Pozrite sa na našu históriu v obrazoch

1993

BUBO je start up. Ľuboš Fellner si v decembri 1989 odstrihne kus ostnatého drôtu a vyráža do sveta. Začína sa písať história novodobého slovenského cestovania. Prvé spoločné cesty vedú na Peloponéz. Partia cestovania chtivých dievčat a mladíkov si trúfne na dobrodružnú cestu cez Balkán počas vojny v Juhoslávii do nesmierne exotického Grécka. Patria k prvým Slovákom, ktorí sa v histórii nezávislého Slovenska kochajú krásou Akropoly, spia na pláži a vracajú sa do Európy s chuťou objaviť viac. Mladý lekár Ľuboš, ktorý BUBO založil, má vtedy 24 rokov a kráča v stopách svojho cestovateľského pradeda, ktorý v 19. storočí oboplával svet. V ten istý rok smeruje ďalšia BUBO cesta na opačný koniec Európy. Horúce Španielsko, Portugalsko, Gibraltar ešte pred zavedením víz a napokon vstup do Afriky medzi zaklínačov hadov. Existuje ešte niečo exotickejšie?

 

zobraziť viac

1994

Škandinávia, Laponsko. Koniec sveta, kde líšky dávajú dobrú noc, po uliciach chodia ľadové medvede a celkom určite tam zmrzneme. Do Viedne sa vtedy chodí s obloženým chlebíkom zabaleným v servítke, lebo máloktorý Slovák má dosť šilingov, aby si dal tafelspitz u Plachuttu. My sa vydáme do Škandinávie, kam aj Nemci a Francúzi chodia so zásobami z domu. Spíme, kde sa dá, využívame odpočívadlá, lúky pri potokoch v tej najkrajšej nórskej prírode. Nemáme peniaze, ale máme túžbu objavovať svet. A v čase, keď svet netuší, že niekedy bude internet, Slovensko ešte nezažilo únos prezidentovho syna, skáčeme pri polárnom kruhu priamo zo sauny do nádherne čistých fínskych jazier. Križujeme z terra incognita v Estónsku do ruského Petrohradu a do Fínska, ktoré ešte nie je v Európskej únii a na vlastnej koži zisťujeme, čo je to polnočné slnko. Odvtedy sme po Škandinávii previezli vyše 3000 klientov, máme 3 slovenských sprievodcov, ktorí plynule rozprávajú po švédsky a nórsky. Na polárnom kruhu sa každoročne opaľujeme a kúpeme. Iní na Silvestra oslavujú, my v nevykúrenom hangári zošívame náš prvý katalóg na ďalšiu sezónu.

 

zobraziť viac

1995

Objavná cesta na Blízky Východ. Veľkú noc trávime na Golgote v Jeruzaleme a následne, napriek absolútnemu zákazu, prekračujeme rieku Jordán a prejdeme celú Sýriu krížom-krážom. My sme vtedy v nadšení nevedeli, že sa to nedá. A tak sme to spravili. Dnes máme prehľad a vieme, čo si tu môžeme dovoliť. Naši sprievodcovia rozprávajú po arabsky, získali sme serióznych kamarátov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Vydávame sa aj z Kašmíru do Ladakhu, čím začíname tradíciu objavovania regiónov kam nechodí ani svet, a o ktorých cestovateľské edície píšu iba jednu vetu: off-limits. Aj naše expedície chceme robiť tak, aby ich zvládli "bežní" BUBO klienti. Odvtedy navštevujeme Kašmír každý rok a pomáhame tejto ťažko skúšanej, ale nádhernej oblasti charitou. 

