihol tak presne ako NESKUTOČNÁ INDIA. India je iný kontinent, iný vesmír, India je unikát. Ako si vybrať ten správny zájazd v krajine, kde nelovíte zážitky, ale zážitky lovia vás?

J

Kde sa kúpe krokodíl

Východný Timor. Malá krajinka na samom chvoste roztrúsených ostrovov Indonézie. Z mojich školských čias si pamätám, ako sa v roku 2002 hovorilo o najnovšej krajine, ktorá pribudla na mapu sveta – ako prvá v 21. storočí. Kedysi portugalská kolónia a neznámy fliačik na vzdialenom konci sveta, to bolo moje vnímanie tejto krajiny. Romantické by bolo, ak by som mohla skonštatovať, že som si vtedy zasnene povedala – tam raz pôjdem...

František Kekely

Ako to vyzerá na zájazde Alpská päťka

Prvý jún a exkluzívna BUBO skupina štartuje na premiéru našej cesty Alpská päťka. Za osem dní sme prešli 2600 km naprieč rakúskymi, nemeckými, švajčiarskymi, lichtenštajnskými a francúzskymi Alpami. Nehovoriac o ďalšom čísle v kilometroch, týkajúceho sa výškových prevýšení. Nie, nebolo to len o naozaj nezabudnuteľných, najvyšších horách starého kontinentu (samozrejme, ak nerátame Kaukaz).

Katarína Líšková

Ako si urobiť selfie v moskovskom metre

Už sa vám niekedy stalo, že hľadáte ten správny bod, kde sa postaviť, aby vaša fotka bola jednoducho dokonalá? Krok dopredu.. alebo dozadu?.. doprava.. či milimetrik doľava? Moskovskí inžinieri to vypočítali za vás. Zobrali priemerný uhol záberu fotoaparátu mobilného telefónu a vybrali miesta, kde by sa vám zaručene malo všetko zmestiť do zorného uhla pohľadu.

Martin Karniš

Ako bývame na africkom safari?

Veľa ľudí si kladie otázku, ako vyzerá ubytovanie počas safari v Afrike. Verte či neverte, takýto luxus by ste neočakávali. Afrika a safari s tým spojené nie je najlacnejšou záležitosťou a aj preto ubytovanie môže mať úroveň až neočakávanú.