 

zobraziť viac

1996

Vstupujeme do Thajska, ktoré je odvtedy vyše 20 rokov našou najpopulárnejšou ázijskou destináciou. Televízia vysiela seriál Bangkok Hilton, kde mladučkej Nicole Kidman dajú cestou do Thajska do batožiny drogy a z domu nás blízki vyprevádzajú s pocitom, že sa to URČITE prihodí aj nám. A my vstupujeme do krajiny úsmevov, kde nás očarí šialený Bangkok a pláže v okolí Aonangu bez letiska a turistov. Bývame v najlepšom hoteli u Nemca Tomasa v jednoduchých chatkách s polofunkčným ventilátorom na strope, no máme thajské pláže pre seba ešte skôr, než ich nájdu Švédi, Holanďania a Švajčiari. Dnešný Aonang ponúka všetok komfort, ktorý očakávate, a naďalej si zachoval svoje thajské ja. Naše vzťahy sú tu výnimočné.  
Koná sa prvý ročník BUBO BÁLU. Chceme byť fungujúcou firmou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Na druhej strane BUBO vždy prekračovalo hranicu anonymity a zostáva akýmsi cestovateľským klubom. Túto exkluzivitu si chceme ponechať. Naďalej chceme plniť sny našich klientov a robiť pre nich čosi navyše. 

 

zobraziť viac

1997

Barma. Opäť sme prví zo Slovenska aj z Čiech. Dlho uzavretá krajina, s veľmi zlým menom, nás očarí ako pred sto rokmi Kiplinga. Mierumilovní ľudia, bezpečnosť, prekvapivý komfort a absolútna exotika. Všetko je inak, než tvrdili vtedajšie média. Ani jeden turista, neuveriteľné fluidum, ozajstný svet théravádskeho budhizmu. Tretí rok po sebe navštevujeme zelené Himaláje Kašmíru, ktorý sa zmieta v separatistickej vojne. Barma a Kašmír bez jediného turistu znamenali silný zážitok, pre ktorý vlastne BUBO vzniklo. Mladý lekár Ľuboš Fellner, ktorý je asistentom na LF UK a pracuje v najväčšej nemocnici na Kramároch, sa dostáva v Kalkate na zádušnú omšu Matky Terezy. Keďže je zo všetkých najvyšší, je to on, komu vložia do rúk kyticu kvetov, aby ju položil k hlave malej, ale duchom veľkej ženy. Strhujúce zážitky. Svet je fascinujúci. Je rozhodnuté. Ideme sa cestovaniu venovať naplno.

 

zobraziť viac

1998

Do našich interných zákonov úplne jasne vkladáme: žiadnemu klientovi BUBO sa nemôže nič prihodiť. Bezpečnosť je prvoradá! Na konci každého zájazdu vyzbiera sprievodca ankety. Tieto po návrate a aj pri príprave nového katalógu analyzujeme. Poznávacie zájazdy sa nedajú pripraviť od písacieho stola. Skúsenosť je absolútne nevyhnutná. Niekoľkokrát musíme zájazd zopakovať, aby sme vychytali chyby a boli spokojní... aspoň na chvíľu. Naši sprievodcovia sú striktne hodnotení podľa spokojnosti našich klientov. Navštevujeme Brunej, Botswanu, s veľkou vlajkou BUBO si robíme skupinovú fotografiu na južnej pologuli v Borobudure. V subsaharskej Afrike sme tiež skôr a naše know-how ponúkame našim klientom doteraz. Prvé cesty smerujú do Botswany, ktorá je demokratická v čase, keď sa nám o demokracii ešte len sníva, žasneme nad sloňou krásou v národnom parku Chobe.

 

zobraziť viac

1999

Ďalší splnený sen: prechádzame krížom cez Južnú Ameriku od Pacifiku k Atlantiku. Vtedy to bolo päť štátov a neuveriteľne ťažko vybaviteľné víza, za ktorými sme cestovali krížom po Európe (na paraguajské bolo treba odovzdávať odtlačok prstov). Bola to nádherná cesta s množstvom zážitkov a happyendom na záver. Už na prvýkrát sme skončili na karnevale v Rio de Janeiro. Odvtedy cestu organizujeme každoročne a teraz už cez všetkých 13 štátov. Južnú Ameriku s nami zažijete od Hornovho mysu až po Ostrovy spásy vo Francúzskej Guyane.

 

zobraziť viac

2000

Tri džípy, GPS navigácia, satelitný telefón Iridium a benzín, voda na celý čas. Nezľakneme sa Y2K bugu a zatracovanej Afriky a ako prví Stredoeurópania prechádzame krížom cez púšť Kalahari. Botswana, Namíbia, Zimbabwe, Zambia a JAR sú odvtedy stabilnou súčasťou nášho programu, teraz aj v komfortných hoteloch. Do Afriky sme sa definitívne zamilovali a od tejto chvíle sa jej venujeme viac. Dnes tu ponúkame najvyšší komfort, najlepších sprievodcov a neuveriteľný program v absolútnom bezpečí. Pot a námahu prvých výprav sme pretavili do úsmevu a profesionality. Ten rozdiel sa volá BUBO.

zobraziť viac

2001

Začíname prvé prieskumné cesty do Číny. Postupne dokážeme zabezpečiť oveľa kvalitnejší servis ako konkurencia a tak sa aj na túto krajinu stávame najväčším touroperátorom na Slovensku. Tým sme doteraz. Prechádzame okruh Indočínou: Vietnam, Laos, Kambodža. Dnes bežná vec, kde sa sústredíme na komfort, znalosti, zážitky a vysokú kvalitu, bol vtedy slušnou expedíciou v podaní šikovnej Evy Ohrablovej. S najväčšími odborníkmi na Slovensku aj v Čechách, prechádzame po prvýkrát krížom cez Tibetskú náhornú plošinu. Znalosť tibetského jazyka a ich skúsenosti nám dovoľujú pripraviť atraktívny program, ktorý nemá obdobu. S filmom z tejto cesty získavame hlavnú cenu poroty na medzinárodnom filmovom festivale. Zábery, ktoré sa dovtedy nikomu nepodarilo zachytiť. Na prvý iPhone si musíme počkať ešte 6 rokov a internet má doma málokto, no my za našu internetovú stránku získavame Modrý glóbus (1. cenu). Od počiatku sme sa vybrali smerom zavádzania moderných technológií a znižovania nákladov. 

 

zobraziť viac

2002

S veľkým úspechom organizujeme našu prvú cestu okolo sveta. Vystupujeme na najvyšší vrch Cookových ostrovov, užívame si na nádhernom Aitutaki, bežíme polmaratón na Tahiti. V tom čase beh nie je populárny a Tahiti je ďaleko ako Mars. Sťahujeme sa do nových, (v tom čase) veľkých priestorov na Dunajskú ulicu 62, ktoré sú však stále pivničné. A vstupujeme na Kubu, ktorá nás dlho nelákala pre nudný chýr z Varadera. Keď však Kubu prejdeme celú od západu na východ, je nám jasné, že tento ostrov bude najbližších 20 rokov suverén v našej ponuke. Fidel je ešte v pevnom zdraví a končiaci Bill Clinton aj čerstvo zvolený George W. Bush, majú celkom iné problémy ako otepľovanie vzťahov s ostrovom slobody. My v BUBO ideme opäť proti prúdu a Kubu sme predstavili aj mnohým zarytým pravičiarom. Tí si ju zamilovali a hlavne si mali možnosť utvoriť svoj vlastný názor. Každoročne na veľvyslanectve spočítajú množstvo vydaných víz a BUBO je od roku 2002 kontinuálne do dnes najväčším organizátorom zájazdov na Kubu. Keď ste počuli, že BUBO je na Kubu super, je to aj preto, že sme začali prví, mnoho, veľmi mnoho rokov pred ostatnými.

zobraziť viac

2003

Organizujeme cestu Ríšou Mayov. Cesta náročná, s nízkym komfortom sa nám veľmi nevydarila. Poučili sme sa a odvtedy sme do Mexika a Guatemaly prepravili vyše 2200 klientov s priemernou spokojnosťou nad 98 percent. Zlepšili sme kvalitu dopravy, počas presunov garantujeme 3* a 4* hotely a pri Karibiku nami preverené 5* hotely all inclusive. Program sme zachovali a rozšírili. Aj na to sme potrebovali získať skúsenosti. Letíme do neznámeho Buenos Aires a nadchnú nás tu rytmy tanga, chute steakov a opojenie z červeného vína. Trojuholník Buenos-Iguazú-Rio je odvtedy naším najpopulárnejším juhoamerickým zájazdom.

 

zobraziť viac

2004

Slovensko sa stalo členom Európskej únie. My vstup slávime ako každý rok na školení sprievodcov v Drietome. Vo zvýšenej miere sa začíname venovať incentívnej turistike a pre firmy organizujeme pracovné cesty v najlepších hoteloch danej krajiny. Pre slovenskú klientelu sme otvorili novú destináciu – Japonsko a už v ďalšom roku tam vypravujeme tri zájazdy. Prvýkrát silvestrujeme v Riu (a odvtedy už každý rok, tá párty je tam úžasná). Klienti majú vyššie nároky a my im chceme dať možnosť cestovať aj v exotických krajinách na úrovni. Do našich zájazdov plných zážitkov pridávame komfort. BUBO sa v tomto roku veľmi zmenilo!

zobraziť viac

2005

Koncom januára najväčší cestovateľský festival na Slovensku (BUBO Bál) otvoril vtedajší minister zahraničných vecí Eduard Kukan. Vo februári sme prvou cestovnou kanceláriou sveta, ktorá príde po tsunami so skupinou ľudí na pláže južného Thajska. Miestni sú vďační a naši klienti, ktorí nám verili, majú skvelú dovolenku, ktorá má aj humánitárny rozmer. Dávame ľuďom prácu. Tento rok stojíme na najvyššom vrchu Kuby (Pico Turquino) aj Jamajky (Blue Mountain). Ako prvej cestovnej kancelárii zo Slovenska aj Čiech po roku 1989, sa nám podarí získať víza do KĽDR a následne organizujeme nezabudnuteľnú cestu na Masové hry kórejského ľudu pre deväť našich klientov. Prechádzame po Hodvábnej ceste cez Kirgizsko, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Tadžikistan a Irán. V tom čase čosi absolútne nevídané a reportáž z našej cesty odvysiela aj turkménska televízia.

 

zobraziť viac

2006

V roku 2006 sme dvakrát väčšou firmou než v roku 2004. Kubánske víza vydávame priamo u nás v kancelárii. Dokážeme poskytnúť kvalitný servis za najlepšiu cenu a snažíme sa vždy ukázať čosi navyše. Pokračujeme aj v expedíciách. O účasť na našej ceste do Nagalandu a Arunachal Pradešu vo východnej Indii nás požiadal redaktor vydavateľstva Lonely Planet. Opäť ide o cestu do neprebádaných oblastí, ktorej sa zúčastňujú klienti BUBO. V tomto roku sme tu prví pred ostatnými turistami. A byť v hocičom prvý je veľmi ťažké. Na opačnom konci sveta prechádzame so sprievodcom Johnnyho Deppa Dominiku, pridávame si k nej Martinik, Guadeloupe a Antiguu. Hrubé domáce šťastie nachádzame v Bhutáne v čase, keď tu kráľ ešte ani len nemyslí na slobodné voľby.

zobraziť viac

2007

Sme najväčší slovenský predajca leteniek mnohých veľkých leteckých spoločností a zájazdov do množstva krajín. Steny kancelárie nám zdobia certifikáty veľvyslanectiev ako najlepšieho slovenského touroperátora do Brazílie, Číny, Indie, Indonézie, Japonska, na Kubu, do Mexika, na Nový Zéland, do Peru, Thajska, Vietnamu až po špeciality ako Laos, Tanzánia, krajiny južnej Afriky, Antarktídu, lety k najvyššiemu vrchu sveta, Tahiti... Náš klient má pri výbere BUBO istotu, že cestuje s kanceláriou s najväčšími praktickými skúsenosťami z navštívenej krajiny. Na prípravných cestách si porovnávame kresťanské Arménsko s moslimským Azerbajdžanom a antiruským Gruzínskom. Ako prví organizujeme prechod z Jemenu do Ománu cez Rub al-Chálí po prapôvodnej ceste kadidla. Všetky bedekre hovoria, že to nejde. No my to urobíme. Ďalšia cesta na ktorú sme v BUBO hrdí.

zobraziť viac

2008

V roku 2008 sme päťkrát väčšia firma než v roku 2004. Venujeme sa zvýšeniu kvality našich pracovníkov a sprievodcov. Chceme, aby ste boli s nami spokojnejší! Sťahujeme sa na Dunajskú ulicu číslo 31 v Bratislave - otvárame cestovateľské centrum. Ide o veľký projekt, kde sa maximálna kvalita, typická pre BUBO, snúbi s originálnymi artefaktmi z celého sveta. Aj náš základný tábor musí mať dušu. Realizujeme prvoexpedíciu do Južného Kordofánu, kde sa bude deliť najväčšia krajiny Afriky, Sudán. Obrat incentívnych zájazdov a kongresov pre firmy vzrástol medziročne o 80%, pričom svet hovorí o hospodárskej kríze. My v BUBO pracujeme o to tvrdšie a sme si vedomí, že silné firmy, ktoré sú originálom, kríza posilní. Výsledok sa ukáže o dva, tri roky. Slávime zlato Martikána na olympiáde v čínskom Pekingu a ryžujeme zlato na Aljaške. Realizujeme výnimočné expedície na Sokotru, Madagaskar a do Stredoafrickej republiky s Tomášom Hušekom. Organizujeme plavbu na Antarktídu s Jožom Zelizňákom a plavby Karibikom a Stredomorím so slovenskými sprievodcami. Napriek kríze sme najrýchlejšie rastúcou CK na Slovensku, v organizácii zájazdov pre malé skupiny v rokoch 2007-2009, čo dokazuje diplom od globálneho rezervačného systému Galileo zameraného na individuálnych klientov. Ďalší diplom z kubánskej ambasády potvrdzuje, že sme už 7. rok za sebou najväčším predajcom Kuby.

zobraziť viac

2009

Toto je rok subsaharskej Afriky. Šantíme s lemurmi na Madagaskare, skáčeme s Masajmi v Tanzánii, brázdime odľahlé oblasti Namíbie. Hodina v spoločnosti horských goríl v Rwande nám zmení pohľad na život. Na expedícii Teka Teka sa plavíme na drevenej piroge ako prví zo Slovenska a Čiech zo Stredoafrickej republiky do Republiky Kongo a ďalej až do Kinshasy. Prechádzame krížom nedotknutou džungľou, tancujeme a lovíme s Pygmejmi, hľadáme neznáme kmene, pralesné slony a gorily. Tieto expedície tvoria promile toho, čo BUBO skutočne robí, no sú tým, čo nás všetkých formuje. Je to ako preteky, kde ideme na maximum. V bežnej prevádzke sa takto posúvame ďalej, zlepšujeme a utekáme ostatným.

zobraziť viac

2010

Vraciame klientom náš úspech a predstavujeme koncept bonusových zájazdov. V tomto roku New York hovorí po slovensky. Z Washingtonu dostávame plaketu najväčšieho predajcu USA, ktorú nám odovzdáva americký veľvyslanec. Zároveň riešime problém so strhnutou železnicou pod Machu Picchu, kde klienti trávia neplánovane päť dní odrezaní od sveta. Vďaka našej profesionalite, dvom sprievodcom vycvičeným v krízových situáciách a zapáleniu klientov sa končí pobyt pod Machu Picchu happyendom, vyhliadkovým letom vrtuľníkom a pochvalnými listami. Na MS v Afrike slovenským futbalistom fandia desiatky našich klientov s ôsmimi sprievodcami. V lete naši fanúšikovia na facebooku za jeden víkend vyzbierajú 707 kg materiálnej pomoci pre Ladakh zasiahnutý povodňami. Túto pomoc BUBO dopraví cez päťtisíc metrov vysoké sedlá až na miesto určenia. V KĽDR letíme prenajatým lietadlom k posvätnej hore všetkých Kórejčanov a vystúpime na vrchol. Ďalšia objavná expedícia mieri do najkrajšej časti Sahary, do Ennedi v Čade a z Bangladéša do Barmy. Navštevujeme Ostrovy spásy vo Francúzskej Guyane, ale aj drevené Paramaribo v Suriname. Prenajatým lietadlom letíme k vodopádom Kaieteur. Bláznivé, ale úchvatné. Čitatelia Hospodárskych novín nás zaradili na 1. miesto v súťaži firiem, ktoré sa krízy nezľakli.

 

zobraziť viac

2011

Japonsko zasiahne strašné tsunami. My sa ho rozhodneme podporiť a Ľuboš Fellner beží charitatívne behy pre Japonsko vo Viedni a New Yorku. Arabské krajiny zachvátila vlna demokratizačných nepokojov. Iba scestovaný a rozhľadený človek je osobnosť, s ktorou si médiá nemôžu pohrávať. Naši klienti takí sú! Náhorný Karabach má zlé meno, ale na mieste zisťujeme, že realita vyzerá celkom inak (ako vždy). Našu ponuku zájazdov do Škandinávie rozširujeme o najväčší ostrov sveta a slnko nad nami celé leto nezapadá v ľadovom Grónsku. V Burundi, Rwande a Ugande hľadáme prameň rieky Níl. Zúčastňujeme sa volieb a donášame charitu do Demokratickej republiky Kongo. 

zobraziť viac

2012

V roku 2012 s nami cestuje rekordný počet klientov. Celý rok berieme ako oslavu našej 20. sezóny. Začíname na Antarktíde oslavou stého výročia dobytia južného pólu. 29. februára dostáva Ľuboš Fellner prestížny titul Podnikateľ roka SR. Je to veľké ohodnotenie práce celej našej kancelárie. Za odmenu odlietajú pracovníčky BUBO na predĺžený víkend do Číny. Veľkú noc trávime v Iraku, kde navštevujeme dovtedy neznámu komunitu Jezídov. Prešli sme intenzívne Kamčatku, posilňujeme svoje pozície v Škandinávii. Po návrate z Monte Carla, kde je Ľuboš Fellner zapísaný do World Entrepreneur of the Year Hall of Fame, každý náš klient dostáva pozvánku na oslavu v zmysle motta: Je to náš spoločný úspech. Naši klienti s nami prešli najťažšie expedície a spoločne rozvíjame cestovateľstvo. Naši štamgasti s nami cestovali viac než 25x. BUBO running team beží od Tatier k Dunaju ako jediný v nultom ročníku a takto spoluvytvárame na Slovensku ďalšiu tradíciu. Realizujeme unikátne cesty do neznámeho Afrického rohu (Eritrea, Džibutsko, Somálsko) a do povodia rieky Omo, kde sme pre našich klientov pripravili komfortný zájazd plný intenzívnych zážitkov.

 

zobraziť viac

2013

Naše cesty oslavujeme začiatkom roka na BUBO bále, najväčšom cestovateľskom festivale. V čase, keď ostatní zájazdy rušia, my garantujeme odchody našich zájazdov a dokážeme udržať kvalitu našich služieb. Latku máme nastavenú  vysoko. Dá sa to vôbec zlepšiť? Celý rok sme sa usilovali dokázať, že to ide. Pripravili sme program, do ktorého sme dali všetky tie roky skúseností od nášho vzniku až doteraz a peknú dávku nadšenia. Dobyli sme severný pól a prvá Slovenka stála na severnom póle práve s nami! Objavili sme opäť nové kúty Afriky (ryžovali zlato v Guinei) a ako jediná cestovná kancelária sme po troch rokoch navštívili bájne Timbuktu v Mali. Cesta smerovala od prameňa mohutnej rieky Niger až po deltu v Nigérii. Veľa energie dávame do výskumu nových destinácii a do vzdelávania našich sprievodcov. Práve výskum a neustále vzdelávanie považujeme za mimoriadne dôležitú súčasť našej práce a to, čo nás oddeľuje od ostatných.

zobraziť viac

2014

Okrem množstva iných intenzívnych zážitkov sa sústredíme aj na gurmánske. Prvý gurmánsky katalóg poznávacích zájazdov na Slovensku je realitou. Naše cesty chceme posúvať opäť ďalej. Odhaľujete s nami skryté tváre našej planéty a ochutnávate jedlá, na ktoré by ste si inak netrúfli. Najlepšie michelinovské reštaurácie aj výborný street food v pouličných stánkoch. Priemerná spokojnosť klientov so službami BUBO je 97,42% a priemerná spokojnosť so sprievodcami BUBO neuveriteľných 98,68%. Cestujeme do Mikronézie, obdivujeme Nan Madol, kde sme pred ostatnými turistami, a tak neplatíme žiadne vstupné a plavíme sa na 133 ostrovov atolu Arno na Marshallových ostrovoch, kde nie je ani jeden hotel. Najpopulárnejšími destináciami sú Kuba, Island, Nórsko a juhovýchodná Ázia. Veľká cesta po luxusných karibských ostrovoch sa končí veľkým úspechom. Lietadlá nám pristávajú nad hlavou na Svätom Martine, jazdíme na Mini na Svätom Bartolomejovi, zdoláme najvyšší vrch Holandska na ostrove Saba a s Paris Hilton si užívame Anguillu. Organizujeme Plávanie cez Dunaj - Transdanube swim a stretnutie Najscestovanejších Slovákov v národnom divadle. 

Najväčšou expedíciou roka, ktorú realizujeme po prvý raz s našimi klientmi je prechod Afganistanom a krížom cez slávnu Karakoram Highway do Kašgaru na Hodvábnej ceste. Rok ukončíme Silvestrom v ôsmich rôznych časových pásmach.

 

zobraziť viac

2015

Naša skupina sa v januári vybrala na najchladnejšie miesto na svete, na ďalekú Sibír do dedinky Ojmjakon. Usporadúvame veľkú luxusnú cestu do Patagónie, stojíme na Hornovom myse, kde má právo pristáť jediná lodná spoločnosť. Otvárame pre našich klientov sever Srí Lanky u Tamilcov (s veľkým úspechom), oslavujeme v Indii sviatok svätých mužov Khumb Mela. Prechádzame krížom cez ostrovy Oceánie po stopách kultúry Lapita. Sme nadšení z ostrova Sawai'i, súkromného ostrovčeka v jedinom polynézskom kráľovstve Tonga, plávame v najväčšej lagúne sveta v Novej Kaledónii a vstupujeme na Vanuatu necelé dva mesiace po tajfúne PAM. Vydávame špeciálny katalóg pre rodiny s deťmi (BUBO Family). V čase, keď médiá strašia ebolou, máme skoro dvojnásobný nárast klientov do Afriky. Na jeseň s malou skupinkou prechádzame z Ghany cez Pobrežie Slonoviny, Libériu, Sierra Leone, Guineu-Bissau, Gambiu až do Mauretánie a sme svedkami ukončenia epidémie eboly.

zobraziť viac

2016

Prechádzame veľkými zmenami – meníme logo, máme nový, "múdrejší" web. Chceme vám zjednodušiť prístup k informáciám a uľahčiť rozhodovací proces pri výbere unikátnej dovolenky. No hlavne meníme nastavenie firmy, opäť sme cool. Stali sme sa spolu s vami lovcami zážitkov. Chceme vám ukázať viac. V zime ako prví organizujeme cestu z USA do Ruska v najodľahlejšom regióne severozápadnej Aljašky (ostrovy Little a Big Diomede). Dva svety – americký a ruský – len pár kilometrov od seba. Prvá cesta s klientmi na Východný Timor. Úžasná cesta Lovci ľudožrútov, kde sme okrem hlavného ostrova Papua Nová Guinea navštívili neznámu Novú Britániu - ostrov ľudožrútov, kde sa stále platí nie peniazmi, ale mušľami. Sezóne dominujú stálice ako Kuba, Thajsko či severná Európa, ale veľmi populárnou sa stáva Afrika, Sri Lanka a presadzuje sa náš veľmi kvalitný Vietnam. V dnešnom svete kladieme ešte väčší dôraz na bezpečnosť. Rozširujeme ponuku pre najnáročnejších klientov. Vydávame špeciálny katalóg edície Blackpearl. Používame TOP svetové hotely a s programom "Ochutnaj biznisku" sa stávame najväčším predajcom triedy biznis u najkvalitnejších aeroliniek.

 

 

zobraziť viac